Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Použití video filtrů?

Mirda (25)|16.3.2006 11:05
Máte někdo zkušenosti s využitím video filtrů?Zpracovávám staré archivní filmy.Potřeboval bych poradit zda použít např.sharpen,Smart blur,a pod. pro relativní zlepšení kvality,nebo to raději nechat tak jak to je nahráté.Díky za rady. :-?
vlada (3470)|16.3.2006 11:25
Mirda
Tak to zkus a uvidíš. Záleží na tom, jak ten materiál vypadá. Pošli třeba někam krátkou ukázku v DV AVI a já na to kouknu, co by s tím šlo udělat.
Saxel (2279)|16.3.2006 12:49
Mirda
Když se filtry použijí s citem, můžou subjektivní dojem z videa vylepšit. Osobně jsem při digitalizaci VHS používal Smart smoother, Dynamic Noise Reduction, malinko Sharpen, občas Brightness and contrast. Ale jak radí vlada, nejlépe je zkoušet a zkoušet. A to nejen na monitoru, vyplatí se kontrola výsledku i na TV. Je to časově náročné, rendering bývá zdlouhavý, takže také záleží, jaký máš k tomu videu osobní vztah, jestli ti ta práce a čas stojí za to.
Saxel (2279)|16.3.2006 13:06
Ještě na doplnění.
Pro tyto účely by se docela hodil filtr jemného rozmazání se zachováním hran, známý ze SW pro editaci obrázků. Pro Vegas jsem však nikde takový filtr neviděl. V novém balíčku "CreativEase" od Pixelanu už sice tento filtr je (Blur - Preserve Edges), ale ta cena je pro mě nějak nestravitelná.
Nenapsal jsi, v jakém SW edituješ ty, třeba tam podobný filtr máš.
vlada (3470)|16.3.2006 13:38
Saxel
Smart Smoother třeba tohle dělá taky - hledá hrany a rozmazává jenom tam, kde žádný hrany nenajde.
Mirda (25)|16.3.2006 14:06
Stříhám v UMS 8 Pro .Jsou tam výše uvedené filtry,díky za názory vím,že budu muset zkoušet a asi z toho nic moc nevyčaruju,jedná se o 35 staré č.b.filmy přetočené z 8 mm.Zatím jsem použil deinterlace a budu zkoušet dál.
vlada (3470)|16.3.2006 20:42
Mirda
Já bych to zkusil radši ve VirtualDubu. Pinnacle je program velmi pochybné kvality.
Modena (1706)|16.3.2006 20:55
[quote=vlada]Mirda
Já bych to zkusil radši ve VirtualDubu. Pinnacle je program velmi pochybné kvality.[/quote]
Pinnacle koupil ULEAD ? Já si doteď myslel, že AVID koupil Pinnacle ? :-? :-E