Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s 1394!!!

imported_asper (4)|14.3.2006 17:44
Mam problem s pripojenim kamery k notobooku. Koupil sem kabel 1394 4/4 a kamera se ne a ne pripojit. Na stolnim PC bezi vse v poradku ale tam mam kabel 4/6. Nevite kde je problem??? Dekuji za radu
TomV (109)|14.3.2006 19:52
Moc jsi to nepopsal, takže střílím od boku :
Máš tam WinXP (SP2), nebo aspoň 2000 ? Je ten FireWire řadič aktivní ? Mrkni do správce zařízení, jestli tam není nějaký problém, třeba konflikt přerušení, nebo něco podobného. K jakému softwaru se pokoušíš tu kameru připojit ?
imported_asper (4)|14.3.2006 19:58
No mam WINXP SP2, konflikty to nehazi, vsechno se jevi docela normalne. Je fakt ze na stolnim kompu mam jen SP1 u natase mam SP2 primo od vyrobce. Asi to bude nejakej konflikt s ovladacema pro firewire u SP2 podle toho co sem procital dal v diskusich. Mate nekdo link na patch?
muzikant (62)|18.1.2007 15:52
Zdravím všechny na fóru a prosil bych o radu !
Po přeinstalaci WinXP+SP2 mi přestalo chodit Capture. S Win+SP1 mi vše chodilo v pohodě. Na fóru zde jsem se dočetl o tomto problému a dle rad jsem nainstalil opravný balíček WindowsXP-KB904412-v2-x86-CSY.
V nastavení Vegas 7 - Zařízení : OHCI Compliant IEEE 1394/DV - Náhledové zařízení - Detaily : Zařízení připojené
Capture : Device Not Available a icony na ovládání kamery zůstávají nepodsvícené.
Ve Vegas 6 na obrazovce Capture je nápis "Preview is turned off" a ikony na ovládání kamery zůstávají též nepodsvícené i když v Options programu je : "zařízení připojené".
Spustím-li Windows Movie Maker a dám : "Digitalizovat z videozařízení ", tak program spadne !
Správce zařízení - vše bez konfliktu !
Zkoušel jsem i jiné programy a všude je to obdobné. Kamera PANASONIC NV-DS27. Je zajímavé, že na jiném PC s WinXP+SP2, vše chodí normálně. Rozdíl je pouze v procesoru - já AMD - jiný PC Intel. Již se s tím zabývám několik dní a stále bez výsledku. Každá rada pro mne dobrá, jinak se budu muset vrátit k SP1. Díky muzikant
muzikant (62)|1.2.2007 10:51
Rada žádná, tak jsem si pomohl sám !
Vše,co jsem výše popsal jsem nechal tak, a zkusil jsem nainstalit Scenalyzer 2.1 - jinou verzi nemám a ani nevím zda není již vyšší. Kupodivu tento prográmek jako zatím jediný s SP2 pracuje, jak po připojení kamery, tak i Pinnacle MovieBoxu DV ! :-!!!
Takže se vracet k SP1 není nutné ! Problém jsem sice vyřešil, ale proč se tak děje je v Mrkvosoftích hvězdách !
:-?