Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Win MCE (pripadne hdd recorder) a Karneval

Sansom (36)|13.3.2006 15:07
Zdravim,

jak asi nekteri vite, tak Karneval vysila zvuk ve dvou odlisnych normach ("pozemni" - CT1, CT2, Nova atd v D/K, ostatni z rozsirene nabidky v B/G). Problem nastava napr. v MCE, kdy bud navolim Ceskou republiku a mam v poradku prvni skupinu, ale u druhe mam jen sum, nebo navolim Nemecko nebo Dansko a je to presne opacne.
Stejny problem jsem mel u nekterych hdd recorderu, ale tam asi nic nepomuze (krome toho, ze by se Karneval trochu vzpamatoval, cemuz neverim :))

Chci se zeptat - existuje na to nejaky trik, nastroj, postup, jak donutit MCE, aby akceptovaly u jednotlivych kanalu rozdilne normy? Budu vdecny za pomoc, marne jsem hledal v registrech nebo souborech nejake nastaveni...

Vim ze nektere jine TV software (napr. ATV2000 nebo Dscaler) to resi, ale ja se chci zatim drzet platformy MCE, diky za pochopeni.

EDIT: Zapomel jsem rict - mam Hauppauge WinTV HVR-1300 :)
Peete (2)|17.3.2006 14:47
Mám naprosto stejný problém, zkusil jsem nové drivery ke kartě a stále nic. Řekl bych, že se problém bude muset řešit v MCE. Doufám, že na to někdo přijde, nebo ho bude v nějakém opravě od Microsoftu.
Sansom (36)|22.3.2006 13:20
Zkusil jsem i MediaPortal a tam problem nemam - resp. najde to stejne blbe, ale pak muzu vlezt do tech kanalu a ty kodove stranky zmenit. To je asi presne to, co bych poteboval u MCE...
petja (1)|24.3.2006 12:07
Navrhuju zahájit podpisovou kampaň proti Karnevalu :(( , aby tyto sto let staré normy z vysílacího schématu vyhodili, resp. nekombinovali dvě normy v jednom vysílání. Jsem na 100% přesvědčen, že zákazníků platících Karnevalu nemalé částky (které mu když se nas.. taky platit nemusí, máme taky UPC, DVBT atd.), kteří by ocenili, že jim jejich hightech věci (HDD rec, WinMCE) budou fungovat je výrazně víc a platí celkem nejspíš větší částku (obvykle bych předpokládal třeba internet, s tím zase souvisí větší platba za další tv kanály atd.) než nějací uživatelé kabelovky (pokud takový vůbec existují) co nemají TV která by zvládla obě normy (takovou TV bych rád viděl - předpokládám že ale leda tak v muzeu).

To tedy úvodem. A řešení do té doby?
Po SW stránce řešení pro Win MCE neexistuje (a existovat nejspíš nikdy nebude, neboť jsou myslím takhle debilně navržené DirectX knihovny - tj. lze si ručně pohrát s frekvencemi ale nikoli s normou). Zvažoval jsem i variantu se dvěma tunery - že by jeden byl naladěn do jednoho pásma a druhý do druhého (kdyby to teda nějak vůbec šlo) jenže ouha, MCE nikdy nepochopí, že by nějaké EPG kanály byli svázány jen s konkrétním tunerem, tj. oba tunery musí být schopny naladit stejné stanice na stejných frekvencích, protože MCE nahrává vždy "z prvního volného" tuneru. Ze stejného důvodu pak nejde například zkombinovat analogový tuner a ty čské programy pak brát třeba přes dvb-t tuner. Pokud se Vám ulehčí že v tom nejsme samy tak stejné problémy prý mají na francouzsko belgických hranicích. :-(((

Po HW stránce řešení, sice poněkud polovičaté, ale existuje.

Jmenuje se YUAN PG600-2. Tenhle tuner má, bohužel zřejmě jako jediný, udělaný korektně PAL a provádí autodetekci a správně se sám nastavuje. Tj. na něm se dá naladit korektně vše. (A jako jediný taky korektně napoprvé sám naladil opravdu všechny vysílané stanice). Tím bohužel je to, že tuner má zřejmě odfláklou VF část, takže frekvence ČT2 až cca Prima vypouští ohavné vlny (upozorňuji, že galv. oddělení antény mám a tím to rozhodně není) a to tedy nejen pro svůj vlastní příjem ale zejména bohužel i do všech rozvodů co na té anténě máte. Bastard, budu ho reklamovat, ale pochybuju, že jiný kus bude fungovat jinak, stačí se podívat na kartu - VF signál je sveden přímo do plošňáku, žádná "kovová klícka", atd.

Vyzkoušel jsem i tunery AverMedia M150 a Sapphire Theatrix 550. Oba to dělají stejně blbě jako ta Hauppage, navíc i M150 rovněž posílá do VF kabelu ohavné rušení (a to má přitom VF část od Philipse, nechápu :-I ).
Jediný zbývající výrobce je myslím nějaký Pinnacle, ale na tu jsou myslím spíš ve forech jen nadávky tak to ani zkoušet nebudu.

Takže mně teď zbývá (kromě vyhození celého krámu z okna) už jen toto řešení: Pořídit si ke kartě "kabelový analogový settopbox", aneb prostě obyč. video, to propojit s TV kartou přes videoin (tj. ignorovat TV tuner karty) a ovládat to z MCE jako každý jiný settopbox, asi do toho půjdu

howgh
StD (8612)|24.3.2006 12:19
[quote]
...nějaký Pinnacle...[/quote]
Aby ses kolego nedivil:
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/de/Products/Consumer+Products/PCTV+Tuners/Family.htm

Fungují ovšem pouze na dobře vyladěných PC odpovídajících parametrů!

A nepozapomněl jsi takhle náhodou ještě třeba na TerraTec??
http://productsde.terratec.net/html/FeaturesTV+Radio-digital-de.htm

Vorsicht!! :-R
Ivo Mašek (10205)|24.3.2006 12:29
petja:
Než tu začneš, s odpuštěním, blábolit nesmysly, tak se mrkni na:
http://www.karnevalzone.cz
Tam si to pročti a tam jim můžeš i vynadat (a také se ztrapnit). Karneval není "svatý", ale rozhodně nekašle na své zákazníky a dělá na své možnosti toho dost.
Pitomec (10211)|24.3.2006 16:30
karnevalzone.cz je neoficiální diskuzní fórum, takže vynadat jim nemá ani moc význam :-)
Pitomec (10211)|24.3.2006 16:32
petja: Ty "sto let staré normy" se používají na všech TV vysílačích a převaděčích v ČR, takže chybu hledej v zařízeních, která pro příjem používáš, a která zcela zjevně nejsou určena pro tento trh.
A pokud se bavíme o kombinaci norem, tak když s tím nemá problém 20 let stará TESLA Color 416, tak s tím nemůže mít problém ani nejnovější HW a SW do PC - a jestli ten problém má, tak bych od takového produktu prchal mílovými kroky pryč :-I
Sansom (36)|24.3.2006 23:04
Pitomec: MCE neni urceno pro cesky trh??? Mozna by to mel nekdo Microsoftu driv, nez ho pocestilo....takhle se zbytecne namahat...
Sansom (36)|24.3.2006 23:36
petja: A neslo by nasledujici reseni?
1) Nastavim Ceskou republiku, stahnu EPG, nainstaluju programy
2) (pokud vis jak na to??) smazu vsechny kanaly krome CT1, CT2, Nova, Prima
3) V registrech nastavim DE nebo SK
4) Dotahnu zbyvajici programy.

Bude to fungovat? A pokud ano, mas predstavu jak vymazat nalezene jednotlive programy?
Sansom (36)|25.3.2006 01:24
Tak mi se to prave povedlo...:)
Nastavil jsem CZ, stahl vsechny programy, v registru prepsal na DK, pridal nove programy a vypnul ty co nefungovaly...sice tam mozna neco chybi, to takhle zpatra nereknu, ale je to mix obou druhu a vsechny hlavni tam mam...bingo :)
StD (8612)|25.3.2006 05:31
...no vidíš, gratuluji, ovšem musím ti sdělit, že u mne fungují obě normy PAL dávno "s nějakým Pinnaclem", a to buď s nastavením pro DK, nebo jednoduše pouze PAL bez určení pod-normy, nicméně pod ještě normálními W2K. Blbůstek typu MCE netřeba :-E
Sansom (36)|25.3.2006 21:22
StD: Takovy chytraky mam fakt rad...taky by mi to fungovalo s jinym software, ale bavili jsme se vyslovne o MCE...
StD (8612)|26.3.2006 06:46
Budiž Ti MCE přáno... Každému co jeho jest. :BB:
Sansom (36)|29.3.2006 07:41
Tak jsem neasel tenhle odkaz...kdyz uz nemas jinou moznost, podivej se do manualu ;)
http://www.support.microsoft.com/gp/mediacenter/cs

Na Hauppauge skutecne pro 150 a 500 opravene ovladace jsou, ale bohuzel mam 1300, cili zatim mi to nepomuze. Psal jsem na support Hauppauge, ale jeste bez odezvy.
Cheval (1)|6.4.2006 22:34
[quote=Sansom]Tak mi se to prave povedlo...:)
... v registru prepsal na DK, pridal nove programy a vypnul ty co nefungovaly...[/quote]
Sansome, jak jsi to přesně udělal? Zapisoval jsi to do nějakých .ini souborů nebo jsi to jenom nějak naklikal v MCE? Mě se to nepovedlo. Mohl bys to prosím lépe popsat? Díky, Cheval
Sansom (36)|7.4.2006 08:00
1. Spustit MCE, dat program tv, nastavit Ceska republika a dojet az do konce (EPG, programy)
2. Prepnout do Windows, spustit regedit, v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Media Center/Service/EPG změnit u položky RegionTunigCode položku CZ na DK. Muzes zkusit i DE, mozna se ti povede chytit i to co mi ne, Markiza, Polsat, Jetix...
3. Vlezt do nastaveni TV a dat Pridat programy - najde to dalsi.
4. Zneaktivnit vsechny programy co nemaji dobry zvuk, pokud mas nejaky 2x (pokud si pamatuju, tak treba Prima nebo TVP1), tak se rozhodni sam ktery je lepsi...


Psal jsem na podporu Hauppauge, v anglii me odkazali na nemecko, tam mi po tydnu napsali, ze se to resi, ale ze je tam nejaky problem s microsoftem, ze mam vyckat - tak vyckavam na nove drivery a pak to holt stejne preinstaluju :)
Ivo Mašek (10205)|7.4.2006 12:03
[quote]Psal jsem na podporu Hauppauge, v anglii me odkazali na nemecko, tam mi po tydnu napsali, ze se to resi, ale ze je tam nejaky problem s microsoftem, ze mam vyckat - tak vyckavam na nove drivery a pak to holt stejne preinstaluju :) [/quote]
:-E :-E ... a kdo ho nemá? :-D
Sansom (36)|10.4.2006 11:08
Ivo Masek: nespamuj :)
Uz z toho, ze to provozuju na MCE, lze odvodit, ze s problemy s MS jsem se predem smiril :-I
Peete (2)|29.6.2006 11:29
řešením jsou nové ovladače, které jsou dostupné zatím jen na
http://www.hauppauge.co.uk/pages/support/support_mce.html

na jiých hauppage doménách jsou pořád staré.

(pozor, link je občas nedostupný, chce to trpělivost)
Sansom (36)|30.6.2006 11:24
Jupiiii :)