Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalna kamera - vyber

ace960 (394)|13.3.2006 14:37
Nazdar, rad by som sa poradil o kupe digitalnej kamery. Rad by som si zaobstaral malu digitalnu kameru pre rodinne filmovanie. Po precitani par clankov som zistil pre mna podstatne rozdiely v zaznamovom mediu (paska, dvd, memory karta, hdd) a potom ci je to kamera s jednym ccd cipom alebo s 3 ccd cipmi. S ohladom nato, ze kameru budu pouzivat aj ostatni clenovia rodiny by som rad uprednostnil kameru so zaznamom na dvd. Najviac sa mi pozdava znacka Panasonic. Zaujala cela ich rada (zobrazena na ceskych Panasonic strankach) http://www.panasonic.cz/vyrobky.aspx?id=BAA , kde najnizsi model je 1ccd, dalsie dva su 3ccd s coho ten najvyssi model ma opticky stabilizator.

Mozete mi poradit ci sa oplati ist do 3ccd?
stratos_tvf (164)|13.3.2006 15:05
v tejto triede kamier je to asi jedno :-I
ace960 (394)|13.3.2006 15:10
[quote=stratos]v tejto triede kamier je to asi jedno :-I[/quote]

mozes prosim trochu upresnit? konkretne co som vyberal tak to vyzera cenovo priblizne takto (vsetky su panasonic, ceny v skk)
1ccd - 18k http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BAA_3064
3ccd - 29k http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BAA_3063
3ccd - 34k http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BAA_3062
chces povedat, ze nepoznam u nich rozdiel a teda by som to zbytocne preplatil?

ide mi hlavne o co najvacsiu jednoduchost ale rad by som aj primeranu kvalitu
clee (6592)|13.3.2006 15:26
po tom co ti zaznam zprzni mpegova komprese je uz uplne jedno kolik ma cipu
ace960 (394)|13.3.2006 15:29
[quote=clee]po tom co ti zaznam zprzni mpegova komprese je uz uplne jedno kolik ma cipu[/quote]
priznam sa, ze sa do toho vobec nevyznam ale mal som predstavu, ze obraz najprv spracuju (zachytia) ccd cipy a kompresia prebehne az nasledne

a mozes mi prosim odporucit nejaku vhodnu kameru pre bezne pouzivanie?

resp. ako to teda vyzera s kvalitou zaznamu vseobecne odhliadnuc od nejakych vynimiek
1. paska / hd - tu som myslel, ze sa tiez pouziva urcita kompresia...
2. dvd - mpeg2
stratos_tvf (164)|13.3.2006 15:40
ace960 : Neplas sa, na rodinne video to staci !
Ked nechces natoceny material dalej upravovat v PC tak to uplne staci.
Aj tak sa da slusna kamera kupit az od asi tak 70000 SK.-
Vyber si tu,ktora sa bude pacit manzelke.
Je to jedno a jej spravis radost :-E
ace960 (394)|13.3.2006 15:44
no plasit sa nechcem ale nechcem ani kupit uplnu blbost ale zas nechcem byt ani profi kameraman, jednoducho by som rad kameru na bezne pouzivanie pre bezneho domaceho divaka

cenovo som si to predstavoval nejak od 20 do 30k skk ale zas naco zbytocne davat povedzme 34k ked nepoznam rozdiel od tej za 18k
focus (253)|13.3.2006 20:32
[quote=ace960]so zaznamom na dvd[/quote]9-) 9-) 9-)


Vidiet, ze marketingovy tah naozaj plati...
Zisti si viac info na tomto fore, hlavne o DVD kamerach....
stratos_tvf (164)|13.3.2006 20:52
focus : vzdy je lepsie kupit si DVD kameru ako tocit dovolenku na mobil :BB:
Pitomec (10211)|13.3.2006 21:01
No - to je aspoň útěcha 9-) :-(((
focus (253)|13.3.2006 21:08
[quote=stratos]focus : vzdy je lepsie kupit si DVD kameru ako tocit dovolenku na mobil :BB:[/quote]

To ano B-) , ale aby sa to na ten mobil nahodou naozaj nepodobalo.... :-D :-D :-D
stratos_tvf (164)|13.3.2006 21:27
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=39906

Kur... uz aj mobil ma viac mega ako moja zrkadlovka :-(((
ace960 (394)|14.3.2006 07:22
focus: nevidim nic zle na tom, ze na beznych ludi funguje marketing, ved od toho je par ludi platenych ale aj preto som sa sem prisiel poradit kedze som sa nechcel uplne nechat ovplyvnit marketingom

stratos, Pitomec, focus: poslednymi odpovedami ste mi fakt pomohli

asi som tu stracal cas ale ak mi chcel niekto predsa len poradit tak budem vdacny
Pitomec (10211)|14.3.2006 08:05
Pomohli jsme ti v tom, že už víš, že kamera se záznamem na DVD nestojí za nic (stejně jako na paměťové karty a vůbec na cokoliv, kde je záznam v jiném formátu než DV - samozřejmě bráno v home sféře).
3CCD je výhoda, ale je potřeba vzít v úvahu taky velďkost těch CCD, tj. jestli 1/6", 1/4" nebo 1/3" - a tady je lepší samozřejmě větší CCD, byť bude jenom jeden (než 3, ale malé - jinak budeš muset svítit jako o život).
Co chceš ještě slyšet?
ace960 (394)|14.3.2006 08:15
ok, cokolvek mimo DV je teda nanic
islo mi o jednoduchost spracovania a prehravania, kde sa mi DVD javilo najjednoduchsie
dik za info o velkosti ccd
ponuka mini dv kamier je dost velka tak mam v tom zmatok
Stano_tvf (504)|14.3.2006 08:48
Pripájam sa názrou, že DVD kamera je vhodná iba pre absolútnych amaterov, ktorí chcu nahrat dovolenku, vytiahnut z kamery miniDVD medium a vlozit ho do prehravača. Presne ako v minulosti foťaky POLAROID. Aste aj na lacnych automatoch bola moznost fotku aspon orezat, u Polaroidov nie. To je prípad DVD kamier.
Vezmi do uvahy hlavne fakt, že ste vsetci dom asi zaciatocníci. 100x sa Vám stane, že pri točení napr. zabudnete vypnut na chvilu kameru, potkneš sa pri točení, proste výsledne video moze byť plné romazaných, rozhybaných scen, s ktorými nic neurobis. Sam som to zazil pred par rokmi :-) . Nehladiac na to, že dnes skutocne nikto nevie, či to DVD medium bude citatelné aj o 10-15 rokov, ked budes na dochodku pozerat záznamy z mladosti. Pásky to vydrzi urcite :-E
Takze radsej slusnejsiu miniDV kameru, co najviac manualnych funkcii,
radsej 1 vacsie CCD ako 3 mini (1/6"). Optický stabilizátor pri lacných kamerach velmi nefunguje, elektronický až pre kamerách okolo 30.000.-Sk. To je teda moj názor :-E , ale môžem sa mýliť.
ace960 (394)|14.3.2006 08:58
No kameru budu pouzivat absolutni amateri (vratane mna) ale zas dufam, ze sa aspon trochu co to naucim nech sa to da pozriet.
Vydrz DVD media - tam som mal zamer pouzivat len RW media a to co sa mi bude pacit som chcel niekam zalohovat...
Kazdopadne dik za tipy, uz aspon zacinam zbierat kriteria na vyber.

A co hovorite na kamery s pevnym diskom? Videl som minule v NAY nejaku tusim JVC s 20 GB diskom. Neviem v akom formate zapisuje a 20 GB sa mi zdalo vela na moje potreby...

==
edit: este co sa tyka zabudnutej zapnutej kamery a rozmazanych zaberov, aj rpeto som vyberal Panasonic, kde som chcel tocit na DVD-RAM, ktore by malo ist jednoducho zostrihat v DVD-RAM rekorderi
Pitomec (10211)|14.3.2006 09:20
Kamera s pevným diskem má jeden zásadní nedostatek - na co to budeš archivovat, když se HDD zaplní? Na DVD ne (to už bylo řečeno výše, že je to nespolehlivá věc) a DV rekordér za 50t. si kvůli tomu asi pořizovat nebudeš...

V DVD rekordéru nenastříháš nic, akorát ti stoupne tlak :-k
ace960 (394)|14.3.2006 09:25
OK, tak zosumarizujem co zatial vidim ako vhodne
- format: DV
- medium: paska
- CCD: radsej jeden vacsi ako 3 male (1/6" je maly, preferovat 1/3" alevo 1/4")

Este je nejaka zaludnost na ktoru dat pozor?
focus (253)|14.3.2006 09:29
to ace960:
A mas vobec DVD rekorder, alebo ako planujes kopirovat DVD disky? :-?
Ked pises, ze si len nieco vyberies a to zazalohujes.
Ak mas PC, tak nie je dovod uvazovat nad nicim inym ako nad miniDV. B-)
focus (253)|14.3.2006 09:30
[quote=ace960]OK, tak zosumarizujem co zatial vidim ako vhodne
- format: DV
- medium: paska
- CCD: radsej jeden vacsi ako 3 male (1/6" je maly, preferovat 1/3" alevo 1/4")
[/quote]
Presne tak.... :BB:
Stano_tvf (504)|14.3.2006 10:36
Pripákjm sa, ako by si chcel zálohovať výber z miniDVD diskov, teda klasické DVD adresáre (voby a pod). Ako z toho vobu ( velmi zle editovatelný mpeg-2) vystrihnes to co chces zalohovať? Takže tak, ako píšeš, a uvidiš, postupne Ťa to zrejme začne baviť, začneš sa hrať so strihom, zsistíš že terajšie PC Ti už nestačí, potom zistíš že Ti nestačí doterajšia kamera, :-E :-E :-E , takže o zábavu máš postarané. :-D
blueant (820)|14.3.2006 10:46
[quote=Pitomec]
V DVD rekordéru nenastříháš nic, akorát ti stoupne tlak :-k[/quote]

Aha aka zmena nazoru - ze by si zase zmenil kabat ? :-E 9-)

Nedavno v DVB-S sekcii ked som zavrhoval pouzitie DVDrekordera si mi napisal

[quote=Pitomec]
Reklamy si na DVD-RAM vystříhá naprosto v pohodě (navíc si je může vystříhat i na HDD, který ten Panasonic DVD rekordér má) a vůbec do toho nemusí tahat PC a kdesi se tam otravovat s výrobou DVD . [/quote]

http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6660
Pitomec (10211)|14.3.2006 10:53
[quote=blueant][quote=Pitomec]
V DVD rekordéru nenastříháš nic, akorát ti stoupne tlak :-k[/quote]

Aha aka zmena nazoru - ze by si zase zmenil kabat ? :-E 9-)

Nedavno v DVB-S sekcii ked som zavrhoval pouzitie DVDrekordera si mi napisal

[quote=Pitomec]
Reklamy si na DVD-RAM vystříhá naprosto v pohodě (navíc si je může vystříhat i na HDD, který ten Panasonic DVD rekordér má) a vůbec do toho nemusí tahat PC a kdesi se tam otravovat s výrobou DVD . [/quote]

http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6660[/quote]
Hele nejseš tím svým blokerem nějak zablokovanej taky rozumově? 9-) Je snad rozdíl mezi vystřižením reklamy z TV vysílání (na což se DVD rekordér hodí) a mezi střihem vlastních záznamů (kde je to mnohem náročnější, např. titulky apod.) - a tady se bavíme celou dobu o tom druhém případu, tj. střihem vlastních nahrávek. Tak si koukej ten svůj bloker odpojit a začni uvažovat normálně a ne jako hňup 9-)
ace960 (394)|14.3.2006 10:54
focus: ked som este zmyslal o dvd kamere tak som chcel tocit na dvd-ram, ktore ide editovat v stolovom dvd rekorderi (planujem panasonic DMR-EH65 alebo DMR-EH55). Vseobecne som mal predstavu, ze by som si narychlo urobil image toho dvd-ram na hard disk na pc ako rychlu zalohu. Jednoduche strihanie som si predstavoval v tom dvd rekorderi.
PC mam (A64 na 2.7 GHz, 1 GB RAM a 160 GB HD) ale spracovanie videa z pasky do PC sa mi zdalo zdlhave. Nemam v umysle ziskat nove hobby (spracovavanie videa). Chcem si len nieco sem tam natocit a co najjedniduchsie spracovat, ulozit.

Stano: na dvd-ram by nemali byt VOBy ale nejaky panasonic video recording forma (turim suvor s priponou VRO), ktory som chcel editovat v rekorderi

==
Su nejake zaludnosti v oblasti minidv? Pouziva sa jeden typ kaziet alebo aj tam su nejake rozdiely?
Pitomec (10211)|14.3.2006 10:57
blueant (820)|14.3.2006 10:58
[quote=Pitomec][quote=blueant][quote=Pitomec]
V DVD rekordéru nenastříháš nic, akorát ti stoupne tlak :-k[/quote]

Aha aka zmena nazoru - ze by si zase zmenil kabat ? :-E 9-)

Nedavno v DVB-S sekcii ked som zavrhoval pouzitie DVDrekordera si mi napisal

[quote=Pitomec]
Reklamy si na DVD-RAM vystříhá naprosto v pohodě (navíc si je může vystříhat i na HDD, který ten Panasonic DVD rekordér má) a vůbec do toho nemusí tahat PC a kdesi se tam otravovat s výrobou DVD . [/quote]

http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6660[/quote]
Hele nejseš tím svým blokerem nějak zablokovanej taky rozumově? 9-) Je snad rozdíl mezi vystřižením reklamy z TV vysílání (na což se DVD rekordér hodí) a mezi střihem vlastních záznamů (kde je to mnohem náročnější, např. titulky apod.) - a tady se bavíme celou dobu o tom druhém případu, tj. střihem vlastních nahrávek. Tak si koukej ten svůj bloker odpojit a začni uvažovat normálně a ne jako hňup 9-)[/quote]

Hehe neviem co mas stale s tym blokerom (asi ta sere ze som mal pravdu - a ti co mali BIOS 3.47 CZLINK kartu za blokerom - tam mozu mat teraz dohrany CSFILM a GALAXIU :-)-) - ale ja som nikde nikdy nenapisal ze BLOKER ako HW mam ;)

A nahravky zo satelitu nemozu mat titulky ?

Ty laskavo prestan zo vsetkych robit debilov a zamysli sa nad tym kto je tu hnup - nemusis mat obavy - ja neklesnem na tvoju uroven ze zacnem vsetkych hned urazat. 9-) :-E :-)- :-)- :-)- :-)-
Pitomec (10211)|14.3.2006 11:02
[quote=blueant]Hehe neviem co mas stale s tym blokerom - ale ja som nikde nikdy nenapisal ze BLOKER ako HW mam ;)

A nahravky zo satelitu nemozu mat titulky ?

Ty laskavo prestan zo vsetkych robit debilov a zamysli sa nad tym kto je tu hnup - nemusis mat obavy - ja neklesnem na tvoju uroven ze zacnem vsetkych hned urazat. 9-) :-E :-)- :-)- :-)- :-)-[/quote]
Tím blokerem ses tady uvedl jako totální pako 9-) , takže občas neškodí to připomenout :-E

A debila z nikoho dělat nemusím - tady bohatě stačí, že ho děláš ze sebe ty sám a pleteš jednu diskuzi do druhé (přičemž důvodem asi není to, že máš snahu někomu pomoct, ale spíš vlastní náprava komplexu, který se s tebou veze právě od dob toho blokeru 9-) ).
ace960 (394)|14.3.2006 11:06
Pitomec: dik za obrazok kazety

Inak nemozete si tie offtopic prispevky vyjasnit cez nejaky chat?
blueant (820)|14.3.2006 11:07
[quote=Pitomec][quote=blueant]Hehe neviem co mas stale s tym blokerom - ale ja som nikde nikdy nenapisal ze BLOKER ako HW mam ;)

A nahravky zo satelitu nemozu mat titulky ?

Ty laskavo prestan zo vsetkych robit debilov a zamysli sa nad tym kto je tu hnup - nemusis mat obavy - ja neklesnem na tvoju uroven ze zacnem vsetkych hned urazat. 9-) :-E :-)- :-)- :-)- :-)-[/quote]
Tím blokerem ses tady uvedl jako totální pako 9-) , takže občas neškodí to připomenout :-E

A debila z nikoho dělat nemusím - tady bohatě stačí, že ho děláš ze sebe ty sám a pleteš jednu diskuzi do druhé (přičemž důvodem asi není to, že máš snahu někomu pomoct, ale spíš vlastní náprava komplexu, který se s tebou veze právě od dob toho blokeru 9-) ).[/quote]

Ja som pekne vysvetlil ze tym blokerom si debila zo seba spravil ty. :-E :-E :-E

Ano a je mi luto ze TENTORAZ robim bordel v threade ja namiesto Teba.

To ze robis s ludi DEBILOV (nemyslim len to ze sa snazis ho urobit zo mna) - ale je citit v kazdom tvojom druhom prispevku - len sa tu hraj na BOHa - mozno ti to vylieci komplexy.

HOWG
Pitomec (10211)|14.3.2006 11:13
[quote=blueant]Ja som pekne vysvetlil ze tym blokerom si debila zo seba spravil ty. :-E :-E :-E

Ano a je mi luto ze TENTORAZ robim bordel v threade ja namiesto Teba.

To ze robis s ludi DEBILOV (nemyslim len to ze sa snazis ho urobit zo mna) - ale je citit v kazdom tvojom druhom prispevku - len sa tu hraj na BOHa - mozno ti to vylieci kompelxy.

HOWG[/quote]
Bloker vynechme - to sem fakt nepatří a v jiném diskuzi si to každý může přečíst sám, jak je to doopravdy (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3694)

Bordel nedělej, páč jinak půjdeme do koše :-E

Svoje komplexy nepřisuzuj mně - s tím neuspěješ. A pokud si na mě chceš něco mermomocí najít, tak aspoň mysli a nezkoušej to tak blbě jako v tomto případě, když splácáš 2 naprosto rozdílný věci (z různých diskuzí) dohromady 8-)
Stano_tvf (504)|14.3.2006 11:51
Používam napr. tieto:
focus (253)|14.3.2006 12:23
[quote=ace960]Vseobecne som mal predstavu, ze by som si narychlo urobil image toho dvd-ram na hard disk na pc ako rychlu zalohu. Jednoduche strihanie som si predstavoval v tom dvd rekorderi.[/quote]
Pokial sa ti nechce bavit s PC (zabijanie casu spracovanim a exportom) a kvalita je u teba az na druhom mieste, tak potom sa znova zamyslaj nad tymi DVD kamerami. Ale v tom ti uz poradi niekto, kto ju vlastni.... :-) :-) :-)
Stano_tvf (504)|14.3.2006 15:53
Mal som DVD kameru na "otestovanie", kamos si ju dotrepal z Honk-kongu alebo skade :-E , pred polrokom. MiniDVD stali vtedy temer 400.-Sk :-((( . Vysledok - ako som pisal - hotové DVD, prisli sme domov, pichol som to do DVD playera, hralo to. Chel som si z toho kratky usek nahrat aj pre seba - polhodina divočiny na PC - z vobov urobit mpegy atd. :-E . Takze nič pre trochu normálnu pracu. :BB:
ace960 (394)|14.3.2006 18:56
cestou z roboty som sa zastavil v jednom nemenovanom obchode nay a tam mi povedali
- dvd - v ziadnom pripade, katastrofa (aj ked ich tam mali plnu...)
- paska - minulost
- hd - buducnost
nechcem tu vyvolavat ziadny flame ale trochu sa mi zacinaju pacit tie s hd (jvc), chlapik tvrdi, ze obraz to ma dobry apod.

...ale vidim, ze teraz tu niekto otvoril zvlast thread o jvc tak budem sledovat
clee (6592)|14.3.2006 19:19
disk ale porad neresi format zaznamu, coz je mpeg2, pokud se svejma nahravkama pak nechces nic delat (strihat, titulky apod.) a jen to vysmazit na dvd tak prosim, proti tomu celkem nic nemam (az na to ze to bude nejspis pri narocnejsich scenach artefaktovat)
ace960 (394)|14.3.2006 19:40
mpeg2 zostava, to mas pravdu ale chlapik z obchodu mi tvrdil, ze je to uplne o niecom inom ako zaznam na dvd kamere
dnes som si pozrel zaznam z dvd kamery (sony) a nebola to velka slava

no moj zamer zo zaznamo je prekopirovat to na pc, vystrihnut uplne hlupe pasaze a hodit to na dvd, viac asi nic

stale hladam nejaky vhdony kompromis medzi stravenym casom na spracovani a kvalite...
clee (6592)|14.3.2006 19:52
mno prodleva navic u dv zpracovani je jen komprese do mpeg2, to je jedina "nevyhoda"
ace960 (394)|14.3.2006 20:11
ked sa to tak vezme...
- dvd mpeg2 - zla kvalita kvoli nizkemu datovemu toku alebo preco?
- dv (paska) - dv - prenesiem na pc a urobim z toho mpeg2 (dvd-video)
- hdd mpeg2 - zatial udajne dobra kvalita

vysledny efekt dv a hdd do mpeg2 by mohol byt porovnatelny, nie?
alebo ak je mpeg2 z dv lepsi tak preto lebo na pc urobim lepsiu kompresiu do mpeg2 ako v samotnej kamere?
clee (6592)|14.3.2006 20:24
no nahravka v mpeg2 primo na dvd a na disk by mela bejt porovnatelna, jedna se o RT hardwarovou kompresi, kdezto kdyz budes kompresovat dv zaznam v PC, tak pujde o softwarovou kompresi ktera je radove kvalitnejsi (v ramci moznosti), na bezny TV ten rozdil mozna tolik znat nebude, ale kdyz to nekomu pustis nekomu na velkym panelu tak by se moh osypat, zalezi na tom jaky mas naroky
bez_n_zvu_212.jpg bez_n_zvu_212.jpg
ace960 (394)|14.3.2006 20:35
takze to, ze nahravka mpeg2 na hdd (jvc) je ovela lepsia ako nahravka mpeg na dvd (panasonic/sony) je hlupost?

naroky... teraz mam klasicku tv (CRT, 29", 100Hz) a nejak sa skoro na novy tv nechystam, nejak sa mi zatial nepacia sucasne lcd tv a novy crt uz nechcem brat, nechcem kupovat nejaky podradny lcd a este aj za vysoku cenu a keby som zrovna zbral nieco mozno aj lepsie napr. 720p tak neviem co by som si tam pustal, asi by bol len na okrasu, ked tak by neskor zobral 1080p ak nieco take bude ale to je daleko a tam bude pal nahravka asi uz "zaujimava"
otazka aj je co je to velky panel, mas na mysli velky co sa uhlopirecky tyka alebo co do rozlisenia

nad kamerou zatial rozmyslam JVC GZ-MG50 alebo JVC GZ-MG40
http://www.jvc.cz/site/cz_cs/g_series/product.html#product_02
clee (6592)|14.3.2006 20:49
no bejt tebou tak si zaznam z ty kamery necham predvest, zadnej ukazkovej co jim vrazil vyrobce, ale zkus si natocit neco primo v prodejne a nech si to pustit na TV podobny ty co mas doma
ace960 (394)|14.3.2006 21:02
no uvidim, dvd kamery mali nastrkame na stojanoch ale tieto jvc mali vo vitrinke, kazdopadne ak mam vyplaznut vyse 30k za kameru tak nech aspon trochu pohnu tym lenivym...

a nejaky taky vychytany model (mini dv), ktory by sadol?
resp. mam preco uprednostnit alebo vyhnut sa niektorym znackam?

inak cim viac zistujem tym mam vacsi chaos alebo teda zistujem viac vyhod a nevyhod vsetkych rieseni a oddaluje ma to od nejako finalneho rozhodnutia lebo vzdy sa necham ukecat na nieco co ma aktualne niekto ukeca

vyzera to, ze na moje naroky by stacilo takmer cokolvek ale zas pozeram, ze v podobnych cenach je
- mini dv 3ccd
- dvd 3ccd
- hdd 1cdd
jaromir9909 (269)|15.3.2006 01:23
[quote=clee]no nahravka v mpeg2 primo na dvd a na disk by mela bejt porovnatelna, jedna se o RT hardwarovou kompresi, kdezto kdyz budes kompresovat dv zaznam v PC, tak pujde o softwarovou kompresi ktera je radove kvalitnejsi (v ramci moznosti), na bezny TV ten rozdil mozna tolik znat nebude, ale kdyz to nekomu pustis nekomu na velkym panelu tak by se moh osypat, zalezi na tom jaky mas naroky[/quote]

Né, že bych nesouhlasil, ale není větší výhoda DV, že si před MPEG2 kompresí proženu video filtry(CNR, DNR apod.). Alespoň pro to jsem kupoval DV.
Stano_tvf (504)|15.3.2006 09:52
No neviem, naozaj som nenasiel nic, co by ma presvedcilo o DVD kamerach. Napr. Panasonic - mody zaznamu:
- XTRA, cca 9Mb/s 18 minut/miniDVD 1str.
- FINE , cca 6Mb/s 30 minut/ "
Bitrate 6Mb/s je pre kvalitnejší záznam nedostatočný, podla mna rýchlejsí pohyb nezvladne. Bezne 1-stranné miniDVD stojí cca 100.-Sk, takže máte 18 minút záznamu za 100.-Sk, bez možnosti editacie a pod.
To už asi radsej zaznam na pevny disk - napr. JVC MG50, pri bitrate cca 8.5Mb/s na 30GB nahráme cca 7 hod. záznamu vo formate mpeg-2.
(8,5Mb/s = cca 1MB/s, 7hod = 25.200 sek, teda vyše 25GB dát.)
Obsah HDD stiahnete asi na 6 DVD médii po 15.-Sk. A mpeg-2 sa da s Womblom editovat aspon v obmedzenej miere, asi bez rôznych prechodov a pod.
To je iba male zamyslenie :BB:
stratos_tvf (164)|15.3.2006 10:20
Stano: :BB:
TomV (109)|15.3.2006 10:37
[quote=jaromir9909]Né, že bych nesouhlasil, ale není větší výhoda DV, že si před MPEG2 kompresí proženu video filtry(CNR, DNR apod.). Alespoň pro to jsem kupoval DV.[/quote]
Největší výhoda DV je hlavně ta, že nepoužívá MPEG2 kompresi. :-R :-)
clee (6592)|15.3.2006 10:53
[quote=jaromir9909]
Né, že bych nesouhlasil, ale není větší výhoda DV, že si před MPEG2 kompresí proženu video filtry(CNR, DNR apod.). Alespoň pro to jsem kupoval DV.[/quote]

ona to ani tak neni vyhoda DV, jako spis nevyhoda MPEG2, u kteryho se predpoklada ze ten zaznam se nijak zvlast editovat nebude (to samy by meli predpokladat i uzivatele HDV, just kidding :-E )
Stano_tvf (504)|15.3.2006 11:21
Takže som dospel k tomu, že jedinou "rozumnou" alternatívou k miniDV sú kamery s HD. Ale výsledný produkt musíte rovnako ako pri miniDV najskor stiahnuť na PC. V PC potom môžete mať buď klip.avi ( cca 14GB/hod.) z miniDV kamery s perfektnými možnostami strihu a iných úprav videa alebo klip.mpg ( cca 4GB/hod.) s obmedzenými možnosťami editácie. Každopádne potrebujete mať na PC minimálne nejaký authoringový program, takže úplne nez práce to nebude :-D . Pre prácu s avi súbormi teda potrebujete naviac iba nejaký mpeg-2 enkoder! A samozrejme slušný počítač. :-E .
Čo sa týka zálohovania, pri dnešných cenách diskov to nie je problém, problém je skor v spolahlivost tých diskov.Už som videl pár diskov odidených aj po roku! Z tohoto hľadiska je paska najspolahlivejsia.
Takze záver - vsetko má svoje pre a proti, ale zatial má najviac PRE urcite format dv.avi a miniDV ( v amaterskej sfere). :-E :-E :-E :BB:
clee (6592)|15.3.2006 11:27
kameru s dv zaznamem na vestavenej disk teda neznam