Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení TV přes Internet (VideoLAN)

Ivo Mašek (10205)|12.3.2006 14:39
Pokud váš poskytovatel internetu vám do sítě pouští "internetovou televizi", jako např. poskytovatel GrapeSC (u něj jsem já :-) ), je nejvhodnějším programem pro zachytávání VideoLAN. (modemistů se to samozřejmě netýká)

Instalace a spuštění

1) Po nainstalování programu a spuštění odkazem na ploše
nebo v nabídce start se objeví toto okno:



2) Klikněte na tlačítko které je zobrazeno na dalším obrázku:


3) Po té s objeví okno se seznamen všech dostupných stanic,
kde si jednuduše dvojklikem myši vyberete program,
který chcete sledovat, nebo poslouchat



Problémy

Přeskakování programu
Pro nerušené sledování klikněte na vyznačené tlačítko v playlistu:



Problém s přehráváním zvuku u některých stanic
Pokud vám u některého programu nehraje zvuk, nebo slyšíte původní znění. Je nejspíše potřeba přepnout zvukový kanál.

Klikněte pravým tlačítkem myši kdekoliv v obrazovce VideoLanu a vyberte jeden z možných stop zvuku dle obrázku:

Ivo Mašek (10205)|29.8.2006 11:59
Jak sprovoznit jeden tv tuner na několika počítačích.
http://masek.webzdarma.cz/a_dalsi/Videolan.jpg
Je to skenované z Computeru.
vhanacek (9)|21.1.2007 13:36
Povali to pro vetsi vzdalenosti i pres Hamachi nebo je lepsi tradicni streaming po internetu?
Ivo Mašek (10205)|21.1.2007 15:05
Tak to nevím. Vyzkoušený je to po lokální inet síti (na způsob intranetu)
eskimo (3)|21.1.2007 22:05
[quote=Ivo Mašek]Jak sprovoznit jeden tv tuner na několika počítačích.
http://masek.webzdarma.cz/a_dalsi/Videolan.jpg
Je to skenované z Computeru.[/quote]

mám s timhle problém....nastavim vše, jak je v návodu, ale docílil jsem jen toho, že na druhém pc jede jen zvuk.....obraz nikde(jako by ani nebyl streamovanej a přitom sem tam zaškrtnul video kodek mp4v 1024kbps) :-(

edit: tak už sem to rozchodil....ikdyž nevim, co jsem dělal blbě(nastavoval jsem to pořád stejně)
Ivo Mašek (10205)|2.3.2007 14:29
VLC media player (článek)
VLC media player je řešením pro uživatele, kteří neradi instalují velké balíky různých kodeků. Je to přehrávač, který bez problémů přehraje DVD, VCD i SVCD disky.
VLC media player je open source program, který v sobě má universální schopnosti přehrávání a jednoduché ovládání. Bez externích kodeků přehraje většinu formátů.
To, že VLC přehraje DVD disky, je díky knihovně libdvdcss, kterou si sami napsali autoři VLC playeru. Titíž autoři stojí i za dalšími knihovnami, jež umožňují open source programům přehrát kodované soubory. Např. knihovna libdca slouží k dekodovaní zvuku ve formátu DTS, který je mnohdy součástí DVD. Knihovna x264 zase umí dekodovat formát H264, který je určen pro video ve vysokém rozlišení.
VLC media player si s sebou nese také další open source knihovny pro dekodování většiny dnes používaných formátů.
VLC podporuje velké množství variant MPEG formátu, DivX, XviD, formáty Windows Media, a také nesmíme zapomenout na Quick Time bez nutnosti instalace samotného programu. Z audioformátů je zde podpora MP3, WMA (Windows Media Audio), Ogg Vorbis, FLAC, AC3 a AAC.
VLC je také vhodný pro přehrání on line přenosů a plně tak nahradí WMP s jeho protokolem MMS. VLC media player také umí přehrát video stažené z inetové služby YouTube ve formátu FLV. VLC je také schopen přehrávat DVB-T, DVB-S, DVB-C.
VLC media player mohu jenom doporučit.
LoRd_dR_aGoN (1)|6.3.2007 09:35
chtěl bych se zeptat jestli jde nějak na dálku přes VideoLAN změnit číslo streamovaneho kanalu ?
Hiki (1)|11.4.2007 09:55
[QUOTE=eskimo;132005]mám s timhle problém....nastavim vše, jak je v návodu, ale docílil jsem jen toho, že na druhém pc jede jen zvuk.....obraz nikde(jako by ani nebyl streamovanej a přitom sem tam zaškrtnul video kodek mp4v 1024kbps) :-(

edit: tak už sem to rozchodil....ikdyž nevim, co jsem dělal blbě(nastavoval jsem to pořád stejně)[/QUOTE]
Mám podobný problém ako Eskimo: Teda ide mi zvuk ale nie obraz. On síce píše, že sa mu to podarilo, ale mne nie. Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem!
hypnotic666 (11)|28.2.2008 19:46
Tak teď nevím, jestli se orientuju, ale jedná se o tzv IPTV? Můj poskytovatel bude od března tuto službu spouštět, tak by mě zajímalo, jestli se dá přes vlc sledovat i na pc?
Děkuji
Ivo Mašek (10205)|29.2.2008 05:34
Ano, dá. Např. Grapesc, tam kde má natažené optické kabely, to takto provozuje.
hypnotic666 (11)|29.2.2008 13:43
[QUOTE=Ivo Mašek;167621]Ano, dá. Např. Grapesc, tam kde má natažené optické kabely, to takto provozuje.[/QUOTE]

To znamená, že kliknu na playlist a ono si to ty ip kanálů najde nebo je musím zjistit od providera? Případně jestli není nějaký program, který je na toho přímo zaměřen, tedy podporuje pip, epg apod? Procházel jsem si různá fóra a našel např ProgDVB5, který by to umět mohl. A taky by mne zajímalo, ale to už je offtopic (kdyžtak mě nasměrujte, kde dotaz položit), pro tv mi budou zřizovat další linku nebo se bude cpát do internetové? Mám na mysli, budu mít 10mb připojení a pokud bych měl puštěnou tv na 2 zařízeních, je zde šance, že uvidím spomalení internetu nebo je linka tv oddělená? A ještě jeden dotaz, jak je to s kvalitou?
Děkuji
Ivo Mašek (10205)|1.3.2008 10:56
[quote=hypnotic666;167664]To znamená, že kliknu na playlist a ono si to ty ip kanálů najde nebo je musím zjistit od providera? Případně jestli není nějaký program, který je na toho přímo zaměřen, tedy podporuje pip, epg apod? Procházel jsem si různá fóra a našel např ProgDVB5, který by to umět mohl. A taky by mne zajímalo, ale to už je offtopic (kdyžtak mě nasměrujte, kde dotaz položit), pro tv mi budou zřizovat další linku nebo se bude cpát do internetové? Mám na mysli, budu mít 10mb připojení a pokud bych měl puštěnou tv na 2 zařízeních, je zde šance, že uvidím spomalení internetu nebo je linka tv oddělená? A ještě jeden dotaz, jak je to s kvalitou?
Děkuji[/quote]
Já jsem si nejdříve vlezl na stránky providera a tam jsem si přečetl, jak to zprovoznit. Nebude asi u všech stejné - to si nejsem jistý.
Signál k nám chodí po inetovém kabelu.