Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AIR STAR 2 - cuká obraz...

janecek_tvf (14)|11.3.2006 23:01
ahoj :-( ,

nemá někdo zkušenosti s trhavým obrazem při sledovaní vysílání ale i při přehrávání záznamu v media playeru? jediné kdy obraz jede v pohodě je když záznam načtu do VIRTUAL DUB. tak to jede bez chyb. mám XP2000+, Win XPpro, 512MB. signál je 94-96%. navíc vstupní konektor nemá signál takže jsem anténu musel připojit na ten výstupní s opačným konektorem. pročítal jsem tu příspěvky ale žádnou radu ohledně tohoto jsem nenašel. zkoušel jsem ještě MY THEATRE ale ten hází chybu aplikace ve chvíli kdy naskočí po naladění obraz a to nehledě na verze. :-I před touto kartou jsem měl MSI DigiVOX USB a to jelo bez problémů.
Nasty_tvf (568)|11.3.2006 23:16
Trhavý obraz bude nejspíš nevhodným mpeg2 dekodérem a zapojení do výstupního konektoru - s tím jsem se taky na začátku pral, je to popsáno třeba tady, ale krátce řečeno, je to nějakej zkrat-buď blbejch zemí nebo spíš vadí napájecí napětí pro aktivní anténu, který leze ze vstupního konektoru
janecek_tvf (14)|11.3.2006 23:29
toto jsem už četl. jen už mám druhou tuto kartu... první jsem vrátil protože neměla signál a až u této druhé jsem zjistil ten otočený konektor. mpeg2 dekodér v té TE verzi nezněním. v media playeru nevím jak abych tím vyloučil že nezlobí karta. anténu mám za oknem a vede rovnou do PC 3m. nikam jinam to rozbočováno není. napětí na vstupním konektoru může být ale já tento nemám zapojený. psal jsem, že anténa mi "bohužel" vede do výstupního. :-(((
janecek_tvf (14)|12.3.2006 00:14
zkouším ještě přehrávač SKY VIEW. příjem vysílání opět skáče. snažel jsem se změnit dekodér ze SONIC na něco jiného ale píše to, že nemám registrované další filtry. přitom se mi jich tam ukazuje plno. jak toto nastavím ? jinak SKY VIEW záznam z disku přehrává bez problémů... :-)
Nasty_tvf (568)|12.3.2006 09:44
No vidíš, tak to dělá ten Sonic. SkyView znám bohužel jen povrchně, takže neporadím, jak to změnit.
Co se týká těch prohozených konektorů, je to určitě problém, který ti vyřeší oddělovač. Buď se dá koupit nebo tady někde je, jaký kondík tam nabastlit. Budeš mít pak i lepší sílu signánlu a nižší BER
Foolproof (2713)|12.3.2006 11:17
Ve Skyview funguje to co je zaregistrivané. To lze zjistit pomocí MMView nebo třeba GSpot.

I samotné Skyview nabízí " volné" dekodery.

Pravé tlačítko na obraze,filtry DirectX,konfiguruj,tam si nastav co chceš a je tam button ZKUS.

Je li to úspěšné, uložit do grafu pod vlastním názvem a obdobným postupem tento ověřený graf navolit.

Pokud Sonic škodí, lze ho v MMView vypnout a ve Skyview zvolit graf AUTO, player si potom vybere na základě meritů a a dalších pofiderních parametrů dekoder, podobně jako třeba WMP.

Takto lze laborovat donekonečna, bohužel nelze dát universální radu, s každým CPU,GPU se to chová trochu jinak.
janecek_tvf (14)|12.3.2006 16:06
[quote=Nasty]No vidíš, tak to dělá ten Sonic. SkyView znám bohužel jen povrchně, takže neporadím, jak to změnit.
Co se týká těch prohozených konektorů, je to určitě problém, který ti vyřeší oddělovač. Buď se dá koupit nebo tady někde je, jaký kondík tam nabastlit. Budeš mít pak i lepší sílu signánlu a nižší BER[/quote]

jak se to přesně jmenuje ? anténní oddělovač napětí ? nebo jinak ? abych věděl v prodejně co přesně chci. pokud jsem to tu z textů pochopil tak je to něco co oddělí napájecí napětí pro aktivní antény ?
janecek_tvf (14)|12.3.2006 16:08
[quote=Foolproof]Ve Skyview funguje to co je zaregistrivané. To lze zjistit pomocí MMView nebo třeba GSpot.

I samotné Skyview nabízí " volné" dekodery.

Pravé tlačítko na obraze,filtry DirectX,konfiguruj,tam si nastav co chceš a je tam button ZKUS.

Je li to úspěšné, uložit do grafu pod vlastním názvem a obdobným postupem tento ověřený graf navolit.

Pokud Sonic škodí, lze ho v MMView vypnout a ve Skyview zvolit graf AUTO, player si potom vybere na základě meritů a a dalších pofiderních parametrů dekoder, podobně jako třeba WMP.

Takto lze laborovat donekonečna, bohužel nelze dát universální radu, s každým CPU,GPU se to chová trochu jinak.[/quote]

díky za radu, hned to jdu zkusit a trochu si s tím polechtat moje nervy:-)))
Nasty_tvf (568)|12.3.2006 17:02
něco takovýho.
kupoval jsem to v Praze v JJJSATU asi za 200+něco Kč. V asi pěti předchozích "odborných" prodejnách - montážních firmičkách na mě koukali, jak kdybych po nich chtěl semtele 9-)

EDIT:
jelikož je ta cena trochu přemrštěná a blbě se to shání, dá se to nejspíš řešit i takhle
Dallda (2)|12.3.2006 18:28
Presne jak pise NASTY. Taky mi delal problem obraz, protze jsem pripojen na spolecny anteni rozvod a tak jsem koupil galvanicky oddelovac a byl klid :) napriklad takhle to vypada: http://omko.cz/index.php?uid=339dc40d1983cb1c&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=PRI&subidm2=GAL
Nasty_tvf (568)|12.3.2006 20:20
Dallda

Jo, to je ono, 70,- Kč už mi přijde přiměřené, no aspoň tady můžu udělat reklamu firmě JJJsat, která to prodává za jistotu trojnásobku, ale moje blbost, když jsem to u nich koupil :-( . Každopádně mě to tenkrát pořešilo problém a vem to vítr, voda, do Jandovic satu jsem se stejně dostal spíš omylem a cestou, tím spíš už tam asi nepáchnu :-)
janecek_tvf (14)|14.3.2006 11:54
super, děkuji za rady :-)- , oddělovač jsem si už objednal. jinak SKY VIEW maká docela v pohodě. je to rozhodně lepší než to od technisatu. jen nějak nenacházím u SKY VIEW něco jako video rekordér - časové nahrávání... :-G :-?
Foolproof (2713)|15.3.2006 20:07
Tak hledej.

Transponders - plánovač (schedulder)
JInak je tam i TSwritwr nebo multirecorder, klikneš-li pravým tl. na buttonu pro nahrávání (červeném), dostaneš se i do světa třeba DivX :-D
janecek_tvf (14)|15.3.2006 20:16
děkuji všem za rady a pomoc. oddělovač od firmy OMKO udělal své a signál maká na 98%. obraz je čistý bez problémů na SKYVIEW. s DVBVIEWERem TE stále cuká s tím SONIC dekodérem. stáhl jsem si ale DVBVIEWER Pro 3.2.1 a tam jsem si nastavil jiný dekodér a maká to bez problémů!!!

na závěr: :-)- proč tu "kluci" platíte za tu PRO verzi když se dá na P2P síti EMULE stáhnout zdarma ??? :-)-
Nasty_tvf (568)|15.3.2006 20:36
tak si jí užij, ty chytráku :-I
janecek_tvf (14)|15.3.2006 20:39
[quote=Nasty]tak si jí užij, ty chytráku :-I[/quote]

jak to myslíš ?
clee (6592)|15.3.2006 20:43
ja taky nemam problem sehnat si cracknutou verzi, ale 15 euro za dvbv je pakatel a navic mam takhle dozivotni pristup k novejm verzim (vcetne beta) a pluginum
janecek_tvf (14)|15.3.2006 20:46
tak nové verze asi také tam seženu. je pravda že je to pakatel a je pravda že ani takto neposoudím o kolik věcí navíc díky pouhému stáhnutí cracklé verze přijdu. no otestuji si tu staženou a pak se uvidí. třeba to také zaplatím... 9-)
Reserved (79)|16.3.2006 07:41
Proč platím za verzo PRO? Protože mám respekt k dobře udělané práci a zájmu o zákazníky. Pro mě je něco jiného stáhnout si předražený film, nebo hudební album, ze kterého je dobrá jen jedna písnička a něco jiného, když si někdo dá práci udělat podobnej dobrej software a stále na něm pracuje a upravuje ho dle přání zákazníků. Připouštím, že Windows mám také legálně, ale DVBViewer je o něčem jiném než moloch jménem Microsoft. Než nelegální DVBViewer pak pro mě radeji nelegální Windows
Foolproof (2713)|16.3.2006 10:56
:-)

Ano, určitě je to správný názor.

Je tu ale principielní problém, onu morální pevnost je třeba zachovat pořád, ne jenom u progranů, které jsou poněkud obtížněji dosažitelné ve zlomené verzi. Statečně začneš WinZipem nebo WinRarem, o kterých lze bezpečně říct stejnou charakteristiku jako o DVBVieweru, pokračuješ antivirem, pak programy A,B,C a nakonec podtrženo, sečteno, mám obavy, že ten DVBViewer se bude krčit jako sirotek v té legální skupině.

Nebo jsi opravdu hrdina a pokud nepatříš do lepších příjmových skupin, tak musíš ojebat děcka, abys po těch 15 Eurech vybavil PC tak, aby alespoň k něčemu bylo.

Ale to je silně OT.
Reserved (79)|16.3.2006 12:12
Tak ted se chvilku podrz zidle, protoze ted to s tebou zamava :OO Nemám v PC, v PDA ani nikde jinde žádný nelegální program a to včetně her. :-R :-D
janecek_tvf (14)|16.3.2006 13:17
[quote=Reserved]Proč platím za verzo PRO? Protože mám respekt k dobře udělané práci a zájmu o zákazníky. Pro mě je něco jiného stáhnout si předražený film, nebo hudební album, ze kterého je dobrá jen jedna písnička a něco jiného, když si někdo dá práci udělat podobnej dobrej software a stále na něm pracuje a upravuje ho dle přání zákazníků. Připouštím, že Windows mám také legálně, ale DVBViewer je o něčem jiném než moloch jménem Microsoft. Než nelegální DVBViewer pak pro mě radeji nelegální Windows[/quote]

to jo, s tím musím souhlasit ! 8-)
Foolproof (2713)|16.3.2006 13:39
[quote=Reserved]Tak ted se chvilku podrz zidle, protoze ted to s tebou zamava :OO Nemám v PC, v PDA ani nikde jinde žádný nelegální program a to včetně her. :-R :-D[/quote]

Tak využíváš PC na 10 % :-E nebo to honíš přes firmu, která prosperuje a je plátcem DPH.

Nejsem si jistý, že bych si kvůli několika výkresům, které za rok potřebuji koupil AutoCAD.
Reserved (79)|16.3.2006 13:48
PC využívám celkem dost a nemám ho přes firmu, ale jako čistě fyzická osoba včetně daní. Určitě existují i nějaké alternativy k AutoCADu.
Nasty_tvf (568)|16.3.2006 21:51
[quote=janecek][quote=Nasty]tak si jí užij, ty chytráku :-I[/quote]

jak to myslíš ?[/quote]

Nijak zle, jen tak, že tenhle program 1) nestojí za to krást, kvůli jeho poměru cena/výkon(použitelnost), 2) veřejně se podivovat nad tím, že někteří lidé si dneska něco koupí a ne šlohnou? - to by snad měla bejt otázka postavená opačně: Klucí, proč to hledáte po e-mulích, když se to dá koupit za 15 EUR?
A některé další důvody už tu jou popsány.
Já určitě nemám úplně čistý svědomí ohledně všeho, co mám v PC, ale to, co používám k obživě mám v pořádku, a co používám hodně často, i když ne k práci, to zas chci mít bez problémů - a prostě DVBV patří do téhle kategorie.
Zbytkem se ale určitě nebudu vytahovat a pozastavovat se nad tím, že za to někdo může zaplatit
8-)