Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

betacam

sebista (26)|11.3.2006 15:10
Myslíte, že má cenu v dnešní době koupit recorder Betacam SP /sony PWV 2800/. Mám možnost ho koupit do studia za cenu 235.000,-. Není ta cena zbytečně vysoká - samozřejmě je, ale myslím z hlediska cen betacam SP přístrojů v dnešní době. Koupili by jste to také? Nebo má cenu investovat do digitalu, třeba digital betacam atd. prosím poradte. Je dnes profesionílní analog už pasé? Díky
Pitomec (10211)|11.3.2006 17:31
To je věru divná otázka... - pokud ho potřebuješ, tak ho koupíš, no a pokud ho nepotřebuješ, tak to ani neřešíš, ne?
sebista (26)|11.3.2006 22:17
No. Jedna se mi o to, jestli to ma tu cenu a jestli betacam SP ma nějakou budoucnost, aby byla ta investice vratna. Take mi jde u to, zda cena neni přemrštěná. A co se tyka toho, jestli ho potřebuju, tak uplne zas tak nutne ne. dik
clee (6592)|12.3.2006 01:18
235k je na pvw2800 trochu hodne premrstena cena (leda by mela na hlavach fakt hodne hodne malo najeto), a vzhledem k tomu ze profesionalni broadcast pouziva temer vyhradne digibetu na ktery prehrajes (u lepsich rekoderu) i analogovy (beta, SP) nahravky tak je to celkem jasny
Pitomec (10211)|12.3.2006 14:12
[quote=sebista]No. Jedna se mi o to, jestli to ma tu cenu a jestli betacam SP ma nějakou budoucnost, aby byla ta investice vratna. Take mi jde u to, zda cena neni přemrštěná. A co se tyka toho, jestli ho potřebuju, tak uplne zas tak nutne ne. dik[/quote]
Spíš se ptej, jestli děláš takové věci, kde je ten Betacam nezbytně nutný (reklamy apod.) - pokud ne, tak bych šel do DVCAMu, který je za desetinovou cenu a ve většině případů vyhoví v pohodě (přičemž ojedinělé projekty není problém do té Bety nechat někde přepsat - takhle to dělá celá řada lidí, vč. mě).
PavelP_tvf (13)|14.3.2006 09:16
Zkus sehnat řadu UWV. Musí jít sehnat za polovic této částky. Pozor na model UWV1400P který nelze řídit po RS-422.

PP