Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lze udelat zmenu rychlosti videa pomoci keyframu ?

handimann (41)|10.3.2006 18:53
Mám další skromný dotaz...

Potřebuju změnit rychlost videa, ale ne v celym videu....

Že bych vložil keyframy, a pak u každýho bych změnil rychlost.. napřikad
(1) 50% -------------> (2) 100%

a ono by mi to spočítalo a provedlo...

Potřebuji upravit abych mohl střihnout,ale stále je jízda -> pak bych ted postupně zpomaloval jizdu (pomoci klicovych bodu) až by se zastavila a ja bych mohl střihnou...

Je něco takového v Adobe Premiere?? - treba plug-in..?

diky moc
Lubi (408)|10.3.2006 20:23
normalka to de s tema keyframe jak jsi rikal....proc to nezkusis?? 9-)

:-E
handimann (41)|10.3.2006 20:33
Opravdu :-D

ja jsem koukal v efect editoru, a tam bylo jenom že pomoci keyframu lze delat jenom motion, volume, .. ?? ne ?

jelikož nevim kde se měníš rychlost ty?,ale ja při kliknuti na segment a
Speed/Duration

Tak to musim zkusit 8-)
Lubi (408)|10.3.2006 20:44
to predne!

no pripadne jeste Ctrl+R a nebo pak Time>Posterize time...
handimann (41)|10.3.2006 21:04
[quote=Lubi]normalka to de s tema keyframe jak jsi rikal....proc to nezkusis?? 9-) [/quote]

Tak to zkousim a nejde :(

Adobe Premiere 1.5

ctrl+r .. nejde vubec :-I
posterize time .. ten to nespocita musel bych to delat po frameech..
:-I

tak nevim :-(((
clee (6592)|10.3.2006 21:53
tohle umi snad je vegas, tam je velocity envelope, v AP tohle chybi, v ediusu taktez :-((
Lubi (408)|14.3.2006 19:13
aha, tak tedka chapu o co jde...no tak na to taky pouzivam Vegas :-D ...stejne je to ale divny...to mi nerikejte ze to nejde.... \/
clee (6592)|14.3.2006 19:25
mezitim sem jeste zjistoval a umi to taky final cut pro, ale ten je jen pro maca
lada (195)|15.3.2006 13:11
Výborný je na to AfterEffects, můžeš použít i křivku. V AP jsem to také hledal a nenašel :((
Modena (1706)|15.3.2006 19:06
lada
[quote]V AP jsem to také hledal a nenašel :(( [/quote]
Já taky . . . :-((( :-E :BB:

V tom AAE to děláš jak ? :-?
ai (2993)|16.3.2006 02:27
V Aft. Effects je tam Time Remapping na dynamickou zmenu rychlosti, nevim proc je to tak blbe oznacene
Pier_tvf (25)|16.3.2006 07:53
Dá se udělat také v ReTimeru h__p://www.realviz.com/products/rtpro/index.php# :-R Jednoúčelový program pro zpomalení / zrychlení videa. Plynulá změna rychlosti v čase.
Modena (1706)|16.3.2006 09:03
Pier

jj :-), RealViz je moc pěknej ! A nebo přímo v PremierePro a AAE tímto :
[code]http://www.thefoundry.co.uk/pkg_plugins.aspx?ui=B86BC1CB-576D-4D2B-8A65-87A4CB6B558C[/code]
lada (195)|16.3.2006 15:30
Modena

AI Ti odpověděl jak na to v AE6.5.
zapne se Layer/Enable Time Remapping, natahni layer dle potreby a taky ten keyframe Time Remap.
A tady je pouzity jeste Frame Blending, aby ten zpomaleny nebyl trhany, tak prolnuti snimku je to ta ikona s tim filmovym pasem (ve vrstve Frame Blend a pak jeste Enable Frame Blending)


V AE7 lze použít již i jinou metodu. viz:PIXEL

Je libo zpomalovat či zrychlovat?
Přibyla i nová funkce Timewarp. Tímto nástrojem můžete měnit rychlost vašich sekvencí. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ony časové změny nebyly počítány pomocí analýzy změny pozice pixelů. Díky tomu lze docílit velmi věrohodného zpomalení nebo naopak zrychlení záběru bez zdvojování snímků a nebo pouhého prolínání. AE analyzují pozice pixelů v předešlém a následujícím snímku a dopočítají chybějící včetně pohybu. V podstatě jde o jakýsi druh morphingu obrazu. Tato funkce mne doslova nadchla, funguje spolehlivě a výsledky vypadají opravdu dobře. Při zrychlování vám dokonce umožní počítat pohybovou neostrost, která by v reálném pohybu scény vznikla. Samozřejmě nelze očekávat, že si poradí s každým záběrem a extrémní hodnoty zpomalení nemusí vypadat vždy dobře. To ale není chyba, Timewarp lze zkrátka použít pouze v určitých situacích a v daných mezích a je jedno, jestli s ním pracujete třeba na drahých systémech typu Fláme nebo právě jen v AE. V tomto případě nelze než za tuto funkci vývojáře pochválit, protože bude pro mnohé uživatele určitě přínosem. Jen tak na okraj - zkoušení změn rychlosti různých záběrů a testování, jak bude který záběr vypadat, mi přišlo velmi zábavné, vřele doporučuji si to alespoň vyzkoušet.


Je to v efektech.
clee (6592)|16.3.2006 15:39
no, este to zjistete pro edius 8-)
Modena (1706)|16.3.2006 16:08
lada
:-) :BB: :BB: :BB:
ai (2993)|16.3.2006 17:29
nechcete to nekdo testnout ten novy timewarp a podat report :-)
stayman (12393)|17.3.2006 01:41
[quote=Pier]Dá se udělat také v ReTimeru h__p://www.realviz.com/products/rtpro/index.php# :-R Jednoúčelový program pro zpomalení / zrychlení videa. Plynulá změna rychlosti v čase.[/quote]

Ten je ze vraj spickovy...
TomV (109)|17.3.2006 01:57
[quote=clee]no, este to zjistete pro edius 8-)[/quote]
Já jsem teda taky Ediusař a od zítřka už budu mít AE7 k dispozici na hraní, tak se v tom začnu učit. :-) Co jsem zatím koukal, tak AE umí pracovat "standalone" bez nutnosti Premiéry jako hostitelské aplikace, tzn. nám nic nebrání si vytáhnout klip z Ediuse, naefektovat v AE a zase ho do Ediuse vrátit. Předpokládám, že to takhle budu dělat. Je nějaký důvod, proč by to nemělo jít ?
1_411.jpg
clee (6592)|17.3.2006 02:22
jo samozrejme, ja tohle delam ve vegasu, ale bylo by prijemny mit to primo v ediusu
TomV (109)|17.3.2006 10:46
[quote=clee]jo samozrejme, ja tohle delam ve vegasu, ale bylo by prijemny mit to primo v ediusu[/quote]
Což to každopádně. :-)
Lubi (408)|17.3.2006 12:15
co to jako znamena "vytahnout klip"? To se jako nejak exporti, upravi v 1 programu, zase exporti a pak upravi v 2. programu??? 9-) nejak nepobiram jaxe to da udelat...
stratos_tvf (164)|17.3.2006 12:24
TomV : Timewarp ma iba PRO verzia AFX7.0
Inak na hranie je to dost drahy soft :-I
lada (195)|17.3.2006 13:21
stratosmyslíš, že si to TomV na to hraní koupil :-D ?

Lubitrefil jsi hřebíček na hlavičku, tak jednoduché, že :-) ? Od toho AE je :-R !

Modena
:BB:
TomV (109)|17.3.2006 14:01
[quote=stratos]TomV : Timewarp ma iba PRO verzia AFX7.0
Inak na hranie je to dost drahy soft :-I[/quote]
Hraním bylo myšleno důkladné prozkoumání možností softwaru před tím, než ho začnu používat. Nemusíš mě hned chytat za slovo. :-) Je to drahý soft, ale mám ho k dispozici ve škole pro studentské projekty, takže mě ta cena až tak netrápí.

//edit : to lada : you got the point. :-E Škola si za svou verzi pravděpodobně zaplatila (ikdyž, tam je možný všechno :-) ) a že jsem si to půjčil domů pro soukromé studijní účely snad není taková tragédie. :)
Lubi (408)|17.3.2006 14:55
[quote=lada]...Lubitrefil jsi hřebíček na hlavičku, tak jednoduché, že :-) ? Od toho AE je :-R !...[/quote]

No pockej, jak to teda normalne chodi ? ..to jako mam projekt ve vegasu, potrebuju na nem neco udelat neco, co by se lepe delalo v AE (treba nejakou animaci objektu), tak to tam nejak dostanu, upravim a pak zase zpatky do Vegasu? aha..... otazka zni: v cem to teda leze z toho Vegasu/Premiery/Ediusu...resp. jak to dostanu ven?

...to sem z toho jelen... 9-) 9-) 9-)
stratos_tvf (164)|17.3.2006 15:08
Lubi : hlavne nato nepouzivat DVcodec ale TGAsekvence - bez kompresie !
Lubi (408)|17.3.2006 16:45
jezis dekujuuu .... :-D :-D hned sem zase chytrejsi ... 9-) :-E



:-?
lada (195)|17.3.2006 17:23
Lubi
otazka zni: v cem to teda leze z toho Vegasu/Premiery/Ediusu...resp. jak to dostanu ven?
předpokládám, že víš co je to export videa nebo framu. \/
A malé upozornění, již název After Effects Ti říká co s tím (efekt potom), samozřejmě můžeš i před tím. :-D
Modena (1706)|17.3.2006 17:37
lada
Tak jsem ten TimeWarp testnul a je to paráááááda ! :-R :-)

TomV
[color=red]Vítej ! Vítej ! Vítej ![/color] :BB: :BB: :BB: :BB:
Tady je prča, co ? :-E
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak - kdo patříte mezi ty vyvolené šťastlivce s Adobe Dynamic Link, nemusí vás vůbec tankovat ani kodeky, ani cesty posílání projektů ! Jako projectsmanager přitom dost dobře poslouží Adobe Bridge ! :-) :-!!! :-!!! :-!!!
Lubi (408)|19.3.2006 18:46
[quote=lada]Lubi
otazka zni: v cem to teda leze z toho Vegasu/Premiery/Ediusu...resp. jak to dostanu ven?
předpokládám, že víš co je to export videa nebo framu. \/
A malé upozornění, již název After Effects Ti říká co s tím (efekt potom), samozřejmě můžeš i před tím. :-D[/quote]

no takze nic noveho....

takze tedy jestli jsem to spravne pochopil, tak se to normalne dela tak, ze z video editoru to leze nekompimovany a finalni komprese je az treba v AE ..... to jo... ja jen myslel ze je tam treba neco jako nejakej "mezi format" :-D
TomV (109)|19.3.2006 21:42
[quote=Modena]TomV
[color=red]Vítej ! Vítej ! Vítej ![/color] :BB: :BB: :BB: :BB:
Tady je prča, co ? :-E [/quote]
Díky. :BB: Prča tu je, to se musí nechat... :-E :-D
Fantas! (3016)|19.3.2006 22:50
Kvůli zpomaleni opoustet program... :-I \/ :-k
lada (195)|20.3.2006 18:48
Lubi
občas mě dostaneš :-D

takze tedy jestli jsem to spravne pochopil, tak se to normalne dela tak, ze z video editoru to leze nekompimovany a finalni komprese je az treba v AE

Z video editoru to půjde tak jak máš projekt, nebo jaký si navolíš kodek ( DV ) /používáš-li Studio kde je 1 velký soubor/, nebo do AE vložíš zdrojový klip z HDD /máš-li AP, Vegas a jiné co pracují s klipy/.
Možná, že nové Adobe to vše zvládne přes BRIDGE. Nevím, neznám, nezkoušel jsem.
Z AE si výstup můžeš také navolit jak chceš. Myslím, že je ale nejlepší to držet celou dobu na zdrojovém kodeku.(DV)
Tiff na import do AE používám jen u grafiky (3D soft).
ai (2993)|20.3.2006 20:57
Myslím, že je ale nejlepší to držet celou dobu na zdrojovém kodeku.(DV)
no to neni, export z AE by mel byt uncompressed, jinak ztracis na kvalite (treba jen rendrovanim do mpg z timeline)
export do DV ma vyznam jen kdyz uz s tim na timeline nic nedelam v tom strihu a neexportuju do mpg, nebo kdyz ti to je jedno ...

zrejme ten AE spolupracuje z Premierou Pro jen pres Adobe bridge ,ktery je obsazeny v Adobe collection (jde ten bridge jako aplikace nainstalovat samostatne ?), samostatne porizene aplikace takto spolupracovat zrejme nebudou, vyzkousejte nekdo ....
Modena (1706)|21.3.2006 06:41
ai
1. idiotů, co by vejsledek svého vrstvení a jiného skotačení v AfterEffects vyrenderovali pro další střih do mpg a pak zpátky na timeline do PremierePro tu určitě moc není, bo není to zrovna soft pro členy LAMABEACHCLUB . . . \/ :-D

2. zkoušeli a bez kupu celého balíku na video od Adobe - Dynamic Link samozřejmě nejede, Adobe Bridge samo, že jede ! Adobe Bridge se nainstaluje např. spolu s Photoshop CS i AfterEffects Pro a jako manager projektů nemá chybu ! :-)
lada (195)|21.3.2006 13:30
ai
když to dávám do AE tak již počítám s tím, že v AP se s tím nic nedělá. (jen upraví délka)
Jaký by měl význam zdrojové DV dávat do uncompressed a z AP znovu exportovat na DV? Celý film totiž vždy exportuji do avi a potom teprve encoduji. :-)
Z AE dávám do uncompressed jen grafiku (loga), kterou tam vytvořím a to následně encoduji pro DVD.
Pro mnohé je také problém s místem na HDD, naštěstí ne u mě. :-D
ai (2993)|21.3.2006 14:15
lada - jestlize to enkodujes do mpg, tak je rozdil jestli to je z uncompressed nebo z toho DV, mysleno z timeline strihoveho softu (Modena, tak jsem to myslel, ne do mpg z AE, to by byla celkem blbost)
tam opravdu odbouravas jednu mezikompresi, pro enkodovani do mpg do davej primo z timeline pres plug-in nebo frame server, kvalita toho mpg se pak skutecne zlepsi, to mi ver, ale zase pro vyztup jen zpet na tape (mini DV) to muzes dat rovnou do DV, nebo ty useky vyrendrovat do DV az potom.
Lubi (408)|21.3.2006 14:33
[quote=lada]Lubi
občas mě dostaneš :-D

takze tedy jestli jsem to spravne pochopil, tak se to normalne dela tak, ze z video editoru to leze nekompimovany a finalni komprese je az treba v AE

Z video editoru to půjde tak jak máš projekt, nebo jaký si navolíš kodek ( DV ) /používáš-li Studio kde je 1 velký soubor/, nebo do AE vložíš zdrojový klip z HDD /máš-li AP, Vegas a jiné co pracují s klipy/.
Možná, že nové Adobe to vše zvládne přes BRIDGE. Nevím, neznám, nezkoušel jsem.
Z AE si výstup můžeš také navolit jak chceš. Myslím, že je ale nejlepší to držet celou dobu na zdrojovém kodeku.(DV)
Tiff na import do AE používám jen u grafiky (3D soft).[/quote]

no vidis ze to jde! :-D BRIDGE, to je ono! ...to musim vyzkouset ....funkce teda jako ze delam neco v Premiere, na chvili se prepnu do AE kde to upravim a pak zas zpet do Premiery a to bez exportu, kompresi a jinejch kravin? :-) Mi tak napada, co nezvladne AE co se da delat v Premiere?? Jako na co si komplikovat zivot prepinanim se mezi softama, kdyz se to da udelat cely v AE ....?

...kazdopadne ten bridge... :-!!! :-!!!
Modena (1706)|21.3.2006 14:42
Lubi
Ano jde - je to přímo na to ! :-)
Ale usiluj o ten Adobe Dynamic Link - je to větší luxus přímo z nabídky PremierePro :
File/Adobe Dynamic Link/New After Effects Composition (Import After Effects Composition) :-!!! :-!!! :-!!!
Lubi (408)|22.3.2006 09:52
:BB: :BB:

thnx
lada (195)|24.3.2006 18:07
Ahojte,
malé upozornění, poslal jsem tento text do sekce návody.
Snad se tam brzy objeví a trochu pomůže.

Použití efektu Timewarp

Efekt Timewarp Vám umožňuje přesně kontrolovat řadu parametrů při změně rychlosti přehrávání vrstvy, včetně interpolačních metod, rozmazání pohybu a ořezu zdroje. Efekt Timewarp funguje nezávisle na funkci Frame Blending (Míchání snímků) v panelu časové osy.

1. Zvolte vrtsvu v panelu časové osy nebo panelu Composition.

2. Zadejte Effect > Time > Timewarp.


atd.
focus (253)|26.3.2006 15:20
[quote=stratos]Lubi : hlavne nato nepouzivat DVcodec ale TGAsekvence - bez kompresie ![/quote]

:BB: Dikes.....
Zase kopa casu usetrena.
lada (195)|4.4.2006 14:51
Použití efektu Timewarp

Na Tvfreaku se to neobjevilo, je to tady v zipu.

http://dovolena.mmsoft.cz/zip.htm