Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Odstranění formátu 16:9 a 4:3 z videa

mavrick (2)|9.3.2006 21:31
Může mi prosím někdo poradit nějaký program na odstranění formátu 16:9 a 4:3 z videa, při zachování kvality obrazu? Mám stříhat svatbu a jeden záznam je ve formátu 16:9 a potřeboval bych ten formát odstranit, aniž by se změnila kvalita obrazu a zvuku. Proto se obracím zde na Vás, jestli mi někdo může pomoct a poradit nějaký ten program na vyřešení mého problému.


Děkuji
stratos_tvf (164)|9.3.2006 22:48
No to si nasli na ten strih toho praveho 9-) :-E :-E :-E
Pears (1027)|10.3.2006 00:35
[quote]Může mi prosím někdo poradit nějaký program na odstranění formátu 16:9 a 4:3 z videa, při zachování kvality obrazu?[/quote]
A co z toho teda pak chces mit? :-E
stratos ma pravdu. Ty vubec asi nevis ktera bije.
Na tvoji otazku ani zadny program doporucit nejde. myslim, ze nez to video das dohromady tak ty dva se budou rozvadet.
Z 16:9 lze udelat 4:3, ale odstranit to nejde :-D . Jedine pak klavesa Shift+delete s naslednym Enterem.
peco (772)|10.3.2006 08:05
[quote=Pears]Jedine pak klavesa Shift+delete s naslednym Enterem.[/quote]

sto bodov

:-E :BB: :-E

Vo vegase si nastav projekt, potom to video, ktoré máš 16:9 hoď do timeline a nastav si na videu v pan/crop orez na 4:3. Potom to vyrenderuj do PAL DV a máš to. \/

Keďže sa ti to bude znovu renderovať, kvalitka pojde trochen dolu.

Návod na Vegas máš v sekcii návody pod názvom Pracujeme ve Vegasu 5. Download máš v sekcii download. :-D
mavrick (2)|11.3.2006 09:05
Vidím, že tu jsou samí profesionálové co nic neví. Takové programy existují, ikdyž mi tvrdíte, že nic takového není!!! Já jeden takový program mám, ale je ten program neuspokojivý, protože je obarz proužkovaný. Takže si mylím, že vy dva nic nevíte a měli byste se o problematiku více zajímat!!! A ne hned ze sebe dělat, že víte všechno, když to není pravda!!! :-E 9-) :-E
Pitomec (10211)|11.3.2006 09:39
Hoď sem screen toho 16/9.
stratos_tvf (164)|11.3.2006 10:13
mavrick : Zamysli sa prosim na jednou vecou : Preco sa vyrabaju kamery s rezimom 4:3 a ine kamery s rezimom 16:9.Su aj kamery,ktore sa snazia predstierat,ze vedia tocit v oboch formatoch.
Ale to ci chces tocit 4:3 alebo 16:9 si musis na kamere navolit este pred zacatim zaznamu prave preto,ze sa neda jednoducho softwarovo precarovat ( jedine brutalne orezat alebo umelo roztiahnut ) a to su vsetko destruktivne zasahy do videa,ktore ti zaznam vlastne znehodnotia 9-)
Modena (1706)|11.3.2006 10:34
stratos
Mavrick se zamyslel, ale je mu to zjevně hovno platný, jestli ten záznam již takto dostal ! Asi točené ze dvou kamer ! :-R
Nic jiného mu tím pádem nezbude, než si v založení projektu vybrat - buď 16:9, nebo 4:3 ! Já bych vybral podle toho, kterého materiálu je víc ! Je jasný, že jeden z nich to odnese ! :-)
stayman (12393)|11.3.2006 10:54
16:9 pri 4:3 vysledku odnesie menej...
Pears (1027)|11.3.2006 11:04
Profik nejsem. Spis bych rekl, ze "mirne pokrocilej amater" + plno kecu :-E .
Mas doma nejakej soft a nenapises jakej? To je prece zaklad aby jsme to vedeli a jestli to ten tvuj soft zvladne!! Nemyslis?
Ale abys nerek.....tak jak uz napsali kluci. Musis pri ukladani vybrat jeden z tech formatu, ktery pozadujes. Bud 16:9 nebo 4:3. Pan/crop nebo podobne praseciny s hybanim obrazu bych nedelal ani nahodou (pokud to neni zamer).
Je tady o tom fakt napsane dost a dost.
vegas6_908.jpg system_896.jpg
vlada (3470)|14.3.2006 00:17
[quote=Pears]Lynch
Vegas tady radi jen peco \/ . Je na to spousta jinych softu. A na to, co potrebuje mavrick by skoro nepotreboval ani GUI :-E[/quote]
To zvládne bez problémů i AviSynth na třech řádcích. Skript jsem tu nedávno psal. Stačí jenom hledat, podobných témat jako tohle je tu spousta.
stayman (12393)|15.3.2006 00:03
jasan, aj o Vegase je tu toho pisane vela... :-)