Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada stolního DVD rekordéru ?

Beetljuice (16)|28.7.2004 20:54
Čus všem grabovačum ....
Mám pár podivných dotazů :
1. Proč nikoho nenapadlo udělat z počítače+TV karty+DVD vypalovačky plnohodnotný DVD rekordér ?
2. To je takový rozdíl mezi stolním DVD rec. a vybaveným počítačem?
Jde mi o to,že když jsem vrazil cca 40.000,- Kč do plně vybaveného počítače, tak proč musím znovu utrácet cca 15.000,- za stolní DVD rekordér :((
Chápu že není problém vypálit zachycené tv programy na DVD (direct burn), ale myslím, že zde asi není stejná kompatibilita s DVD rekordéry,poněvadž zde nedochází k authoringu,ale pouze k zachycení do navoleného video souboru.Nebo se pletu?
Dík všem za odpověď ..... :-) :BB:
clee (6592)|28.7.2004 21:56
jde o to ze signal prohnanej tv kartou neni srovnatelnej s hw dvd rekorderem zvlast kdyz zachytavas primo do mpeg2, kdyz si odmyslis kompresni fragmenty, tak z dvd budes mit zaznam shodnej se zdrojem (u TV karty nejen ze obraz bude horsi, ale taky rady vyhazujou snimky, desynchronizujou A/V, atd.) pokud chces z kompu udelat "plnohodnotnej" dvd rekorder sezen si hardwarovej mpeg2 enkoder (napr. MPEGPRO od canopusu), stejne te porad nemine authoring a paleni na DVD... s TV kartou na to zapomen, idealni je ovsem digitalizovat prevodnikem (ADVC taky od canopusu) a do MPEG2 enkdovat softwarove...
Anonymous (825)|30.7.2004 14:42
[quote]1. Proč nikoho nenapadlo udělat z počítače+TV karty+DVD vypalovačky plnohodnotný DVD rekordér ?[/quote]

Protože neexistuje dobrá TV karta, jinak já PC mám jako nahrávač+přehrávač, ale ta TV karta ... :-(( , v každým případě kvalita je lepší než DVD recorder.
milh2 (31)|31.7.2004 14:41
1. ...to bude tým, že ty nemáš zisky z obchodu s elektronikou. :-)
2. v uživatelskom komforte je rozdiel značný (asi ako medzi živou pisárkou a MS Office) :-D
Tomáš X. (166)|2.8.2004 10:31
Plnohodnotná náhrada DVD rekordéru udělat za pomoci PC víceméně lze, ale nikoliv s TV kartou, ale s kvalitním A/D převodníkem, jako je třeba ADVC 50. Samozřejmě ten A/D převodník nemá TV tuner, takže se použije TV tuner ve VHS videu nebo v TV, což skoro každý má. Nejlépe ovšem S-VHS video s S-video výstupem, pak je to absolutní špička, ale já neznám nikoho, kdo S-VHS video má. Nahrávání probíhá do DV kodeku, takže to chce disk tak 160 GB nebo větší. K tomu kvalitní MPEG-2 enkodér, třeba ProCoder nebo Mainconcept z Vegasu / DVD Architectu. No a pochopitelně DVD palírna. A máte vše po kupě k výrobě celkem kvalitních DVD. Má to několik nevýhod - není to zrovna ovládání na jedno tlačítko. Také se blbě programuje plán nahrávání, protože na videu musí být naprogramované přepnutí kanálu v době, kdy to potřebujete zachytávat a Capture program musíte mít také nashedulovaný. Ve Vegas Capture jsem zatím našel jen naprogramování toho, kdy to vypnout, externí ovládání opakovaného zapnout / vypnout zatím ne - musely by to být řádkové programy, aby se to nashedulovalo externě. I interně by to šlo udělat, kdyby bylo možné sehnat pana Mourka, co udělal WinDV a na Webu nabízí i zdrojáky, ale neodpovídá na mail. Převod DV -> MPEG-2 lze zautomatizovat, ale má to smysl jen tehdy, okud předtím nechcete přesně střihnout začátek a konec a vystřihat reklamy, takže ta automatika spíš nemá smysl. Pak autorizovat a vypálit. Tahle varianta je oproti DVD rekordéru, který nahrává jen na placky a nikoliv na HDD, spíše lepší, jelikož na takový DVD rekordér stejně nemá smysl naprogramovat 4 filmy dopředu, jelikož na 1 médium se vejde jen hodina v maximální kvalitě a hodina a půl ve slušné kvalitě. Pokud chcete nahrát film, musíte nastavit kvalitu 1 médium / 2 hodiny, protože se musí nahrát i reklamy a už to máte v MPEG-2 a i po odstřihnutí reklam už máte kvalitu horší. Já to mám v maximálně kvalitním DV a o kvalitě rozhodnu až PAK, kdežto u DVD rekordéru to musíte rozhodnout DOPŘEDU i s reklamami. Samozřejmě DVD rekordér s HDD tenhle problém nemá a PC za něj NENÍ plnohodnotná náhrada - tedy z hlediska kvality ano, ale z hlediska komfortu, rychlosti práce a připravenosti bohužel ano. Přece jen s PC jsou vždy i jen potencionálně větší problémy, potřebujete rychle něco nahrát a PC Vám bootuje, ....
RadoHotovy (28)|5.9.2004 09:18
Myslím si, že když se s dobrou kartou grabuje do plného PALu v MJPEGu a pak dvoupásmově převádí do DIVXu, dá se dosáhnout kvality okem na TV obrazovce téměř nerozeznatelné od přímého TV vysílání..... Rozdíl bych viděl hlavně v komfortu obsluhy....
mirekv (7169)|5.9.2004 09:45
[quote=Tomáš X.]Plnohodnotná náhrada DVD rekordéru udělat za pomoci PC víceméně lze, ale nikoliv s TV kartou, ale s kvalitním A/D převodníkem, jako je třeba ADVC 50. Samozřejmě ten A/D převodník nemá TV tuner, takže se použije TV tuner ve VHS videu nebo v TV, což skoro každý má. Nejlépe ovšem S-VHS video s S-video výstupem, pak je to absolutní špička, ale já neznám nikoho, kdo S-VHS video má.[/quote]
Takové video nikdo nemá, už jsme to tu probírali. Může mít pochopilně s-video výstup z nahrávky na pásce, nikoli však z TV tuneru. Z tuneru leze jedině kompozit.
StD (8612)|5.9.2004 12:43
Mirekv: Tedy nevím, ale můj obstarožní Grundig VS680VPT Professional Line S-VHS videorekorder disponuje mimo 2x SCART jak In tak Out S-Video (vpředu i vzadu) plus HiFi-Audio Out přes Cinche nebo stereo-jacky (ty tlusté...). Navíc má taktéž kompozit In/Out. Vše s patřičnou možností regulace.
TV-signál (ať už SAT nebo terestriál) vedu z něho do PC S-Video kabelem, zvuk rovnou do zvukovky. Výhodu to má tu, že se nemusím trápit s dalším dálkovým ovládáním, vystačím si s jedním a v PC už nic nemusím "ladit". Servus!
mirekv (7169)|5.9.2004 13:36
[quote=StD]Mirekv: Tedy nevím, ale můj obstarožní Grundig VS680VPT Professional Line S-VHS videorekorder disponuje mimo 2x SCART jak In tak Out S-Video (vpředu i vzadu) plus HiFi-Audio Out přes Cinche nebo stereo-jacky (ty tlusté...). Navíc má taktéž kompozit In/Out. Vše s patřičnou možností regulace.
TV-signál (ať už SAT nebo terestriál) vedu z něho do PC S-Video kabelem, zvuk rovnou do zvukovky. Výhodu to má tu, že se nemusím trápit s dalším dálkovým ovládáním, vystačím si s jedním a v PC už nic nemusím "ladit". Servus![/quote]
Samozřejmě, pokud je video S-VHS, tak má taky s-video výstup, ovšem v případě použítí TV tuneru na videu je nesmysl rozdělovat signál z tuneru na Y a C, když přímo z tuneru jde composit (principiálně to ani jinak nejde, je to detekovaná vf složka - bavíme se samozřejmě o analogu :-) ).
StD (8612)|5.9.2004 17:45
No a co chcete řešit jiného? :-?
Anonymous (825)|5.9.2004 19:17
Řešení joko mít tuner někde v TV či ve videu je naprd protože nejde uskutečnit automatizování, např. nahrávky o PC v plánovaný čas.

A na co jinýho je pak celý komplex s PC ??? Nějak to nechápu ... 9-)
Stačilo by aby karta AD byla na jednom s tunerem a digitalizace by šla podle snímků a né podle času, různé Matrošky jsou jen na to aby vznikaly další příspěvky typu když to rozstříhám tak se mě rozejde zvuk ...
clee (6592)|5.9.2004 19:21
presne, externi tuner kombinovanej s A/D prevodnikem


CANOPUS: mate job :-)
LPK (177)|21.9.2004 13:36
Takže, v první řadě při grabování z TV karty záleží na signálu. Pokud je dobrej signál tak je i výsledek srovnatelnej s nahrávkou ze stolního DVDR. Pokud však signál kterej jde do PC stojí za prd a navíc to někdo grabuje přímo s deinterlací a nedej bože do DivX tak z toho nemůže vzniknout nic jinýho než prasečina. Z vlastní zkušenosti můžu doporučit MJEPEG samozřejmě prokládaně následně úprava ve Vegasu (+filtry na obraz), enkódink do MPEG2 a potom přehnat přez DVDarchytekt a vypálit na DVD. Toto je podle mě ta nejlepší cesta jak nahrát něco z TVkarty a pouštět si to přez stolní přehrávač. Samozřejmě toto nelze aplikovat pro lidi kteří na filmy nahrané z TV koukají přez monitor, ti se potom musí modlit aby nahrávanej film byl v progresivu a pak maj taky po problému. Ale otázka zněl zda lze z PC vytvořit plnohodnotnou náhradu DVDR a to tedy LZE ikdyž s uplně nesrovnatelnou časovou náročností.
LPK
kopyto (26)|23.9.2004 13:43
Za cca 4000,- s DPH je na trhu TV karta Hauppage WinTV PVR 250, která v podstatě supluje stolní DVD recorder velmi dobře. Po odstranění drobného problému v preview módu (patřičnými změnami nastavení v registrech) se mohu s velmi klidným svědomím (po předchozích zkušenostech s různými TV kartami a hlavně následným zdlouhavým zpracováním nahrávek - avi->DivX, avi->mpeg2->DVD atd...) přidat k recezi MIKA, že je to za velmi přijatelné peníze velmi kvalitní sledování TV (min srovnatelná ne-li lepší než klasická TV) s možností nahrávání videa (HW převodník je na TV kartě) přímo do mpeg2, v kvalitě video nahrávek lepší než VHS a téměř dosahující DVD - samozřejmě podle kvality TV signálu ( na něm je ostatně stejně závislý DVD recorder nebo Video recorder (t.j. capturing: tv tuner VCR + převodník) a podle natavení dat. toku videonahrávky mpeg2. Navíc lze z takto pořízené vidonahrávky velmi dobře (a hlavně rychle) vysříhat reklamy či jiný balast a potom pokračovat dle potřeby (např. uložit na HD či vypálit). Velmi jednoduché ovládání celé TV aplikace, stabilní HW vč. ovladačů, minimální zátěž PC (cca 15-30%) při nahrávání, jednoduchý a přitom komfortní scheduler, žádné problémy s desinchronizací A/V a hlavně žádný zdlouhavý authoring (řeč je o tom, že výstupní video je pouze sestříhaný např. film tj. žádné efekty, filtry atd).
Nechci se zde zbytečně přít se zastánci převodníků - řeč je o PC + v něm příslušný HW +SW - to celé jako náhrada DVD recorderu, který též není profi zařízení s aspirací na profi kvalitou výstupní nahrávky, toto je pouze reakce na příspěvek, bez zbytečné glorifikace oné TV karty - ona prostě tak dobře a jednoduše funguje.
Anonymous (825)|23.9.2004 13:53
A když k ty ceně 4000.- připočteš 5000 tak máš stolní DVD recorder, takže 5000 Ti zbejvá na PC .... :-((
kopyto (26)|23.9.2004 15:07
Pro: Bullback:
mohl by ses trochu chytit za nos - viz Tvůj příspěvek o něco výše:

"Protože neexistuje dobrá TV karta, jinak já PC mám jako nahrávač+přehrávač, ale ta TV karta ... , v každým případě kvalita je lepší než DVD recorder."

=> že pro pořízení videonahrávky potřebuješ PC + tv tuner (v Tvém případě stolní VCR) + převodník

- takže jinými slovy pro to, abys pořídil videonahrávku v kvalitě o které je řeč (= pokud se nepletu analog. či digitál. vysílaný TV pořad jako "zdroj" a DVD cca 2 hod/1 DVD"placka" jako "výstup" v podstatě to co dokáže DVD recorder) potřebuješ

-o jedno zařízení více,
-sesynchronizovat okamžik zapnutí a vypnutí nahrávání VCR a PC = 2x nastavit scheduler,
-athoring pořízené nahrávky avi (DV kodek) -> mpeg2 (editaci nepočítám protože tu potřebuji i já) tj. o jednu a dodejme, že časově náročnou operaci navíc (o nutnosti vlastnit i odpovídající HW a hlavně SW ani nemluvě).

Takže, z hlediska ceny si můžeš připočíst vyšší cenu převodníku a cenu VCR, o lepším komfortu a rychlosti obsluhy při pořízení a zpracování nahrávky může být řeč jen stěží. Může Tě alespoň těšit, že o kvalitě avi (DV kodek) se s Tebou nikdo přít nebude, ale po následném převodu do mpeg2 ji stejně musíš dost podstatně oželet. Otázkou zůstává zda vůbec a o kolik je Tvůj SW encodér lepší než ten HW od Hauppauge (ovladače od Intervidea) a zda případný rozdíl - a to je to nejdůležitější - na výsledném DVD (tj. zpracované a archivované TV vysílání) vůbec objektivně poznáš - dost o tom pochybuji zejména při přehrávání takového DVD v klasické TV.

Tak nevím co jsi mě (či nám -jsme tu na veřejném fóru) chtěl Tvým posledním příspěvkem naznačit. Levnější a komfortnější řešení nenabízíš, kvalitnější výstup DVD placky bys musel něčím podložit, a o jednoduchosti si můžeš nechat jenom zdát.

Zajímalo by mě, když tak zasvěceně soudíš jiný HW, zda jsi vůbec viděl nějaké DVD video pořízené mnou zmiňovanou TV kartou (případně jinou s HW ecodérem - není jich moc a ty cenově dostupné jsou na trhu relativně krátkou dobu). Já alespoň můžu říct, protože jsem několik nahrávek pořízených pomocí převodníku a následném SW authoringu do mpeg2 viděl (mám kamaráda v kabelové TV a zpracováním nahrávek pořízených z různých zdrojů s přímo živí), že já, jako normální smrtelník na klasické TV rozdíl nepozná a na monitoru pouze fachman z oboru, když ví na co se při porovnání zaměřit.

No potom ale raději pozorněji čti a přispívej do fór, která se zabývají tou Tvou profi kvalitou získanou jen a pouze převodníky, a nepleť hlavu ostatním, když si dovoluješ soudit něco co neznáš a tudíž nevíš o čem ten druhý píše. Tím ovšem netvrdím, že problematice nerozumíš - jistě máš co říci, nebo radíš v jiných fórech, ale mám zde pocit, že zde jsi šlápnul vedle.
Anonymous (825)|24.9.2004 12:59
[quote]Tak nevím co jsi mě (či nám -jsme tu na veřejném fóru) chtěl Tvým posledním příspěvkem naznačit. [/quote]
Že v současné době se nevyplatí patlat se z nějakou analogovou TV kartou za 4000,-Kč s nuceným HW encoderem a přitroublým neodpojitelným filtrem který vypadá ještě hůře než vysílání TV PRIMA.
Když něco uděláš do MPEG-2 na 10 000kbps tak poznáš zhoršení kvality od originálu ať je to HW encoder za milion nebo TMPEGnc.
Já mám TV kartu kvůli kvalitě, nahrávám si MJPEGu a z analogu na 25 000 není kromě plochosti poznat rozdíl. Jesli někdo nahuláká na DVD 2 hodiny záznamu tak mu kvalita visí u prd*le a je fuk jestli má kartu do PC za 300,- či stolní DVDrecorder a nebo pižmoně v akváriu ...
StD (8612)|29.9.2004 18:48
TNT: Nevypadla ti tam 0 u toho bitrate=900? :-E
mirekv (7169)|29.9.2004 19:02
[quote=StD]TNT: Nevypadla ti tam 0 u toho bitrate=900? :-E[/quote]
No obávám se, že asi ne! :OO
Anonymous (825)|30.9.2004 11:47
TNT: K tomu toku zvuku na 80 a obrazu na 900 je ale nutný mít pořádně odhlučněnou místnost a těžký závěsy u oken aby si někomu náhodou nezpůsobil těžkou ujmu na zdraví při cestě kolem :-E :-E :-E
mirekv (7169)|30.9.2004 15:13
TNT: no tys to vzal vědecky! S těma nízkýma tokama s tebou moc nesouhlasím, protože ti to začne "mapovatět" jak hrom.
Anonymous (825)|1.10.2004 11:44
[quote=TNT]
V rozlišení 544 x 400 je to na PC naprosto perfektní, přes uvedenej stolní DVD přehrávač na 82 cm televizi velice dobrý. Pokud o tom má někdo pochybnosti, doporučuju si vyrobit CD s filmem komprimovaným výše uvedeným způsobem [/quote]

Hlavně to proboha nikdo takhle nedělejte !!! 400 řádek může volit jen totální lama protože neví že máli to za něco stát jsou tu hodnoty prakticky dvě a to 576 a 288. 544 - to není hodnota dělitelná kterou by snesla i ta nejlepší grafická karta, kolem je 576 či 512 ...
Tok dat
A podvod DivX či nesmysl Xvid může volit z TV jen někdo kdo ví že to hned hodí do koše poté co si vynutí v rodině u TV místo :-E :-E :-E
Syrový zvuk 80 kbps může nahradit zvuk struhadla nebo mlejnku na tvrdej chleba. :-E :-E :-E , minimum cca 112 ale to už hmmm, nic moc ..., pro mluvený slovo ...
Ponurý scény :-E :-E :-E a 2hod na CD svědčí a absolutní neznalosti VBR, spíše půjde o tmavý koskatící oslintanec který nemá obdobu videa :((

Zkus si s těmahle blábolama zajít na lopuch nebo na codecpac, předpokládám že tam budeš zářit chytrostí a hlavně se tam budeš cítit jako king :-E :-E :-E
ViKinG (793)|1.10.2004 15:55
TNT: překvapení bude pro tebe až zjistíš, že se nedá porovnávat analog a digital protože u každýho znamená pojem "řádka" něco jinýho. V analogu prostě žádnej xxx na yyy rozměr nemáš. Bitrate 900 kbps a rozlišení 544 x 400 skutečně diplomaticky řečeno nejsou ideální...
mirekv (7169)|1.10.2004 17:06
TNT, ono taky záleží, je to přehráváš, jesli přes TVOut, no tak to potěš! :OO To pak rozdíl opravdu nepoznáš. Jesli stolním přehrávačem, to je jiná. Mám přehrávač, co umí taky Mpeg-4 a některé filmy jsou koukatelné. Pořád mi ale připadá výroba DVD jednodušší, nehledě na komfort (chaptery, menu a tak). No a taky ceny nosičů. Koneckonců si to dělej, jak chceš, já ti nenadávám! Jo a ještě další věc: prokládané video.
Ivo Mašek (10205)|1.10.2004 19:20
TNT:
S tebou to kolegové asi nemají jednoduché, že. Jseš moc "zprudka", kam s tím chceš dojít ?
Já, než o někom řeknu, že je teoretik, tak si zjistím, co je zač. Já ty lidi znám - teoretici to nejsou.
A s lidmi se jedná trochu jinak, a ne tak zhurta. To si s tebe taky budou dělat legraci (nebyl bys první) - a Bullback je na to kadet. :-)
Anonymous (825)|1.10.2004 19:23
[quote=TNT]kolik myslíš, že má řádků S-VHS video? Zkus si to někde najít, i když Ti to radši napíšu - 400. To je překvapení, viď? [/quote]
Uheeeehheehhéhéééé,buheeeeehéééhe, no to je síla ....,
Tento příspěvek hodnotím jako nejlepší vtip roku na tomto fóru.
Ty výbušnino, řádek má 575 (obrazových) a né 400. Vzpamatuj se !!!
[quote]jestli Ty nebo bullback máte nějaký lepší způsob jak archivovat TV pořady (zachycený přes digitální TV kartu nebo jakkoli jinak), klidně se podělte, rád si počtu. [/quote]
Přečti si tady starší příspěvky, až to alespoň přečteš z poloviny tak raď amatérům jako seš Ty ale někde na LOPUCHU :-E :-E :-E
A V průhonicích se strapňovat nemusíš, takovej :-k :-k :-k Ti nikdo stejně nepochválí 9-) 9-) 9-) Digitální TV karta prej .... :-I
mirekv (7169)|1.10.2004 19:26
Bullback: 576. Ale je mi jasné, že ses jen překlep! :-D
Anonymous (825)|1.10.2004 19:27
[quote=Ivo Mašek]
Já, než o někom řeknu, že je teoretik, tak si zjistím, co je zač. [/quote]
Ivo: Ono je zajímavé že někdo někde shltne nějakou teorii kterou ani nechápe, vyplácne jedno CD a myslí si že je praktik. :-)
Ivo Mašek (10205)|1.10.2004 19:29
Bullback:
Však by to nebylo poprvé. Co si budeme povídat. :-)
Anonymous (825)|1.10.2004 19:29
[quote=mirekv]Bullback: 576. Ale je mi jasné, že ses jen překlep! :-D[/quote]

Né, S-VHS má 575 řádek v PAL, jen digitál má 576 kvůli dělitelnosti, také na TV kartě v okně je vidět nahoře pouze 1/2 řádky a dole taky půl řádky, prostě 2x1/2 řádky v PALu chybí. :-)
Anonymous (825)|1.10.2004 19:31
[quote=Ivo Mašek]Bullback:
Však by to nebylo poprvé, co si budeme povídat :-)[/quote]
Pravda ... Ale věřim tomu že většina se přecejenom ponaučí :-)
mirekv (7169)|1.10.2004 19:39
[quote=Bullback][quote=mirekv]Bullback: 576. Ale je mi jasné, že ses jen překlep! :-D[/quote]

Né, S-VHS má 575 řádek v PAL, jen digitál má 576 kvůli dělitelnosti, také na TV kartě v okně je vidět nahoře pouze 1/2 řádky a dole taky půl řádky, prostě 2x1/2 řádky v PALu chybí. :-)[/quote]
Jo tys to myslel takhle, já beru i ty půlky jako celé.
ViKinG (793)|2.10.2004 12:25
TNT: jelikož mám dost velké výhrady i k zachycenému MPEG2 z DVB-S Czechlinku (birate cca 7.500-8.000) tak mi těžko přesvědčíš o kvalitě zachyceného videa z TV karty komprimované do XviDu s bitrate 900. To že tobě osobně ten výsledek vyhovuje ti neberu ale nemusim jet do Průhonic abych si to dovedl představit. V čem by si chtěl mít lepší výsledek než budu mít já???? (kromě počtu hodin nacpaných na jedné DVD placce???).
StD (8612)|2.10.2004 12:28
TNT: Tak tady asi bude někde "háček" v terminologii. Kefalín, čo je to také "ARCHIVACE"?? Já si pod tím představuji desítky možných věcí, k užití i zneužití...
A pokud chceš dělat věci tak komplikovaně, jak je děláš, tak klidně pokračuj, nikdo ti to nebere, ovšem stejných výsledků dosahuji i se starým S-VHS VCR puštěným přes PC na monitor. TV-karty budoucnost mají, především pro "méně bohaté" jedince, kteří si s PC rádi HW/SW-hrají a výsledky mohou "oslňovat" okolí, u mne vnoučata. Tak servus a pokračuj v archivaci na 900 kbps! :-D
mirekv (7169)|2.10.2004 12:50
[quote=StD]TNT: Tak tady asi bude někde "háček" v terminologii. Kefalín, čo je to také "ARCHIVACE"?? Já si pod tím představuji desítky možných věcí, k užití i zneužití...
A pokud chceš dělat věci tak komplikovaně, jak je děláš, tak klidně pokračuj, nikdo ti to nebere, ovšem stejných výsledků dosahuji i se starým S-VHS VCR puštěným přes PC na monitor. TV-karty budoucnost mají, především pro "méně bohaté" jedince, kteří si s PC rádi HW/SW-hrají a výsledky mohou "oslňovat" okolí, u mne vnoučata. Tak servus a pokračuj v archivaci na 900 kbps! :-D[/quote] Už ho nechme na pokoji. V dalším příspěvku stejně napíše to samé.
StD (8612)|2.10.2004 18:55
TNT: Hele pašáku, kdybys mne znal, tak bys věděl, že jsem tzv. "osoba obojetná", tudíž nejsem závislý na jakékoli platformě a síti. A že se občas i z domova chci podívat na ty tvé výplody (a jak se daří jiným) je snad jen a jen má věc, neníliž pravda, koneckonců to platím. V PO si tě odjinud proklepnu jinak a těch tvých 900 kpbs budu ukládat jako stream hádej jak... :-D :-D :-D
Anonymous (825)|3.10.2004 14:04
[quote=mirekv]Jo tys to myslel takhle, já beru i ty půlky jako celé.[/quote]

Taky je beru jako celé, ale v PAL nejsou ani ty půlky, to ale TNT vůbec neví proto by neplácal takovéhle hlouposti. :-)

TNT: To seš tři dny v tahu :BB: nebo máš nějaký jiný problém ??? To první bych Ti prominul, to druhé ale nikoli :(( 575 řádek a nějakých 70% a číslo 400 mě rozesmívá jak se na to podívám ... Jak chceš někoho přesvědčit že Tvoje video se 400 řádkami je super když máš o teorii prd vědomostí ... Když máš prokládaný video tak nemůžeš volit nic jiného než těch 288 a 576 jinak ti budou ujíždět řádky a to vypadá sakra hrozně. Ty 4MB si můžeš nakopat (víš kam), mj. kolik myslíš že mám ve sbírce takovýhle ukázek od těch kdo vyprsk blbost a nadšením se s tím chlubil na internetu ????
[quote]Pokud se budeme bavit o archivaci DV z digitální kamery, případně o kopírování DVD, pak samozřejmě taky ukládám do MPEG2[/quote]
To jako cca 26 000kbps vezmeš a hrcneš do MPEG-2 ML ???, tak to jóóó :-E :-E :-E :-E

MPEG-2 s MainConcept nebo ProCoder 1.5
CD:
576x288x25 2000kbps CBR (neprokládaný zdroj)
576x288x25 3500kbps CBR (prokládaný zdroj)

DVD:
720x576x25 6000 CBR (neprokládaný zdroj)
720x576x25 9500 CBR (prokládaný zdroj) či 6000kbps 2pass

Zkus si to udělat takhle (o nastavení encoderů si ale něco přečti) a porovnej s tím tvým zmetkem a pak dej vědět ..
Pitomec (10211)|3.10.2004 14:06
[quote=TNT]kolik myslíš, že má řádků S-VHS video? Zkus si to někde najít, i když Ti to radši napíšu - 400. To je překvapení, viď? Tak se běž mrknout do zrcadla, abys viděl, jak vypadá taková lama. 9-) Hezký den.[/quote]
Nechci se tě nijak dotknout, ale v tomto případě seš lama (a dost velká) akorát ty sám. S-VHS v systému PAL má přesně 625 řádek - ani míň, ani víc. To je překvapení, viď? :-)
Pitomec (10211)|4.10.2004 14:12
[quote=exTNT]No, nevím :-)- . Formát VYSÍLÁNÍ PAL má sice většinou 625 řádků (kromě PAL M?), ale z technických důvodů jich myslím TV obrazovka má viditelných jenom cca 540 a ty ostatní se sice vysílají, ale nenesou obraz, ale třeba teletextovou informaci. Nebyl jsem si tím jistý, protože si taky nepamatuju všechno, ale našel jsem to přehledně popsáno třeba tady http://www.doom9.org/video-basics.htm, čtvrtý odstavec a pak kousek za půlkou odstavec začínající "A last word about TVs...".
No a v počtu řádků formátu UKLÁDÁNÍ S-VHS budu asi s dovolením zatím věřit Mikeovi, aspoň dokud mi to někdo nějak smysluplně a bez emocí nevysvětlí jinak.
Tady je to koukám samý překvapení... :-E[/quote]
Možná se uplatníš jako dealer (= diplomaticky řečeno: "marketingový pracovník"), ale v technické oblasti seš úplně mimo...
I kdyby těch řádků byla viditelná jenom polovina, tak je jich tam pořád 625!!! a ty "neviditelné" tam určitě nejsou jen tak z prdele, ne? Mimochodem S-VHS umí zaznamenat TXT, který se vysílá právě v těch "neviditelných" řádcích...
A i bez dovolení si věř komu a čemu chceš - fakta z technické stránky jsou daná už dob vzniku jednotlivých formátů, takže na tom není co měnit.
Anonymous (825)|4.10.2004 20:15
Jakejch 540 zase ... a 408, hmmm .... , co den to perla !!! :-E :-E :-E :-E :-E :-E
Snaž se pochopit systém věci a né si přečíst pár blbostí na internetu :-)
stayman (12393)|4.10.2004 22:34
Precitaj si tento prispevok, mozno ti to pomoze
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1038
stayman (12393)|5.10.2004 13:18
Mekoty nie sme a vyletime tiez :-D hlavne na tych, co si stale tvrdia "to svoje" :)

Tak ako ti to napisal Pitomec, tak aj presne to je, teda TV vykresluje na tienitko obrazovky tych 576 riadkov (ono ich v skutocnosti vykresluje viac, ale su zatemnene, teda tie nevidis), no a podla poctu tych riadkov mozes tomu hovorit PAL pri 625riadkov/50Hz/25 celych snimkov za sekundu a u NTSC je to 525/60Hz/30 celych snimkov za sekundu = su to TV normy = a to riadkovanie je teda fakt NEMENNE no a to vykreslovanie tych riadkov sa deje z laveho horneho rohu obrazovky do praveho dolneho, pricom je to trochu zlozitejsie na blikanie, sposobene pomerne malou frekvenciou (kebyze sa maju striedajt cele snimky = 25 za jednu sekundu), sa to este vlestne rozlozi do polsnimkov s polovicnym riadkovanim teda vlastne s dvojnasobnou frekvenciou, co je tych 50Hz = 50 polsnimkov/s

No a ty robis chybu, ze si mylis ten pocet vykreslenych riadkov (nemenny) s poctom bodov na ten riadok , tu je to tiez trochu zlozitejsie, kde vlastne tie body na ten riadok predsavuju striedanie bielej a ciernej => co urcuje vlastne riadkovu frekvenciu = kmity a tie urcuju to HORIZONTALNE ROZLISENIE, teda tych tvojich 400 bodov/na riadok. Lahko si potom vypocitas aj pri dosadeni do vzorca: pocet riadok x pocet snimkov x body na riadok, CELKOVE PRENASANE PASMO. Takze vlastne rozlisenie u analogu je zavisle od zariadenia, ako je schopne zaznamenat/prehrat, preniest alebo zobrazit to prenasane pasmo => menny je len pocet tych bodov na riadok, kedze riadky a frekvencia su nemenne.
Brko (201)|5.10.2004 13:28
No polopaticky z toho asi plyne, že S-VHS záznam zaznamené plný PAL na svojich 400 řádků? Je to tak nebo se pletu?
Ivo Mašek (10205)|5.10.2004 13:52
Článek 1: (velmi poučné a zajímavé)
http://www.fi.muni.cz/~xpavlov/xml/examples/bc3/bc3.html

Článek 2:
http://www.reboot.cz/index.phtml?id=206

...a není o čem se dohadovat a navzájem se napadat :-)
Devaster (477)|5.10.2004 14:12
Stayman:
teda ak tomu dobre rozumiem tak z doterajšieho mi vyšlo že je to lepšie grabnut v rozlišení v akom to chcem mat vo finále a potom s tým už nerobit žiaden resize ???? :-?
LPK (177)|5.10.2004 15:18
Noo, dlouho jsem se sem nemrknul, ale debata dobrá. To, že se tu člověk poučil to se upřít nedá, ale k jádru otázky - PC skutečně lze použít k nahrazení stolního DVD-R a to velmi dobře. Bohužel s časově neporovnatelnější náročností.
abbe2003 (23)|11.10.2004 21:18
je použít Personal Video Recorder.