Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s bitratem po vytvoření DVD v A

Nostradam (210)|7.3.2006 19:18
Zdravím.
Právě jsem si dodělal po úmorné práci projekt ve Vegasu. Video i audio složky pro menu a hlavní film všechny odděleně. Z Vegasu uložení všech videí do .avi, pak Procoderem .m2v (VBR bitrate 7000, max. 8500, min. 1000 kbps). Jak přehrávání .avi, tak i po renderu do .m2v v Power DVD6 hlavní film bez problémů. Audio k hlavnímu filmu vytvořeno ve Vegasu do DD 5.1, DD 2.0 a PCM, vše v pohodě. Následně authoring v DVD Architectu 3.0c, vytvoření DVD na HDD a ejhle, po vytvoření celé struktury a při přehrávání hlavního filmu z HDD přes Power DVDse v některých chvílích video sekne. Nechal jsem si v přehrávači zobrazit informace o video i audio složce a zjistil, že se v těchto problematických úsecích z ničeho nic vyšvihne bitrate až třeba na 20Mps, tudíž to nestíhá mašina a dochází k sekání. Zkoušel jsem přehrávání a kontrolu bitratu připraveného .m2v toho hlavního filmu a je to bez sebemenších problémů, dokonce i přeinstalovat DVD Architect, ale dělá to stále. Kontroloval jsem taky, zda-li k tomu nedochází v místech přechodů na další kapitoly, ale ne. Jedná se o film s mnou natočenou ukázkou dobývání vojenského opevnění, se kterým jsem si dost pohrál co se týče přidání videoefektů a masteringu audia po odstranění původní audionahrávky, proto prosím o připadnou radu, jak problém vyřešit, protože už si s tím opravdu po několika pokusech vytvoření DVD struktury nevím rady. Uvažoval jsem zkusit i CBR, ale ptám se předem, abych to nemusel zase renderovat, nehledě k tomu, že .m2v hlavního filmu jede při přehrávání zcela bez problémů. Jinak pro upřesnění. Architect měl ten hlavní film včetně audia předhozen tak, že nemusel dělat rekompresi. Ta byla prováděna pouze u menu a potom pouze audia u slideshow, na níž je odkaz již z hlavního menu.
Fantas! (3016)|7.3.2006 20:00
Nostradam
Jediny problem, pouzivas PROCODER! Kdybys to udelal v MC primo implementovanem ve Vegasu, tak se nic takoveho nestane! \/
ai (2993)|7.3.2006 20:06
Fantas! - ale no tak, jako kazda dobra zbran se musi solidne obsluhovat

-bitrate max 8500 a min 1000 je dost uhozene, mozna tam je zakopany pes, kdyz tak dej VBR 2 pass, aby jsi to aspon trochu ustalil, ale zkus pro video max 8000, prumer 6500 (hodne zalezi na delce filmu atd.), min 4000

-Procoder ti muze bitrate presvihnout o 500, mozna i vic, takze max 8500 na DVD je moc (max. pro video nedavej vice jak 8000),

-jak to myslis, s tim PCM, tos nekde pouzil na DVD ?, to uz je definitivne moc 8500 video + 1500 audio

-
Nostradam (210)|7.3.2006 20:09
4 Fantas.
Díky za upozornění, ale bohužel jsem zkoušel do .mpg přímo z Vegasu jiné projekty a když ti řeknu, že při mém P4 1.8 Ghz, 512 RAM, jsem renderoval videoklip v délce necelé 4 minuty celkem 8 hodin (pravda klíčování barvy apod. tam bylo dost), tak si bohužel nemohu dovolit hnát si to přes Vegas. Právě před chvílí jsem udělal jednu zkoušku. Ten hlavní film má cca 15 minut a Architect s ním vytvořil 1 x .vob, 2. pak pouze se závěrečnými titulky. Když jsem přehrál přímo natvrdo celý .vob, tak se video ani jednou neseklo. Takže nevím, jestli to bude procoderem, jak píšeš. Na tenhle problém jsem tady zatím u nikoho nenarazil.
Nostradam (210)|7.3.2006 20:16
4 ai.
Dělal jsem to 2-pass. Je pravda, že při nastavené kvalitě "mastering" jsem trochu to implicitní nastavení bitratu změnil. Hlavní film má 15 minut, celkově DVD má kolem 2,2 GB, takže to proženu procoderem ještě jednou a s nastavením, jak píšeš. Když se to sekalo, tak byl zaplý zvuk 5.1, což mám nastavený jako výchozí. PCM jsem vůbec při přehrávání nezkoušel. Ale díky za pomoc. Zkusím to snížit. Akorát mi nejde do hlavy, proč to samostatně hraje v poho a když to přehrávám jako DVD, tak to blbne.
ai (2993)|7.3.2006 20:19
Hlavní film má 15 minut, celkově DVD má kolem 2,2 GB

tak tam dej CBR 8000, proc vubec resis VBR ?
Nostradam (210)|7.3.2006 20:24
4 ai.
Na ten CBR jsem už taky myslel vzhledem k uvedenému problému a taky k úspoře místa, jak jsem psal v úvodu, ale když jsem prostě narazil na problém s VBR, tak jsem se ho snažil vyřešit. Zkoušel jsem právě přehrát pouze samostatně zase ten .vob při volbě s PCM zvukem a bez sebemenších problémů.
Fantas! (3016)|7.3.2006 21:30
ai
No o Procoderu je to vseobecne uz zname, ze proste nektere sceny presvihne a to ne zrovna malo. (viz titanic co tu ukazoval StayMan)

Nostradam
Rikals, zes to pripravil ve Vegasu. jak to tedy dostavas ven z Vegasu tak, abys usetril cas? Brzda neni rozhodne kodek MC! \/
stayman (12393)|7.3.2006 22:34
[quote=Fantas!]ai
No o Procoderu je to vseobecne uz zname, ze proste nektere sceny presvihne a to ne zrovna malo. (viz titanic co tu ukazoval StayMan)[/quote]

Pozor, "ai" ti poukazuje na pretecenie dat.toku (nad nom.hodnotu)a ja levelu, celkovemu rozpadnutiu far.zloziek obrazu a dat. tok tam bol nizsky.., a ProCoder preto nikdy vice !!! :-D .
Fantas! (3016)|7.3.2006 22:40
StayMan

[quote=Nostradam]Nechal jsem si v přehrávači zobrazit informace o video i audio složce a zjistil, že se v těchto problematických úsecích z ničeho nic vyšvihne bitrate až třeba na 20Mps, tudíž to nestíhá mašina a dochází k sekání[/quote]

Proto me napadlo, ze se resi tento problem a ne celkove preteceni vysledne velikosti o ktere me vlastne ani neinformoval. To uz radil spis Nostradamovi. \/
stayman (12393)|7.3.2006 22:43
Hrozne daco ten ProCoder, nechapem ako niekto s tym moze robit a si je navyse taky isty "kvalitnym" vysledkom :-k
image0305-1441_tv2__5__125.jpg
Nostradam (210)|8.3.2006 00:03
4 all.
Tak jsem zkoušel a zkoušel, přečetl si vaše názory na Procoder a mohu říci, že jsem do vegasu hodil zpětně výsledné .avi, které jsem měl v DV při zpětném uložení celého projektu (pouze rekomprese efektů, titulků, trasitions apod.). Následně jsem to pře MC převedl při CBR 8000 kbps do .mpg, použil v Architectu, nechal vytvořil na HDD DVD a pak přehrál v PowerDVD. Asi po 1. minutě při rolujících titulcích, ale na trochu jiném místě, než jak jsem psal z prvopočátku, se to opět chviličku sekalo, bitrate se opět vyhoupl na oněch kritických cca 20 Mbps. Po tomto zakolísání jsem to shlédl až do konce a problém se již nevyskytl. I když byl problém 1, tak přece a bylo to přes MC. Při sledování bitratu -CBR v průběhu přehrávání taky kolísal a to dokonce i o 300-400 kbps nad 8000. Tu 1 chybičku už bohužel asi budu muset nechat. Jinak díky, ačkoliv byl problém vyřešen částečně. Otázka je, zda-li by byl výsledek stejný, kdybych nechal při CBR film projet Procoderem, takže bych ho hned tak nezatracoval.
Fantas! (3016)|8.3.2006 07:20
Nostradam
ja nevim, ale 20 Mbps se mi zda jako spis krpa prehravace, nez koderu... :-I
stayman (12393)|8.3.2006 08:51
[quote=Nostradam]kdybych nechal při CBR film projet Procoderem, takže bych ho hned tak nezatracoval.[/quote]

A co ti brani urobit to?
ai (2993)|8.3.2006 14:00
ano CBR 8000 bez problemu

Procoder mi enkoduje velice dobre, zadne jasove zmeny jsem si nevsim (1.5), nevim co porad s tim mate, neni to nahodou tou 2.0 verzi ?

Jeste dalsi moznost, pronesu tu teorii, ktera se mozna nezaklada na nicim, ale proste mi to tak funguje na PC (Duron 1300) . Od doby instalace XP SP2 musim rendrovat DV avi bez dalsich veci spustenych na backround, jestli se treba spust i screen saver apod., tak se DV avi ve vysledku seka, takze Nostradam, udelej render do mpg pres frame server nebo pomoci plug-in exportu z toho Vegasu ( v Premiere 6.5 tam mam moznost v export movie primo do procoderu), je to i kvalitnejsi, protoze odbouras tu mezikompresi v mistech zmeny ...
Nostradam (210)|8.3.2006 16:27
4 all.
Takže mohu s radostí konstatovat, že se to povedlo, DVD je už na placce a domnívám se, že jsem přišel na to, čím to bylo.

Stayman napsal:
A co ti brani urobit to?

Proto jsem laboroval:
1. Z Vegasu rekompresované .avi - Canopus DV (podotýkám, že grab z kamery byl do Canopus DV, nikoliv Microsoft DV) vloženo do Ediusu a pomocí Canopus Procoder Express for Edius render do .mpg při CBR 8000kbps. DVD Arch. vytvořeno DVD na HDD a dá se říci, že ve stejném místě rolujících titulků po cca 1 minutě opět sekání jako při použití .mpg z Vegasu přes MC. Takže jak psal Stayman, i když jsem nepoužil Procoder 2.0, ale Express, tak problém nebyl vyřešen.
2. .avi vloženo opět do Vegasu a render přes MC při CBR 8000 do .mpg. Tímto způsobem jsem to již jednou dělal, ale .avi jsem si ještě trochu upravil, prostě přidal nějaký ten efekt, protože mě něco zase napadlo, jak to zpestřit. Následně jsem .mpg vložil do Arch., ááále, řekl jsem si, jestli nemůže být problém s audiem, konkrétně PCM (u hlavního filmu DD5.1, 2.0 a PCM), proto jsem PCM odlifroval pryč. Světe div se, DVD bez jediné chybičky.

Takže můj předpoklad je, že problém byl asi s PCM, ale nevím proč, že by nějaká chyba v Arch.? Podotýkám, že v minulosti jsem již dělal kolegovi 2 videoklipy na DVD a v jednom místě to taky cukalo a vzpomínám si, že jsem mu tam dával taky PCM.
Ještě jednou díky všem!!!!!!
stayman (12393)|8.3.2006 21:16
[quote=ai]Procoder mi enkoduje velice dobre, zadne jasove zmeny jsem si nevsim (1.5), nevim co porad s tim mate, neni to nahodou tou 2.0 verzi ?[/quote]

jes.
stayman (12393)|8.3.2006 22:55
[quote=ai]Jeste dalsi moznost, pronesu tu teorii, ktera se mozna nezaklada na nicim, ale proste mi to tak funguje na PC (Duron 1300)[/quote]

Zijes v amerike a to fakt robis na Durone? preco? Kvoli prachom to urcite nie je, aspon sa mi nechce verit.
ai (2993)|9.3.2006 15:27
If it ain't broken don't fix it.
Opravdu mi to staci. Pouzivam vetsinou softy, ktere byly napsany v dobe kdy Duron 1300 bylo delo, m.j. podporuje uz SSE instrukce, je to spolehlive na strih, nepada mi nic na tom, az prijde cas na novy , koupim novy, ted je to stejne nejak umele drzene nad cenou uz asi rok. Chce to vzdy zachovat chladnou hlavu, nezivim se s tim, rodina predevsim...

edit, pridano: tak, ten Procoder je 2 verze, ale ne ten posledni update, takze ne 1.5, a funguje skvele..., jestli to neni tim, ze nema rad presvicene sceny apod ,fakt nevim , asi pred rokem jsem to srovnaval a dosel jsem k jedinecnym vysledkum, nemam duvod nic menit, ... viz ta prvni veta prispevku ...
stayman (12393)|9.3.2006 15:42
To musis sakra malo zarabat, ked vsetko minies na rodinu (sranda) :-)
ai (2993)|9.3.2006 15:47
Jsi zenaty ? Kdybych byl svobodny, tak mam $5000-ve PC a kameru HVX200 :-E :-E :-E
stayman (12393)|9.3.2006 17:54
Jo, rozvedeny, jedno dieta 14r... a teraz zijem s priatelkou + 2 deti + milenka a zrovna minuly tyzden som si kupil 512MB pamete a teraz mi pride nova laserova mys... :-D
Spider (176)|9.3.2006 20:39
Kurňa tá milenka musí zarábať, že vás toľkých utiahne. Či načo ju máš? :-E