Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

A/V synchronizace (MPEG2 do XVID)

Normal (4)|6.3.2006 21:22
Zdravim, nahral jsem z TV asi 90 minut zaznamu v MPEG2, vysledkem je asi 5GB soubor. Kdyz tohle otevru v libovolnem prehravaci, vsechno je OK. Audio i video sedi. Pokud to ale otevru ve VirtualDubModu, audio predbiha video. Zkousel jsem ruzne stelovat s interleaving a s FPS, ale nejsem schopny to presne napasovat. Potreboval bych urstrihnout par minut na zacatku a na konci a prevest to do XVid.

Netusi nekdo kde by mohl byt problem ? Myslim si, ze je neco spatne prave s FPS, protoze kdyz v VDModu dam CTRL+R nabizi mi to konverzi z 25FPS do 24.818. S timhle nastavim taky dosahnu nejlepsiho vysledku, ale porad je to o cca 2 vteriny mimo na zacatku, ale na konci videa zvuk potom sedi uplne presne.

Nejsem zadny sileny skill co se tohodle tyce, snazil sem se najit podobny problem ve foru, ale vetsinou pomohl ten interleaving. U mne bohuzel ne. Diky za napady ;)
mirekv (7169)|6.3.2006 21:27
Normal
Ty taky ani nenapíšeš kartu, soft... to je pak těžké!
Normal (4)|6.3.2006 22:23
TV tuner Leadtek WinFast PVR 2000 a soft WinFast PVR.
vlada (3470)|7.3.2006 07:07
Normal
Interleaving je něco naprosto jinýho, ten Ti nepomůže. Musíš nastavit delay tak, aby Ti seděl zvuk na začátku filmu. Potom zjisti, jak je to posunutý na konci a zvuk přepočítej (oříznutí, roztažení). Můžeš použít třeba program Audacity - návod tady.
Plno lidí Ti taky doporučí Vegas, což je sice podle mě kanonem na vrabce, ale jestli ho máš, zkus to tam.
Fantas! (3016)|7.3.2006 07:25
vlada
jj, mas pravdu, ale v audacity je jedna vec, ktera by mi dost vadila - nemoznost divat se na nahled a tedy kontrolovat primo pri srovnavani synchronizaci. Ja si ve vegasu muzu rychlost zpomalit a hned vidim, jak mi to licuje s mluvenim. Navic pokud to bude rozhozene nahodne, tak si s audiacity neporadi. Audacity je ale zase free, tak proc ho nejpreve nezkusit, vzdyt to co jsem napsal nemusi nekomu vubec vadit, ze? :-)
Normal (4)|7.3.2006 09:18
Dik, Audacity to snad vyresi. Ale tak nejak sem doufal, ze je to jenom spatnym nastavenim VD, protoze jak rikam, kdyz to pustim tak jak je to nahrane z TV, tak to sedi a neni s tim zadny problem.
mirekv (7169)|7.3.2006 09:38
Normal

Trochu mě překvapuje, že k rozjíždění dochází u MPEGu. Chybou VD to není, ten naopak ukáže, že je něco v nepořádku. Zkus to Audacity, nebo Soundforge, ovšem chybu bych hledal v nahrávání.
vlada (3470)|7.3.2006 11:05
Normal
MPEG drží synchronizaci i v případě, že je zvuk rychlejší/pomalejší než obraz. AVI to neumí. To je celý důvod. Chybu hledej pravděpodobně ve zvukovce.
Bullback (352)|7.3.2006 15:43
Blbý kodeky to jsou ..., nebo jinak špatný složení mux - decoder - audio ...

vlada
[quote]MPEG drží synchronizaci i v případě, že je zvuk rychlejší/pomalejší než obraz. AVI to neumí. To je celý důvod. Chybu hledej pravděpodobně ve zvukovce.[/quote]

Ty seš teda dílo :-E :-E :-E Uvědom si laskavě že u AVI máš možnost nastavení prokládání se zvukem který je naprosto synchroní ... Jestli neumíš přehrát *.avi tak hledej závadu ve Tvém vzdělání ... \/ \/ \/
vlada (3470)|7.3.2006 16:02
Bullback
U AVI nastavíš úplný kulový, interleaving je jenom nastavení po jakej době se v AVI fyzicky střídá video a audio stream, nic víc. Všechno je časovaný podle snímků a neni tady žádná šance spojit jinak časovanej zvuk. MPEG (a taky MKV a zřejmě i MP4 a MOV) oproti tomu udrží pohromadě i ujetej zvuk, protože to je synchronizovaný podle času. Takže nějaký vypadaný snímky nebo ujíždějící zvukovka nehrajou roli. Jakmile se to ale demuxne bez opravy, tak se to rozjede a už to nikdo nedá zpátky.

Jakej můžou mít na synchronizaci vliv kodeky teda fakt nechápu. Piš radši o něčem, v čem se vyznáš.
Normal (4)|7.3.2006 23:08
Diky vsem co se snazili, nakonec jsem to vyresil tak, ze sem zvuk posunul ve VDMod o -2050ms a fps z 25 zmenil na 24.825. Vsechno sedi jak prdel na nocniku :)
Zkousel jsem i Audacity, ale pripadalo mne to prave jak tim kanonem na vrabce.
vlada (3470)|8.3.2006 07:06
Normal
Tak ještě můžeš zkusit BeLight (BeSweet GUI). Změnu FPS nepovažuju za zrovna ideální řešení, ale pro přehrávání na PC to je O.K.
Bullback (352)|14.3.2006 17:14
[quote=vlada]Bullback
Všechno je časovaný podle snímků a neni tady žádná šance spojit jinak časovanej zvuk. MPEG (a taky MKV a zřejmě i MP4 a MOV) oproti tomu udrží pohromadě i ujetej zvuk, protože to je synchronizovaný podle času..[/quote]

Buhehehehééé, no to je groteska !!! To je jako prastará televize která synchronizovala 50 půlsnímků podle kmitočtu sítě :-E :-E :-E Tuhle dobu pamatuju jako malej kluk kdy otec seděl nejblíž u televize a potákem vzádu to srovnával ...

Chápeš že podle toho času to bude při SW přehrávání ujíždět ??? Né ??? U HW řešení to synchronizuje vždy podle snímků a né podle času. Chápeš názory že na "stolním to OK a na PC ke zvuk posunutej a obráceně ??? Né ???

Prober se už konečně do reality :-E :-E :-E
vlada (3470)|14.3.2006 21:50
Vůbec nechápu co si chtěl říct 9-)

Obraz je samplovanej podle vysílání, zvuk podle krystalu zvukovky. Je logický, že to nemusí sedět.
Bullback (352)|22.3.2006 14:35
[quote=vlada]Vůbec nechápu co si chtěl říct 9-) [/quote]

Taky nechápu co si chtěl říct 9-) 9-) 9-)

[quote]Obraz je samplovanej podle vysílání, zvuk podle krystalu zvukovky. Je logický, že to nemusí sedět.[/quote]

No vidiš, tak proč tvrdíš že nejlepší je když se přehrává podle času. Takže obraz by měl být vzorkovaný podle vysílání či lépe řečeno "snímků" a zvuk zase podle snímků obrazových, protože podle času to pude jak podle plotu každý jinak :-( :-( :-(