Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

2 tv karty, PIP softwarre, sucasne vyuzivanie analog/dvb-t

devil236 (4)|6.3.2006 08:07
Kupil som Fujitsu Siemens Scaleo E. Je super ale potrebujem vyriesit zopar problemov.
1. Je tam hybridna Tv karta analog/dvb-t. Microsfot Windows Media Center nepodpouje sucasne vyuzivanie digital aj analog povoluje iba jedno z nich. A preto potrebujem software ktory to umozni.
2. Chcel by som vyuzivat funkcie PIP. Ale neviem ci to ta karta umozni. Mam este jednu starsiu analogovu a tak som ju tam supol. Teraz mam 2 ale potrebujem daky vhodny software ktory to dokaze.
3. Neviem ci sa to sem hodi ale vyskusam. Na zakladnej doske je intelacka grafika. Potrebujem roztiahnut obraz na TV. Hodil by sa Tv tool ale ten funguje iba pre Nvidia. Je nieco take aj pre Intel graficke karty?
Dakujem
prophet (6)|7.3.2006 09:31
1. Nie som si isty, ci ta karta ma fyzicky dva nezavisle tunery.. ale asi nie.

2. Pokial ta analogova karta nema BDA drivery (ak nema hw mpeg2 encoder, tak ich urcite nema), tak MCE nevedia pouzit tu kartu.

3. Intel onboard grafika nema ziaden iny nastroj okrem toho, co je v driveroch..
Kamil-os (62)|10.3.2006 20:23
[quote=prophet]1. Nie som si isty, ci ta karta ma fyzicky dva nezavisle tunery.. ale asi nie.

2. Pokial ta analogova karta nema BDA drivery (ak nema hw mpeg2 encoder, tak ich urcite nema), tak MCE nevedia pouzit tu kartu.

3. Intel onboard grafika nema ziaden iny nastroj okrem toho, co je v driveroch..[/quote]
Si kup leadtek 1000 ma fce PIP PAP POP
Ivo Mašek (10205)|10.3.2006 20:31
Že jsem tak smělý. Co to je PAP a POP?
richie (86)|11.3.2006 20:10
marketingove nazvy v podstate tej istej funkcie .. len aby mali v popise toho co najviac ..
picture in picture, picture and picture .. v podstate stale to iste .. len sa meni poloha jednotlivych okien ... bud su v sebe .. alebo vedla seba ..a tak podobne
Ivo Mašek (10205)|11.3.2006 21:00
Aha, tak na to je všude zavedený název PIP. Ne, že bych nebyl proti inovacím, ale ona odborná veřejnost ti potom nebude rozumět. :-)
richie (86)|12.3.2006 22:31
[quote=Ivo Mašek]Aha, tak na to je všude zavedený název PIP. Ne, že bych nebyl proti inovacím, ale ona odborná veřejnost ti potom nebude rozumět. :-)[/quote]

zial .. okrem reklamnych/marketingovych ( a inych "odbornych") materialov/pracovnikov .. tieto pojmy pouziva dost zhusta aj "odborna" verejnost (rozumej kdejaky predavaci v elektro a pod) .. len aby ohurili neznaleho kupujuceho ..

inak tie nove skratky sa objavili uz pred par rokmi .. a neviem ci niektore neboli vymyslene len na obidenie nejakych licencnych poplatkov - teda zo zaciatku, potom sa toho urcite chytili marketingove oddelenia..