Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vložené obrázky a fotky se třepou -PS 9

makey (45)|5.3.2006 21:34
Ahoj.
Prosím o radu. Delší dobu zápasíme se synem s tímto problémem. Proč se mi klepou /některá víc, jiná méně/ horní a spodní okraje fotek vložené do projektu? Jestli to je výstup na DVD nebo zpět do kamery, to nemá význam- klepou se dle libosti dál. Fotky se třesou po celou dobu projekce. Nedal jsem žadný přechod, pouze hudbu v audio stopě. Budou se třepat i bez hudby. Mám PS 9.4.3
Fakt nevím kde hledat chybu...?
Díky. M
Alf (888)|5.3.2006 22:30
Hudba na to vliv mít nebude. Zkus upravit obrázky před vložením do PS na velikost 720x576 a při renderingu nastavit ve vlastnostech MPEG "neprokládaně" (tedy, doufám, že to PS umí. Už jsem s ním dlouho nedělal).
jerry_jarry (56)|6.3.2006 10:16
rozlišení fotek na to vliv mít nemusí, já tam mám fotka cca 1000x800 a občas i víc a neklepou se.
makey (45)|6.3.2006 15:40
Ahoj,
pokud fotky upravím na velikost 720x576 - nebude to hrůza na koukání?
a to:
a při renderingu nastavit ve vlastnostech MPEG " neprokládaně " .... zkusím při nejbližší příležitosti.
Dík. M
Joe-Joe (593)|6.3.2006 18:41
Uz som to urcite spominal, bezny format fotek 1600x1200 a netrepu sa.
statar (38)|7.3.2006 08:34
Měl jsem stejný problém.U fotky třeba Zoneru foto studiu použij funkci odstranit řádkový proklad.Photoshop ho má také.Problem se vyřešil
dejv_tvf (85)|7.3.2006 10:11
V Zoneru tato funkce opravdu je, ale nikdy jsem ji nepoužil. Je tam celkem dost možností, co se má udělat s půlsnímky, dále se dá nastavit práh spojení apod. Máte k tomu někdo doporučení, co použít (používám Zoner Photo Studio v 8)? Taky mám občas problém s klepání fotek, které dělám přes Canopus Imaginate, nebo přímo vkládám do pojektu v Pinnacle.
makey (45)|7.3.2006 15:47
Ahoj,
-sláva! Zatím jsem to sice nevyřešil, ale už se to snad díky vašim postřehům někam hne...

To: statar...." použij funkci odstranit řádkový proklad"
Moc ti nerozumím, ta funkce je v Zoneru nebo ve PStudiu- kde to prosím najdu? Je pravda, že ty fotky jsou upravené Zonerem.

Ještě jeden dotaz-
Co si mám nastavit v tabulce: 3. Export videa\ Vytvoř disk\Upřesnit...
jde o nastavení: -Přenosová rychlost, -Možnosti, -Rozšířené možnosti,
Dík. M
jerry_jarry (56)|7.3.2006 19:26
Nastav tam takovej bitrate aby se ti to vešlo na DVD, máš to tam pak propočítaný myslím že 7500 je na 76 minut videa, čím menší bitrate použiješ tím to bude delší zpracování
Pak tam musíš nastavit jestli chceš jenom vypočítat disk nebo i vypálit, jednou se mi stalo že sem to rovnou vypálil a pak se to v jedný scéně škubalo a nakonec se to zdrhlo a film byl v......
Ukládání souborů dej do samostatný složky bez ničeho nejlíp nově vytvořený, vše co by si tam měl se ti smaže (to se mi taky stalo)
No a nakonec se může stát to že ti PS 9 napíše že kompilace disku selhala (zdroj videa není paltný - při tom je) tím se netrap je to chyba PS 9, já sem to dělal tak že sem dal znova detekce scén a zkusil znova. A ono to třeba vyšlo. Jestli se to podělá poznáš už tehdy, že když nastavíš bitrate 7500 a video má třeba 90 minut tak ti napíše že tam je stále volný místo. Tím to máš zpečetěný.
statar (38)|8.3.2006 11:06
maron: V Zoneru je vlevo nahoře /Upravit /Odstranit vady obrazu/Řádkový proklad/Nech to nastavené jak to je a dej OK
makey (45)|8.3.2006 16:30
Ahoj.
Tak mám další poznatek.
Zkusil jsem ty fotky upravit podle dnešní rady od Statara a znovu hodit na to DVD-RW. Nejdříve jsem to DVD pustil na PC a hele- bylo to super... potom jsem to hodil přes player do TV a hele- bylo to zase na houby...

Napadlo mne, jestli v tom nějak nehraje roli ta TV. Je to 50 Hz, když si stopnu
film na DVD, tak je to OK. Ale např. menu pro nějaký výběr se také trochu klepe. Možná, že to může být také DVD přhrávačem.
Díky za každou :-E radu.
M
lada (195)|8.3.2006 17:33
Nechceš raději přejít na kvalitnější software, kde to mají ošetřené?
Nevím jak ve Vegasu (neznám :-!!! ), ale AP to má :-) .
imported_luky (147)|8.3.2006 17:42
Zkus vyhledat zda tam není video filtr "Flicker" a aplikuj ho. V Ediusu,ale i v jiných softech je to běžná věc.
makey (45)|8.3.2006 18:49
Proč to ale kurnikšopa dělá bordel jen na TV...? Pokud si pouštím DVD nebo CD s fotkama, která na PC chodí super, při přehrávání na TV se nějak divně chvějí a jsou hrozně "zubaté".
Přehrával jsem si ale fotky od kámoše a bylo to OK.

M.
jajaj (13)|12.3.2006 21:13
Mám taky stejné potíže. Moje poznatky jsou: Dělají to fotky u kterých použíji doostření v softu , který použiji na opravu a zpracování. Není to dogma, ale je to téměř vždy. Projeví se to ve fotce na hranách, např.: mřížka, nebo "káro" vzorek na oblečení. Ke zpracování používám několik SW, protože některý umí to, jiný tohl. Z toho dedukuji, že SW na fotky to nebude. Taky musím říct, že když jsem používal Veg. verze 5, tak jsem tyhle problémy neměl. Tento poznatek jsem si potvrdil, když stejný úsek blikajících fotek jsem renderoval ve Veg. a v EVE v2. Tam se střechy, mřížky a jiné krizové pasáže ani nehly. Bohužel to má, jako všechno v životě, jiné neduhy. Je to program náročný na SW a často na můj vkus padá.
Dál jsem se zatím nedobral a jsem zvědav k čemu se doberem. Zkoušel jsem ještě různá nastavení filtrů - deinterlace apod., zatím nic moc. Vítám tuto diskuzi a vzhůru ke zkvalitnění naši práce.
jajaj (13)|13.3.2006 15:54
Chlapi, žádná odezva na třepání?
makey (45)|15.3.2006 14:53
Ahoj Jajaj a ostatní,
v současné době jsem to vyřešil tak, že jsem vyházel všechny fotky...
Už na to nemám nervi. :(( To ale neznamená, že nepátrám dál. Jenom nemohu čekat déle s dokončením filmu z letní dovolené...

Některé fotky se třesou jen v horní a spodní partii, jiné ve střední ploše. Pokusím se analizovat co je v těchto partiích zobrazeno, např: vodní plocha, střechy a pod.
Maron
makey (45)|19.5.2006 21:10
Ahoj pánové,
tak jsem zase o kousek dál...

Pokud si ten film pustím na notebooku, nic se netřepe a je to OK !!!
To tedy pravděpodobně znamená, že za to může TV, které má 50 Hz...???
Zdravím. M
Fantas! (3016)|19.5.2006 21:52
maron
Na PC to nezjistis, pokud nepouzijes HW akceleraci graficke karty, ktera ti to zobrazi spravne!

Ve strihovem softu staci pouzit horizontalni rozmazani fotek a nic se ti trepat nebude. Problem je ten, ze celkovy render se ti tim natahne, ale bude ti to sedet jako pribite! :-)
makey (45)|19.5.2006 23:58
Ahoj Fantas!
Moc se v tom nevyznám.
Používám na střih Pinnacle 9 v. 9.4.2 a tu jejich zachytávací kartu co jsem "v mládí " dostal ke studiu DV. Je to asi jen náhrada vstupu 1394 pro PC co ho v té době neměli. Jak zjistím jestli tato "karta" má HW akceleraci ...?

Uvažuji o novém PC s CPU D 930, jakou kartu do 3500- 4500Kč mi doporučujete k desce od Asusu s chipsetem i945P...?
Zdravím. M
makey (45)|20.5.2006 00:13
Jo, ještě by mne zajímalo, kde najdu to:

...ve strihovem softu staci pouzit horizontalni rozmazani fotek a nic se ti trepat nebude...

Mám dotaz i pro ostatní-
Pokud jsem dělal filmy zpět do DV kamery, a z ní pouštěl do TV- byla kvalita úplně v poho. Pokud udělám film na DVD v největší kvalitě a v dvd playeru to pustím na TV nebo v noťasu, zdá se mi méně kontrastní a méně detailů. Prostě to je horší.
Je to normální...? Třeba to je nějakým kodekem toho Pinnacle 9?
Díky. M
Fantas! (3016)|20.5.2006 00:43
maron
HW akcelerace neni v reziji strihove karty, ale graficke karty!
Ten horizontalni blur nevim, jestli je v Pinnacle. Tento program nemam vubec rad, protoze v nem strihal kamos a porad mel nejake problemy se stabilitou a tak nejak se vsim. Ten program jen dobre vypada, ale to je vse! Strihat v nem je snad nejvetsi pruser pod sluncem! B-) Pokud nejsi zatim zbehly ve strihu, doporucuji naucit se rovnou na necem lepsim, pak se ti to mnohonasobne vrati! Zkus Vegas nebo Premiere, ale hlavne daleko od Pinnacle! :-R
makey (45)|20.5.2006 19:23
OK, jdu hledat tu zatracenou HW akceleraci ! Někde jsem se s tím už setkal, nemohu si však vzpomenout kde. Prošel jsem možnosti gr karty a tam nic takového není.

Kolik RAM potřebuje k životu softw Premiere? Ten pokud vím, běhá jen na XP. Když jsem koupil noťas, byl k tomu i Win XP. Hodil jsem si je i do velkýho pc ale furt mi to hlásilo při práci s Pinnacle 9 nedostatek RAM. Mám 256+128. Obzvláště to votravovalo, pokud byl projekt nad 40 minut /asi/. Musel jsem zpět na W98 SE . Stejně je to vopruz, pokud to je nad půl hoďky- leze to jak šnek.
Čekám na bližší info o cpu Conroe, protože mám trochu kč na nový pc.
Zatím bych šel do cpu D930ky ale nevím, jestli by mne to uspěchání po prázdninách nemrzelo...
Jo, co mi řekneš k tomu porovnání kvality obrazu:
DVD vs. nahrát zpět do dig kamery?
M
Fantas! (3016)|21.5.2006 12:19
maron
-S takovou pameti rozhodne doporucuji Vegas!
-HW akceleraci najdes v programu PowerDVD v configuration!
-Kvalita DV vs DVD je dle me dost podstatna. Pokud je to video, ktere je pro tebe dulezite, urcite zalohovat zpet na pasku!
makey (45)|21.5.2006 22:16
To Fantas!
...se zeptám jako TotalLama. Ten softw Vegas je také v CZ a je free? Nerad bych vyhodil spoustu peněz za něco co mi třeba nebude vyhovovat.
M
Fantas! (3016)|21.5.2006 23:57
slovenska lokace je urcite, CZE netusim... Neni to free, ale to u poradnych programu v teto oblasti necekej! \/
makey (45)|10.6.2006 22:13
Ahoj lidi.trochu ted odbočím
Co mi řeknete k těmto VGA, musím jít do nové:

Asus Extreme AX850PRO/HTVD 256MB, VIVO, PCI-E
MicroStar RX800XL-VT2D256E 256MB, VIVO
Sapphire ATI Radeon X800 GTO 256MB VIVO, PCI-E
Sapphire ATI Radeon X800 GTO Ultimate 256MB VIVO, PCI-E

Kterou si mám vybrat...? VIVO a 256Mb a cena do 5K je podmínkou!!!
Děkuji za názory. M
jaromir9909 (269)|11.6.2006 00:39
[quote=maron]Ahoj pánové,
tak jsem zase o kousek dál...

Pokud si ten film pustím na notebooku, nic se netřepe a je to OK !!!
To tedy pravděpodobně znamená, že za to může TV, které má 50 Hz...???
Zdravím. M[/quote]

Já jsem měl problém, když jsem fotky vyexpedoval jako DV. Video tedy bylo
předpokládáno jako BFF, výsledný MPEG byl nastaven na BFF. Na pc OK., na TV je pořadí půlsnímků obrácené. U mne se to projevilo v přechodech. Fotky jsem měl předem upravené na rozlišení 720x576.
IvanS (96)|11.6.2006 01:12
Klepani fotek je zcela normalni. Klepou se tim vice, cim vice jsou ostre. A pokud nekdo softwarove jeste doostri, jeste si to zhorsi. Samozrejme na vine je prokladane zobrazeni na TV (a proto pri zobrazeni na PC je vse ok). A samozrejme se to da jednoduse resit.

Ja to delam tak, ze vezmu libovolne velkou fotku, zmensim na 720x576 (nezacinejme diskuzi o PAR, to je ted jedno). Je podle mne blbost nechat to zmenseni automaticky na nejakem strihovem softu. Ke zmenseni na 720x576 musi dojit tak jako tak, tak to radeji udelam kvalitneji v nejakem specializovanem photoshopu, ktery je na tyhle operace lepe staveny. Fotku dale klidne doostrim jak potrebuji. A pak to dulezite - pouziju nejaky filtr motion blur, kde jde definovat smer a sila rozmazani: smer presne svisle, rozmazani na 1-2 body (vyzkouset). Takze vysledek je, ze ve vodorovnem smeru je obraz tak presny a ostry jak chci, a ve svislem smeru je velmi jemne maznuty (na jeden TV radek, takze to vlastne temer vubec neni poznat). A uvidite, ze se obrazky prestanou trepat.

U Canopus Imaginate je problem v tom, ze se tam pracuje s originalnim obrazkem ve vysokem rozliseni, a pokud se hodne zmensi, zacne tam byt videt aliasing. No taky bych rekl, ze s tim meli u Canopusu pocitat a nejak to odfiltrovat...
makey (45)|11.6.2006 21:48
To: IvanS
To co píšeš zní velice nadějně. Pokusím se to aplikovat. Jenom nevím kde seberu ten filtr MOTION BLUR s tím nastavením... Potom bych tu fotku normálně zařadil do filmu???
M
PS: co mi řeknete k těm kartám?
stayman (12393)|12.6.2006 10:36
Tak som to skusal a najlepsie vysledky dostanete vo Vegase:

1. zaradenim filtra Sharpness na hodnotu kludne aj 0,9
2. zaradenim filtra GaussianBlur v horizontalnom smere na 0,001

Filter Sharp musi byt zaradeny este pred filtrom blur, ako aj vsetky ostatne filtre pre upravy !!! Takto potom mozete davat fotografie v akomkolvek rozmere na casovu os a su ostre a ciste jak vino, bez trblietania ostrych prechodov,liniek.

Tu uz nema velky vplyv nastavenie BEST, kludne staci aj GOOD v celom projecte. Pri renderingu BEST sa nie uplne odstrania blikania, ten blur je tam nutnost.
IvanS (96)|12.6.2006 11:30
Je jedno jak se ten filtr pro rozmazani jmenuje (Motion blur nebo Gaussian blur nebo cokoliv jineho), Dulezite je, aby slo jednoznacne urcit SMER a SILU rozmazani.

Smer samozrejme vyhradne SVISLY, tedy VERTIKALNI, protoze pouze v tomto smeru dochazi k prokladani obrazu a tedy to je duvod trepani vodorovnych linii. Nekolikrat tu padlo neco o rozmazu v HORIZONTALNIM smeru - to je omyl a blbost (nebo si nekdo plete horizontalni a vertikalni smer).

A sila rozmazani nejlepe udavana v bodech (radcich) a ne nejake procenta nebo neco. Protoze ja vim presne ze chci rozmaz na jeden az dva TV radky. Procenta mi nepomohou, protoze z 576 radku jsou to nejake desetiny procenta a to se presne urcuje velmi tezko.

Takto to delam uz v grafickem programu (tj. zmenzeni na 720x576, doostreni, pak svisly rozmaz). Po vlozeni do videa (strihoveho programu) je obraz stabilni a nekmitavy. Jinak se to da samozrejme udelat i primo ve strizne, napr. v Ediusu je realtime filtr "Antiflicker", ketry de fakto dela totez, tj. jakoby rozmaze (prolina) sousedni TV radky, pritom sila efektu se da samozrejme nastavit.
IvanS (96)|12.6.2006 11:34
A k tem VGA kartam... k cemu VIVO? Doufam ze s tim nehodlas "strihat video"...
stayman (12393)|12.6.2006 14:10
IvanS, skusal som to jak horizontalne, tak vertikalne (neviem ci si to nemylis ty sam, lepsie bude ak si to skusis vo Vegase, aby sme vsetci vedeli o com je rec...) a nie je v tom az taky rozdiel ako tvrdis, subjektivne sa mi zda lepsie to co som napisal (a pisal to aj Fantas!), teda pouzit tiahlo na horizontalne rozmazanie !!!

Co sa tyka toho samotneho rozmazania, nepomoze ti upravit si fotky v grafickom editore (pomoze mozno tak, ze to menej blika) pretoze je to po zaradeni toho blur rozmazane a pomoze to softwerovo doostrit , ale samozrejme este pred tym blurom (Vegas ma postupnost filtrov, presunies priority jednoducho mysou)!!!!!

A nakoniec ten antiflicker co spominas, je zaradeny (aspon vo Vegase) automaticky, ale na blikanie to nema vplyv.

Robim prezentacne DVD, nie home video a tam fotky musia byt jak vino a tak ten postup co som pisal vyssie je najlepsi.
IvanS (96)|12.6.2006 19:56
Hele Staymane, ja nevim jestli jsou v GUI Vegasu posuvna tahla nakreslena vodorovne nebo svisle :-), ale to rozmazani fotek nutne musi byt na svislo. Pokud to rozmazes vodorovne, delas blbost, a zbytecne si rozmazavas ostrost.

Vychazej z toho, PROC to vubec blika... Protoze se stridaji sude a liche pulsnimky. Souhlas? Jeden pulsnimek je na obrazovce o trochu vyse, druhy o trochu nize. Takze se strida vyssi - nizsi - horni - spodni - nahoru - dolu. To je vse SVISLY VERTIKALNI rozkmit. Proc bys tedy rozmazaval neco vodorovne? Nema to absolutne zadnou logiku a je to nesmysl.

Dale, nevim jestli se ve Vegasu rozmazani definuje na body, radky nebo v procentech. Technicky musis dosahnout toho, aby to rozmazani zasahlo priblizne dva sousedici TV radky (ne mene a ne vice), tj. de fakto tentyz radek v sudem a lichem pulsnimku. Pokud to rozmazes malo, nebude zadny rozdil a bude se to furt trepat. Pokud to rozmazes hodne, bude uz pouhym okem poznat ztrata ostrosti. Proto jsem psal, ze to delam manualne a presne v grafickem (ne strihovem) programu, kde nad tim mam plnou kontrolu. A kdyz nemam cas, udelam to realtime v Ediusu pomoci filtru Antiflicker, kde je posouvatko 0-100% (ale tech 100% je prave vzdalenost jednoho TV radku, takze to jde nastavit opravdu VELMI PREVELMI jemne), a funguje to spolehlive.

Ze ve Vegasu Antiflicker funguje jinak nez v Ediusu... no a co, kazda firma na to jde jinak. Chce to proste vyzkouset ruzne podobne filtry (nespolehat se pouze na nazev "antiflicker"), nebat se krajnich hodnot, a postupne dojit k optimalnimu vysledku. Taky se mi moc nezda, zes pouzil filtr Gaussian blur, ktery teda u mne (v grafickem softu) rozmazava vsemi smery, a ne pouze presne jednim nadefinovanym (ale mohu mit hloupy soft, ze...). A ze to rozmazani musi byt zarazeno az uplne nakonec za vsechny ostatni filtry je prece jasne, jinak by to nemelo smysl.

Opravdu - zkus na chvili zapomenout na Vegas. Spust nejaky graficky program, natahni fotku, zmensi na 720x576, zaostri. A pak pouzij opravdu poctive jednosmerne svisle rozmazani, at uz se ten filtr jmenuje jakkoliv. Kdyz si pak das puvodni a upravenou fotku do Vegasu za sebe, jednoznacne uvidis (na poctive TV, ne na PC monitoru) rozdil.
stayman (12393)|12.6.2006 23:41
Ok, rozdelim to na body, bude to prehladnejsie :))

1. pisal som, je jedno, ci to rozmazes vertikalne, alebo horizontalne, vysledok je rovnaky,ale subjektivne lepsi s tym hor. a tiahla su vo Vegase horizontalne, to len pre tvoje info :-)
2. pisal som, ze som to skusal, t.j. aj s resize a aj bez, Vegasu je to jedno, resize si vie spravit on sam dokonale
3. pisal som, ze BEST vie pomoct, ale nesluzi na 100%, takze je nutne ten blur
4. pisal som, ze kedze zaradujes blur, ostrost dosiahnes tak, ze zaradis este predtym filter sharpness, to je tiez dobry poznatok, pretoze blur je blur a nie nejaka domnienka, ten maze VZDY :-)

Inak skus si Vegas, nemusis pouzivat Imaginate a aj nejaky dalsi fotoeditor, resize a Edius atd, vo Vegase to mas vsetko v jednom (All in One :)
IvanS (96)|13.6.2006 11:04
1. Sam si odporujes - pises ze je JEDNO, jestli se to rozmaze horizontalne nebo vertikalne. Coz je totalni blbost, a jeste k tomu na entou (viz duvod trepani obrazu). Bud mas spatne oci, nebo ti to ten Vegas blbe renderuje. Ja pouzivam Edius, kde vse funguje v realnem case bez renderingu, zadne GOOD/BEST tam neni (ani nemuze byt, protoze VZDY je vse best), a hlavne se bavim o plnohodnotnem vystupu na externi TV obrazovku, kde vzdy a porad vidim finalni kvalitni obraz.

2. Nehadam se, mozna Vegas umi pracovat s grafikou stejne dokonale jako photoshop. Nezkousel jsem to, ale verim ti...

3. Viz bod 1. V Ediusu je vzdy vse v maximalni kvalite, bez vypoctu, bez renderingu, a primo na vystupu (analog i FireWire). Ja si pouze podle potreby odstranim trepani prilis ostrych fotek (taky realtime, pokud to delam primo v Ediusu pomoci Antiflickeru).

4. Tento bod jsem nepochopil. Samozrejme ze sharp je nutne zaradit PRED blur, samozrejme ze blur je blur, a samozrejme ze blur maze vzdy (vice nebo mene podle nastaveni). Psal jsem nekdy neco jineho?

Jinak Vegas ja uznavam jako VELMI slusny soft, ale nebudu v nem delat, protoze neni realtime. Cekani me nebavi. A na Edius jsem zvykly.

A pokud jsi nepochopil princip trepani fotek a zpusob jak to odstranit, a porad tu budes cosi plkat o vodorovnem rozmazani, nemam duvod se s tebou dale hadat, protoze zjevne neuznavas objektivni dukazy. A predpokladam, ze ses ani NESNAZIL si to zkusit udelat ve photoshopu tak jak jsem popisoval, a vse porad "renderujes" (nesnasim to slovo) ve Vegasu. Takze nema smysl abych se tu dale snazil...
stayman (12393)|13.6.2006 18:42
Vegas "renderuje" OKAMZITE s vyuzivanim RAM (je to rychlejsie ako stacis pustit kurzor v RT :)))) uz len tolko som chcel ku tvojemu prejavu, mne je jedno na co si ty zvyknuty,alebo co sa ti hnusi,alebo co si o mne myslis, ci si odporujem, alebo nie, je jedno este raz ti to opakujem, ci pouzijes vertikalny alebo horizontalny blur, to je OBJEKTIVITA, pretoze na ine vysledky neprides ani ty, ale lepsi sa mi zda vysledok s tym HORIZONTALNYM blurom, to je ale uz SUBJEKTIVITA. Ja pisem, ze Vegas to vie sam, bez akejkolvek inej podpory, dokonale a to ze ako to budete VY robit ci tromi, alebo desiatimi programami, je uz ciste vasa vec a mna sa nijak nedotyka. Teraz to je vsetko. :-)
Fantas! (3016)|13.6.2006 19:28
ve vegasu to delam vertikalne, horizontalni rozmazani je nesmysl.
IvanS (96)|13.6.2006 20:41
Fantas!, no konecne to nekdo dela spravne... Diky za obrazek, ktery snad pomuze i urazenemu Staymanovi :-)
stayman (12393)|13.6.2006 22:35
Nemam byt na co urazeny, skor by som povedal, ze Fantas to s Vegasom a tym horizontalnym asi neskusal, alebo ak aj hej, nech sa teda vyjadri, na co prisiel :-E B-)
Fantas! (3016)|15.6.2006 12:46
StayMan by €RikŁ€
OK, tak si zkus:
1) dat Vertical na hodnotu 0,002 a horizontal na 0,000 vyexportuj to
2) dat Vertical na hodnotu 0,000 a horizontal na 0,002 vyexportuj to
3) dat Vertical na hodnotu 0,002 a horizontal na 0,002 vyexportuj to

ted jsem to zvonu zkousel a muj vysledek je nasledujici:
Nejlepsi vysledek je suverene bod 1) Jediny mam dojem, ze je ostry a pri tom se netrepe. Tvuj pripad Vertikalniho rozmazani je rozklepany i pri pouziti 0,002. Tedy bod 2) v mem pripade vubec neuspel. Bod 3) je sic stabilni a nijak neposkakuje, ale prisel zbytecne i o detaily v horizontalnim smeru.
makey (45)|15.6.2006 14:37
Ahoj lidičkové
No to je super, konečně se začínám dozvídat, jak na to aby se fotky netřepaly a taky proč se třepou. Jenom mne trochu mrzý, že budu muset nějak vyřešit změnu softu. Ale ty vaše softy v mém okolí nikdo nemá. Pouze si to mohu vyzkoušet u kamarádů, kteří mají Premiere 1,5CS a Ulead. Snad to tam také půjde.

To: IvanS
Co máš proti těmto kartám...? Samozřejmě, že chci stříhat video. Znáš něco lepšího v ceně 3,5 -4,5K ??? Je fakt, že tomu moc nerozumím, ale nechám se ukecat, pokud to ovšem nebude dražší. Myslel jsem si, že to VIVO použiji k natažení analog. nahrávek z doby "kamené" a k převedení na DVD...

Zdravím a děkuji.
M

PS: Hlavně se tu nepoperte, vůbec přece nevadí, když má ten druhý jiný názor. Důležité je umět spolu klidně komunikovat bez vzájemného osočování... :-R
Fantas! (3016)|15.6.2006 17:34
Na STV jsem si uz po nekolikate vsiml, ze si vubec se trepanim fotek nedelaji hlavu! Se jim to tam trepe jak stary otec Fura! No asi nejaky moderni trend... :-E
pepo (44)|15.6.2006 19:18
mozno si povedali, naco ved sa vysiela digital a vacsina ludi ma lcd :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
stayman (12393)|17.6.2006 03:26
[quote=Fantas!]StayMan by €RikŁ€
OK, tak si zkus:
1) dat Vertical na hodnotu 0,002 a horizontal na 0,000 vyexportuj to
2) dat Vertical na hodnotu 0,000 a horizontal na 0,002 vyexportuj to
3) dat Vertical na hodnotu 0,002 a horizontal na 0,002 vyexportuj to

ted jsem to zvonu zkousel a muj vysledek je nasledujici:
Nejlepsi vysledek je suverene bod 1) Jediny mam dojem, ze je ostry a pri tom se netrepe. Tvuj pripad Vertikalniho rozmazani je rozklepany i pri pouziti 0,002. Tedy bod 2) v mem pripade vubec neuspel. Bod 3) je sic stabilni a nijak neposkakuje, ale prisel zbytecne i o detaily v horizontalnim smeru.[/quote]

Mas potom asi inu verziu Vegasu, ved ten tvoj ani HDV nevie naberat nie? :-)
Fantas! (3016)|17.6.2006 12:02
StayMan by €RikŁ€
nedelej si prdel :-D a vyzkousej to!
P.S. Jinak dik to HDV, jakmile jsem vypl "external capture video application", slape... :BB:
stayman (12393)|17.6.2006 16:12
Fantas!
Prosim ta a co myslis, co som doteraz robil?? Navyse nechapem, preco to TY tolko mazes, ked staci tych 0,001 \/ a fakt je, ze je jedno ci vertical, alebo horizontal, podla mna si to neskusal ty 8-)
Fantas! (3016)|17.6.2006 20:25
StayMan by €RikŁ€
Je mi to fakt jedno jak to funguje tobe! Vsem ostatnim Vegasistum, kterym jsem to tak poradil to funguje. A nebyl to jediny, ktery mi psal, ze mam cislo 0,002 vychytane, protoze 0,001 se jeste trepe. Jestli neveris, staci pohledat v tomto foru...

Myslel jsem, ze ty jsi clovek, ktery by to mohl uznat, ale asi mas opravdu jiny Vegas, jinak to totiz neni mozne...
stayman (12393)|17.6.2006 20:51
Co ti mam uznat??? Vacsiu mazanicu??? Navyse to este priostrujem filtrom sharpness a nic sa netrepe. Robim DVD pre distribuciu a nie nejake home videa \/ ale moznoze bude problem s Vertical, tam mozno bude naozaj treba tych 0,002, pretoze u Horizontalneho rozmazania staci tych 0,001 a mozes zaradit pred to filtre akelen budes chciet B-) Takze???