Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mainconcept MPG Encoder mi převrátil film vzhůru nohama

Whitejoker (616)|5.3.2006 20:54
Má s tím někdo nějakou zkušenost, jak k tomu mohlo dojít?

Měl jsem několik částí jednoho filmu v AVI (kodek PIC MJPG) v rozlišení 720*576, nahráváno z TV Nova.
Vystříhal jsem reklamy (VD) a dal dávkové kódování do MPG2.
Film se skládal ze 4 částí, dávkové kódování výstup do jednoho finálního souboru.
Po překonvertování do souboru MPG-2 jsem zjistil, že poslední část toho souboru (odpovídající poslednímu, čtvrtému kousku) je vzhůru nohama.
Docela mne to překvapilo - při stejném nastavení 3 byly dobře a závěrečná část naopak.
Podezříval jsem Novu, že vložila nějaký signál, který to při gigitalizaci udělá.
Ale všechny AVI byly v pořádku a když jsem ten poslední soubor překonvertoval samostatně, byl mpeg2 normální.
Zkoušel jsem v programu všelijaká nastavení, jak film otočit (jestli jsem neudělal chybu, ale vše bylo bez nastavování přímo do preset formátu DVD), ale záměrně se mi film otočit nepovedlo. Takže si myslím, že jsem chybu neudělal a bohužel jsou asi nějaké věci mezi nebem a zemí, které mi zůstanou vzdáleny.
clee (6592)|5.3.2006 21:15
to prevratil spis dekoder nez enkoder
Whitejoker (616)|6.3.2006 14:45
asi EE,
byly to 4 části (AVI) jednoho filmu. které byly pomocí dávkového kódování převedeny do jednoho souboru MPEG-2 se stejným nastavením (automaticky se nastavil preset na "DVD", pak jen klávesa INSERT na překopírování do okna dávkové konverze, a následně konvertování do jediného souboru).
V tom výsledném souboru byl ten úsek, odpovídajíci prvním třem avíčkům v pořádku, poslední část, odpovídající čtvrtému avíčku, byla vzhůru nohama.
Nahráváno z jednoho filmu na Nově (Anna a král), jen jsem vždy zastavil nahrávání, když byla reklama. Vše ve stejném kodeku.
Není to pro mě až taková potíž - otočenou pasáž jsem z MPEG souboru vystřihnul, z originálního avíčka ji znova překonvertoval (teď už při stejném nastavení byla v pořádku) a dobrou část přilepil k souboru s těmi předchozími.
Jen mě to zajímá - jak k tomu mohlo dojít. Kdybych si výsledné video při tvorbě DVD nerozčleňoval do kapitol, tak bych na to přišel až třeba při přehrávání za půl roku a pak bych si musel otočit bednu vzhůru nohama. Takhle jsem na to přišel hned a mohl to napravit, ale jsem hloubavý hoch a chtěl bych se tomu do budoucna vyvarovat.