Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV tuner v síti

Pohoda-jazz (7)|5.3.2006 17:35
Ahoj,
chtěl bych vás poprosit o konzultaci s následujícím:

Chtěl bych si pořídit tv tuner, ale chtěl bych ho mít nasdílený v síti. Tzn. mám dva počítače (P4-2,4ghz-512ram a P3-600mhz-256ram), na tom silnějším bych chtěl sledovat tv a i grabovat, na tom slabším jen sledovat. Přičemž bych rád měl i (nebo jen) příjem digitální televize.

Sdilet tuner by mělo jít (přestože vůbec nevím jak), ale obávám se problémů s tím slabším počítačem. Kdyby to bylo jen trochu možné, rád bych tu kartu narval do toho slabšího (slot, ovládání atd.) ale to se bojím vzhledem k výkonu nepůjde.

Zajímalo by mě, jak byste takovou situaci řešili, co bystem mi doporučili i co se týče softweru, specifikací tv tuneru, pokud by nějaké byli potřeba. Cenová relace max do 3 tis. Jsem úplný laik, ale snažím se tu na fóru hledat seč mi síli stačí, abych se nemusel ptát na základní otázky.

Díky za komentáře.

Martin
Doom (2331)|6.3.2006 07:38
videolan.org
Pohoda-jazz (7)|6.3.2006 11:37
OK, díky.

Jen by mě ještě zajímalo, jestli je reálné, abych to rozchodil tak, jak sem psal... (tedy také hardwerově myslím).

M
Ivo Mašek (10205)|6.3.2006 11:51
Nedělej si iluze :-)
Ten VideoLAN sice funguje, ale častěji jsem se setkal s tím, že nefungoval. proto já ho už ani nedoporučuji.
Pohoda-jazz (7)|6.3.2006 11:58
hmhmhm

a do třetice... kdybych prdnul ten tuner do toho slabšího počítače, je reálná šance, že by to chodilo? Tedy
1. jestli by to vůbec chodilo (jestli by to stíhal),
2. jestli bych teda mohl grabovat po LAN tim druhym pc
Moc se mi nedaří sehnat info o tom, jak výkoný počítač je k takovým operacím vůbec potřeba...

Už se tu probírám po diskuzích a sám koukám, že to s tím videolan nebude taková prdel. Škoda že není nějakej pořádnej bezproblémovej soft.

M.
Doom (2331)|6.3.2006 12:08
mrchosoft má ve svých serverech možnost instalovat službu, která umí streamovat video; nevím jak jsou na tom Win2003, ale ve Win2K server ta služba byla... nemám o tom ale žádné bližší informace...

co se týká toho tuneru na videolan serveru, raději zvol tu výkonnější stanici.
Pohoda-jazz (7)|6.3.2006 13:02
je mi jasné, že to bude lepší fungovat na té lepší stanici! Ale jak sem psal... mám trochu probém se sloty a pak mi také jde o pohodlí ovládání (ty počítače jsou úplně jinde a tv tuner má dálkové ovládání atd.)

takže mě zajímalo jestli to vůbec půjde na té slabší - alespoň trochu :-)
u těch karet se prostě nemůžu dobrat parametrů náročnosti (někde jsou, ale jen zřídka) a pak to streamování... nevím nevim
Doom (2331)|6.3.2006 13:47
TV kartu Winfast Expert (analog) jsem bez problémů rozjel na Athlonu 550 s grafikou VooDoo Banshee. sledování televize funguje, zachytávat nejde, obraz strašně trhá. myslím si, že to streamování bude hardwarově náročně podobně jako zachytávání, takže to asi taky bude trhat...