Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Software na tvorbu menu VCD

srovnalp (13)|27.7.2004 12:34
Prosím vás velice o radu/pomoc
mám několik cenných zaznamů (převazně hudebnich koncertů), které jsou budto uz přimo ve VCD nebo jsou to VHS kopie v mpeg1. Chtěl bych si je převést do VCD a vytvořit "picture menu" z jednotlivých videosekvencí z popisky. K tomuto účelu jsem použil Nero BR a Nero Vision Express. Bohužel u obou jsem narazil na problém, že není možné zvětšit velikost fontu - nabízí jen default! V důsledku toho je písmo téměř nečitelné na monitoru, natož potom na TV! Připadá mi, že to prostě u Aheadu nedomysleli :-? .

Tak vás zkušené prosím: můžete mi doporučit software, který to dokáže a pokud možno aby nebyl moc složitý - potřeboval bych to udělat rychle (nepožaduji animace a pod.). . .
Děkuji všem za ochotu.
arkij (540)|27.7.2004 13:15
Ulead DVD Movie Factory - na http://www.ulead.com - je ke stažení plně funkční 30-ti denní trial. Je to jednoduchý a fonty písma měnit lze.
srovnalp (13)|27.7.2004 14:10
Děkuji velice za jasnou a konkrétní odpověď - Hned to stáhnu a vyzkouším. . .

Máte-li ostatní ještě k tomuto co říci, velmi to přivítám!

Ještě dovolte menší podotázku: DVD Architect zřejmě formáty tohoto typu (VCD, SVCD. . .) asi nemá v "náplni práce", že ne?
Existuje k DVD Architectu český manuál?
stayman (12393)|27.7.2004 18:43
[quote=srovnalp]Ještě dovolte menší podotázku: DVD Architect zřejmě formáty tohoto typu (VCD, SVCD. . .) asi nemá v "náplni práce", že ne?
Existuje k DVD Architectu český manuál?[/quote]

To vie Vegas... a cesky manual??? ... no neviem, ale mozno je tu kratky popis na tvfreaku...
ladinek (494)|27.7.2004 19:37
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=srovnalp]Ještě dovolte menší podotázku: DVD Architect zřejmě formáty tohoto typu (VCD, SVCD. . .) asi nemá v "náplni práce", že ne?
Existuje k DVD Architectu český manuál?[/quote]

To vie Vegas... a cesky manual??? ... no neviem, ale mozno je tu kratky popis na tvfreaku...[/quote]

Stay Man, Vegas umí i SVCD? Myslel jsem, že jenom VCD.

srovnalp : velice dobře to jde udělat i v Ulead DVD Workshop. :BB:
stayman (12393)|27.7.2004 21:40
Tools -> Burn CD -> Multimedia CD ... 9-) Vegas vie toho viac :-D
Whitejoker (616)|28.7.2004 07:39
[quote=srovnalp]jsem použil Nero BR a Nero Vision Express. Bohužel u obou jsem narazil na problém, že není možné zvětšit velikost fontu - nabízí jen default! [/quote]
Mám pocit, že Nero BR umí zvětšit velikost (a typ) fontu u položek menu. je to někde v informaci o kompilaci, tam se dá povolit nebo zakázat menu a u každé položky (hlavička, patička, text u položek) se dá nastavit, jestli text bude se stínem, velikost písma, font, barva textu.
Já sám mám používám položky u menu ve fontu Arial 10 středoevropský v bílé barvě, v patičce mám info o autorovi ve fontu Arial 8 středoevropský ve žluté barvě.
Až budu večer doma, tak zkusím mrknout, kde přesně to v nastavení je.
Tady v práci Nero nemám, tak bych nechtěl říkat nějaké kraviny.
Wj
srovnalp (13)|28.7.2004 10:00
Whitejoker: Byl bych vám velmi vděčný, kdyby jste mi prozradil kde přesně se to dá v Neru Burning Rom nastavit. Nemusel bych pak instalovat jiný program a následně "bádat" nad jeho ovládáním, když mě jinak Nero pro tyto účely vyhovuje. . Ono tam jde (imho) všechno co popisujete až na tu nešťastnou velikost písma! Kdyby nebylo aspoň tak mrňavé. . . :-(

Jinak všem děkuji za odpovědi.
Whitejoker (616)|28.7.2004 13:48
Mrknu na to večer doma (zase jedno VCD vypálím :-E ), odpověď zítra.
Wj
Whitejoker (616)|28.7.2004 20:52
Mám verzi 5.5.7.2, u jiných to může vypadat maličko odlišně.

1) menu SOUBOR/INFORMACE O KOMPILACI/ záložka MENU/ zaškrtnout rámeček POVOLIT MENU.
Zaškrtnout rámečky u patičky nebo hlavičky - pokud je chci používat, do rámečků u hlavičky a patičky napsat text hlavičky a patičky.



2) Nastavení písma:
jsou tam asi 4 pole:
TEXT HLAVIČKY
TEXT PATIČKY
TEXT U POLOŽEK
TEXT ODKAZŮ,
klepnout na tlačítko písmo u položky, kterou chci nastavit



3) pokud chci měnit velikost písma, MUSÍ být nejdříve vybrán nějaký font (v mém případě Arial) a skript (středoevropský)

DEFAULTNĚ TO ASI NEZOBRAZUJE ŽÁDNÝ FONT - MUSÍ SE NEJDŘÍV VYBRAT Z NABÍDKY - klik na pole font a pak rolovat a najít ten správný



Toto se provede u každé položky s písmem, které tam chci mít. Dobré je pak zatrhnout volbu "použít nastavení jako výchozí"

4) když je vše, jak má, mohu si dát zobrazit náhled první stránky:



Enjoy
Wj
srovnalp (13)|29.7.2004 13:15
Příteli, děkuji ti velice co nejupříměji!! S takovouto ochotou se člověk v dnešním světě setkáva už jen ojediněle. . Škoda že nejsi (pravděpodobně) někde z Olomouce a okolí – pozval bych tě na drink něčeho lepšího! Škoda jen, že ho nemůžu poslat internetem, tak jako ty mě ty obrázky. . . B-)

Jen si teď při letmém pohledu na ten postup trochu vyčítám, že jsem na to nepřišel sám. Holt stane se. . .

Takže teď už to snad zvládnu. Vážně jsi mi moc pomohl – díky ještě jednou!!
Whitejoker (616)|29.7.2004 14:51
Nó - já jsem z Olomouce, ale bydlím už nějakou dobu v Čechách
ViKinG (793)|29.7.2004 14:54
srovnalp: vidíš jak blahodárný má vliv pobyt ve středních Čechách!!! :-) Tady je to samý hodný, upřímný a dobrosrdečný člověk například.... é... počkej chvíli... určitě si ještě na někoho vzpomenu. :-) :BB:
srovnalp (13)|30.7.2004 09:44
Tak bohužel, ač velmi nerad musím konstatovat, že moje radost byla předčasná – ve verzi Nera, kterou mám (6.3) prostě roletové menu s velikostí písma úplně chybí! Ať dělám co dělám objeví se tam jen dialog, kde je typ fontu a řez (obyč, tučné, kurzíva. . .) ale prostor kde podle obrázku má být roleta s velikostí písma jednoduše úplně chybí!
Před časem jsem to zkoušel s nějakou 5-kovou verzí Nera a bylo to to samé :-( .
Nemám pro to jiné vysvětlení, že to jde jen u některých verzí Nera. . .

No nic, už mě to nebaví :-& . Zkusím Ulead DVD Movie Faktory podle rady v prvním příspěvku.

Přesto ještě jednou díky moc za ochotu.
Whitejoker (616)|30.7.2004 09:57
Já si snad pro zkušební účely i tu 6tku nainstaluji.
Bohužel budu ode dneška přes víkend pryč, u známých u Benátek n. Jiz budeme rožnit chrochro a spoustu :BB: , vrátím se v neděli večer, tak nevím, kdy se k tomu dostanu.
Normálně šestku nepoužívám, vadí mi tam ty tísíce opičárniček, které k ničemu nepotřebuji. Hlavně na mém stařečkovi kompu mi to sežere většinu systémových prostředků jen na to Nero, takže pro mé potřeby ta stará 5tka plně dostačuje.
Jen je mi divné, že nová verze v sobě toho má méně než verze stará.

Zkusil jsi nejdříve vybrat typ písma z roletového menu a skript, jestli se tam ty velikosti neobjeví?
Já vím, že než jsem vybral typ písma (kdysi v začátcích, když jsem to měl čerstvě nainstalované) tak roletové menu s velikostmi bylo neaktivní.
Na do menu mi to pořád házelo defaultní velikost a defaultní font (nějaký systémový) a nedalo se na to pořádně koukat.
Dost dlouho mi trvalo, než jsem objevil, že nejdřív musím vybrat typ písma a pak mi to teprve povolilo volit velikosti a script. :-I
srovnalp (13)|30.7.2004 12:03
Problém je totiž v tom, že to roletové menu s velikostmi ne že je neaktivní, ale ono tam prostě chybí úplně, jak jsem už napsal!!
Co se týče výběru typu písma předem, tak nemůžu udělat víc než ho označit (podsvítit) a stejně tak i řez písma. Navíc, ono je myslím nějaké vybráno vždy defaultně. . . aby jsme si úplně rozuměli jsou to ty „rolety“ vedle na obrázku označené “písmo” a “řez písma”. Vedle v řadě by měla být ta velikost písma, ale právě ta úplně chybí. Vážně nevím proč. . :-&

Jinak přeju hezkou víkendovou dovolenou. Já budu teď po neděli na dovolené, takže budeš-li mít chuť se na to někdy podívat budu moc rád. Ale tuším, že řešení bude možná někde v registrech Windows, jestli vůbec. . .
Whitejoker (616)|1.8.2004 22:32
Asi tě nepotěším,
nainstaloval jsem si cvičně verzi Nero 6.3.0.2.
Skutečně při volbě menu se nezobrazuje velikost písma.
Takže není problém s registry ani s verzí Woken (já mám W98SE).
Zřejmě jde o nějakou chybku přímo v Neru.
Ve verzi 5.5.7.2 mi to funguje bez problémů - viz obrázky.
Takže: zkusit nějakou jinou verzi Nera (novější, nebo starší) - může být, že je to bug jen nějaké konkrétní verze, nebo série.
Bohužel - snaha byla, ale výsledek ne. :-((
Wj
srovnalp (13)|16.8.2004 09:40
Děkuji za snahu. Nebylo to tak zbytečné - šlo mi o potvrzení problému. No nic zkusím to ještě probrat v auditoriích na cdr.cz. . . :-)