Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Renedering v Pinnacle studio 8

imported_Buffalos (4)|27.7.2004 10:57
Četl jsem na těchto stránkách, že dost lidí má podobný problém s Pinnaclem studio, ale nikde jsem se nedozvěděl konkrétní radu.
Při renderování asi 50-ti minutového videa se program kousne v místě od 5-té do 10-té minuty. Někdy dojde i k restartu. Program jsem přeinstaloval, doinstaloval patche 8.12.7, ale problém stále trvá. Co s tím? Poraďte prosím.

Má sestava: HDD 160 a 20 GB-NTFS, 640MB,CPU AMD2100+, WinXP + SP1
pavelpt (2713)|27.7.2004 11:03
[quote=Buffalos]Četl jsem na těchto stránkách, že dost lidí má podobný problém s Pinnaclem studio, ale nikde jsem se nedozvěděl konkrétní radu.
Při renderování asi 50-ti minutového videa se program kousne v místě od 5-té do 10-té minuty. Někdy dojde i k restartu. Program jsem přeinstaloval, doinstaloval patche 8.12.7, ale problém stále trvá. Co s tím? Poraďte prosím.

Má sestava: HDD 160 a 20 GB-NTFS, 640MB,CPU AMD2100+, WinXP + SP1[/quote]

Jestli se kousne u každého videa nebo jenom u toho jednoho konkretního z příspěvku nevyplývá, (je to dost zásadní), každopádně upgrade na verzi 9 nemůže škodit, vývoj jde dopředu.
imported_Buffalos (4)|27.7.2004 11:33
Je pravda, že se snažím nejprve dodělat jedno video. Další jsem tedy nezkoušel. (vyzkouším tedy i další) Ale video jsem pro jistotu znovu sejmul z kamery. Avi soubor v přehrávači hraje bez problému. Defragmentoval a scanoval HDD. A scénu, která zlobila jsem zkusil odstranit. Stejně se to v přibližně stejném místě kousne.
bobo007 (0)|27.7.2004 18:07
To vypada nejspis na problem s HW. Bud pameti nebo se takhle muze chovat i spatne ochlazovany procesor - to spis. Pri renderingu jede na 100%, zahriva se az do kriticke meze, kdy se to zhrouti. Tech 5-10 min by tomu i odpovidalo. Predpokladam, ze CPU pretaktovane nemas, to by jsi napsal, ale pokud mas PC zastrceny nekde pod stolem, kde se nedostane chladnejsi vzduch, tak zvlast ted v lete to muze delat problemy. Vyzkousej si v BIOSu CPU podtaktovat a spustit to.
Osvícený (78)|27.7.2004 20:05
Na 99% to bude opravdu problém v HW,ale spíš bych se jako první podíval do Biosu na napětí na CPU (vůbec bych nepodceňoval zdroj a raději pořídil výkonější),pak na teplotu.Otestoval bych RAM.Každopádně se vyhni jakémukoli přetaktování.Příčin fakt může být dost...
imported_Buffalos (4)|27.7.2004 23:17
Abych ještě doplnil. Taky se někdy stane, že se program kousne a systém napíše "V aplikaci Studio program došlo k problému a je třeba je zavřít" a zároveň se mne ptá na odeslání chybové zprávy. Jinak zdroj mám výkonej (400W). Při renderingu jsem sledoval teplotu CPU a při kousnuní (konkrétně případ s chybovou hláškou) byla 75°C. Je to sice pěkný teplíčko, ale myslím, že procesor vydrží víc.
Osvícený (78)|28.7.2004 10:30
Teplota CPU 75°C ? Tak to je dost ! Max.přijatelná teplota CPU by měla být 60°C !!! A to fakt maximálně !!! Normální provozní teplota CPU je 30-35°C... Doporučuji lepší chlazení,zajistit přívod vzduchu do skříně.
Otevřít skříň,sundat desku.sundat chladič,vyčistit CPU od pasty a bordelu a buď koupit lepší chladič a koupit pastu a pečlivě sesadit...
bobo007 (0)|28.7.2004 14:51
Jo, to je fakt hodne. Me se jednou kdysi stalo, ze jsem na AMD procesor dal spatne vetrak (otocenej o 180°) a on tam pak spravne nedoliha na procesor a samozrejme spatne odvadi teplo. Pokud jsi si PC skladal sam, tak si to urcite zkontroluj, pokud jsi ho nekde koupil uz slozeny, tak to udelej stejne, kazdej se obcas splete...
matess (128)|28.7.2004 15:14
Měl sem tentýž problém. PS 8.6xxx zakoupené ke kameře chodilo OK a když sem stáhl a nainstaloval verzi 8.8xxx (zakoupeno na Taiwanu) začalo mi Studio padat přesně jak píše Buffalos. Musel sem přeinstalovat Okna a znovu nahrkat PS 8.6.xxx. Pak to bylo zas dobrý (teda dobrý ne, ale stejný jak před instalací té vyšší verze).
Já si myslím, že je to problém té či oné verze Studia. Navíc Studio obecně se potýká s nestabilitou u převážné většiny PC.
imported_Buffalos (4)|28.7.2004 20:39
Tak s tou teplotou jsem dost ulítl. Teplota CPU 76°C je fakt dost. Zkusil jsem vyndat case ze stolu a odendal jsem plechy. Teplota CPU byla při renderingu maximálně 66°C a proběhla až do konce. Takže super. Díky všem. Taková prkotina a mě to nenapadlo :-I .
map (46)|30.7.2004 16:10
Je to možná trochu mimo, ale proč proboha renderujete v Pinaclu. Když porovnám výsledky MPEG2 tak Pinacle (8 nebo 9 je to skoro jedno) vychází nejhůře , vlastně se na to téměř nedá dívat. Když k tomu přidáte i spostu problémů se stabilitou tak je to SW velmi diskutabilní.