Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zachytávat mono zvuk?

cartas (149)|2.3.2006 15:46
Zdar, možná blbá otázka, ale přece. Pokud mám anologovou kameru s mono zvukovým výstupem, jak mám zachytávat do PC? Používám TV kartu se stereo vstupem (2xcinch). Stačí dát zvuk pouze do jednoho z nich (případně do kterého) nebo mám shánět nějakou cinch rozdvojku?
ODSakEda (2278)|2.3.2006 16:26
cartas sežen jak píšeš cinch rozdvojku a spoj to dokopy, aby šel ten mono signál i když stejný, ale do obojich kanálů, to bude nejjednodužší řešení.
vladoc (456)|2.3.2006 16:45
cartas
Súhlasím s ODSakEda.
Ja tiež používam rozdvojku, lebo je to najjednoduchšie.
mirekv (7169)|2.3.2006 16:52
v jakémkoli stříhacím softu se dá jeden kanál rozložit do obou, takže není co řešit.
ODSakEda (2278)|2.3.2006 17:04
mirekv jo, chcešli to video dále prznit přepočtem (mimo AVI/DV) při vkládání blbinek jako přechodů a pod. a opravě zvuku, a ztrácet tak i čas-drahocený lidský život tak "důležitou" činností, proč ne. I tak sa dá. Cest je více, cíl jeden-aby to nemusel děla SW nebo HW při přehrávání pak, aby mu nehrála jen jedna strana repro. A dá se to spojit a defacto řešit až tady na výstupu... :-E Ale je to nepraktické samo.
Pro zajímavost: Naštěstí audio playery nebo audio editory i při přehrávání jedné monostopy zvuk SW rozdělují do obou repro výstupů 8-)