Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čím opraviť MPG2?

MOJE (537)|26.7.2004 18:33
Mám jeden MPG2, ktorý prehrám v pohode, ale v PRG na DVD mi to nejde (DVD architect, PINNACLE9) - nevie ho načítať. Asi je niekde chyba v hlavičke alebo neviem.

Čím to opraviť?

VĎAKA :BB:
Whitejoker (616)|27.7.2004 06:59
Možná by to šlo Restream-em
Whitejoker (616)|28.7.2004 07:14
Já o něm moc nevím, vím, že jsem se pokoušel nějak napravit mé pokažené videa, ale ty byly ve formátu MPEG-1, tak s tím Restream nedokázal nic udělat. Nápověda k tomu je poměrně velmi skromná (a to jsem ji dost přechválil). Ani na oficiální home page toho moc není.
Vím jen, že to bere jen elementární video (to má příponu M2V a dá se získat např. pomocí volby "simple de-multiplex" video souboru MPG např v programu TMPGEnc).
Když jsem tak laboroval s Restream-em, variant nastavení je tam poměrně dost, přestalo mne to bavit asi tak u dvacáté kombinace. Ale vím, že se tam dá změnit hlavička, pořadí půlsnímků a pod. Zkus trochu polaborovat.
Wj
map (46)|28.7.2004 08:42
A co to zkusit rovnou v MPEG utilitách TMPGEncoderu. Stačí to načíst s úmyskem editovat, ale pak ho jen zase celý uložit. TMPG to prochází celé a znovu bi si měl všechno srovnat. U MPEG1 mi to fungovalo.
Jack_lib (42)|10.8.2004 16:38
Nevíte někdo náhodou, jak opravit soubor *.mpg, nahraný v ProgDVB? Nemůžu ho otevřít v Pinnaclu, Uleadu, TMPEG DVD author ani v TMPEG Encodéru.Zkoušel jsem MPEG2VCR a nějak to nejde. Poškozen není-v přehrávačích (PowerDVD, MPClassic 6.4.8.2, BSPlayer)funguje, ve WMPlayeru 9 zlobí.
ViKinG (793)|10.8.2004 23:25
Jack_lib: zkus ho projet nejdříve PVAStrumentem uvidíš třeba se bude zmiňovaným programům víc líbit :-E
Jack_lib (42)|11.8.2004 23:15
Tak jsem to projel PVAStrumentem, a následně demuxoval. TMPEG DVD Author mi u některých souborů píše nestandartní rozlišení a nepustí mě dál. Prý se to dá změnit nějakým patcherem (změní 1 frame na standart a oklame prográmky). Nevím, jak se potřebný patcher jmenuje a kde ho hledat.
Další problém je s úpravou tohoto souboru. Pokud ho chci stříhat, upravovat tak mi Ulead VideoStudio 7 a Ulead MediaStudio Pro 7 hlásí runtime error a ukončí se. V čem je chyba?
ViKinG (793)|12.8.2004 09:29