Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 19

Téma: Jakou PCI kartu na DVB-T?

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Přiznám se nemám vůbec žádné skušenosti s DVB-T v PC, a hledám vhodnou kartu do PC...nějaký tip? mám asi takovou představu,ale jak říkám nechám si poradit . Zde má představa :

PCI rozhraní, podpora HD rozlišení, AC3 zvuku. A myslím se že není špatné mít podporu pro Windows MCE. Nebo je to zbytečné? Já je nikdy nezkoušel, je to duležité či to mohu oželet?

Také hodně ocením osobní zkušenosti, třeba funkčnost dodávaného softwaru, jak sedí dálka v ruce, její použití a ovl. TV ,atd...

našel jsem si na netu :

http://www.levi.cz/clanek.php?kod=CBH2105

co si myslíte?

Předem díky za odpovědi....
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Nasty_tvf
    Registrace
    Feb 2007

PCI rozhraní jich má dneska většina (málokterá PCI-e, což nemá valný význam, než pokud bys neměl jiný volný slot) a rozlišení či zvuk záleží na tom, jestli se v tom vysílá, v čemž u nás jen tak brzy změny nehrozí

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

to je mi jasné že to záleží na vysílání...jenže některé karty nepodporují ani příjem, takže až(sice bůhvíkdy) ale až to bude tak proč to nemít....

nebo to umí všechny karty přijmout?

Registrace
    Feb 2007

Karty, které vysílaný stream jen přijímají, ale dále nezpracovávají, o což se pak stará další HW nebo SW, s tím mít problém nebudou, problém s tím bude mít spíš zbytek počítače, aby to stíhal

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

aha...tak to si myslím problém nebude.
    po jaké kartě mám sáhnout? je dobrá podpora MCE?

takže když v popisu karty HDTV ready není tak se nemusím bát, karta zpracuje signál o vyšším rozlišení,je tak?

Registrace
    Feb 2007

Znovu říkám: karta nic zpracovávat nemusí, většinou to jen streamuje a dál to zpracovává zbytek počítače, a HDTV vysílání na DVB-T se tu opravdu nebojím, spíš to zatím spěje ke stále nižším hodnotám

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Už tomu rozumím.

a jakou kartu tedy doporučíte prosím?

Registrace
    Feb 2007

Nechci říkat, že je něco lepší a něco horší, protože zkušenost mám zatím jednu, a to dobrou, s Airstar2 a to samé tady určitě řekne víc lidí, ač to už není poslední výkřik techniky a nevylučuju, že dnes už může být i něco lepšího - nemám s čím srovnávat a jinou jsem nezkoušel

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Díky za tip. A jede Ti to na dodávanou anténku? či je třeba něco s větším ziskem?

Registrace
    Feb 2007

Anténku mi k tomu žádnou nedodali, tak nevím, jede mi to na anténu na střeše, na kterou už asi 15 let chytám běžné analogové vysílání.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

aha. A když máme společnou anténu v domě, tak to bude zřejmě problém... budu si asi muset koupit nějakou pokojovku

Registrace
    Feb 2007

Jo, to může být problém (i když nutně nemusí).
    Ale hlavně si pročti pozorně i další debaty, i jiné weby, a pak se teprve pro něco rozhodni.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Chápu to, to se bude řešit až bude karta. Ale teď hodně laický dotaz. Já si pročetl forum o Airstar2,jak instalovat a mnoho uživatelů má problémy se softem.....z toho jsem rozhozen, není lepši volit jinou volbu? tam se musí instalovat přesně po krocích, nic neopomenout,to není podle mě userfriendly....

Nováček
    Registrace
    Feb 2006

Já tedy nevím jak (či spíše proč) ostatní, ale já se tady nechal přesvědčit, koupil, zastrčil, přišrouboval, vložil CD a bez nejmenšího problému nainstaloval... Jediný menší problém bych viděl v nutnosti koupit plnou verzi DVBWieveru, i když problémem není ani tak cena jako spíš způsob... Zkoušel jsem i zde zmiňovaný Skywiev, ale ten mne uživatelsky moc nenadchl, mně osobně přišlo už nastavování moc složitý - ale proti gustu...

Nováček
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od ZdenekDubnicky
    Chápu to, to se bude řešit až bude karta. Ale teď hodně laický dotaz. Já si pročetl forum o Airstar2,jak instalovat a mnoho uživatelů má problémy se softem.....z toho jsem rozhozen, není lepši volit jinou volbu? tam se musí instalovat přesně po krocích, nic neopomenout,to není podle mě userfriendly....
    Já se jen přidám malou poznámkou - DVBViewer k Airstar2 mě zklamal svou nepřívětivostí, jak píšeš, ale uklidním tě: měl jsem kartu na analogové vysílání od Leadteku (2000 Expert), kde byl obdobně nepřívětivý soft s navlas stejnými drobnými problémy. A jak čtu příspěvky k ostatním (analogovým nebo digitálním) kartám, tak je to všude to samé - vždycky se objeví něco drobného, co je potřeba nastavit ručně, aby to fungovalo. Taky je pravda, že prostudování příspěvků a rad tady na TVFreaku a po troše elaborování se dá skoro všechno vyřešit...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou kartu do 5D?
    Od aaaron v sekci Videokamery
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 24-02-2011, 18:22
  2. Jakou TV kartu pro MAC?
    Od dast v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-11-2008, 10:23
  3. jakou DVB-T kartu do PC