Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

max. mozny opticky zoom

Zakov (12)|26.7.2004 15:47
Prosim o radu. Chci koupit kameru, ale potrebuju co mozna nejvetsi opticky zoom. Zatim sem videl max. 20. Neznate nekdo kameru s vetsim opt. zoomem. :OO Dik :-)
Pitomec (10211)|26.7.2004 15:56
Co takhle zkusit přídavný objektiv...?
Zakov (12)|26.7.2004 15:58
mno.... :-) nevim jestli se neco takovyho da pridelat na kameri Hi8 v cene kolem 10000,- :-)
Pitomec (10211)|26.7.2004 16:09
Tuším že Canon dělal něco s 22x
Hawkey_tvf (434)|27.7.2004 03:11
Obrovske rozsahy zoomu negativne ovplyvnuju vlastnosti objektivu.
Skor si postraz aby na sirokouhlom konci bol dostatocne sirokouhly...
To dlhe tele uz beztak z ruky neudrzis ani v pripade "iba 10x zoomu".
A vzdy je moznost posunut to telekonvertorom... aj tak si myslim ze ohniskova vzdialenost vacsia ako zodpovedajuca 300 mm u kinofilmu je v 99% nanic.
Zakov (12)|27.7.2004 10:45
Nemusi to byt zadny zazrak. Ja tu kameru chci pro otce. Bude ji nosit do lesa a natacet zviratka :-). Je myslivec. Potrebuju aby priblizeni z 200 - 300m bylo co nejvetsi, aby si mohl dobre prohlednout treba jaky ma srnec paruzky :-). Digitalni zoom je na ho*no :-k
matomi (5)|27.7.2004 12:33
No neviem si to celkom dobre predstavit, ale zo skusenosti pri zoome vacsom ako 15 je problem tu kameru solidne udrzat, bez stativu takmer nemozne, ale nepredpokladam ze tvoj otec bude vlacit zo sebov stativ...
Zakov (12)|27.7.2004 14:36
Stativ sebou tahat nebude, ale ma oporu na posedu 8-) . Kulovnici se taky moc nestrili z volny ruky.....
Hawkey_tvf (434)|28.7.2004 00:41
No s beznou amaterskou technikou to co opisujes bude na h*vn* VZDY... skoda penazi.
Dolphy (79)|31.7.2004 13:07
tak já mám Panasonic NV-GS 15 a ta má 24x zoom
Krtek (1279)|1.8.2004 23:18
Hawkey: Naprostý souhlas. Velikost optického zoomu snižuje kvalitu a světelnost optiky. Pokud to chceš pro taťku do lesa, tak mu kup nějakou obyčejnou kameru. V exteriéru bude obraz super a taky se dá v rámci možností využít i digitální zoom. Sice nevím co Tvůj taťka chce točit, ale 8x zoom mu musí bohatě stačit. Bude mít plný kecky toho aby to vůbec udržel B-)
Tomáš X. (166)|2.8.2004 11:37
Mám 16x zoom na JVC a je to hodně slušnej dalekohled. Dokonce má i smysl to trochu nastavit digitálním zoomem do asi tak 24x zoomu, protože ty detaily se zvětší tak, aby to oko na snáze vidělo - čím menší displej (hledáček, LCD displej na kameře, malá TV), tím je to opatrné a rozumné nastavení digitálním zoomem vhodnější. U takovejch zoomů ale nepomůže ani opření o větev na posedu, protože je znát i chvění ruky, co to drží a u lehkého stativu to rozhýbá i vítr. Slušnej záběr z takového zoomu mám jen v případě, že je kamera na stativu, nefouká vítr, spustím nahrávání, odstoupím od kamery, abych se jí nedotýkal, po pár vteřinách se kamera uklidní z toho roztřesení, jak jsem stiskl tlačítko a pak se to neklepe. Ovšem to funguje třeba na barák, co se nepohne, zvíře popopjde o půl metru a je to v háji. Od moře mám vyzoomované záběry zkažené, protože se v horku tetelil vzduch.
Jinak v tom lese je šero a bude spíš ten problém ne, že by snad to zvíře bylo nedostatečně přiblížené zoomem, ale že to bude vypadat jako boj černochů v tunelu, prostě nerozeznáš kde končí jelen a kde začíná borovice, protože bude všechno tmavě šedivé.
DUsoft (181)|3.8.2004 00:57
Děda byl taky nimrod, ale buď používal dalekohled nebo rovnou zaměřovač, aby se podíval kam a na co střílí. Nedovedu si představit nimroda s Hi8 v ranním šeru. 9-)
(0)|25.8.2004 21:22
Já mám starou poctivou SONY TRV 240E (D8 s 800.000pixely a bez jakéhokoliv zvuku motorků ve stereo Hi-Fi zvuku!) a s 25x optickým ZOOMEM!!!!! :-) Není ani nutný stativ při max zoomu!!!!! (SIS-super image stabilizer je velmi účinný!) , ale nejlépe jen při vypnutém digitálním zooomu, neb stačí jen kousilinek zajet do digitálního a kamera přestane stabilizovat! Nicméně až po zooom 50x je obraz vzhledem k 800kpix CCD docela v pohodě, ale jedině se stativem a nejlépe s dálkovým ovladačem! Používám ještě pozicioner pro pomalé panoramování při jasném dni a záběrech do krajiny bez roztřepání obrazu ! Velký zoom dělá úchvatný plastický pohled! a do krajiny není žádný zoom dostatečný-tedy neníli smog-tedy nejlépe po dešti.
A co se týče nimrodů a šera: kam se hrabou dalekohledy (nejběžnější 15x50, ty lepší pak 20x50, dále jedině 25x20... a 20 je vskutku malá světlost) především se světelností! U SONY kamer jde krom nočního vidění (ale jen zelený obraz) použít ještě spomalená závěrka s barevným obrazem! (a když s tím na stativu nemelu tak je to paráda skoro jak ve dne!) a nebo kombinace noční vidění s pomalou závěrkou a to už je extrémní úlet (opět v zelené barvě a bez prudšíh pohybů kamerou)!