Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek WinFast DTV Dongle - instalace

Reca (7)|27.2.2006 19:21
Dobry den, zakoupil jsem si Leadtek WinFast Dongle DTV USB2.0 DVB-T, dale jsem si z internetovych stranek vyrobce stahl nejnovejsi ovladace + nejnovejsi program WinFast DTV a uspesne jsem toto zarizeni i program nainstaloval. Po pripojeni se rozsviti modra kontrolka => zarizeni by melo byt funkcni.

Problem ovsem nastava kdyz spustim program WinFast DTV a dam vyhledat kanaly, tak nic nenajde. Jsem z Brna ze Stareho Liskovce, podle planku by tu melo byt pokryti. Bydlim v nejvyssim poschodi (7.patro). Antenu jsem zkousel skoro vsude, v mistnosti, za okno na parapet, prisavkou na sklo okna a ruzne smerovat, ale po vyhledani program napise, ze nejsou k dispozici zadni poskytovatele. Nevite nekdo kde je problem? Mohlo by byt vadne zarizeni nebo delam nekde chybu? Dekuji za odpoved.
Petr75_tvf (62)|28.2.2006 10:38
Zkus zadat přímo frekvenci 626 MHz. Ja na tu přiloženou anténu také nic nechytnu, ale jsem v prvním patře, takže jsem to připojil na venkovní anténu, která je nad 6. patrem a signál je na maximu. Jsem z Modřic. Možná máš okna na opačné straně, než je vysílač.
Reca (7)|28.2.2006 12:07
[quote=Petr75]Zkus zadat přímo frekvenci 626 MHz. Ja na tu přiloženou anténu také nic nechytnu, ale jsem v prvním patře, takže jsem to připojil na venkovní anténu, která je nad 6. patrem a signál je na maximu. Jsem z Modřic. Možná máš okna na opačné straně, než je vysílač.[/quote]

Zadat primo frekvenci 626 MHz jsem zkousel a antenu jsem smeroval na dve svetove strany z dvou ruznych oken, ale bohuzel nic.

Tu venkovni antenu tu mate pro cely dum spolecnou? Jak jsi to na ni pripojil?

Ja prave ted nevim co mam delat, jestli koupit nejaky zesilovac nebo nejakou silnejsi antenu. Vubec se v tomto nevyznam, tak pokud mate nekdo zkusenosti se zesilovacema nebo nejakou silnejsi pokojovou/venkovni antenou tak prosim poradte.
Petr75_tvf (62)|28.2.2006 12:21
Ta anténa je pro celý dům. Připojené to tam je přes anténní rozdvojku, koaxiální kabel a redukci, která je u tohoto TV tuneru.
Ještě zkus přeinstalovat ovladače a program. Mně se to také nepovedlo hned na poprvé, ale já tam mám ještě starší interní TV tuner Leadtek WinFast 2000 XP expert a trochu se mně tam ty programy pohádaly.
Reca (7)|28.2.2006 12:41
[quote=Petr75]Ta anténa je pro celý dům. Připojené to tam je přes anténní rozdvojku, koaxiální kabel a redukci, která je u tohoto TV tuneru.[/quote]

No, nas dum nema na antene digi-box, tak nevim jestli to na to pujde nebo ne.
Petr75_tvf (62)|28.2.2006 12:52
[quote=Reca][quote=Petr75]Ta anténa je pro celý dům. Připojené to tam je přes anténní rozdvojku, koaxiální kabel a redukci, která je u tohoto TV tuneru.[/quote]

No, nas dum nema na antene digi-box, tak nevim jestli to na to pujde nebo ne.[/quote]
Já to mám připojené na anténu pro staré analogové vysílání. Pro příjem digitálního vysílání není třeba speciální anténa. Digitální vysílání se vysílá ve stejném frekvenčním pásmu jako je anologové vysílání.
Reca (7)|28.2.2006 13:32
Tak ted jsem to zkousel pripojit jak jsi psal, na antenu pro cely dum a bohuzel se dostavil stejny vysledek, nenajde zadne poskytovatele. Chyba bude asi v tom zarizeni :-(
ego42 (76)|28.2.2006 17:44
v nekterych rozvodech STA muzou byt kanaly 25 a/nebo 46 odfiltrovane kvuli ruseni kanalu sousednich, u nas je treba neco namodulovane na kanal 26 a 25 je proto odfiltrovany, takze pa pa muxu A :-/
Clay (19)|1.3.2006 15:25
[quote=Reca]Dobry den, zakoupil jsem si Leadtek WinFast Dongle DTV USB2.0 DVB-T, dale jsem si z internetovych stranek vyrobce stahl nejnovejsi ovladace + nejnovejsi program WinFast DTV a uspesne jsem toto zarizeni i program nainstaloval. Po pripojeni se rozsviti modra kontrolka => zarizeni by melo byt funkcni.

Problem ovsem nastava kdyz spustim program WinFast DTV a dam vyhledat kanaly, tak nic nenajde. Jsem z Brna ze Stareho Liskovce, podle planku by tu melo byt pokryti. Bydlim v nejvyssim poschodi (7.patro). Antenu jsem zkousel skoro vsude, v mistnosti, za okno na parapet, prisavkou na sklo okna a ruzne smerovat, ale po vyhledani program napise, ze nejsou k dispozici zadni poskytovatele. Nevite nekdo kde je problem? Mohlo by byt vadne zarizeni nebo delam nekde chybu? Dekuji za odpoved.[/quote]

Mám ten samej USBčko. A taky mi to nic nenašlo. Jsem v přízemí a nic. Ale když tam mezi to USB a tu anténku dám asi metrovej koax tak mi to najde všechno. Tak to zkus...me to pomohlo.

Zdar
Reca (7)|1.3.2006 19:06
No tak asi skutecne je chybka v tom zarizeni, dnes jsem si dojel az skoro k vysilaci na barvicove, dal jsem vyhledat kanaly v nekolika programech a ani v jednom nic nenasel.

Hodil jsem to na reklamaci a uvidim, rekli ze to otestuji a do par dnu mi reknou, tak jsem zvedav.
Reca (7)|1.3.2006 19:10
[quote=Clay]Mám ten samej USBčko. A taky mi to nic nenašlo. Jsem v přízemí a nic. Ale když tam mezi to USB a tu anténku dám asi metrovej koax tak mi to najde všechno. Tak to zkus...me to pomohlo.

Zdar[/quote]

Hele mel jsi v krabici cesky manual? Ja ne, jen anglicky o programu WinFast DTV, coz mi teda vubec nevadi, ale myslel jsem ze podle zakona tam musi byt cesky manual.
Clay (19)|2.3.2006 10:12
[quote=Reca][quote=Clay]Mám ten samej USBčko. A taky mi to nic nenašlo. Jsem v přízemí a nic. Ale když tam mezi to USB a tu anténku dám asi metrovej koax tak mi to najde všechno. Tak to zkus...me to pomohlo.


Zdar[/quote]

Hele mel jsi v krabici cesky manual? Ja ne, jen anglicky o programu WinFast DTV, coz mi teda vubec nevadi, ale myslel jsem ze podle zakona tam musi byt cesky manual.[/quote]

no českej manual sem tam opravdu neměl....no není všechno tak jak by mělo být...
Petr75_tvf (62)|14.3.2006 11:56
Český manuál lze stáhnout zde:
http://www.leadtek.cz/soubor.php?kod=CBH2112&typ=m
radovan (1)|16.4.2006 18:17
[quote=Reca]
Problem ovsem nastava kdyz spustim program WinFast DTV a dam vyhledat kanaly, tak nic nenajde. Jsem z Brna ze Stareho Liskovce, podle planku by tu melo byt pokryti. Bydlim v nejvyssim poschodi (7.patro). Antenu jsem zkousel skoro vsude, v mistnosti, za okno na parapet, prisavkou na sklo okna a ruzne smerovat, ale po vyhledani program napise, ze nejsou k dispozici zadni poskytovatele. Nevite nekdo kde je problem? Mohlo by byt vadne zarizeni nebo delam nekde chybu? Dekuji za odpoved.[/quote]
Tipoval bych na pomaly pocitac - zkousel jsem Dongle na svem starem pocitaci (Duron 700MHz) i notebooku (Celeron 1GHz) a instalace probehla v poradku a vse se tvarilo jak ma, jen neslo nic naladit. Na novem pocitaci jsem naladil na stejnem miste bez problemu vsechny 3 multiplexy i na tu mrnavou antenku.