Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SkyStar1 - nejde obraz

starr (1)|27.2.2006 18:58
Zdravím přítomné a prosím o radu.

Na Pc používám kartu SkyStar1 (výr. Technotrend) pro příjem digitálního sat vysílání. Ve spojení s grafickou kartou ATI AIW 9800 SE, nebyl žádný problém. Když se tato VGA odebrala na věčnost, nahradil jsem jí VGA GF 6600 GT (Gigabyte). S touto grafickou kartou se mě nedaří příjem na SkyStar1 rozchodit - OS WXpSp2, P-4, 2,8, RAM 1GB.

Domnívám se, že problém spočívá v nefunkčnosti overlaye. Protože přes ProgDvb při nastavení "surface", lze příjem uskutečnit. Dříve vše fungovalo i v Alt_Dvb, MyTheatre, WatchPro ap., nyní nelze. Nesetkal se někdo s tímto problémem, případně nemá někdo radu, kde hledat řešení. Ovladače k VGA vyzkoušeny aktuální i cca 5 verzí zpět, drv. ke SkyStar1 všechny dostupné. Teletext i zvuk funkční.

Za každou radu děkuji.
Libor (526)|4.3.2006 17:54
pozoruji, že majitelů této kombinace (SS1+GF6600) přibývá a asi tě zklamu, ale co jsem sledoval různé diskuse, tak se nikdo řešení nedobral, problém je prostě ta grafika, protože je vlastně PCI-E s můstkem na AGP
mrakoplas (7)|5.3.2006 11:37
No já jsem rovněž postižen touto kombinací - něco málo ti snad mohu poradit.
Zkoušel jsi KS_WDM ovladače pro SS1 ?? V nich alespoň mne to chodí - sice s tím mám několik problémů, ale funguje to. Ty ovladače stáhneš u technotrendu - http://technotrend-online.com/download/software/219/tt-premium_219_pcie.zip. Zde je jeden háček - u mne jsem měl nějaké drobné potíže a tak jsem zůstal u předešlé verze - ta byla označena jako 2.19, ale s tou verzí 2.19, co se nabízí nyní ke stažení se neshoduje. (Pokud by jsi chtěl ty původní 2.19 co používám, tak se nějak snad dohodneme - je to 22 MB balík - i když možná by z něj stačily ty nejpodstatnější 4 soubory - TT7146KS.inf a .sys; ttloophe.inf a .sys) Pokud tyto ovladače použiješ upozorňuji na jednu podstatnou věc - starší verze mnohých softů s těmito ovladači nespolupracují !!!! A některé programy nejdou vůbec resp. se mi je znovu nepodařilo rozchodit, ačkoliv před výměnou grafiky šly !!!
Z toho co má vyzkoušené:
Progdvb - nechodí starší verze - přesnou verzi odkud to už jde si nepamatují - ale cca od 4.62 /momentálně provozuji 4.41.4
MyTheatre - nechodí strarší verze - musí být vyšší než 3.26 - provozuji verzi 3.31
AtlDVB - jde verze2 a 2.1 - starší nevím, jak na tom jsou
DVBDream,DVBx - s těmito ovl. jsem nerozchodil

NO to jsou v kostce moje zkušenosti z pokusů s tímto problémem. Na závěr ještě jedna maličkost - a to je zátěž procesoru. U mne to vypadá tak, že pokud použiji HW režim pro SS1, tak mám zátěž dle softu cca 50 až 60% (P4/2,4GHZ) !!!!! Při SW režimu je to okolo 10 až 15%!!!! Bohužel jsem nenašel způsob, jak to odstranit - chová se to v postatě opačně než má. Pokud budeš zkoušet provozovat ty KS_WDM ovladače, a chodilo by ti to, tak by mne zajímalo jak ti to zatěžuje celkově procesor.

Pokud je ti něco nejasné, ptej se ......
Blaster (2)|10.3.2006 20:53
Mám Skystar 1, MB Asus K8N4-E Deluxe s nForce 4, VGA GF 6600GT a po přečtení této diskuze jsem VGA vyměnil za ATI Radeon X550 PCIe. Obraz již jde, ale při jakémkoliv pohybu se rozmazává, je to nedívatelný. Nezáleží na SW, používám ProgDVB a Technotrend, dělá to, jak v módu Overlay, tak Surface. Zkoušeny dvoje ovladače na VGA a SS1, nový BIOS na MB, nic..... babo raď. :-(((
Libor (526)|12.3.2006 00:40
a ty ovladače 219c pro PCI-E jsi zkoušel ?
Blaster (2)|12.3.2006 14:24
Zkoušel, ProgDVB ještě více při pohybu rozmazává a zanechává za sebou pixely. Software, který byl k těm driverům - Digital TV (TT-premium), už jde, ale s nachovými a zelenými obrysami směrem doprava za obrazem. Nepomámájí změny DirectDraw, Overley.... nic.
Co kdo máte za PCI-E VGA a jde vám SS1?
drkiller (2)|15.3.2006 01:37
Mal som rovnaky problem, skusal som snad vsetky mozne aj nemozne ovladace. Problem som odstranil az ked som si pockal asi na piatu novu verziu biso-u mojej MB.
vladi_tvf (1)|15.3.2006 20:14
Mám stejný problém Skystar1 GF 6600 nejde obraz v hard mode.
Ovladače a bios jsem dal nejnovější.
Ztrácím naději.
xkamil (5)|25.10.2006 17:23
Našli jste k tomu nějaké řešení? Mám asi stejný problém. Obraz je kvalitní pouze v malém výřezu 320x240. Pokud se okno jen o pixel zvetší, začne to rozmazávat pixely. Zatím mi nic nezabralo.

VGA MSI NX7600SLI PCI-E, deska nForce4
Atkins (447)|26.10.2006 07:47
Pouzivam 2.19 for pci-e systems s VGA Marox PCI-E P650, hw overlay chodi korektne - pozor na sdilene preruseni tuneru s cimkoli. Mam DVB-T verzi vami zminovane karty - ovladace jsou ovsem shodne
Libor (526)|26.10.2006 09:36
[quote=Atkins]Pouzivam 2.19 for pci-e systems s VGA Marox PCI-E P650, hw overlay chodi korektne - pozor na sdilene preruseni tuneru s cimkoli. Mam DVB-T verzi vami zminovane karty - ovladace jsou ovsem shodne[/quote]

a jakou máš zátěž CPU, protože já když je naposledy zkoušel, tak to lezlo na 40%, což je víc, jak v soft.módu
jedu na norm. 2.18 a v ProgDVB mám nastaveno Surface
Atkins (447)|26.10.2006 20:59
Zatez CPU = 3-4% bez ohledu na velikost zobrazeni a to i pri zaznamu - CPU = Intel Core Duo T2400
xkamil (5)|28.10.2006 08:51
Dal jsem 2.19 pro PCIe a pořád stejné.... :-(
Atkins (447)|28.10.2006 10:35
Prikladam obrazek, kde je videt zapnuty HW overlay, pri otisku obrazovky neni videt obraz vysilaneho poradu - data prochazi z DVB karty primo do grafickeho adpteru :-) Take je zde hezky videt, ze si sw neporadil s cestinou u EPG