Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vertikální chvění obrazu u TV Thomson

Moskyt (1)|27.2.2006 11:04
Poradí mi někdo?
Mám TV THOMSON 25DG17E.
Při připojení DVD přehrávače nebo DVB-T tuneru přes SCART se vertikálně chvěje obraz. Při běžných scénách to není tolik vidět, při funkcích MENU nebo zastavení obrazu je to dost markantní.
VCR připojený také přes SCART to nedělá - obraz je klidný i při funkcích MENU. Chvění je stejné při připojení DVD/DVB přímo do TV nebo přes vstup videa.

Díky za případnou radu.
Maikkl (14)|14.3.2006 20:44
mam THOMSON 29 DM 400 a dela taky presne to co popisujes, u pohyblivych scen 4:3 je to temer nepozorovatelne, videt je to ale na vodorovnych uzkych linkach kde se meni svetla/tmava ktere pak jakoby blikaji, taky treba u pruhu s texty u zprav, u 16:9 pri prechodu bila/cerny pruh, u menu taky ale u teletextu se to ani nehne, fakt nevim cim to je ale je to asi moje nejvetsi zklamani z teto TV.
myslite ze to dovedou v servisu nejak seridit? kdyz sem ji vybiral v datartu vsim sem si toho u u vystaveny TV u toho cernyho pruhu ale prislo mi ze to dela vetsina ostatnich vice ci mene taky a prodavac rikal ze je to jejich zprasenym signalem a rusenim od ostatnich TV:(
bez_n_zvu_1_143.jpg
quaero (141)|15.3.2006 20:02
Hoši mě to dělá taky. A taky mě to pěkně s***. A bohužel taky nevím co s tím.
Maikkl (14)|16.3.2006 19:15
to je otazka, zda to mame rozbity/nedostatecne serizeny atd. nebo je to feature vsech novejch thomsonu, cemuz se mi nechce verit. vazne uvazuju ze to odvezu do servisu at to seridi, ale ta krava ma asi 50kg:-(
kdyby mel nahodou nekdo 29DM400 ktera to nedela necht to sem plz. napise abych vedel ze to nedelaj vsechny:)
ales_t (2)|26.5.2006 15:23
Jenom tipuju, že problém může být v tom, jaký typ signálu se přenáší. Klasický PAL je totiž 576i, tedy 576 řádků přenášených po půlsnímcích (interlaced) - neboli na jeden cyklus se přenese jen polovina řádků (288) "objeden". A další snímek vyplní mezery v předchozím. Takže subjektivně to může vypadat kmitání ve vertikálním směru. Existuje totiž i režim 576p (progressive), který přenáší celé snímky - a ten by to dělat nemusel.

TV většinou akceptuje signál 50Hz i 60Hz - to by taky mohlo hrát roli.

Taky jsem si toho všiml u nějaké docela dobré značky (snad Panasonic?), že DVB-T obraz na rozdíl od zabudovaného analog tuneru trpěl oním vertikálním kmitáním...