Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Architekt, více mpg do jednoho title

soko.ban (185)|27.2.2006 09:01
PLS poraďte architect-lamě jak spojit několi mpegů do jednoho titulu v Architectu. Aby se to tvařilo jako jeden title a zacatek kazdyho mpegu byl jako chapter. Abych mel na dvd jeden VOB a ne bambilion.

V TMPEG DVD Author je to jasny a v DLD Lab to umim taky, ale v ramci prvnich pokusu s Archutectem jsem vyhorel...
mirekv (7169)|27.2.2006 09:05
soko.ban
Co ti brání udělat to v TDA a pak načíst do Architecta?
soko.ban (185)|27.2.2006 09:23
[quote=mirekv]soko.ban
Co ti brání udělat to v TDA a pak načíst do Architecta?[/quote]

Ale tak samozrejme muzu vzit nejakej mpeg join soft a mam to, ale me de o princip. Ja chci vedet jak se to resi v architectu a ne jak to ojebat pomoci jinejch nastroju.
mirekv (7169)|27.2.2006 09:27
soko.ban
Jesli jsi uspěl, dej vědět. Udivuje mě kolikrát, že tvůrci softů nedotáhnou věc do konce.
soko.ban (185)|27.2.2006 09:33
[quote=mirekv]soko.ban
Co ti brání udělat to v TDA a pak načíst do Architecta?[/quote]

jeste se v ratim k tomuhle... jaxi to myslel "udelat a nacist"?...
TDA umi importovat tituly z (obrazu) DVD (na disku), ale neco podobnyho jsem u Architectu nenasel.
mirekv (7169)|27.2.2006 09:39
soko.ban
Architect neumí načíst hotové DVD? Další slabina tohoto softu, TDA to s přehledem umí (až na titulky, bohužel).
Fantas! (3016)|27.2.2006 09:44
Tady je nekdo mimo! :-)
soko.ban (185)|27.2.2006 09:44
[quote=mirekv]soko.ban
Architect neumí načíst hotové DVD? Další slabina tohoto softu, TDA to s přehledem umí (až na titulky, bohužel).[/quote]

:-) no to ja prave nevim... ja myslim ze umi, ale nevim jak.. jaxem psal jsem v tomto softu lama, ktera na to sama neprisla.. proto se tu ptam.
soko.ban (185)|27.2.2006 09:47
[quote=Fantas!]Tady je nekdo mimo! :-)[/quote]
toho jsem si vedom :)
mirekv (7169)|27.2.2006 10:32
[quote=Fantas!]Tady je nekdo mimo! :-)[/quote]
Já ne! :-)
Fantas! (3016)|27.2.2006 10:39
soko.ban
Jen mi prijde divne po autoringovem programu chtit nacist hotove DVD, kdyz je tu od toho, aby jej vytvoril... :-G
K tvemu dotazu, Architect je neumi slozit. Neumi z vice MPEGU udelat jeden Vob. Proto si je nekde sloz do jednoho velkeho souboru a pak uz s tim v Architectu udelas zazraky. Hlavne fiktivni regiony muzes ruzne duplikovat a pritom ti nenaroste vysledna velikost DVD. :-)
mirekv (7169)|27.2.2006 10:48
Fantas!
Je to užitečná věc, jak udělat více krátkých DVD na jedno. Jak bys to chtěl dělat?
soko.ban (185)|27.2.2006 11:01
[quote=Fantas!]soko.ban
Jen mi prijde divne po autoringovem programu chtit nacist hotove DVD, kdyz je tu od toho, aby jej vytvoril... :-G
K tvemu dotazu, Architect je neumi slozit. Neumi z vice MPEGU udelat jeden Vob. Proto si je nekde sloz do jednoho velkeho souboru a pak uz s tim v Architectu udelas zazraky. Hlavne fiktivni regiony muzes ruzne duplikovat a pritom ti nenaroste vysledna velikost DVD. :-)[/quote]

hm, to je teda kram... :((

nacist hotovy dvd je dobry, kdyz z toho hotovyho chci neco pouzit, tak to apson enemuzum predtim rejpat ven...

nj do souboru si je slozim, ale pak je pakarna hledat presny mista kapitol.. no ok, sem si myslel ze to umi, jen ze blbe hledam...

a ty poznamce o fiktivnich regionech nejak nerozumim...
Fantas! (3016)|27.2.2006 11:06
soko.ban
Ten kdo tvori, je pro nej Architect idealni! Kdo jen upravuje uz hotove DVD(coz nejak moc nechapu proc) tak pak at si to dela v necem jinem... :-)
mirekv (7169)|27.2.2006 11:09
Fantas!
Ty toho nechápeš! :-E Měl jsem několik SVCD a potřeboval jsem je dostat na jedno DVD, jak bys to dělal?
Fantas! (3016)|27.2.2006 11:12
mirekv
normalne bych si pripravil MPEGy, ktere chci na jedno DVD tak aby se tam vesly a pak je slozil v architectu. :-)
Ja vzdy dopredu vim, ze je lepsi mit jeden velky film a v nem si naporcovat regiony v architectu. Tak se to totiz dela... :-)
soko.ban (185)|27.2.2006 11:15
Fantas!
sorry ale to sou blby kecy, kterejma se jen snazis zachranit oblibenej program. (i kdyz je mi jasny, ze to stejne jako ja myslis v dobrym :BB: )

Potrebuju VYTVORIT! DVD na kterym bude vetsi mnozstvi slideshow, ty uz mam hotovy, delal jsem je solo v ProShow. K tomu chci pridat starsi video z uz vypalenyho DVD a jako "skryty" bonus video ktery je na SVCD.
K slide show jsem chtel udelat vypinatelny titulky (proto ten Architect a ne TDA).
Jelioz je tech slideshow vic chtel jsem je dat jako jedem title s chapter menu (jak jednoduche v TDA). Z jiz hotoveho DVD nacist jeden title (jak jednoduche v TDA). SVCD jsem na DVD prevedl v DVDLabu a chtel to nacist do Architectu. Nacist to do TDA nejde, brani se zuby nehty.

V DVDLabu se mi to delat nechtelo protoze tam je dost pakarna nastavit vsechny ty vazby a serepeticky okolo. Jelikoz tu vetsina chvali Architect chtel jsem to udelat v nem a rozsirit si obzory. Zatim se mi jen rozsirily zornicky :-((
mirekv (7169)|27.2.2006 11:16
Fantas!
Pokud Architect umí 480x576 s přepsanou hlavičkou tak to jo! :BB:
Fantas! (3016)|27.2.2006 11:27
soko.ban
nahaz vsechny ty slideshow do Architecta a nastav jim postupne end action na dalsi slideshow. Docilis presne toho co chces.
soko.ban (185)|27.2.2006 11:29
[quote=mirekv]Fantas!
Pokud Architect umí 480x576 s přepsanou hlavičkou tak to jo! :BB:[/quote]

No to sem chtel delat taky.. mam asi 6 SVCD s vecernickama.. chtel jsem to dat na jedno DVD. Hlavni menu s vyberem vecernicku, kterej vede vzdy na chapter menu. No v Architectu to teda znamena.. vsechny dily spojit do jednoho, natahnout to do nej a pak v nem lovit kde maj zacinat kapitoly? :-k V tom pripade je to soft na prd.
soko.ban (185)|27.2.2006 11:31
[quote=Fantas!]soko.ban
nahaz vsechny ty slideshow do Architecta a nastav jim postupne end action na dalsi slideshow. Docilis presne toho co chces.[/quote]


aha...
no ale pak stejne kazda slideshow bude mit svuj VOB ne? no to jich bude...
Fantas! (3016)|27.2.2006 12:05
[quote=soko.ban][quote=mirekv]Fantas!
Pokud Architect umí 480x576 s přepsanou hlavičkou tak to jo! :BB:[/quote]

No to sem chtel delat taky.. mam asi 6 SVCD s vecernickama.. chtel jsem to dat na jedno DVD. Hlavni menu s vyberem vecernicku, kterej vede vzdy na chapter menu. No v Architectu to teda znamena.. vsechny dily spojit do jednoho, natahnout to do nej a pak v nem lovit kde maj zacinat kapitoly? :-k V tom pripade je to soft na prd.[/quote]

NEEEEE nemusis to spojovat! Jen kdyz chces, aby se dalo skakat pomoci sipek doleva a doprava po jednotlivych dilech. Pokud chces aby to skocilo do menu, tak to nemusis spojovat! :-R
Fantas! (3016)|27.2.2006 12:06
[quote=soko.ban]no ale pak stejne kazda slideshow bude mit svuj VOB ne? no to jich bude...[/quote]

A to ti nejak vadi? :-?
soko.ban (185)|27.2.2006 12:45
[quote=Fantas!][quote=soko.ban][quote=mirekv]Fantas!
Pokud Architect umí 480x576 s přepsanou hlavičkou tak to jo! :BB:[/quote]

No to sem chtel delat taky.. mam asi 6 SVCD s vecernickama.. chtel jsem to dat na jedno DVD. Hlavni menu s vyberem vecernicku, kterej vede vzdy na chapter menu. No v Architectu to teda znamena.. vsechny dily spojit do jednoho, natahnout to do nej a pak v nem lovit kde maj zacinat kapitoly? :-k V tom pripade je to soft na prd.[/quote]

NEEEEE nemusis to spojovat! Jen kdyz chces, aby se dalo skakat pomoci sipek doleva a doprava po jednotlivych dilech. Pokud chces aby to skocilo do menu, tak to nemusis spojovat! :-R[/quote]

no samozrejme ze je zadouci skakat sipkama po dilech...
soko.ban (185)|27.2.2006 12:47
[quote=Fantas!][quote=soko.ban]no ale pak stejne kazda slideshow bude mit svuj VOB ne? no to jich bude...[/quote]

A to ti nejak vadi? :-?[/quote]

vadi... kdyz je to v jednom tak je navigace rychlejsi a plynuleji to prehrava ty pechody. Navic mi to vadi z principu :), nejak semi nechce verit, ze ty to v Architectu neslo :)
ai (2993)|27.2.2006 14:23
neexistuje idealni authoring,
jeden umi to a jiny zas ono, ale vsichni dohromady ....
NkD (19)|27.2.2006 18:58
DVDlab pro ma takovou krasnou funkci "create component" a tim si krasne zprehlednis connections view, takze bych na to poslal prave tenhle soft B-)
clee (6592)|27.2.2006 20:37
jo presne, lab umi vsechno :-E
stayman (12393)|27.2.2006 21:40
[quote=NkD]DVDlab pro ma takovou krasnou funkci "create component" a tim si krasne zprehlednis connections view, takze bych na to poslal prave tenhle soft B-)[/quote]

A to znamena, ze spoji mpegy?
clee (6592)|27.2.2006 22:05
kdyz mas v dvdlabu vic movie objectu v jednom vts tak ve vysledku to bude samozrejme jeden vob set (videa musej mit stejny parametry), component je spis otazka komfortu ovladani, z nekolika objektu si muzes vytvorit blackbox (neco jako sablona) kterej pak muzes dokola pouzivat dal, architect vic mpegu v jednom vts neumi pokud vim...
stayman (12393)|27.2.2006 23:03
Take DVDcka nemam rad, pretoze aj rovnake streamy musia tie jednotlive tituly obsahovat, teda nema to prakticky ziadny vyznam, skor naopak, a teda staci to mat ako jeden titul a navyse potom je lepsia ficurka co vie architect, kopirovat fiktivne tituly (alebo len casti !!!!) a dat si cmd ake potrebujes, vratane dalsich chapters/cells...
Fantas! (3016)|28.2.2006 00:01
[quote=StayMan by €RikŁ€]Take DVDcka nemam rad, pretoze aj rovnake streamy musia tie jednotlive tituly obsahovat, teda nema to prakticky ziadny vyznam, skor naopak, a teda staci to mat ako jeden titul a navyse potom je lepsia ficurka co vie architect, kopirovat fiktivne tituly (alebo len casti !!!!) a dat si cmd ake potrebujes, vratane dalsich chapters/cells...[/quote]
Ano! Toto se jim snazim vysvetlit, ale marne... :-(((
ai (2993)|28.2.2006 01:33
je dobre delat sve DVD s porad stejnym audiem
clee (6592)|28.2.2006 05:22
v labu neni nutny kopirovat tituly, diky pre a postcommands si muzu navigaci customizovat dle potreb (je tam sice omezeni na deset promennejch, ale bohate to staci), jinak vic movies v jednom vts se hodi kdyz chces udelat playlist s plynulym prechodem mezi jednotlivejma videama, nemusis spojovat mpegy venku (coz je tenhle pripad) ale naladujes je do jednoho vts za sebe a krasne to pojede, coz architect (a dalsi lowendovy softy) neumi :-R
Fantas! (3016)|28.2.2006 07:14
clee
ano, mas pravdu. Ale stejne dodam, ze Ti co strihaji video a delaji z nej DVD, si vzdy do predu dokazi rozmyslet, co presne si vyrenderuji (pripravi) pro autoring. Proto nic podobneho nemusi resit. :-)
soko.ban (185)|28.2.2006 10:45
No panove diky za diskuzi, teda predevsim Cleemu, kterej se drzel tematu a jehoz prispevky mi do toho vnesly nejvice svetla. To co pise Stayman je uz pro me vyssi divci. Na svoje houm video budu dal pouzivat TDA Pro, kterej je eazy as f*ck a je to v nem hotovy za par pikosekund.
Na tenhle muj problem co sem tu popsal pouziju DVDLab se ktery,m uz jsem pracoval.

Jen tak ze studijnich duvodu: proc pouzivate Architect, kdyz toho umi nic nez ostatni softy? Pokud tim masterujete svoje video zpracovany ve Vegasu tak to chapu, ale marne premejslim proc treba na tem muj pripad pouzivat pravou ruku na drbani levyho ucha ;).
mirekv (7169)|28.2.2006 10:50
soko.ban
No tak někdo chce mít hezké menu, mně TDA taky bohatě stačí.
NkD (19)|28.2.2006 17:36
StayMan by €RikŁ€

Moje reakce se vaze k informaci tazatele: V DVDLabu se mi to delat nechtelo protoze tam je dost pakarna nastavit vsechny ty vazby a serepeticky okolo.

A ja jen podotknul ze ty vazby jsou pak uz dost neprehledny. Ale kdyz pouzije to co jsem psal, tak do jiste miry zprehledni vazby.... takze tak :BB:
clee (6592)|28.2.2006 18:29
Fantas!
to je tezky, kdybys delal v profi sfere tak bys vedel ze je to jeden velkej bordel kdy je ti studio schopny dodat film rozsekanej do mpegu po kapitolach, ujetym zvukem a titulkama se spatnou diakritikou o timecodu nemluve a navic si pak zadavatel vymysli navigaci uplne na makovici, to ses pak s celym slavnym architectem v riti, ja ho pouzivam uz je na jednoduchej authoring, napriklad na veci so nahraju z dvb, na profesionalni tvorbu jedine dvdlab :-R
Fantas! (3016)|28.2.2006 20:15
clee
tak to verim, ze musi byt pruser, kdyz to nedela jedna skupina lidi, ale dva odizolovane celky. Na druhou stranu, ze by s architectem nesel slozity autoring, to bych rozhodne netvrdil... Moc profesionalnich DVD, ktere by mely slozitejsi navigaci, nez zvlada architect, jsem nevidel... B-)
stayman (12393)|1.3.2006 00:57
Presne tak, v Architekte ide spravit vsetko, akurat tam nemas listu s tym, co potrebujes, vsetko je na tebe... :-)
clee (6592)|1.3.2006 01:48
v architectu napriklad neudelas switch menu (zmena grafiky po stisknuti sipky) je toho vic...
stayman (12393)|1.3.2006 18:29
[quote=clee]v architectu napriklad neudelas switch menu (zmena grafiky po stisknuti sipky) je toho vic...[/quote]

To myslis ako? Menu (alebo casti menu) tam mozes mat kolkolenchces :-) Daj dalsi priklad \/
clee (6592)|1.3.2006 21:01
tak udelej v architectu menu kdy se ti po stisknuti pouze sipky prolne nejaky video do jinyho :-R
stayman (12393)|1.3.2006 21:33
Uplna pohoda ! :-)
Fantas! (3016)|1.3.2006 21:37
clee
no to je opravdu pohoda! :-)
ai (2993)|2.3.2006 04:37
DVD Lab Pro vs. Architect

u vicejazycnych DVD se na zacatku da menu jake menu si uzivatel preje (jake menu s jakym jazykem), pak ovsem v Architectu nejde podminovat vstup do menu podle teto volby,
ani navrat z volaneho menu to neresi, protoze uzivatel da natvrdo "title" nebo "root" menu a skoci to nekde jinde, neni mozne proste podminovat vstup do spravneho menu, jestlize je vice menu k dispozici

reseni masek u subpicture je originalni, tak jako jine veci spolu s Vegasem, ukazuje na originalitu programatoru, ale kdyz si nekdo zvykne na klasicka subpicture ala Sonic (4 barvy), tak se mu to zda slozite a nedostacujici

priklad vynechani intra (menu s intrem) kdyz si to programator preje je take neresitelny, snad jen zdvojenim menu

moznost zapnout automaticky titulky podle zvoleneho jazyka (pomoci comm.)

v zaklade vynechanim VM commands neni mozna vyroba zabavnych , interaktivnich DVD

nemoznost "stavet" VTS od zakladu a VMG zneprehlednuje strukturu (slozitejsi DVD) a znemoznuje pozdejsi znovupredelani toho DVD, coz se ale v tomto vlakne reklo tazateli, ze to jaksi nepotrebuje , ze to ma vedet jaksi predem ....

DVD Lab ma moznost exportovat menu i do vrstev do PSD, tam upravovat a importovat zase zpet

graficke connection window je prirozene lidskemu mozku , spojeni jsou prehledne a viditelne

plus Architecta

moznost tvoreni virtualnich movie (pomoci in a out znacek ) s unikatnimi kapitolami je originalni reseni a svedci o klase programatoru (ale tu ma author DVD Labu take, delal to zrejme skoro sam, jestli se nemylim)

Architect ma lepsi preview modul

koduje do AC3 a mpg (z DV), coz je hodne dulezite, lidi to chteji mit v tom authoru

a dulezita vec , Architect je zrejme vice vychytany , vyladeny, ale to si jen myslim co tak o tom ctu, neni to podlozene ze sve zkusenosti


..no tak bijte me ...
clee (6592)|2.3.2006 07:28
jooo a architect mrda playlisty (u zdvojenejch movies pri dvoujazycnym dvd), odzkouseno otestovano, jedinej prehravac kterymu to nevadi je sencor z hypernovy :-E
soko.ban (185)|2.3.2006 07:43
PLS... co to sou ty playlisty, vsim sem si toho terminu v Architectu, ale nevedel co to je. Taky pls o objasneni terminu "zdvojeny movies" :).
dik
clee (6592)|2.3.2006 07:50
playlist je objekt, kterej ti prehraje media v poradi jaky urcis, architect to zrejme dela pres nakej vts bridge, a movies muzes v jednom projektu virtualne duplikovat s ruznejma parametrama, napriklad kdyz mas prave dvd s dvema menu v ruznejch jazycich a chces aby se ti film vratil do stejnyho menu z kteryho si ho pustil, tak si udelas dva sety medii, u jednech nastavis jako end action jedno menu, u druhyho setu druhy menu, no a kdyz tohle zkombinujes s playlistem tak nastane pruser, protoze najednou mas dvojnasobek vtsek (z toho pulka virtualnich) a vetsina prehravacu tohle neustoji, takze tedka po mistrovi predelavam dvd z architectu v labu