Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na parametry u MPEG-2, při zachytávání TV tunerem?

MEZZO (2)|26.2.2006 18:03
Potřeboval bych poradit, jaké mám zvolit parametry pro MPEG-2, když v tomto formátu nahrávám přes kartu TV tuner Hauppauge Win TV PVR-150. Výsledný mpeg po té přes program Nero Vision Expres přetvářím na DVD.

V MPEG SETTINGS software této karty je pár možností nastavení, a to především bitrate, lze zvolit variabilní, nebo konstantní a pak hlavně hodnota toho bitrate. Bohužel FPS nastavit nijak nelze a ať to nahraju s jakýmkoliv bitrate, píše mi při přehrávání toho mpeg, třeba v BS playeru - 25 FPS. Zkoušel jsem ještě video zachytit přes Nero Vision Expres, zde bylo FPS 29,97, ale nějak si to nerozumí a blbne to, takže musím používat soft co je k tuneru.

Poraďte mi někdo prosím, jaké mají být ta správné parametry pro ten mpeg soubor, nebo případně jiný soft, který bych mohl použít k nahrávání v co možná nejlepší kvaitě vhodné pro následné předělání na DVD. Moc díky!
Milosbb (889)|26.2.2006 18:21
MEZZO
Ja to mám nastavené takto FPS 25, 720x576, bitrate 7724 Kbit/s variable, aj keď constant je pre grab asi lepší, no a výsledok potom vezme Nero Vision Express bez reenkódovania. Samozrejme max. 1 hodina na DVD-5(4,7GB).
Ak chceš na DVD-5 zmestiť viac, reenkódovaniu sa nevyhneš.Výsledok je naozaj dobrý, na to, že to bolo grabnuté TV kartou.

29,97 ani neuvažuj, to je norma NTSC, ktorú ti komp bezproblémov prehrá, horšie to ale bude v DVD playeroch.

-----------------
MEZZO (2)|26.2.2006 18:41
[quote=Milosbb]MEZZO
Ja to mám nastavené takto FPS 25, 750x576, bitrate 7724 Kbit/s variable, aj keď constant je pre grab asi lepší, no a výsledok potom vezme Nero Vision Express bez reenkódovania. Samozrejme max. 1 hodina na DVD-5(4,7GB).
Ak chceš na DVD-5 zmestiť viac, reenkódovaniu sa nevyhneš.Výsledok je naozaj dobrý, na to, že to bolo grabnuté TV kartou.

29,97 ani neuvažuj, to je norma NTSC, ktorú ti komp bezproblémov prehrá, horšie to ale bude v DVD playeroch.

-----------------[/quote]

Takže těch 25 FPS je uplně dostačující, to jsem rád, stačí mi teda ten soft co je u tuneru. Dnes jsem například nahrávat ráno Inženýrskou odyseu, nastaveno jsem měl 8000 bitrate CBR, trvá to 58:33 min. a má to 3,8 GB, což je asi dost.
Milosbb (889)|26.2.2006 21:03
To máš nastavené dobre, inak ja som tam myslel rozlíšenie 720x576 (tých 750x576 9-) bol len preklep).

Ak chceš dostať na DVD viac, musíš znížiť rozlíšenie, ako aj bitrate, samozrejme bude potom výsledná kvalita adekvátna tomu menej kvalitnému nastaveniu.
Tak napr. pri nastavení 352x288 bitrate 2200Kbit/s - 1/4DVD dostaneš na jednovrstvové DVD 4 hod. a to som skúšal len teraz. No a skoro ma porazilo - kvalita celkom vhodná na záznam programov na HDD, ktoré aj tak neskôr zmažem. Doteraz som to ani neskúšal.

-------------