Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas video a kodek xvid

Acko (16)|26.2.2006 13:01
Zdravim Vas

Mam problem, vo Vegas Video by som chcel nacitat avi file v kodeku xvid a k nemu nasynchronizovat audio, z ineho zdroja. Po otvoreni by sa mi mal nacitat video file v time line z preview obrazkami videa cim je synchonizacia jednoduchsia, problem je v tom ze ziadny preview nevidim, ked vlozim video file v divx kodeku, vsetko ide ok, v com moze byt problem prosim ?

Dakujem
stayman (12393)|26.2.2006 13:26
Vo verzii XviD :-k Skus si nainstalovat iba DivX6.x
Acko (16)|26.2.2006 14:45
Tak som nainstaloval Divx a stale nic.
Mam tam hlasku Video: Stream attributes could not be determinated
mirekv (7169)|26.2.2006 14:57
Acko
No a máš vůbec nainstalovaný ten Xvid? Zkus nainstalovat FFDShow.
csm_tvf (96)|26.2.2006 16:08
bud som debilek alebo Xvid vegas neotvori :-!!!
Acko (16)|26.2.2006 16:14
suhlasim
stayman (12393)|26.2.2006 16:17
:-D
Acko (16)|26.2.2006 16:27
Takze ked mam xvid nainstalovany tak to neide, ked mam nainstalovany divx6 bez xvidu v systeme tak to ide, blbe je ale, ze nemozem ten xvid pouzivat. Musim to stale instalovat a odinstalovat ten xvid. Neda sa to nejak jednoduchsie ? :-?
ODSakEda (2278)|26.2.2006 17:15
Acko nainstaluj ffdshow jakti radí kolegové a zkontroluj, mášli asociovaný kodek XviD, tedy jeli enabled, neníli, klikni n aslovo disabled a rozbalí se nabídka s enabled-zvol jej!
Nemám problém s XviD ani se starou verzí kodeku XviD 2.1, pomocí které jsem kdysi kodoval! Jinak mi ale bez ffdshow také Vegas video kodované starou verzí neotevřel!!!
Acko (16)|26.2.2006 17:30
dik skusim to
stayman (12393)|26.2.2006 20:58
Dolezite je, aby si nemal asociovane Mpeg4 subory navzajoim aj s tym a aj s tym. Inak pouzivam kodek len DivX a nemam problemy ani s XviDom \/
projectX (18)|21.6.2007 14:45
Hej prosím vás, mám stejný problém, mohl by mě pls někdo poradit konkrétně, napište mi prosím na icq:345582000 .. budu strašně moc rád a spěchá to!!!!
Foolproof (2713)|22.6.2007 16:51
Nebudu psát na ICQ, ale pomocí VFAPI rozhranní se dá do Vegasu natlačit skoro všecko, akorát se nesmí brát moc zřetel na pitominy, co o tom souboru vypisuje.
Funguje třeba i frameserver z UleadMediaStudio11 i z obyčejného VirtualDubu.
Opíši tady něco ze "zakázaného" fora.

1. Instalovat VFAPIReader codec + VFAPIConverter.
2. Otevřít např. ve VirtualDubu jako AviSynth nebo primitivní skript,vytvoří se *.avs soubor.
3. Tento soubor zkonvertovat na VFAPI*.avi (chvilka)
4. VFAPI Vegas načte, video i audio.

Jako frameserver z VirtualDubu. Musí se doinstalovat knihovna ReadAVS.dll, potom konverter "vidí" i *.vdr, tedy signpost file a udělá z něj VFAPI kompliant. Ovšem jenom z prvního framu, velmi inteligentně vypíše otazníky, není důvod totiž fungovat jako klient.

Ve Vegasu se docela sprostě nechá načíst *_vdr_vfapi.avi a stále jenom první obrázek, to se mi líbí.Teprve až to strčím do timeline, začnou naskakovat framy v serveru.
Perfekt.
Aviproxy je vypnuto.

Server funguje i s *.d2v projektem, Womble projektem,TMPEG projektem, tedy do Vegasu lze tímto způsobem strčit cokoliv a evidentně by mohlo jít renderovaný obraz komprimovat v druhé instanci třeba i VirtualDubu.


Vzhledem k tomu, že autoři Vegasu nemohou být debilové, blokace určitých formátů na vstupu musí být úmysl. Asi se tím zvýší prodejnost:) Jako podnikatelský záměr se mi to jeví přímo úchylné.

Na game platformě dostali (rozuměj Sony)několikamiliardovou ranu, doufají, že se poléčí na BR, ale s takovým přístupem ..... blokovat nejrozšířenější světový formát.......