Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nová verze DVBVieweR GE 1.8.7

montess (11)|21.2.2006 13:22
DVBVieweR GE 1.8.7 řeší EPG, už se to zobrazuje skoro správně, až na vyjímky (čt24).
JohnStupid (23)|21.2.2006 18:05
Zobrazování možná, "promíchání informací" stanic ze dvou muxů však nevymizelo. :((
GeorgePRG (26)|22.2.2006 08:34
[color=darkred]To montess[/color]: díky za informaci, čeština v EPG je konečně srozumitelná :-)
[color=darkred]To JohnStupid[/color]: které stanice se míchají ? Já do EPG moc nekoukám ani se na něj nepoléhám, takže jsem si toho nevšiml :-(
JohnStupid (23)|22.2.2006 09:26
[color=darkred]To GeorgePRG:[/color] Podle mé zkušenosti, vždy jedna a jedna z každého muxu, v mém případě třeba ČT1 a Prima, obě potom uvádějí stejná (pomíchaná data) data. Nebo ČT4 a Óčko. I když teď koukám, že do Novy z ČT taky něco málo zabloudilo, takže asi jen Bůh ví, na jakém principu to "pracuje"... 9-)
etecka (36)|22.2.2006 15:18
[quote=JohnStupid][color=darkred]To GeorgePRG:[/color] Podle mé zkušenosti, vždy jedna a jedna z každého muxu, v mém případě třeba ČT1 a Prima, obě potom uvádějí stejná (pomíchaná data) data. Nebo ČT4 a Óčko. I když teď koukám, že do Novy z ČT taky něco málo zabloudilo, takže asi jen Bůh ví, na jakém principu to "pracuje"... 9-)[/quote]

jo, můžu potvrdit, dělá mi taky, dvbv pro i ge. velká degradace použitelnosti epg.
GeorgePRG (26)|23.2.2006 09:45
Mně se to zdá OK, připojuji obrázky EPG. Teď mě napadá, že nemám asi zapnutou volbu Ukládat EPG do souboru (nebo tak nějak) - nemůže to být tím ? Když ukládá na hardisk, tak se mu to pak třeba promíchá... :-I
maca_1 (3)|23.2.2006 10:23
Problém je v Transport ID, podle kterého si DVB Viewer indexuje informace z EPG. Transport ID má jak ČRA tak CDG stejné (1) a programy, které mají v rámci Transport streamu stejný PID mají EPG mezi sebou proházené. Autor programu tvrdí, že je to nestandardní vysílání a předpokládám, že program kvůli českému unikátu asi nepředělá. Pokud chcete mít EPG v pořádku, je nejjednodušší mít pro každý multiplex zvlášť instalaci DVB Vieweru.
PS: tahle poslední verze GE má někdy problémy se zvukem (někdo to tu už zmiňoval) poslední beta PRO verze jede v pohodě.
GeorgePRG (26)|23.2.2006 10:49
[quote=maca_1]Problém je v Transport ID, podle kterého si DVB Viewer indexuje informace z EPG. Transport ID má jak ČRA tak CDG stejné (1) a programy, které mají v rámci Transport streamu stejný PID mají EPG mezi sebou proházené. Autor programu tvrdí, že je to nestandardní vysílání a předpokládám, že program kvůli českému unikátu asi nepředělá. Pokud chcete mít EPG v pořádku, je nejjednodušší mít pro každý multiplex zvlášť instalaci DVB Vieweru.
PS: tahle poslední verze GE má někdy problémy se zvukem (někdo to tu už zmiňoval) poslední beta PRO verze jede v pohodě.[/quote]

Já si nemůžu pomoct, ale nic promíchaného nevidím (viz obrázky) \/ Nebo jsem něco přehlédl ???
etecka (36)|23.2.2006 13:20
Já si nemůžu pomoct, ale žádné obrázky nevidím. Nebo jsem něco přehlédl ???
GeorgePRG (26)|23.2.2006 13:27
[quote=etecka]Já si nemůžu pomoct, ale žádné obrázky nevidím. Nebo jsem něco přehlédl ???[/quote]

Mám na mysli své printscreeny ze včerejška - obrázky CT1.png, Nova.png a CT24.png o 4 příspěvky nahoru - klikneš vpravo na 'Stáhnout' a obrázek se ti otevře v prohlížeči :-R
Přípona png - to je něco jako jpg, nechtěl jsem je umisťovat pomocí tagu Img, protože by pak zabrali moc místa (na obrazovce).
etecka (36)|23.2.2006 13:40
[quote=GeorgePRG][quote=etecka]Já si nemůžu pomoct, ale žádné obrázky nevidím. Nebo jsem něco přehlédl ???[/quote]

Mám na mysli své printscreeny ze včerejška - obrázky CT1.png, Nova.png a CT24.png o 4 příspěvky nahoru - klikneš vpravo na 'Stáhnout' a obrázek se ti otevře v prohlížeči :-R
Přípona png - to je něco jako jpg, nechtěl jsem je umisťovat pomocí tagu Img, protože by pak zabrali moc místa (na obrazovce).[/quote]

aha, už jsem přišel v čem je problém - měl jsem tady na tvfreaku nastaveno barevné téma "sublue", protože mi víc vyhovuje na notebooku a v tomto barevném nastavení tvůj příspěvěk vůbec nezobrazuje ty přiložené obrázky ani žádné tlačítko "stáhnout". taxem přepnul zpět do výchozího barevného schématu "fisubice" 9-) a tady už obrázky vidím.

já myslím, že to proházení je tak trochu "náhodné" občas se podaří že jeden den je v pořádku, možná závisí které tv programy už jsi měl zapnuty od aktuálního spuštění DVBV, co máš aktuálně v souboru epg.dat (ty nepoužíváš jak píšeš víš), nicméně myslím, že ti tady potvrdí víc lidí že ty epg data proházený jsou, pokud si to dobře pamatuju taxemi promíchává čt1 s primou a nova s očkem, ale nejsem u kompu s dvbv takže nevím najisto.
GeorgePRG (26)|23.2.2006 13:54
Aha, díky, to je zajímavé... Tak já budu pozorovat, třeba jsem si toho jen zatím nevšimnul a dám kdyžtak vědět, jestli něco zajímavého vypozoruju... 8-) Ale asi to bude tak, jak píšete...
krahulik (109)|24.2.2006 12:21
tak epg je v cr trosku naprd :-/

v TE (upgrade) verzi ceske znaky, promichavani kanalu zustalo,

pod ct4 je ct4 :-)
pod ct1 je ct1 :-)
pod ct2 je ct2 :-)
pod ct24 je ct 24 :-)
pod Nova je nova :-)
pod Prima je ct1 :-(
pod ocko je ct4 :-(
pod 24cz je ct2 :-(


u radii bud neni nebo kdyz je tak souhlasi :-)

ve skyview:

epg v cestine, ukazuje pouze ct1,ct2,ct24, ct4,nova + 5 radii, vse bez problemu nepromichane, pri naladeni kanalu z jineho muxu (prima atd), se objevi navic pouze epg pro 24cz, s tim ze se rozhodi cestina a dojde k "prekryti" kdy v napr pod ct 1 je ct1 + kousek primy(?) , kazdopadne primu to nikde nehodi zvlast, bordel dela mux B, vitam ze u SV vim na beton ze kdyz mi to ukaze program z muxu A ze to plati :-)