Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Airstar + antena

subtitle (6)|19.2.2006 22:08
Mam problem s kartou Airstar 2.

Dnes jsem si koupil novou antenu (Hama - pokojova antena se zesilovacem) a nemuzu vubec nic naladit. Predtim jsem pouzival starou stresni antenu, kterou mame v byte, ale musel jsem to vest pres cely byt, takze jsem si koupil tuhle.
Predpokladam, ze problem bude asi v absenci nejakeho toho oddelovace napeti, o kterem se tu pise. Takze:
1) myslite, ze moje diagnoza je spravna a oddelovac pomuze? Opravdu se mi nechce vyhazovat 180 Kc za neco, co mi pak bude k nicemu
2) muzete kdyztak napsat, jak presne se to jmenuje. Nebo alespon jak to mam popsat, aby me prodavac pochopil.

Diky moc predem
mirekv (7169)|20.2.2006 07:21
subtitle
Tady ti oddělovač nepomůže, anténa není spojená se zemí, spíš jde o to, že máš nedostatečný příjem. Pokojové antény jsou jen náhražky do míst se silným příjmem.
ka1ra (120)|20.2.2006 08:44
Já osobně pokojovým anténam moc nevěřim, kde nic neni tam ani zesílení nepomůže. Když jsem experimentoval s pokojovou anténou, tak jsem nechytil nic. Na kus drátu jsem pak signál chytil. Je faktem, že ani při použití síta mi to v místnosti nic nechytlo (zřejmě směrovost zahrála svou) a na střeše to jede na 100%.
ka1ra (120)|20.2.2006 08:48
Ještě maličkost, ten odělovač má nějaký útlum a tak u špatného (zašumělého) signálu to bude ještě horší.
subtitle (6)|20.2.2006 11:44
Nemyslim si, ze by to bylo nedostatecnou silou signalu

a) z okna vidim Zizkovsky vysilac
b) karta Pinnacle 300i jede se stejnou antenou na 100%