Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Airstar2 a problém s audio dekodovánim

ka1ra (120)|19.2.2006 19:04
Dobrý den,
Na Nově u některých programů mám špatně zvuk. Jako by strobovaně, či nesprávnou rychlost přehrávání. Leze to trochu do výsokých kmitočtu. poradíte co s tim. Dělá mi to jak DVBViewer tak SkyView. jakmile naskočí reklama, tak je to OK. Naposledy jsem měl problém u filmu Malý unavený Joe.
ka1ra (120)|19.2.2006 19:23
Ještě taková malá perlička, DVBViewer TE jede pohodě, zvuk je OK. Proč to netuším.
Foolproof (2713)|19.2.2006 20:13
Vyměň audio dekoder v grafu, který player používá.

Já preferuji AC3Filter.
Nasty_tvf (568)|19.2.2006 20:40
to bude někde jinde, ale taky jsem z toho zmatenej.
při vysílání bylo přehrávání OK, ale po demuxu z toho zvuk taky nemám 9-)
Mám tady ještě celý ts, tak to zkusím nějak prozkoumat - u předchozího pořadu a reklam zvuk jede normálně, potom zas reklamy a zprávy v pohodě, jen ten film nemá zvuk :-? a reklamy mezi tím zas jo 9-) 9-)
všimnul jsem si stejnýho problému už u nějakýho českýho filmu včera, takže duálním vysíláním to taky nebude.
ka1ra (120)|19.2.2006 20:50
Zkoušel jsem filtry jenž mam v systému, nejspíš AC3 také (krk již na to nedam) a bez úspěchu.
Jo, všera to také blblo, jak včera tak dnes to byl staší film, že by jiné kódování?
Nasty_tvf (568)|19.2.2006 21:15
Jo, asi to nějakýma filtrama být může, teď jsem zkusil přehrát pomocí Nero Showtime a šlo to. MPC, tak jak ho mám nastavenej, je potichu. Teď už bohužel nemám čas se v tom vrtat, ale snad zítra, nebo budu vděčnej za tipy. Ale nechápu, jak je možný, že se v průběhu vysílání mění takováhle věc?
ka1ra (120)|20.2.2006 10:55
Tak nevim kde je chyba, zda u mne, nebo zda jsou na Nově takový p*****a. Včera jsem nahrával Vojín Benjaminová, do první třetiny to docela šlo, pak je to samá chyba jak v obraze tak ve zvuku, kouše se to, kostičkuje. ProjectX psal neco 26 tisících upozornění a chybách.
Nasty_tvf (568)|20.2.2006 17:40
Tak jsem laborováním zjistil, že je nutno v tomto případě demuxovat nahraný stream jako by to bylo duální vysílání - split 2 channel into 2 single (L,R), a ty jsou pak v pohodě - lze pak v podstatě snad použít kteroukoli (L nebo R). Je to tím, že oni začali vysílat mono filmy opravdu jako monofonní vysílání, zatímco reklamy aj. jedou ve stereu, takže při normálním demuxu to udělá pěknej bordel, protože přepínání z mono do stereo a naopak není nikdy přesně tam, kde to člověk střihne. (když jsem demuxoval běžným způsobem -bez splitu- jen kousek filmu odněkud zprostředku, bylo to taky ok).
Pokoušel jsem se původně takhle zprasenou stopu dokonce natáhnout do Vegase, tam vypadala jako normálně, ale rendering do AC3 z toho stejně udělal nějaký nesmysl, po neskutečné době. Někdo sběhlejší to třeba bude umět popsat a zdůvodnit líp, každopádně tohle mě problém vyřešilo. :-)
Atkins (447)|20.2.2006 19:57
Jenom jestli si s tim zase nehral nejakey "CRadiokomunista" ... :-((
Nasty_tvf (568)|20.2.2006 20:38
No právěže hraje, ale jinak by už to nahrávání byla nuda, takhle dokážou vždycky překvapit a donutit člověka, aby na sobě dál pracoval :-E
ka1ra (120)|20.2.2006 20:56
Děkuji za pěkné odhalení chyby a vysvětlení. Ještě se zeptám na zkušenosti s výpadkama v obraze, děje se vám to také? Když jsem koukal na zdrojový soubor, co vypadl z DVBVieweru (Vojín Benjaminová), tak do byla samá chyba, někdy při přehrávání se obraz zastavil, zvuk šel, pak obraz poskočil, pak zakostičkoval.
Nasty_tvf (568)|20.2.2006 21:17
Tenhle konkrétní film jsem tedy nenahrával, takže nevím, ale všeobecně se mi spíš zdá, že klasických výpadků víceméně ubývá, ale to je jen můj dojem, navíc určitě zkreslený tím, že jsem se snažil o zlepšení příjmu různýma výměnama kabelů k anténě, konektorů, hlídání si a čištění počítače... atd., takže jestli mám to zlepšení přičítat svým snahám (což bych samozřejmě rád) nebo lepšímu vysílání - těžko říct.
Bohužel, ten menší počet výpadků bohatě kompenzuje snížení kvality díky nižšímu bitrate od přidání toho úžasnýho sportovního kanálu do muxu A :-I
clee (6592)|20.2.2006 21:57
me se pro sichr pri nahravani Maly a unaveny Joe dvbviewer zasek, nevim co s tim provadeli
ka1ra (120)|21.2.2006 09:22
Taky jsem si všimnul, že bitrate šlo rapidně dolu. Jestli zkoušejí co ještě divák vydrží.
To čištění počítače mi docela zajímá. Nemáte nějaké zkušenosti s kolizí s ostatníma programama a jak je ošetřit?
1) Řekněme, že by jiný program omezil možnosti zápisu pro DVBViewer na disk, co ten s tim udělá, kousne se nebo data zahodí nebo ....
2) existuje něco jako memory buffer pro DVBViewer, na kolik ho máte nastavený a lze zajistit aby se vyprazdnoval s rezervou (např disk neni přístupný a tak se to bude ještě chvíli cpat do RAM)
3) Jak si mohu ukládat datový tok, kvalitu signálu v případě DVBViewer či SkyView, či něčeho jiného? Chci si prohlídnout log, zda nedošlo k výpadku signálu.
4) nevíte o nějakém programu jenž by sledoval chod počítače a ukládal do logu informace co se děje, něco jako TaskManager ale s výstupen do logu s možností nějakého zpracování
Nasty_tvf (568)|21.2.2006 10:30
pro běžnou údržbu se mi zdá celkem dobrý TuneUp Utilities, ale každej doporučí asi něco jiného.
ad 1) -řekl bych že jen neuloží data - bude tam tedy výpadek
ad 2) VR plugin - mám nastaveno asi 20MB a zdá se, že to docela stačí
ad 3) VR plugin - ukáže, kolik bylo výpadků
ad 4) nevim
Nasty_tvf (568)|21.2.2006 19:09
Zaujímavosť:)
teď jsem demuxnul nahrávku s duálním zvukem z Novy (Columba) - a soudruzi mají v každém kanálu jiný datový tok audia 9-) je to vůbec technicky možný 9-) asi jo, jak je vidět: originál 160 kbps, dabing 128 kbps. Přitom doposud(i včera) bylo po demuxu obojí stejný - 160 :OO
Nasty_tvf (568)|21.2.2006 20:34
A taky "GOP is too long" z týhle nahrávky - další novinka :((
AlBi_tvf (67)|22.2.2006 08:59
Ahoj,
také se připojím. Mám sice železo Yakuno QS USB, ale stené zkušenosti. Poprvé jsem tuto věc zaznamenal v sobotu 18.2, kdy jsem se snažil z Novy nahrát starý film "Důvod k rozvodu". Zkoušel jsem s tím streamem dělat psí kusy, ale výsledek bylo vždy DVD bez zvuku (Power DVD to přehrál OK, ale stolní DVD SONY bez zvuku). Potom se to stalo u filmu "Malý unavený Joe". Zajímavé je, že tenhle problém se u mě vyskytuje pouze u nejnovější verze DVB V GE. Ve verzi PRO je to OK :-? . Nejsem si vědom, že bych s DVBV nějak laboroval. Při demuxu v PX jsem také narzil na info, že zvuk přechází ze sterea do nono teklama -> film. A ještě jedné věci jsem si všimnul. Používám pro MUX progral mplex1.exe a ten u filmů z Novy píše, že zvuková stopa je chráněna proti kopírování :-G . Tak nevím. Při nahrávání z ČTs nebo z Primy tam tato informace není....