Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: kabel S-VHS - Cinch

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Po dlouhem hledani sem nikde nenasel schema zapojeni kabelu S-VHS - Cinch. Asi je to moc primitivni, ale mohl by mi nekdo poradit jak tento kabel zbastlit? Jak mam zapojit S-VHS konektor? Jedna se o propojeni notebooku s S-VHS konektor a TV se cinchem... A nebo takovy kabel nelze? A musi byt S-VHS - SCART? Dekuji za rady...
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Pokud vím, tak S-VHS je Super-VideoHomeSystem, což se s nějakým CINCH konektorem tedy bude propojovat velmi, velmi těžko...

A jestli máš náhodou na mysli S-Video, tak to "přeměnit" na CVBS (CINCH konektor) nejde nijak jinak, než pomocí el. převodníku (model AVX105, www.mk-electronic.cz).

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Ten konektor co mam na notebooku je sedmikolik... To je S-Video?

Registrace
    Mar 2004

Ten konektor se jmenuje hosiden a je na něm výstup jak S-Video, tak i CVBS - pokud se jedná o S-Video, tak to lze připojit přímo a CVBS musíš připojit přes redukci hosiden>cinch (je to ovšem pouze redukce z jednoho typu konektoru na druhý a nikoliv redukce typu signálu!!!). Redukci hosiden>cinch kup přesně podle typu grafiky nebo nejlíp přímo u dodavatele notebooku.

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Diky za vysvetleni... A nelze proste jednoduse vyrobit doma kabel, kde na jedne strane bude S-Video konektor a na druhe strane cinch? Mam doma oba konektory a kus kabelu taky, tak proc kupovat vse znova.. Kdyz nejde o zadnou premenu signalu, tak by to melo jit, ne?

Registrace
    Mar 2004

Jít to může - problém je ale v tom, že neznáš zapojení a navíc 6pin hosiden se celkem blbě shání (možná v GM bude skladem). Originál redukce stojí kolem 50Kč a máš to přesně k tomu určený.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Stano_tvf
    Registrace
    Feb 2007

"kabel" pre prevod kompozitneho videa na s-video nema v ponuke ani MK-Electronic.

Nováček Avatar uživatele horsik
    Registrace
    Sep 2004

Zajdi do Conrada. Maji tam redukci v podobe kabelu nebo jen redukci velikosti priblizne tuzkove baterie. Stalo to cca 75 Kc. Pouzivam s notebookem IBM bez problemu. Nevim, jestli je to neco aktivniho. Spise ne.

Horsik

Je tu občas Avatar uživatele Sally
    Registrace
    Mar 2004

... teť jsem ten kabel kupoval kamarádce
    1,5m 45Kč
    3m 75Kč

AND AND je offline
    Nováček Avatar uživatele AND
    Registrace
    Sep 2004

Mám kabel S-video:S-video na propojení výstupu z grafiky PC na vstup TV ale obraz je jen černobílý nevíte někdo kde je chybka??

Mám GF FX 5700 Leadtek A 360TDH My ViVo 256MB

díky.

Registrace
    Mar 2004

A tvoje TV podporuje S-Video vstup? Jestli ano, tak se podívej někde do jejího nastavení, zda-li nemáš ten vstup deaktivovaný.

Nováček Avatar uživatele Xanad
    Registrace
    Sep 2004

No já řeším obdobný problém na ATI 9600, TV mám novou, S-VHS nemá a nikde jsem se nedočetl jestli ho podporuje. Vím jen, že přes S-VHS kabel a redukci S-VHS scart, to jde černobíle, Mám i 7 pinovou redukci na cinch a stou to nejde vůbec. Někde jsem , tuším na hamáckejch strankách, viděl klasiku S-VHS 4pin - na cinch s elektronikou, údajně to kompenzuje onu jasovou složku nebo co. No ale Hama ji nikam nedodává aspoň tady v PCE

Je tu občas Avatar uživatele Sally
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Xanad
    No já řeším obdobný problém na ATI 9600, TV mám novou, S-VHS nemá a nikde jsem se nedočetl jestli ho podporuje. Vím jen, že přes S-VHS kabel a redukci S-VHS scart, to jde černobíle, Mám i 7 pinovou redukci na cinch a stou to nejde vůbec. Někde jsem , tuším na hamáckejch strankách, viděl klasiku S-VHS 4pin - na cinch s elektronikou, údajně to kompenzuje onu jasovou složku nebo co. No ale Hama ji nikam nedodává aspoň tady v PCE
    Kup si kabel S-Video/cinch a redukci cinch/scart a nemáš co řešit

Nováček Avatar uživatele Xanad
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od Sally
    Citace Původně odesláno od Xanad
    Kup si kabel S-Video/cinch a redukci cinch/scart a nemáš co řešit
    No tak to není tak úplně pravda, já nepotřebuju redukovat koncovky, ale signál \/

A to právě zvládá ona redukce, která tu byla tolik proklamovaná, a stojí asi 600 kil + zdroj. Hama ji mívala na netu okolo 2 kílek, a teď jsem ji našel na www.krup.cz, ale zajímalo by mě jestli je to skutwčně ono, a jestli to funguje.

Registrace
    Mar 2004

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kabel USB - cinch
    Od mirecB v sekci Bastlení
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 24-12-2010, 11:24
  2. kabel DIN 5 kolík křížový - 3 x cinch
    Od Prazakova v sekci Bastlení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-12-2008, 17:16
  3. CINCH - digital audio
    Od lukehh v sekci Editace audia
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 21-01-2008, 14:58
  4. Cinch x S-video
    Od Balik123_tvf v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 20-01-2007, 10:55
  5. Jak dlouhý kabel S-vide nebo cinch
    Od china v sekci Bastlení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 13-07-2004, 15:29