Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kabel S-VHS - Cinch

her-ur (8)|23.7.2004 16:38
Po dlouhem hledani sem nikde nenasel schema zapojeni kabelu S-VHS - Cinch. Asi je to moc primitivni, ale mohl by mi nekdo poradit jak tento kabel zbastlit? Jak mam zapojit S-VHS konektor? Jedna se o propojeni notebooku s S-VHS konektor a TV se cinchem... A nebo takovy kabel nelze? A musi byt S-VHS - SCART? Dekuji za rady...
Pitomec (10211)|23.7.2004 18:16
Pokud vím, tak S-VHS je Super-VideoHomeSystem, což se s nějakým CINCH konektorem tedy bude propojovat velmi, velmi těžko... :-I

A jestli máš náhodou na mysli S-Video, tak to "přeměnit" na CVBS (CINCH konektor) nejde nijak jinak, než pomocí el. převodníku (model AVX105, http://www.mk-electronic.cz).
her-ur (8)|24.7.2004 10:42
Ten konektor co mam na notebooku je sedmikolik... To je S-Video?
Pitomec (10211)|24.7.2004 12:08
Ten konektor se jmenuje hosiden a je na něm výstup jak S-Video, tak i CVBS - pokud se jedná o S-Video, tak to lze připojit přímo a CVBS musíš připojit přes redukci hosiden>cinch (je to ovšem pouze redukce z jednoho typu konektoru na druhý a nikoliv redukce typu signálu!!!). Redukci hosiden>cinch kup přesně podle typu grafiky nebo nejlíp přímo u dodavatele notebooku.
her-ur (8)|24.7.2004 18:05
Diky za vysvetleni... A nelze proste jednoduse vyrobit doma kabel, kde na jedne strane bude S-Video konektor a na druhe strane cinch? Mam doma oba konektory a kus kabelu taky, tak proc kupovat vse znova.. Kdyz nejde o zadnou premenu signalu, tak by to melo jit, ne?
Pitomec (10211)|24.7.2004 22:34
Jít to může - problém je ale v tom, že neznáš zapojení a navíc 6pin hosiden se celkem blbě shání (možná v GM bude skladem). Originál redukce stojí kolem 50Kč a máš to přesně k tomu určený.
Stano_tvf (504)|20.8.2004 15:50
"kabel" pre prevod kompozitneho videa na s-video nema v ponuke ani MK-Electronic.
horsik (3)|18.9.2004 09:03
Zajdi do Conrada. Maji tam redukci v podobe kabelu nebo jen redukci velikosti priblizne tuzkove baterie. Stalo to cca 75 Kc. Pouzivam s notebookem IBM bez problemu. Nevim, jestli je to neco aktivniho. Spise ne.

Horsik
Sally (142)|18.9.2004 12:42
... teť jsem ten kabel kupoval kamarádce
1,5m 45Kč
3m 75Kč
AND (1)|27.9.2004 13:58
Mám kabel S-video:S-video na propojení výstupu z grafiky PC na vstup TV ale obraz je jen černobílý nevíte někdo kde je chybka??


Mám GF FX 5700 Leadtek A 360TDH My ViVo 256MB


díky.
Pitomec (10211)|27.9.2004 15:01
A tvoje TV podporuje S-Video vstup? Jestli ano, tak se podívej někde do jejího nastavení, zda-li nemáš ten vstup deaktivovaný.
Xanad (38)|28.9.2004 15:20
No já řeším obdobný problém na ATI 9600, TV mám novou, S-VHS nemá a nikde jsem se nedočetl jestli ho podporuje. Vím jen, že přes S-VHS kabel a redukci S-VHS scart, to jde černobíle, Mám i 7 pinovou redukci na cinch a stou to nejde vůbec. Někde jsem , tuším na hamáckejch strankách, viděl klasiku S-VHS 4pin - na cinch s elektronikou, údajně to kompenzuje onu jasovou složku nebo co. No ale Hama ji nikam nedodává aspoň tady v PCE
Sally (142)|28.9.2004 19:40
[quote=Xanad]No já řeším obdobný problém na ATI 9600, TV mám novou, S-VHS nemá a nikde jsem se nedočetl jestli ho podporuje. Vím jen, že přes S-VHS kabel a redukci S-VHS scart, to jde černobíle, Mám i 7 pinovou redukci na cinch a stou to nejde vůbec. Někde jsem , tuším na hamáckejch strankách, viděl klasiku S-VHS 4pin - na cinch s elektronikou, údajně to kompenzuje onu jasovou složku nebo co. No ale Hama ji nikam nedodává aspoň tady v PCE[/quote]

Kup si kabel S-Video/cinch a redukci cinch/scart a nemáš co řešit :-E
Xanad (38)|29.9.2004 10:34
[quote=Sally][quote=Xanad]No já řeším obdobný problém na ATI 9600, TV mám novou, S-VHS nemá a nikde jsem se nedočetl jestli ho podporuje. Vím jen, že přes S-VHS kabel a redukci S-VHS scart, to jde černobíle, Mám i 7 pinovou redukci na cinch a stou to nejde vůbec. Někde jsem , tuším na hamáckejch strankách, viděl klasiku S-VHS 4pin - na cinch s elektronikou, údajně to kompenzuje onu jasovou složku nebo co. No ale Hama ji nikam nedodává aspoň tady v PCE[/quote]

Kup si kabel S-Video/cinch a redukci cinch/scart a nemáš co řešit :-E[/quote]

No tak to není tak úplně pravda, já nepotřebuju redukovat koncovky, ale signál \/

A to právě zvládá ona redukce, která tu byla tolik proklamovaná, a stojí asi 600 kil + zdroj. Hama ji mívala na netu okolo 2 kílek, a teď jsem ji našel na http://www.krup.cz, ale zajímalo by mě jestli je to skutwčně ono, a jestli to funguje.
Pitomec (10211)|29.9.2004 15:07
Xanad (38)|29.9.2004 16:04
Pitomec: O té jsem už psal, a taky že stojí asi 5 kílek a zdroj asi 2 kilka.
Ale ta od KRUPU stojí asi 1kílko zdroj nepotřebuje, takže 7-1 rovná se 6.
No odečtu poštovný tak asi 5 kílek a je třeba na galvanický dělič, za který ti mnohokrát děkuji.

Jen zjistit jestli funguje?
Sally (142)|30.9.2004 15:40
Já používám kabel S-Video/cinch za 45 Kč a jde mě barevný obraz i na TV, která o S-Videu nikdy ani neslyšela :-E
Xanad (38)|1.10.2004 19:45
Tak to jsi šťastný člověk, a máš zapojený na kartě i 7 pin, který nese kompozitní signál, to já asi nemám :-((( a proto budu potřebovat redukci.
Ono totiž asi nezáleží ani tak na tom jaký čip máš na katě, ale taky na tom co tam výrobce udělal a neudělal.
mirekv (7169)|1.10.2004 19:54
[quote=Sally]Já používám kabel S-Video/cinch za 45 Kč a jde mě barevný obraz i na TV, která o S-Videu nikdy ani neslyšela :-E[/quote]
No já když ještě měl GeForce2 + TVTool, tak si karta vyhodnotila zatížení Y a C výstupu a pokud byl zatížen jen Y, tak na něj zapla composit.
Xanad (38)|1.10.2004 19:58
No u GF jsem o tom slyšel, ale u radeonu se to právě řeší redukcí, ale zkusím
mirekv (7169)|1.10.2004 20:14
[quote=Xanad]No u GF jsem o tom slyšel, ale u radeonu se to právě řeší redukcí, ale zkusím[/quote]
Teď se koukám na zapojení redukce k AIW7500 (10-pinová) a vývod Y u s-videa je totožná s compositem. Tak by to snad mohlo jít. Ovšem rozložení pinů je jiné, než u s-videa, tak to bude chtít asi aspoň konektor.
Xanad (38)|2.10.2004 12:22
No já mám klasickou 7 pinou, a výrobce této grafiky Xpert Vision, tak teď už aspoň vim, co si o ňom mám myslet. :((
minduton (12)|2.10.2004 19:15
Tady je to sama lama...

Redukce S-VIDEO to Composite lze udelat za par kacek (udelal jsem uz pro cizi zelenace 2 kusy). V GM-Electronics nebo nekde jinde koupite potrebny bezne sehnatelny miniDIN konektor (coz neni nic jinyho nez prave ten "prytezkosehnatelny" S-VIDEO konektor, samej je imho i na PS/2 u mysi) a Cinch konektor. Kus trojziloveho kabliku ci stineny dvojlinky. Kondik 470 pF (muze byt i +-podobna velikost kapacity, zde se z toho nestrili).
Davat pozor na opatrne pajeni dratu na miniDIN konektor, abyste ho totalne nerozpekli (ten "jehelnicek" v konektoru)...

V S-VIDEO konektoru je zem, Y a C.
V Composite je zem a composite.

Spojeni je takoveto-


S-VIDEO >>> Composite

Y >>> composite
C >>> pres kondik 470 pF(!) >>> composite
zem >>> zem

PS: Nekdo to i zapojuje bez toho kondiku, tj. Y a C do sebe a to natvrdo na composite, ale s kondikem je to lepsiii...
Pitomec (10211)|2.10.2004 22:59
Převod S-Video >> CVBS neuděláš jinak, než elektronicky, takže tady neplácej pičoviny o pár kačkách, GM a jakémsi kondenzátoru. To by bylo sakra moc jednoduchý (leč samozřejmě není...).
Xanad (38)|3.10.2004 00:19
No když vemu všechno to co jsem strávil nad tím shaněním "píčovin" tak si tak nějak uvědomuji, že to nejjednodužší je asi opravdu, eto řešeni, v pravdě amerikaňske. Nicméně jsem zase o velký kus moudřejší. :-!!! Ale nevyzkoušej to. Dyť jsem si to dal i do pozdravu :BB:
Sally (142)|3.10.2004 01:02
To minduton: proč shánět sočásky a letovat to do hromady, když to koupíš hotové za 45 kč :-E
Xanad (38)|3.10.2004 08:34
Sally: No tak jestli to nebude tím, že kabel který koupíš za 45 Kč má zapojený 7PIN a kostru / vlastnoručně jsem jeden demontoval ). Navíc na 7 PINU běhá komposit to jest vše v jednom, kdežto já má na kartě 7 PINU, ale zapojený jsou jenom 4 a přes ně jde Y/V :-R
Pitomec (10211)|3.10.2004 11:41
[quote=Sally]To minduton: proč shánět sočásky a letovat to do hromady, když to koupíš hotové za 45 kč :-E[/quote]
Na co to kupovat za 45Kč, když stačí sešmodrchat dva dráty natvrdo dohromady a převedený obraz z S-Video do CVBS je ostrý jak břitva, že...? 9-)
Sally (142)|3.10.2004 12:46
[quote=Pitomec]
Na co to kupovat za 45Kč, když stačí sešmodrchat dva dráty natvrdo dohromady a převedený obraz z S-Video do CVBS je ostrý jak břitva, že...? 9-)[/quote]

...hmm, když propojím PC s TV která umí S-Video, tak je všechno OK, obraz je ostrý jako břitva. Když ale připojuji PC k videu, tak musím použít kabel S-Video/cinch a redukci na scart a pak je obraz zase ostrý jako břitva. :-E
Pitomec (10211)|3.10.2004 14:10
[quote=Sally]...hmm, když propojím PC s TV která umí S-Video, tak je všechno OK, obraz je ostrý jako břitva. Když ale připojuji PC k videu, tak musím použít kabel S-Video/cinch a redukci na scart a pak je obraz zase ostrý jako břitva. :-E[/quote]
Ovšem nepřevádíš S-Video na CVBS, ale využíváš toho, že na výstupním konektoru grafické karty je přímo signál CVBS. Takže ta tvoje redukce za 45Kč je pouze redukcí z jednoho typu konektoru na jiný, ale nikoliv redukcí S-Video signálu na CVBS. Nepleť si pojem s průjmem. :-)
mirekv (7169)|3.10.2004 14:37
Už jsem to tu někde psal, domnívám se, že (skoro) každá karta s TVOut je dělaná tak, že buď má composit na extra pinu, nebo ho podle zátěže dovede zapnout na Y pin. Tudíž ty bastly postrádají smysl a je to jen otázka redukce.
Sally (142)|3.10.2004 17:08
[quote=Pitomec]
Ovšem nepřevádíš S-Video na CVBS, ale využíváš toho, že na výstupním konektoru grafické karty je přímo signál CVBS. Takže ta tvoje redukce za 45Kč je pouze redukcí z jednoho typu konektoru na jiný, ale nikoliv redukcí S-Video signálu na CVBS. Nepleť si pojem s průjmem. :-)[/quote]


... ale her-ura asi nezajímalo na jaký signál to má převést, ale jak propojit PC s TV a já taky o převádění signálu nic neříkal. Jen jsem dal možnost, jak to funkčně a levně propojit. Funguje to a všichni jsou spokojení :-)
Xanad (38)|4.10.2004 00:09
No jo, ale to musíš mít na kartě připojený 7 PIN a to já nemám. Ledaže bych z cinche redukoval tmu na scart.
Pitomec (10211)|4.10.2004 09:16
[quote=Sally]... ale her-ura asi nezajímalo na jaký signál to má převést, ale jak propojit PC s TV a já taky o převádění signálu nic neříkal. Jen jsem dal možnost, jak to funkčně a levně propojit. Funguje to a všichni jsou spokojení :-)[/quote]
Nevím jestli her-ura, ale rozhodně neaplikuj svoje dojmy získané u jednoho typu grafiky plošně na všechny ostatní... :-I
Sally (142)|4.10.2004 11:40
[quote=Pitomec]
Nevím jestli her-ura, ale rozhodně neaplikuj svoje dojmy získané u jednoho typu grafiky plošně na všechny ostatní... :-I[/quote]
...hmm, nevím jestli si to někdy aspoň vyzkoušel, ale šlape to i na jiných grafikách než mám já a to mám ověřeno.
Ať se každý rozhodne sám a pak uvidí. Myslím že za těch pár korun to za zkoušku stojí.
Nikomu mé řešení nevnucuju.
Xanad (38)|4.10.2004 12:17
:-!!! :-!!! Taj sem jak alchymista, vzal jsem drátek s barevnou složkou, udělal šmodrchy šmodrchy a přišmodrchal jasovou a je to doma, jen nevím jestli tam nemám dát ten kondík. Co tam vlastně dělá za funkci
Pitomec (10211)|4.10.2004 14:20
Ještě k tomu přišmodrchej audio káblík a bude to i hrát :-E
Xanad (38)|4.10.2004 17:40
To už mám zase připojený na Genius home theatr. :-D

Digital ještě do televize nevymysleli :-E
Sally (142)|5.10.2004 00:28
[quote=Xanad]:-!!! :-!!! Taj sem jak alchymista, vzal jsem drátek s barevnou složkou, udělal šmodrchy šmodrchy a přišmodrchal jasovou a je to doma, jen nevím jestli tam nemám dát ten kondík. Co tam vlastně dělá za funkci[/quote]
... a jak ti to hraje? Já jen, aby Pitomec viděl, že to jde i někomu jinému, než jenom mě.
Pitomec (10211)|5.10.2004 07:53
Určitě to hraje perfektně - dokonce bych řekl, že i líp, než při přímém propojení S-Video>>S-Video :-E
Xanad (38)|5.10.2004 10:50
No asi tak na přehrání DVD to stačí, měl jsem možnost v v práci vyzkoušet GF4 S-VHS na S-VHS do TV SONY a bylo to to samé.

Problém je v tom, že TV nemá zase tak světoborné rozlišení a ten rozdíl, aspoň co jsem četl je někde kolem 4%, něco jiného je to u videí, kde strácím klasickou cestou, z kameri do videa, a ještě přehráním z kamery do videa, tak tam se ten rozdíl pohybuje okolo 20%.

Asi se s tím nedá určitě používat TV jako monitor
imported_Miki (9)|16.2.2005 03:03
Koupil jsem si kablik u Krupu a mam podezreni, ze je zapojenej obracene (C primo a Y pres kondik). Vede me k tomu popis zapojeni od[ b]minduton
+ odkaz na nakres http://www.digit-life.com/articles2/gf4/geforce4-tv-out.html dal, ze komp. nezdetekuje pripojeni zarizeni na S-Video vystup, pricemz kdyz zkratuju to co je podle me Y vuci zemi, tak se zdetekuje.

Chtel bych ale radsi mit jistotu, abych nebyl za debila, az to pujdu reklamovat a tak se ptam - ten nakres pinu je "ze predu" tedy kdyz se z venku podivam na konektor v poctaci a nebo ze vnitr tzn. jako kdyz se podivam na konektor v PC ze zadu (konektor na kabelu naopak ze ze predu)
imported_Miki (9)|16.2.2005 14:55
Tak v tomto navodu jsou konektory i vyfocene, takze nemuze byt sporu o moznem stranove zamene...

http://www.weethet.nl/english/video_connect_pc2tv.php
Tergos (7)|16.9.2005 10:47
Díky za vaše příspěvky, dost věcí mi to objasnilo, ale teď bych měl jeden dotaz; potřebuju propojit počítač s televizí na 15 metrů, můžu jak přes S-VHS, tak přes cinch...
Budu mít lepší obraz, když koupím kabel S-VHS->scart+redukci scart->cinch nebo mám koupit levnější prodlužku cinch->cinch a rozdíl bych ani nezpozoroval?
Můj selský rozum mi říká, že 15m je docela štreka a 4 vodiče jsou méně náchylné než jeden, ale radši se ptám :)
Dííííky :)
Saxel (2279)|16.9.2005 10:58
[quote=Tergos]Budu mít lepší obraz, když koupím kabel S-VHS->scart+redukci scart->cinch ...[/quote]
Zkontroluj jestli tvoje TV neumi S-VHS. Novější televize umí přepnout vstup S-VHS i na scartu. Potom bys nepotřeboval redukci scart - cinch.
Tergos (7)|16.9.2005 11:18
Bohužel nemá. Jen scart a cinch. Navíc bych to potřeboval propojit i obráceně: z videa (pouze cinch) do tv karty (s-vhs nebo cinch).

Tak by mě právě zajímalo jesi mám radši koupit tyhle dvě věci:
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=470&zbo=62126
http://www.hadex.cz/grcwh/productCatalog.asp?cat=Konektory%2C+redukce&sCat=SCART+%2D+redukce (D927 /úplně dole/)
nebo 15ti metrový 3x cinch A+V kabel.
Saxel (2279)|20.9.2005 09:33
[quote=Tergos]Bohužel nemá. Jen scart a cinch. Navíc bych to potřeboval propojit i obráceně: z videa (pouze cinch) do tv karty (s-vhs nebo cinch).[/quote]
V tom případě bych se přikláněl k levnější variantě - kabel A+V se třemi cinchi na každém konci. Případně na straně u PC ještě nahradit audio cinche jedním jackem do zvukovky.