Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV ze zdravotního hlediska - oči....

stani (1647)|18.2.2006 21:50
Jaká TV je ze zdravostního hlediska - pro oči nejvhodnější?

Jasně, že CRT bliká(i 100Hz), asi nejlepší je tedy LCD - ta samozřejmě nebliká.

Ale jak je to s plasmou? Nedávno jsem četl v návodě k plasma TV, že by člověk měl od ní sedět ve vzdálenosti 5 - 7 násobku úhlopříčky - jinak že si ničí zrak? Jak je to možné? Plasma také "bliká"?
Modena (1706)|18.2.2006 22:00
stani
To je o vyzařování - vakuovka i plasma mají obě tu nepříjemnou vlastnost tzv. tvrdého (gama) záření - každá trochu jiného, ale v principu vždy malinko škodlivého ! Vakuovka cca 25-30cm od obrazovky, plasma díky výbojům v plynových komůrkách o něco větší, ale delší (méně škodlivé) frekvence ! Mno . . . když na těch obrazovkách neskenuješ bulvama, nebo nespíš, je to víc, než v pohodě :-E žádný strach ani z jedné mít nemusíš, protože nemoc z ozáření Ti nehrozí - klidně Geigerův přístroj odlož ! ! ! :-D :BB:
ODSakEda (2278)|18.2.2006 23:53
stani LCD! (např. při statickém snímku, fotce či zobrazování woken mám defacto fps 0!!! :-) udávaná frakvence u LCD je vlastně jen frekvence vysílaná grafikou PC pro převodník v LCD a dalo by se říct, že i maximlní onbovovací frekvencí, kdyby např. video či fotky prohlíželi rychlostí naximálně např 75fps (což je vlastně 75 Hz progresívně) , což u videa-25 až 30fps a u fotel nepočítám že by je někto prohlížel rychleji než 1 až 2 fps... je rezerva dostatečná a setrvačnost diodek způsobí efekt jako u žárovky na 220v/50Hz s rozžhaveným vláknem,narozdíl od CRT monitoru, kdy i těch 75fps progresívně je málo a je třeba alespon 85 až 90Hz, ale 50fps (50Hz) prokládaně -telka a systém PAL, stačí -tedy jak komu, mě to vadí! asi mám dobrý postřeh?) )
clee (6592)|19.2.2006 00:24
lidi leta koukali na 16fps 8mm filmy a nevsim sem si ze by to nekomu vadilo, jedinej pruser je to zareni, ale nekolik screensuckeru znam a nadory ani spatny oci nemaj, ja mam napriklad docela dost diptrii nekdy od sedmi let tzn. davno predtim nez sem zacal travit dlouhy dny a noci u monitoru :-)
stani (1647)|19.2.2006 08:54
[quote=Modena]stani
To je o vyzařování - vakuovka i plasma mají obě tu nepříjemnou vlastnost tzv. tvrdého (gama) záření - každá trochu jiného, ale v principu vždy malinko škodlivého ! Vakuovka cca 25-30cm od obrazovky, plasma díky výbojům v plynových komůrkách o něco větší, ale delší (méně škodlivé) frekvence ! Mno . . . když na těch obrazovkách neskenuješ bulvama, nebo nespíš, je to víc, než v pohodě :-E žádný strach ani z jedné mít nemusíš, protože nemoc z ozáření Ti nehrozí - klidně Geigerův přístroj odlož ! ! ! :-D :BB:[/quote]


Jo, díky za odpověď, ale mě přeci jenom zajímá(jak jsem se ptal v původní otázce) zda plasma také bliká(jako např. CRT)?.....
ODSakEda (2278)|19.2.2006 15:01
stani Jo! Bliká! Sice 100Hz, ale hnus! Tedy zase-jak pro koho. O hrubosti zrna obrazových bodů u plasem s 480řádky svisle ani nemluvě... :-k