Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ratDVD a konverze do DVD

ruda (134)|18.2.2006 12:53
Ahoj lidi,
dostal jsem pár placek s Total training with AAE, celkem 13 dílů a je to ve formátu ratDVD. Při konverzi do DVD pomocí sw ratDVD mi cca za hodinu udělá 3%. Když si představím že toho je 13 dílů, běhá mi mráz po zádech.
Nemáte někdo s tímto formátem lepší a hlavně rychlejší zkušenost?
Modena (1706)|18.2.2006 13:57
ruda
Když mi to okopčíš, rád Ti je převedu třeba do HD ! ! ! :-E :-R :-) :BB: :BB: :BB:
ruda (134)|18.2.2006 16:23
Okopčit to není problém, jsou to celkem 4 placky, první díl už je hotovej, zbejvá ostatních 12 na 3 plackách. Smahni mi kam ti to mám poslat. Ale poraď čím kromě ratDVD to překonvertovat, taky budu rád, když se něco naučím
imported_luky (147)|18.2.2006 18:05
Možná jsi to četl, možná je už i něco lepšího, než to co se nabízí na webu ratDVD na konverzi do jiného formátu.
[code]http://owebu.cz/zajimavosti/vypis.php?clanek=779[/code]
Každopádně zajímavý formát ratDVD(pro PC) a ještě zajímavější obsah těch tvých placek.

Nějaká zajímavá videa pro AE s použím pluginu Trapcode jsou i zde:

[code]http://www.trapcode.com/gallery.html[/code]
Spider (176)|18.2.2006 19:39
U ratDVD trvá doba zbalenia okolo 6 hodin pri nastavení vyššej kvality a doba rozbalenia aj okolo 8 hodín.
stayman (12393)|18.2.2006 19:40
A to na co je preboha? To jak vlada co pouziva 7zip :-k :-D
ruda (134)|19.2.2006 19:32
Taky jsem na ten formát koukal jak jelen, ale jak píšu, dostal jsem to a darovanému koni na zuby nehleď. Jen mě zaráží ta doba konverze a tak koumám jak z toho ven :-G
Spider (176)|20.2.2006 08:55
Myslel som pri jeho ospevovaní, aké to je terno, ale zistil som, že to je len bláznovina. Oni ľudia si hovoria, že sa im toho viac zmesti na DVD a rýchlejšie sa to stiahne, ale som odporca tohto formátu :((
ruda (134)|20.2.2006 09:35
Obětoval jsem ze zvědavosti něco přes 6 hodin na konverzi do DVD, abych si ověřil, zda pisatel článku na owebu má pravdu a ejhle - on ji má. Jelikož kvalita ratDVD je už tak dost :-k , tak po konverzi se ještě znatelně zhorší. Ještě že to v tomto formátu přehraje i WMP 10, dá se na to aspoň koukat.
vlada (3470)|20.2.2006 21:10
ruda
To že půjde kvalita dolů je celkem jasný. Originál DVD se ztrátovou kompresí MPEG-2 se ztrátově překomprimuje do formátu ratDVD a to se opět ztrátově překomprimuje do MPEG-2. Výsledek je jasnej...

Vzhledem k tomu, že jakýkoliv bonusy a menu na DVD nemilosrdně likviduju, tak je mi tenhle formát zcela k ničemu. Ale na druhou stranu předvedl jeho autor zarážející výkon. Naprogramovat komplet menu strukturu, enkodery zvuku a videa, zároveň directshow filtry pro navigaci a dekódování, muselo to dát dost práce.

Pokud to srovnam s jinejma formátama, je to skoro zázrak, že to funguje. Doteď existuje pouze jeden program schopný přehrát MP4 menu a jeden CLI program, který to menu umí vytvořit. Potom tu je jeden jediný program pro kopírování menu z DVD do Matrošky a přehrát to umí zatim jedině VLC a ještě s problémy. Pak tu je DIVX kontejner, alias 137. hack AVI, který umí menu. Je to zatím celkem ubohost, co se dá kromě DVD pro menu použít.

Divný mi je to, že autor ratDVD nemá nikde žádný popis funkce jeho kompresního algoritmu. Když tvrdí, že je tak dobrej, proč se teda nevyskytuje jako samostatnej formát. K celýmu ratDVD nemam moc velkou důvěru, ale oceňuju to množství práce, co do toho někdo vložil.

P.S. Pro Staymana - formát 7-zip už objevil i takovej bulvár jako Živě, já jsem ho objevil a propagoval už před několika lety. Někdo ten vývoj táhnout musí, ostatní se vezou a remcají.