Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS wav

Blody (17)|18.2.2006 10:28
Mam stažené v pc dts wav cd a chtěl bych to vypálit zase jako originál,ale nevím v jakym programu. Někde sem četl tip na Disc Welder Chrome.
Vypadá to opravdu nadějně ale ke stažení je pouze demo a ten asi nevidí žádnou mechaniku. Nevěděl by někdo o něčem takovym nebo crecku ??
Pomozte prosím už se s tim morduju moc dlouho..
Modena (1706)|18.2.2006 10:40
Blody
DiscWelderChrome II. je soft především na tvorbu DVD Audio, ne na smažení dts CD !
DTS existuje v podstatě s dvojí samplovací frekvencí - na DVD 48kHz, na CD 44.1kHz ! Jeden z mála dostupných softů, co dokáže převod z 6k *.waw na tyto formáty je např. Minnetonka SurCode DTS !
Nevím, co Ti brání, máš-li uloženo na HDD v DTS 44.1 vypálit CD třeba v Neru ? :-?
Blody (17)|18.2.2006 10:46
Nero mi to bohužel nevydí DTS-Track-001.wav .Jestli to správně chápu tak dts audio cd v neru nevypálim (nevim jako co to pálit) ,protože by to převedlo na jiný formát ??
Blody (17)|18.2.2006 11:09
Na ten Minnetonka SurCode CD Pro DTS jsem koukal ,mylim že ten pouze dts sestaví z několika wavů ale to asi neřeší můj problém, já to chci pouze vypálit jako dts audio cd. každopádně dík za jakoukoliv radu
Modena (1706)|18.2.2006 11:31
[quote=Blody]Nero mi to bohužel nevydí DTS-Track-001.wav .Jestli to správně chápu tak dts audio cd v neru nevypálim (nevim jako co to pálit) ,protože by to převedlo na jiný formát ??[/quote]
Zkus to vypálit, OK ? Než bych Ti to vysvětlil, budeš to mít 5x . . . :-E :BB:
Blody (17)|18.2.2006 12:06
Když to chci vypálit jako hudební cd tak mi to zahlásí že v aplikaci nero došlo k chybě ukončit apl
Modena (1706)|18.2.2006 12:08
Blody
Zkus CD ISO ! :-R
Blody (17)|18.2.2006 15:03
Nebuď prosím tak skoupej na slovo cdiso vypálí pouze image už hotové ne?
Modena (1706)|18.2.2006 15:21
Blody
Ne - prostě to vypal jako data - zkus to ! Já jsem s tímhle konkrétně neexperimentoval, protože dělám dts na DVD jako 2. zvuk stopu a navíc to smažím v Encore, ale jsem celkem přesvědčenej, že Ti to DVD player s dts dekodérem přečte ! :-)
Blody (17)|18.2.2006 15:43
Tak sem to vypálil na cd jako data a stolní dvd to nečte ,dts dekodér má. :((
Modena (1706)|18.2.2006 16:28
Blody
OK ! Vydrž do zítra - zkusím encodovat jeden song a cvičně ho vypálím na CD, jestli to mě půjde ! :-) :BB:
Blody (17)|18.2.2006 16:34
Díky,nezapomeň že je to grabovaný z originál dts cd. Nevim jak vypadá originální song na cd ,jakou má příponu. Myslim že to wav asi nebude
Modena (1706)|18.2.2006 16:54
Tak mě to hraje . . . :-? Panasonic 97 ! :-I
Blody (17)|18.2.2006 18:45
poslal bych ti jeden wav a pak by to bylo jasnější co ty na to?
xxx79 (27)|19.2.2006 02:24
Apropo panove,
wav v DTS ktere chces vypalit ma jakou vzorkovaci frekvenci??
Pokud ma 48kHz tak to jako audio cd nevypalis proto ti to nero asi hazi chybu.
Pokud je ten wav soubor 44.1 kHz tak neni zadny problem wav soubor vypalit jako audio cd v jakymkoliv programu ktery umi palit klasicke audio cd + muzes pouzit i cdtext (pozor pak na pousteni v pristrojich bez dekoderu DTS-nelze prehrat jde jen sum resp. jen data -> 110010101 prevedene na analogovy signal :-) )

Jinak muzes mit jeste jeden problem a to ze v tom wav souboru neni presne to co potrebujes, zkus si stahnout prehravac VLC podporuje prehravani DTS i z techto wav souboru pokud ti ho neprehraje tak je chyba v souboru.
[code]http://www.videolan.org/vlc/
[/code]
JInak copak ze to mas za audio v DTS???

Uz jsem vytvarel audio cd v DTS z DTS stopy DVD.
Muj postup byl velice primitivni.
Stahnout si 2 programky vic netreba:
DVD Audio Extractor v3.5.0
SurCode DVDpro DTS 1.0.2.1
(samozrejme vse full)
v dvd extractoru si nechas vytahnou ze stopy DTS (nebo DD "AC3") zvuk do wav souboru ale pozor ne do samotneho ale do jednotlivych wav mono souboru (kazdy kanal zvlast),dale je nutne nastavit vzorkovaci frekvenci na 44.1 pokud chces delat audio cd v DTS a muzes taky nastavit normalizaci (neni nutna)
Extractor ti kazdou stopu vytahne do jednotlivych mono stop ocislovane 1-6 pokud budete tapat ktere cislo predstavuje jaky kanal tak je to v napovede nebo zde (1-L,2-R,3-C,4-LFE,5-LS,6-RS)

Pokud jsou jiz pripraveny tyto stopy tak staci zapnout Surcode a kazdou stopu do nej hodit (shoduji se jako vystup extractoru od zhora dolu 1-6),nastavit frekvenci na 44.1 a kam se ulozi cilovy soubor pak se jen spusti kodovani.
Takto hotovy soubor se vypali jako audio cd a sup snim do dvd s podporou DTS 8-)
Surcode umi spojit 6 mono stop do dts s temito priponama
DTS Padded format (".dts"),
DTS Compact format (".cpt"),
DTS WAV file format (".wav").

Pokud mate jeste nejaky dotaz sem snim :-)
Blody (17)|19.2.2006 10:24
:-!!!
Blody (17)|19.2.2006 10:25
:-!!!
Blody (17)|19.2.2006 10:26
Díky moc za vyčerpávající odpověď.
Je to cd DTS Audio_Tina Turner - Simply The Best je v 44.1kHz přehraju to pouze ve winampu s dts pluginem VLC to nepřehraje akdyž to vypálim jako audio cd tak to nehraje. :-!!! už sem z toho hotovej
xxx79 (27)|19.2.2006 11:32
coo???? ve winampu to prehrajes a VLC to neprehraje.
Tak to je divny.
Muzes mi nekam hodit jednu skladbu mrknu na to.
A ten plugin na Winamp pro DTS taky,ten se hodi :-)
Blody (17)|19.2.2006 11:44
no nevim kam to mam hodit? máš ICQ ?
Foolproof (2713)|19.2.2006 11:55
[quote=xxx79]coo???? ve winampu to prehrajes a VLC to neprehraje.
Tak to je divny.
:-)[/quote]


Na tom není vůbec nic divného, WinAmp má svůj plugin a VLC používá system, v kterém bohužel chybí source filter nebo není zaregistrovaný atd.
xxx79 (27)|19.2.2006 12:18
VLC se registrovat nemusi
jkros (19)|19.2.2006 14:08
jak to udelat s DTS zvukem do DVD?
vytahl jsem ac3 5.1 rozhodil ji na 6 kanalu a spojil v surcode DTS jako vystup jsem dal ***.dts .v ifoedite do pridam jako stopu ale po authoringu v DVD neni?? proc??
Foolproof (2713)|19.2.2006 14:10
Hm..

Player- tedy VLC je to co skládá ty filtry do Directshow řetězce a tyto filtry zabezpečují přehrávání.Jestliže player nemá tyto filtry vestavěny, musí používat systemové.Jestli není filtr v systemu zaregistrován, máš smůlu.

VLC nepodporuje přímo DTS viz třeba http://www.videolan.org/vlc/features.html

Přímou podporu má vestavěnu např. MediaPlayerClassic PowerDVD aj.
Blody (17)|19.2.2006 16:14
Musim poděkovat xxx97
nakonec mi pomohl problem vyřešit. Šlo opravdu jen o to použít správný software na vypalování Easy CD-DA extractor.
xxx79 (27)|19.2.2006 18:41
[quote=jkros]jak to udelat s DTS zvukem do DVD?
vytahl jsem ac3 5.1 rozhodil ji na 6 kanalu a spojil v surcode DTS jako vystup jsem dal ***.dts .v ifoedite do pridam jako stopu ale po authoringu v DVD neni?? proc??[/quote]

vzorkovaci frekvenci si nastavil na 48kHz?
timur (66)|20.2.2006 18:41
[quote=xxx79].......pokud jsou jiz pripraveny tyto stopy tak staci zapnout Surcode a kazdou stopu do nej hodit (shoduji se jako vystup extractoru od zhora dolu 1-6),nastavit frekvenci na 44.1 a kam se ulozi cilovy soubor pak se jen spusti kodovani.[/quote]
Musí se v Surcode zapínat u jednotlivých stop "SOLO" ?
Dík
xxx79 (27)|20.2.2006 19:16
[quote=timur][quote=xxx79].......pokud jsou jiz pripraveny tyto stopy tak staci zapnout Surcode a kazdou stopu do nej hodit (shoduji se jako vystup extractoru od zhora dolu 1-6),nastavit frekvenci na 44.1 a kam se ulozi cilovy soubor pak se jen spusti kodovani.[/quote]
Musí se v Surcode zapínat u jednotlivých stop "SOLO" ?
Dík[/quote]

Solo nedavat \/ (solo znamena ze se ztlumi ostatni "stopy" a hraje jen ta u ktere mas solo)
Jen nahazej jednotlive wav soubory tam kam patri (kanaly) nastav si vystup a vzorkovaci kmitocet pro dvd 48 a pro audio cd 44.1

Jinak pro spravny chod musis mit i jednotlive stopy jiz pripravene ve spravne vzorkovaci frekvenci jestli se nepletu.
timur (66)|23.2.2006 23:23
Dá se DTS 5.1 ať už v celku nebo jako jednotlivé stopy editovat?Oříznout atd.Mořím se s tím v Auditionu a výsledky žádné.
Dík za radu.
xxx79 (27)|24.2.2006 00:16
[quote=timur]Dá se DTS 5.1 ať už v celku nebo jako jednotlivé stopy editovat?Oříznout atd.Mořím se s tím v Auditionu a výsledky žádné.
Dík za radu.[/quote]

o editaci celku nevim ale jednotlive kanaly jdou, vyextrahuj si kazdej kanal a pak v auditionu edituj neni nic jednossiho,jen si dej pozor na spravnou stopaz abys to nemel rozhozeny :-)
timur (66)|24.2.2006 00:35
Mám každej kanál zvlášt,dal jsem je do auditionu do šesti stop pod sebe a pořád s tím bez úspěchu laboruju.Zkusím ještě to tam dát po jedný a tak každou zvlášt editovat.Mám dvě hodiny záznamu koncertu a chci z toho vytáhnout jen skladby a dát to na CD.
ukazka_263.jpg compile_127.jpg ukazka_263.jpg compile_127.jpg
cuko (7)|23.10.2006 15:58
[quote=xxx79]
Surcode umi spojit 6 mono stop do dts s temito priponama
DTS Padded format (".dts"),
DTS Compact format (".cpt"),
DTS WAV file format (".wav").

Pokud mate jeste nejaky dotaz sem snim :-)[/quote]

Ja chcem vediet aky je vlastne rozdiel medzi .cpt a .dts?
Ked si dam v surcode spravit 6x mono wav na .dts v 768kbps tak to spravi trochu cudne. Zdojnasoby cas a aj velkost. Ked si to iste dam spravit(pri tom istom nastaveni) do .cpt tak to urobi spravne. Vadi ak premenujem koncovku .cpt na .dts?
Tych 6x mono wav mam vybrate s dts v 1536kbps a kvoli miestu to potrebujem znizit na 768kbps.

Edit: V PC ked premenujem .cpt na .dts tak to ide v pohode. MedieInfo pise to iste na .cpt(ked premenujem na .dts tak pise tiez to iste) ako aj na original .dts(zdroj). Tvari sa to v pohode, dufam ze prehravac nebude namietat.
Fanousssek (8)|15.11.2011 20:49
Ahoj, ja mam stazeny jedno album jako DTS CD,jenze frekvence tech pisnicek je 48 Khz, nikoliv 44.1 Khz, takze to nejde vypalit na cd jako hudebni CD. Takze resim jak snizit frekvenci techto dts na 44.1 kHz, bohuzel neuspesne, vi nekdo jak na to? Jak snizit frekvenci dts souboru z 48 KHz na 44.1 KHz za ucelem vypaleni na cd jako klasicke dts cd 5.1? Programy ktery to udajne mely umet to dts bud odpsaly jako nekompatibilni format nebo to proste nesvedly. Poradte, jak snizit DTS wav 48 KHz na 44.1 KHz, dik.
Fanousssek (8)|16.11.2011 17:27
[quote=jarino1978;378133]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=816&page=2[/quote]
Vse to mam procteny. Ale moc mi to nepomohlo.
interfernet422 (1575)|17.11.2011 16:24
Můžeš zkusit rekódovat freeware programem SUPER
Fanousssek (8)|17.11.2011 16:35
[quote=interfernet422;378443]Můžeš zkusit rekódovat freeware programem SUPER[/quote]
Uspesne vyreseno v Audiomuxeru. Jen si vyzadal preinstalaci
Jinak program TFM Audio Toll taky umi par uzitecnych veci
Fanousssek (8)|17.11.2011 18:47
Trapi me jeste jina vec. Jak to vyresit, aby receiver s dts dekoderem detekoval jako dts cely cd,ne jen jednotlivy skladby. Problem je v tom, ze hluche mezery mezi dts songy receiver nedetekuje jako signal DTS a tim padem se po skonceni jedne skladby vypne dekoder a pri zacatku nove skladby se opet zapne,coz rusi produkci,jelikoz pri kazde takove aktivaci dts dekoderu na zacatku nove pisne se vlastne timto narusi zacatek skladby v okamziku, kdy se dekoder detekuje,cili v ten okamzik se zvuk na tento okamzik prerusi. Tzn ze receiver vnima jako dts jen samotny skladby a v mezerach se vypina. Co s tim,aby receiver bral jako dts celou stopaz alba i s mezerami mezi songy, aby se furt nevypinal a nezapinal?Vetsina alb jsou jako obraz disku,ale to nepomuze.
vivid.sk (11472)|17.11.2011 20:12
Skus si napalit dane AudioCD bez medzier.
KamilZ (10277)|17.11.2011 20:25
V jaké přesném formátu to máš (jak si to graboval)? Čím to přehráváš? Jaký máš receiver? A jak to máš propojené?
Fanousssek (8)|17.11.2011 21:21
Bez mezer to palit nebudu,samozrejme tam chci mezery,neco jinyho by byl koncert...Prehravam stolnim dvd prehravacem pres receiver yamaha,samozrejme digi cestou. Je to dts wav,ale ono je celkem fuk co to je,pokud to umi prehrat prehravac,jde o to, ze na tom cd je napr 10 samostatnych dts souboru(songu),coz zapricini, ze mezi soubory v mezere logicky neni zadna detekce a tim se receiver z rezimu dts vypne. Cili asi reseni by bylo udelat z tech 10ti souboru jeden soubor-1 wav a ten rozpocitat cue souborem na jednotlivy tracky kvuli tem mezeram mez songy,ale aby to byl porad jen jeden soubor,aby to i v mezerach bylo detekovano jako dts, tak aby to prehravac takto vyslal receiveru.Ale jak to udelat,spojit to v jeden soubor neni problem,ale jak vytvorit cue.Skutecny obraz disku by tyto problemy nemel. Aspon myslim. Receivr ma napr moznost prepnuti na rezim prijmu cesty signalu na auto,analog a dts.Takze jsem zkusil zapnout dts na receivru,kde jsem doufal ze dts dekoder na zwsilovaci bude prakticky zaplej vkuse,to jsem cekal jako reseni,ale zrejme to nema vliv.Zda se ze to je prakticky totez jako auto,jelikoz to vypina i tak.
KamilZ (10277)|17.11.2011 21:38
No, jsem krapek pomalejší a z Tvého popisu o moc chytřejší nejsem. Píšeš, že většina alb je jako obraz na disku, ale pak píšeš něco o WAV. Takže to nepálíš jako AudioCD, ale jako datové s několika WAV soubory? Zkoušel jsi to jako AudioCD s DAO?
Fanousssek (8)|18.11.2011 01:50
Jiste ze to palim jako audio cd. Nektery alba jsou jako nrg nebo iso,nektery nejsou a jsou to jen wavy ve slozce. Pokud je to obraz,tak to palim jako obraz,pokud jsou to wavy tak to palim jako hudebni cd. V obou pripadech se to chova stejne v tech mezerach. Sice v Neru volbu jestli to chci dao nebo tao atd nikde nevidim,ale Cd se po vypaleni uzavre, nepalim to jako disk, na ktery se da pridavat. A to ma na to vliv,na ten muj problem?
KamilZ (10277)|18.11.2011 07:18
To, jestli se dá nebo nedá přidávat neimplikuje DAO, protože může být i uzavřený disk TAO. Za zkoušku DAO nic nedáš. Tady je ukázka z nějaké starší verze (podle vzhledu): http://pc.poradna.net/q/view/561254-nastaveni-tao-dao-v-neru
Fanousssek (8)|18.11.2011 15:36
[quote=KamilZ;378542]To, jestli se dá nebo nedá přidávat neimplikuje DAO, protože může být i uzavřený disk TAO. Za zkoušku DAO nic nedáš. Tady je ukázka z nějaké starší verze (podle vzhledu): http://pc.poradna.net/q/view/561254-nastaveni-tao-dao-v-neru[/quote]

Dival jsem se v Neru na zpusob zapisu,celou dobu mam nastaven rezim -Disk najednou-DAO. Takze to nema vliv.
jarino1978 (8045)|19.11.2011 08:14
nepálim už dávno audio cd, ale kedysi sa dala v nerovi zrušiť medzera medzi pesničkami, ale voľba tracku bola zachovaná.
Fanousssek (8)|20.11.2011 18:56
[quote=jarino1978;378757]nepálim už dávno audio cd, ale kedysi sa dala v nerovi zrušiť medzera medzi pesničkami, ale voľba tracku bola zachovaná.[/quote]
A jak by to cd pak vypadalo, kdyz bych tam zrusil mezery? U koncertu to je neco jinyho,ale klasicky album bez mezer by bylo trochu divny.To neni idealni reseni...
vivid.sk (11472)|20.11.2011 19:40
Urcite nie. Je to uplne normalne. Skus si to. Kazdy song ma prirodzene na zaciatku a konci 2 sekundovu medzeru. To je "pevna" medzera - ticho v skladbe.
Potom sa este podla specifikacie RedBook moze vlozit "dynamicka" medzera, medzi skladby. A o tejto vravime.
Aj pri prehravani muziky z PC (mp3,flac,aac...) si predsa medzi skladby umelo nevkladas 5 sekundove pauzy a pauzy tam normalne su (len su kratsie).

Alebo ano?