Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Animace cary - rozmazane

1hroch (865)|23.7.2004 10:58
V MSP Paint udelam - animaci - podklad mapa, cara cesty. Kdyz vyrenderuji DV-AVI uncompressed vse je O.K. Jakmile ale prevedu do DV-AVI 1 nebo DV-AVI 2 je cara silne rozmazana, tlustsi, v nekterych mistech prechazi az do inverznich barev. Zkouseno renderovat v Premiere 6.02, Ulead MSP 7.01, Vegas 5 - vysledek stejny. Pripada mi, ze vsechny vyse zminene softy nabizeji stejny Billuv kodek.
Nainstaloval jsem MAin Concept DV Codec 2.4.4-demo, tam byl vysledek o poznani lepsi, ale zase me prestala fungovat Premiera.
Nemate, prosim, nekdo zkusenosti s timto problemem, popripade nejaky postup?
Diky
Whitejoker (616)|23.7.2004 11:09
DV-AVI není nikdy uncompressed. Tam je vždy už použita komprese pro digitální video (upravený MPEG-2 kodek).
Jinak MPEG komprese (a tedy i DV) je ze své podstaty ztrátová a někde tady na TVFreak-u jsem četl, že dělají trošku problémy takřka vodorovné, mírně šikmé linie.
Možná jen 2 x kompresuješ něco, co už kompresovat nepotřebuje.
Po přidání efektu se ti to zřejmě překódovává celé znova, ne jen ty části, které jsi přidal.
Wj
kirk (476)|23.7.2004 11:30
A co takhle použít klasické AVI (nekomprimované RGB)?
1hroch (865)|23.7.2004 11:55
White Joker: "dělají trošku problémy takřka vodorovné, mírně šikmé linie".
Ano v techto partiich je zmineny problem nejzretelnejsi.

Jenze kdyz vytvorim animaci, tak ji potrebuji dostat do nejakeho strihoveho softu jako clip. Takze musim vyrenderovat video.

White Joker: DV-AVI - uncompressed - mozna jsem se nepresne vyjadril - zrejme se jedna o (Kirk)-AVI (nekomprimované RGB) - datovy tok cca 35 MB/sec. Ale kdyz tohle predhodim napr Premiere, tak si to stejne prezvejka do DV-AVI.

Zkousel jsem ruznou bitovou hloubku, PAL, NTSC barevny filtr, ruzne jine filtry - stejny vysledek.
Zajimave je - pokud pouziji jako podklad jednu barvu a ne obrazek je vsechno O.K.
Anonymous (825)|23.7.2004 13:21
[quote=1hroch]Ale kdyz tohle predhodim napr Premiere, tak si to stejne prezvejka do DV-AVI.
[/quote]

Nic si nepřežvejká když nastavíš projekt na nekomprimovaný. Snad si nemyslíš že nějaká tenká čára nebude po kompresi rozmazaná ... \/ \/ \/

Billuv kodek si mužeš vypnout \/ , a nastavit i plné rozlišení :-I
clee (6592)|23.7.2004 15:10
mmnt DV neni upravenej MPEG-2, ale modifikace kodeku typu MJPEG...
Jidan (3)|29.7.2004 08:45
To 1hroch: Už si se seznámil s Adobe After Effects. Všechno co popisuješ tam uděláš od A do Z za 15 minut. Jestli After Effects máš napíšu ti krátký návod. Čára má nastavitelné patametry, animace čáry podle křivky kterou můžeš přetvářet, duplikovat, renedering...

čau
Jidan
1hroch (865)|29.7.2004 12:54
To Jidan: Vcera jsme nainstaloval Adobe After Effects 6.5 Pro, ale nemel jsem cas se tim zabyvat - kdyz jsem vsak uvidel manual 780 stranek, tak jsem usoudil, ze je to typicky produkt od Adobe - nic jednoducheho.
Proto bych Ti byl povdecen za nejaky navod tykajici se tohoto problemu.
Pokud by zatezovalo tento server, muzes jen osobne na e-mail:
[email]pesser@pbstre.cz[/email]
Diky