Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Srovnání délky zvuku s videem

Jirka007 (17)|23.7.2004 09:44
Ve Virtual Dubu jsem pouze do videa přidával tittulky a rozhodil se mi zvuk, se kterým jsem nic nedělal. Vím,že o kousek níž se o tom mluvilo,ale nějak jsem to nepochopil. Můžete mi prosím pomoci?
Jirka007 (17)|23.7.2004 09:56
Jo a jak zjistím o kolik mám upravit zvukovou stopu?
Jak je protom ve virtualdubu spojím?
Omlouvám se za takové asi pro spoustu pitomé otázky ale fakt nevím kde jinde se zeptat.Díky Jirka
mirekv (7169)|23.7.2004 10:09
Popiš jak se ten zvuk rozhodil (posunul, zkrátil, prodloužil, proměnlivě...)
Jirka007 (17)|23.7.2004 10:32
Vypadá to že je zpožděný od videa.
Prostě to byl hotový divx, jen jsem do něj ve virtualdubu vložil titulky, a tohle mi to udělalo.
hupox (22)|23.7.2004 10:47
Ale napis presne, ci sa len celkovo posunulo o urcity cas, alebo na zacatku je dobre, a postupne sa rozdeluje od obrazu a pod.
Jirka007 (17)|23.7.2004 11:59
Postupně se to prodlužuje. Spíš to vypadá,jako kdybych měl jiej počet snímků za sekundu a nějak se mi tím posouval ten zvuk. Kde vůbec zjistím kolik má to video snímků za vteřinu?
Já to nechtěl původně nijak konvertovat,jen tam hodit ty titulky.
mirekv (7169)|23.7.2004 12:21
Nevím proč zrovna chceš vypalovat titulky natvrdo, ale to je tvoje věc. Bez rekomprese to však nejde. Porovnej délku zdrojového a cílového videa - ve VirtualDubu. Tamtéž zjistíš i fps (info o souboru).
kirk (476)|23.7.2004 12:22
Podle tvého popisu, mám pocit, že zvuk v originálním videu měl variabilní datový tok (VBR). A ten dělá VirtualDubu problémy. VirtualDub je zastaralý, tak se na něj vykašli. Stáhni si VirtualDubMod. Má spoustu možností, které žádná z verzí klasického VirtualDubu nemá :BB: Jedná se vlastně o modifikaci klasického VirtualDubu s mnoha vylepšeními :BB: Nečiní mu žádný problémy nacpat do videa MP3, AC3, OGG-vorbis nebo dokonce DTS zvuk! :-) A s MP3 VBR zvukem nemá žádné problémy. :BB: U ČESKÉ verze pak v menu NASTAVENÍ, vyber NASTAVENÍ PROGRAMU a zaškrtni "By default try processing MP3 VBR streams like NanDub". To bude mít za následek, že při zpracovávání AVIček nebude docházet k likvidaci variabilního bitratu u MP3 zvuku (NanDub taky neměl problémy s VBR MP3 zvukem):BB: Pak už jen musíš při každém otevření AVIčka s takovýmhle zvukem potvrdit, že se zvukem má VirtualDubMod pracovat metodou, jakou s ním pracoval NanDub. :BB: Ovšem musíš mít původní AVIčko. S tím "poškozeným", který jsi nedopatřením vytvořil, se už nedá nic dělat :-(
Jirka007 (17)|23.7.2004 12:40
Díky,ale kde v tom virtuadubmodu přidám do toho videa titulky?
Nemám tam filtr subtitles jako ve virtualdubu :-((
kirk (476)|23.7.2004 13:00
Vypadá to sice paradoxně, ale v menu "stopy" vyber "zvukové stopy". Tady pak stiskni "přidat stopu". A vyber soubor s příponou *.srt. Výsledek pak ulož jako MKV soubor. Možná, že to podporuje i OGM soubor, ale nejsem si jistej. Titulky pak bude možné libovolně vypínat a zapínat :BB: Dekódovací Filtr na Matrosku (MKV) najdeš na adrese: http://packs.matroska.org/

bez problémů přehraje MKV soubor s titulkama některá z nových verzí BSPlayeru :BB:
Jirka007 (17)|23.7.2004 13:08
Nechci tu stopu zapínat ani vypínat. Prostě chci jen natrvro do toho videa dostat ty titulky. Jakmile spustím video,rovnou budou titulky v obraze. Bez možnosti výběru. Přes ty zvukové stopy se mi tam ale ty titulky neukázaly. Jde mi o to,že když to strčím do stolního dvd, tak už pojede jen jedno video už se zakomponovanými titulky.
clee (6592)|23.7.2004 13:28
je to uplne stejny jen do slozky plugins ve slozce vdmodu musis nakopirovat ten plugin z puvodniho vdubu
Jirka007 (17)|23.7.2004 13:31
děkuju,jsem to ale trubka :-)