Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

z PC na DVD-rekorder

zedino (34)|16.2.2006 22:10
plspotrebujem poradit ako prehodit filmy z PC do dvd rekordera, rekorder ma FireWire vstup na kmpe samozrejme mam FireWire vystup, ako to spravim, teda hlavne akym softom
Pinacle Studio 9 mi napisalo ze externe zariadenie nerozpoznane
DVD rekorder je Panasonic DMR-EH60 DIGA tusim ci tak nejako, mam ho zapnuty a je v rezime DV-in, ziaden soft teda ani vegas ho nespozna

Dik
Badis (226)|19.2.2006 19:28
A co to v PC vypálit na DVDčko (RW) a pak to v mechanice DVD rekordéru nahrát na HDD? :-)
ODSakEda (2278)|19.2.2006 20:06
zedino Ty nemáš v PC DVD-ROM/-R/-RW mechaniku???..., to je defacto DVD recorder!!!
Pitomec (10211)|21.2.2006 10:38
[quote=zedino]plspotrebujem poradit ako prehodit filmy z PC do dvd rekordera, rekorder ma FireWire vstup na kmpe samozrejme mam FireWire vystup, ako to spravim, teda hlavne akym softom
Pinacle Studio 9 mi napisalo ze externe zariadenie nerozpoznane
DVD rekorder je Panasonic DMR-EH60 DIGA tusim ci tak nejako, mam ho zapnuty a je v rezime DV-in, ziaden soft teda ani vegas ho nespozna

Dik[/quote]
Stačí si přečíst návod na obsluhu toho DVD rekordéru a hned zjistíš, že ten FireWire vstup má pouze na připojení kamery (a nikoliv PC - o tom se tam nic nepíše).
zedino (34)|3.3.2006 14:07
co neznasam je podcenovanie niektorych uzivatelov nielen tohto ale prakticky vsetkych for kdekolvek sa clovek prihlasi, aby som uviedol veci na spravnu mieru digitalizaciou videa som sa zaoberal uz vtedy ked niektori z prispievatelov nemali ponatia o tom co je pocitac, ale aby som neurazal radsej skoncim, moj problem je v tom ze sa mi uz jednoducho nechce strihat a konvertovat v kompe, mam cca 200 GB DV materialu na diskoch a chcem to vypratat, do pocitaca som to nahral v case ked som DVD rekorder nemal, a teraz swom to jednoducho chcel prehrat cez i-Link do dvd rekordera a tam to primitivne spracovat a vypalit, nepotrebujem ziadnu super kvalitu su to len moje domace videa nerobim ziadne reklamy ani nic, a chcem to co najjednoduchsie, preto som myslel, ze kedze cez ilink idu len data tak to nazeniem priamo do dvdrekordera ale neda sa, proste hladam soft ktory mi to spravi, ak neexistuje, staci napisat neda sa :)

edit: ale ked tak rozmyslam ono to asi fakt ani nie je mozne, lebo cez i-link idu data nie obraz a teda by dvd rekorder asi musel podporovat DV rekording co nepodporuje a preto ho vlastne soft nespozna, teda to je moje chapanie veci, oki, tak uz neotravujem, budem to musiet predsa len zostrihat v kompe
mirekv (7169)|3.3.2006 15:51
zedino
Čoveče, tys asi udělal rekord v délce složené věty! :-E
vlada (3470)|3.3.2006 17:32
zedino
i-Link výraz nepoužívej. Je to FireWire nebo IEEE1394. Tím si Tě většina diskutujících automaticky zařadí do kategorie "LAMA" :-)

Zkusil bych pro export přes FireWire použít program WinDV, pokud neuspěje, tak to asi opravdu nejde. Není to ale tak zcela vinou FW vstupu na DVD rekorderu. Ten samozřejmě předpokládá formát dat AVI/DV. Tam žádný obraz nikdo nepředpokládá \/

Zkomprimuj to a vypal v PC. To je nejjednodušší.
zedino (34)|3.3.2006 20:13
na kamerach a dvdrekorderoch sa skor oznacuje ako i-link - preto som to pouzil aj ja, nie firewire alebo ieee, a nech si ma kto chce oznacuje ako chce, ide mi prave o to ze sa mi nechce to spracovavat v pocitaci a konvertovat a vypalovat, proste len nahadzat na drive v rekorderi a ... ale to je jedno, nevie to ani windv, takze tudy cesta nevede :), budem to asi musiet predsa len spravit staroselsky a spracovat a vyexportovat na dvd v kompe

PS: aspon jeden normalny prispevok, dik vlada
zedino (34)|3.3.2006 20:17
myslel som ci neexistuje player ktory mi pusti stream nie len na monitor ale aj do "FireWire"
vlada (3470)|3.3.2006 20:55
zedino
O nějakém přehrávači, který používal FireWire jako TV-OUT jsem kdysi slyšel. Ale už si vůbec nepamatuju, zda to bylo pouze v teoretické rovině nebo to opravdu fungovalo. Zkusim zalovit v paměti a na internetu, jestli si nevzpomenu.

Ale bál bych se toho, že tu nastane stejný problém. Myslím si, že FW je pouze jednosměrný. Jeden přístroj ovládá, druhý poslouchá. Podle mě nepůjde ani kopírovat mezi dvěma kamerami nebo dvěma PC. Je to stejný jako chtít propojit 2 USB klíčenky. Jedno je zařízení mass storage, druhý je USB host. U FW to asi bude stejný. Ale je to jenom moje teorie, s jistotou to nevím.
Pitomec (10211)|3.3.2006 21:00
U FW to stejný není a 2 kamery lze propojit stejně dobře jako 2 PC (někdy se i síť dělá přes FW).
zedino (34)|3.3.2006 22:51
nasiel som ten soft, vola sa Video2DV a presne robi to co potrebujem teda prehra video stream cez FW, ale problem bude asi niekde inde, mne totiz system vobec DVD recorder nespozna, takze si myslim ze ak by ho spoznal tak sa bude chovat presne ako zaznamove zariadenie pre "export na pasku/ to tape" a bude slapat, to jje moj nazor ale musel by to niekde skusit, teda zaver je asi ten ze Panasonic DVD recorder nie je kompatibilny s MS Windows (zase som sa len nasral), aj ked moze byt chyba aj v karte pretoze systemom ani necukne ze sa nejake zariadenie pripojilo, hoc aj nezname, takze ak by ho spoznal, asi by sa to dalo spravit aj cez Vegas a vsetko to ostatne cim sa edituje video pomocou Exporttu na pasku, musi byt proste v zozname zariadeni aj standardny MS DV Camera And VCR driver od windozov, pokial nie je tak na zariadenie windoz ani nekuka nie ze by o nom co len vedel

a tym som svoj problem ukoncil a asi definitivne, este skusim ci mi to pojde na notebooku, a uvidime
vlada (3470)|3.3.2006 23:11
Pitomec
Tak potom by to mělo jít propojit. Je to divný...
Pitomec (10211)|3.3.2006 23:17
Proboha už pochopte, že pokud to výrobce DVD rekordéru neumožní, tak to prostě neumožní a vymalováno - tady nemá smysl řešit nesmysly :-I
Mimochodem - DVD rekordér se chová stejně jako PC, tj. umí ovládat kameru a tahat z ní, ale sám nemůže být kamerou řízen. PC naprosto stejně - umí ovládat kameru a tahat z ní (a díky obousměrnému FW i do ní), ale kamera ho ovládat neumí. Takže tady zcela jednoznačně musí výrobce DVD rekordéru provést kroky, aby to šlo PC>>DVD rekordér (např. Pioneer 320 to umí a dokonce i opačně, tj. DVD rekordér>>PC).
zedino (34)|4.3.2006 15:22
no ono si myslim ze ani v naqvodoch na pioneer sa nepise ze sa tam moze pripojit PC ale sa hovori len o kamere, v kazdom pripade je do blbost pretoze ak daju standardizovany vstup na zariadenie, tak sa ma chovat standardizovane a teda dokazat prijat data aj z PC nie len z kamery, ono to podla mna ide, len to zariadenie sa neobjavi vo Windozoch a teda mu nenatiahne ovladac a tam je pes zakopany, idem pobehat po nete, ci nejaky manik nieco na to nevymyslel
Pitomec (10211)|4.3.2006 19:04
Ty seš nepoučitelnej 9-) Sám fakt, že se jedná o nějaký digitální rozhraní ještě nutně neznamená, že musí být použitelný ke všemu, co si zrovna uživatel zamane. Mimochodem - mně se ten rekordér ve Windows bezproblémů ukáže jako AV/C zařízení (ale nejde na něho nic dostat, to je jasný). Naproti tomu Pioneer je odzkoušen a zápis na něho funguje (i čtení z něho).
zedino (34)|4.3.2006 20:49
omyl uz mi to funguje, v pohode viem dostat na toho panasonika video z PC, problem bol v kabelazi, mal som spojene 2 kable 4M/6M + spojka 6F/6F + kabel 6M/6M a v tom bol problem, ta prechodka nejako nefacha, ale ked som tu prechodku 6F/6F vybral a napojil to priamo kablom 6M/4M tak mi to ide bez problemov, akurat ze sa to neda automaticky ovladat z PC, musim manualne zapnut rec na dvdrekorderi, takze sa s tym len stacilo trochu pohrat a prepac Pitomec ale tvoje rady asi budem brat odteraz s rezervou, aroganciu si samozrejme nevsimam, len staci byt trosku tolerantnejsi :)

PS: mozno pre niekoho nie, ale pre mna bola tato diskusia dost prinosna, dik vsetkym ktori sa zapojili, hlavne ze som ten problem vyriesil, aj ked ako to vo vacsine pripadov byva, ten problem bol ako sa hovori "medzi klavesnicou a stolickou" :-D

PS2: ide to v pohode cez Vegas 6.0c, ostatne softy som neskusal, naco aj, Vegas mi staci ;-)
Pitomec (10211)|5.3.2006 14:28
[quote=zedino]omyl uz mi to funguje, v pohode viem dostat na toho panasonika video z PC, problem bol v kabelazi, mal som spojene 2 kable 4M/6M + spojka 6F/6F + kabel 6M/6M a v tom bol problem, ta prechodka nejako nefacha, ale ked som tu prechodku 6F/6F vybral a napojil to priamo kablom 6M/4M tak mi to ide bez problemov, akurat ze sa to neda automaticky ovladat z PC, musim manualne zapnut rec na dvdrekorderi, takze sa s tym len stacilo trochu pohrat a prepac Pitomec ale tvoje rady asi budem brat odteraz s rezervou, aroganciu si samozrejme nevsimam, len staci byt trosku tolerantnejsi :)[/quote]
Cha, cha, cha :-E :-E :-E :-E :-E To si fakt myslíš, že ti takovou narychlo vymyšlenou debilovinu o nějakých kabelech někdo uvěří? :-E :-E :-E :-E :-E Ty seš opravdu Lojza, kterej má rozum tak 10-ti letýho dítěte a něco tady naprosto naivně a trapně nacvičuje :-E :-E :-E :-E :-E
A to se radši nebavím o tom, že 16.2. děláš v Pinnacle Studiu, 4.3. už ve Vegasu... - co si vymyslíš za 14 dní? Avid? 9-) 9-) 9-) 9-) 9-)
zedino (34)|5.3.2006 15:35
s niektorymi magormi sa vazne neda, je tvoja vec co si myslis a tvoj nick ta plne vystihuje, chudacik, pisal som co mi napisal Pinnacle Studio, nie ze v Pinnacle studio robim, ale na druhej strane asi je fakt ze naucit sa robit s viacerymi softami je problem, teda aspon pre niekoho s takym nickom ako mas ty
Pitomec (10211)|5.3.2006 17:54
LOL - Pinnacle ti něco napsal, ale s Pinnacle neděláš 9-) :-E Chlapče, chlapče - takový báchorky ti možná uvěří tvojí spolužáci z první pomocné, ale tady asi nikdo. Seš na špatným fóru 9-) :-E
zedino (34)|5.3.2006 19:54
Pinnacle som skusil a ako jediny mi nieco vypisal, Vegas mi export na pasku nepovolil, to ze problem bol v kabloch je jasne aj tym ze ako som pisal vyssie system mi vobec zariadenie nespoznal, ale to asi obmedzenym nedojde vsak ;), pozdrav spoluziakov v pomocnej, film snezenky a machri mas asi nauceny naspamat, ale ti machri tam v konecnom efekte az taki machri neboli, tak sa skludni, skoda pride mi to usefull sajta ale tym som asi na tvfreak.cz skoncil, skoda, admini a moderatori by mohli takych magorov eliminovat, ale to sa bohuzial neda
Pitomec (10211)|6.3.2006 05:51
Už jsem ti to psal - s takovýma báchorkama tady nemáš šanci uspět 9-) , takže je úplně zbytečný se o to pokoušet :-E
ODSakEda (2278)|6.3.2006 11:01
Pitomec už ho netrap :-D
Pitomec (10211)|6.3.2006 11:18
Já ho netrápím - mně je ho spíš líto, jak se chlapec snaží vymýšlet si a nechytá se :-(((
mirekv (7169)|6.3.2006 11:48
[quote=ODSakEda]Pitomec už ho netrap :-D[/quote]
A ještě s takovým hezkým avatarem! :-E :BB:
vlada (3470)|6.3.2006 11:57
[quote=Pitomec]Já ho netrápím - mně je ho spíš líto, jak se chlapec snaží vymýšlet si a nechytá se :-((([/quote]

A proč by si asi měl vymýšlet? Jakej by k tomu měl mít důvod. Ach jo...
Pitomec (10211)|6.3.2006 12:04
[quote="vlada"][quote=Pitomec]A proč by si asi měl vymýšlet? Jakej by k tomu měl mít důvod. Ach jo...[/quote]
Já nevím jakej má k tomu důvod (stejně jako nevím jakej důvod máš ty, aby ses choval jako hňup), ale prostě ho má. Tentýž rekordér jsem chtěl kdysi kupovat, kamoš ho má taky a DV IN tam z PC prostě rozchodit nejde (ostatně tutéž informaci mně potvrdili i z Panasonic ČR). Navíc argumentace kabeláží je naprosto primitivní... Takže "Ach jo...", ale jenom ve vztahu k tomu, že se sereš do věcí, o kterých kulový víš :-k
MatoF (52)|7.3.2006 20:20
Samozrejme ze pitomec ma pravdu, vobec to nefunguje (mam Panasonic DMR-E65) a v minulosti som to skusal nespocetne krat.
zedino (34)|7.3.2006 21:48
Ono je v podstate jedno co si o tom myslite, ale fakt je ten ze to mam spravene a presne tak ako som opisal, panasonika som kvoli tomu vybral z vezovej zostavy, pretoze je fakt ze mi to neslo pri tych spojenych kabloch, a potom mi to slo, je mi jedno ci to ma len nalepku Panasonic a je to nejaka hatatitla nejakeho rakosnika z Ciny, jednoducho mam disky prazdne a to sposobom PC2DVDRec via FireWire, mozno je to tym ze mam windows XP media center ed. alebo ta haraburda ma fakt len nalepku Panasonic a dnu je nieco ine, ale to riesit nebudem, kupil som to pred cca 10 dnami a splnilo to presne to co som od toho ocakaval, este ma napada ci je pri FireWire nejaka max. povolena dlzka kabla, pretoze pri spojeni tych dvoch 4M/6M o dlzne 4,5 m + spojka + 6M/6M o dlzke 2 m mi to cele dava cca 6,5 m a taky kabel sa fakt nerobi, 4,5 m bolo maximum co som zohnal preto som ho musel spajat cez 6F/6F spojku, ine teda preco by to s tou spojkou nemal system spoznat ma nenapada, bud strata napatia alebo signalu pri vysokom odpore spojky alebo co ja viem ...
MatoF (52)|8.3.2006 08:03
Tak potom posli print screen zo Systemu/Hardware/Spravca zariadeni/....
(pod akym zariadenim si ho Win XP detekuje) a potom uvidime, ci mas pravdu. Mne ho najde ako AV/C zariadenie, ale neprideli mu ziadne ovladace a ani ziadne som doteraz nenasiel. Takze ziadny software , ani Vegas Ti nedovoli export na zariadenie, ktore nema ovladace a nefunguje. Takze cakame na Tvoje vysvetlenie a obrazok. Ak mas pravdu a bude to fungovat, tak potom si pomohol viacerim uzivatelom. Tak sa ukaz.
Atkins (447)|8.3.2006 09:37
NO ? - "to sem celey ricney" :-D
Pitomec (10211)|8.3.2006 10:32
[quote=MatoF]Tak potom posli print screen zo Systemu/Hardware/Spravca zariadeni/....
(pod akym zariadenim si ho Win XP detekuje) a potom uvidime, ci mas pravdu. Mne ho najde ako AV/C zariadenie, ale neprideli mu ziadne ovladace a ani ziadne som doteraz nenasiel. Takze ziadny software , ani Vegas Ti nedovoli export na zariadenie, ktore nema ovladace a nefunguje. Takze cakame na Tvoje vysvetlenie a obrazok. Ak mas pravdu a bude to fungovat, tak potom si pomohol viacerim uzivatelom. Tak sa ukaz.[/quote]
Je to tak - AV/C se objeví, ale toť vše. Bohužel :-I
Pitomec (10211)|8.3.2006 10:33
[quote=zedino]Ono je v podstate jedno co si o tom myslite, ale fakt je ten ze to mam spravene a presne tak ako som opisal, panasonika som kvoli tomu vybral z vezovej zostavy, pretoze je fakt ze mi to neslo pri tych spojenych kabloch, a potom mi to slo, je mi jedno ci to ma len nalepku Panasonic a je to nejaka hatatitla nejakeho rakosnika z Ciny, jednoducho mam disky prazdne a to sposobom PC2DVDRec via FireWire, mozno je to tym ze mam windows XP media center ed. alebo ta haraburda ma fakt len nalepku Panasonic a dnu je nieco ine, ale to riesit nebudem, kupil som to pred cca 10 dnami a splnilo to presne to co som od toho ocakaval, este ma napada ci je pri FireWire nejaka max. povolena dlzka kabla, pretoze pri spojeni tych dvoch 4M/6M o dlzne 4,5 m + spojka + 6M/6M o dlzke 2 m mi to cele dava cca 6,5 m a taky kabel sa fakt nerobi, 4,5 m bolo maximum co som zohnal preto som ho musel spajat cez 6F/6F spojku, ine teda preco by to s tou spojkou nemal system spoznat ma nenapada, bud strata napatia alebo signalu pri vysokom odpore spojky alebo co ja viem ...[/quote]
Ty seš přímo obdivuhodnej v tom vymýšlení si 9-) Najednou už to svádíš zase na Wokna Media Center, který se jakoby zázrakem u tebe objevily... - už máš ten AVID? 9-) :-E
zedino (34)|8.3.2006 21:45
niekomu sa zachcelo zo mna robit ..., je mi jedno ako a preco mi to funguje ale funguje, to ze ty nemas WXPMCE je Pitomce tvoj problem nie moj, si neuveritelne ubohy a bohuzial si myslim ze o videu a a jeho spracovani vies urcite vela, ale ked sa stane ze nemas pravdu tak to nesies hodne tazko, v zivote to musis mat velmi tazke, myslel som ze uz nebudem reagovat, ale ved preco nie, nebudem predsa odchadzat z nejakeho fora opluty, ked to nie je pravda, takze prikladam Snapy zo systemoveho okna a este snap z Vegas 6.0c, nech sa paci, pokial by tomu hadam niekto neveril mozem odfotit rekorder pod klavesnicou, ale uz som ho vratil do zostavy, tak by som to musel rozoberat, a to kvoli takemu ... robit urcite nebudem, zaverom mne to ide a ked to nejde ostatnym je mi to luto, a vysvetlenie na to preco to ide len mne naozaj nemam, mozno je tam nejaky novy firmware ale na sajte panasonicu sa o ziadnom dostupnom nepise, tak neviem, dumajte vy, ja som poriesil co som potreboval

PS: nechapem naozaj preco by som si mal vymyslat, proste to nedokazem pochopit, ale asi ten kto to robi casto si to mysli aj o ostatnych
zedino (34)|8.3.2006 21:54
ten druhy subor sa nejako neda otvorit, tak postnem este raz
zedino (34)|8.3.2006 21:55
hmmm tak neviem, ja ho neviem zobrazit ani po opakovanom uploade
MarsSnickers (139)|8.3.2006 21:58
Tak jsem to vyzkoušel s Pioneer DVR 5100H a najde to AVC Compliant DV Tape Recorder/Player. Dokonce to nabídne capture pomocí movie makeru nebo pomocí vegasu, ale stejně to nejede. V dalším kroku jsem to vyzkoušel i ve WIN XP MCE a je to to samé, tak podtrženo sečteno bych řekl, že zedino kecá, až se mu od huby práší.
Jinak ty snímky co právě zveřejnil jsou správné, ale nejde na to ani zapisovat, a ani z toho data tahat.
zedino (34)|8.3.2006 22:05
aha tak je to vpodstate jedno ci ten snap funguje alebo nie, proste niekto nedokaze pochopit ze to facha, okrem toho ja som sa nesnazil o capture zo zariadenia ale do zariadenia ;), ale to je jedno, podtrzeno secteno, co som chcel to som spravil ;) a robi to presne to co ma, kto nechce nemusi, kto chce moze

cus
MarsSnickers (139)|8.3.2006 22:08
[quote=zedino]aha tak je to vpodstate jedno ci ten snap funguje alebo nie, proste niekto nedokaze pochopit ze to facha, okrem toho ja som sa nesnazil o capture zo zariadenia ale do zariadenia ;), ale to je jedno, podtrzeno secteno, co som chcel to som spravil ;) a robi to presne to co ma, kto nechce nemusi, kto chce moze

cus[/quote]
Tak sem hoď snap z přímo z přepisu do zařízení....a je po diskusi.
zedino (34)|8.3.2006 22:16
dnes uz premiestnovat rekorder nebudem, ale ak sa mi bude chciet zajtra vecer po praci tak to spravim, uz len ide o to aby ste zo mna nerobili kokota, ale dnes uz idem spat, a ked sa vyspim mozno si poviem ze mi za to taki ... nestoja a vyseriem sa na nejaky snap prepisu videa, mohol som to spravit ale poziadavka bola na snap zo spravcu, pridal som detekovanie vo vegas a ked dam snap z prepisu? co budes chciet? foto mojej holej babky? uz nebudte trapni, ale ma napadla jedna vec, ved ak to nejde inym, nema to ist ani mne tak to kurva musim reklamovat, ako to ze mam funkciu naviac??? ved som si ju nezaplatil, boze aki vedia byt niektori ubohi, mal som pocit ze je to len SK narodny sport, ale vidim ze vy cesi si tiez zavidite aj rakovinu, magori, no nic ak sa mi bude zajtra chciet tak mozno ...
MarsSnickers (139)|8.3.2006 22:20
hmm tak tímhle si řekl téměř vše. Víš co? Strč si ten snap do řitě! Prostě jsem stejně jako ostatní přesvědčený o tom, že to nejde, protože jsem to zkoušel.
zedino (34)|8.3.2006 22:28
a jeje chlapec to nevydrzal, :)), od zaciatku sa tu do mna nejaky idiot navaza ked chcem vyriesit nejaky problem, a ked na to pridem sam tak ma rozknisane ego ze na to neprisiel on, resp. nepomohol, na taku radu sa mozem vy..., strc sa do rite ty mily moj, ja nepotrebujem nic nikomu dokazovat, mne to ide, a to co som potreboval som si aj spravil, mas s tym nejaky problem? ja teda nie, tak si to nevsimaj a skludni hormon, tesilo ma tzv. videoodbornici :D
Pitomec (10211)|9.3.2006 11:35
zedino si prostě myslí, že na TVFREAKu jsou samí blbci, kterým se dá všechno nakukat a oni to sežerou - ovšem v tomto případě to bylo tak nevěrohodný (Pinnacle vs. Vegas, údajně chyba v kabelech, Windows MCE), že na to by snad nemohla skočit ani LAMA 9-) :-E
Batuchan (18)|18.3.2006 23:12
Aj ja by som tento problem rad vyriesil. Totizto DVD rekorder ma uz v sebe zabudovany hardware decoder ,tak preco to nevyuzit a necakat dlho na soft dekodovanie v PC ? Aj ja som to skusal s DVD rekorderom ORAVA 701 cez jeho fireware, no tak isto pripojene PC to nerozoznalo. Problem je mozno vo firmweroch tychto rekorderov, kde tento caka asi na nejake povely, ktore odosielaju kamery, ale v PC samozrejme nie su obsiahnute. Mozno by to vyriesilo zmena firmware DVD konkretneho rekordera ,len kto to urobi a kto sa v tom vyzna???? :) :-?
TomV (109)|19.3.2006 01:22
2 zedino : Můžeš mi prosím v krocích stručně shrnout, jak jsi dostal přes FW video z PC do DMR-EH60 ? Já mám tohohle Panasonica totiž taky, tak mi to prosím tě popiš, jak přesně jsi to udělal, abych to mohl vyzkoušet taky a abychom to tu mohli nějak rozřešit. Pitomec ti nevěří, ty s ním nesouhlasíš, strhla se hádka a nikomu to nic nepřinese, jen si krátíte život zbytečným nervováním... :-I

Takže v klidu, já to vyzkouším, a buď dám Pitomcovi a ostatním důkaz, že to funguje, a nebo jim ho nedám, no. :-E Ale řešme to v klidu. :BB:
imported_KISS (66)|20.3.2006 02:11
Dnes som riesil podobny problem (a nevyriesil). :-?
Potreboval som nahrat z PC na VHS Rekorder video.
No poporiadku, z VHS som nahral analog pomocou AD/DA prevodniku CANOPUS ADVC 100, previedol na DVvideo, spracoval vo VEGAS-6 urobil som DVD video a napalil na DVD. Lenze som mal poziadavku, toto spracovane video nahrat aj na VHS kazetu. Nebol by problem VHS rekorder napojit na DVD prehravac a jednoducho nahrat, lenze pri tomto pokuse som zistil ze moje "house cinema LG" ma tak okliestene konektory, az som sa divil. s obrazom nebol problem, ale audio to ma len vstup 2x cinc a vystupy na 5.1 su klasicke zacvakavacky kablikov. (inak ziadny scart, ani ine vstupy-vystupy...).
Tak som si pomyslel, ved mam CANOPUS co ma nielen A/D, ale aj D/A, teda na prevodniku su aj analog OUT. Prepojil som VHS rekorder s prevodnikom ale obraz som na vystup CANOPUSu nedostal.
Ak sa to vobec neda takto urobit, naco je potom na prevodniku analog OUT? a naco sa potom oznacuje ze je obojsmerny, teda ze ma aj Digital - Analog, ak sa to neda vyuzit? Vie niekto co a ako treba urobit? je na to treba nejaky specialny soft? (mam Vegas, Architekt,WinDV....)
dikes :-I
stayman (12393)|20.3.2006 10:22
[quote=KISS]Prepojil som VHS rekorder s prevodnikom ale obraz som na vystup CANOPUSu nedostal.[/quote]

Ale s cim preboha nepises !!!! S tym DVD ???? S PC ??? :((
imported_KISS (66)|20.3.2006 20:45
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=KISS]Prepojil som VHS rekorder s prevodnikom ale obraz som na vystup CANOPUSu nedostal.[/quote]

Ale s cim preboha nepises !!!! S tym DVD ???? S PC ??? :(([/quote]

No prevodnik mam napojeny na PC cez FW-1394, tak ako ked som z VHS tahal film do PC cez ten prevodnik. Teraz je zapojene vsetko tak isto, len v prevodniku mam AV-kable zapojene do AV-OUT a napojene do VHS rekorderu.
Skratka potrebujem film z PC dostat do (analog)VHS rekordera.
Zapojenie:
PC-> FW 1394-> prevodnik(CANOPUS)-> AV kable 3x cinc > VHS Rec.

Teda potrebujem dostat video (asi z VEGASU) upreavene DV-Video ? alebo uz prerenrovane DVD ? aby som ho dostal na vystup z PC na FW-1394 a teda do prevodnika a ten by mi ho mal previest na analogove video a cez AV- kable ho priamo nahrat na VHS rekorder.
A neviem kde to mam pustit a aky format videa z pc mam dat. DV video ktore som cez prevodnik dostal do pc a spracoval vo VEGASe?
ALEBO NA TO TREBA NEJAKY INY SOFT?
imported_KISS (66)|20.3.2006 20:53
Ale s cim preboha nepises !!!! S tym DVD ???? S PC ??? :(([/quote]

P.S.
Ja nemam DVD rekorder \/ ako je pisana problematika vyssie, :-R ale analogovy VHS Rekorder, :-k ale to na veci nic nemeni, skratka potrebujem dostat video von z PC cez FW-1394 :BB: do prevovniku A/D,D/A a z prevodniku ako analog do :BB: VHS rec. :-(((
stayman (12393)|20.3.2006 21:16
To ide v pohode !!!! Mam ADVC-100 :-)