Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

S-video do Scart

rony (1)|22.7.2004 15:57
Na prepojenie z pocitaca mam vystup TV-out vo forme S-video konektora a televizor prepajam kablom s s-video konektormi. Zvuk beriem z vystupu zvukovky 5.1, kablom so stereojackom a na druhej strane cinch.
Nepaci sa mi to a chcel by som to riesit cez Scart - kde a ake zapojenie by som nasiel a mohol pouzit? (som pajkovaci analfabet) ;-) Teraz totiz oba kable pripajam k prednemu panelu televizora a neposobi to esteticky ;-) - v televizore mam 4x scart, takze tam by problem snad nemal byt. V predajniach nie su uz hotove kable prave pre taketo riesenie, ake potrebujem.
V pocitaci mam zvuk este cez opticky SPDIF (snad som skratku vylovil z mozgovne spravne).
Zvuk som povodne riesil tak, ze som si po izbe roztahal este bednicky od Creative ale zda sa mi to blbe riesenie, tak chcem zvuk z pocitaca napchat do telky, nech sa zbavim jednej sady reproduktorov aj za cenu, ze pridem o 5.1 zvuk (co aj tak vacsina zvukov z PC v spojeni s tv-out nevyuziva).
Sally (142)|23.7.2004 23:21
Proč si nekoupíš redukci na Scart? Je tam 1xcinch Video, 2xcinch Audio a S-Video. Pokud máš S-Video i na Scartu TV, tak v tom nevidím problém a pokud ne, tak se dá koupit kabel S-Video / cinch
Mishak (1)|29.7.2004 13:05
To Sally: Zaujalo mě to spojení "Pokud máš S-Video i na Scartu TV"...
On musí ten Scart potažmo televize umět zvládnout S-Video??
Ptám se proto, že teď řeším jeden problém.

Mám propojený počítač s tv (Mascom, 16:9). Dosud jsem tam měl: z grafické karty S-Video na composite (CINCH) a ten do redukce na Scart a do tv. Spokojenost, funguje.

Teď jsem si řekl, že bych zkusil trochu zlepšit kvalitu a koupil jsem kabel S-video na Scart. Obraz sice na TV je, ale hrozně se chvěje a je jakýsi přeostřený a všechno má jekési stíny a kontury. Když to vyměním za kompozit tu mou předchozí variantu, vše v pohodě. Původně jsem si myslel, že je špatný kabel, ale teď mě napadá, že to možná tv neumí zpracovat. Jaký je tedy vlastně rozdíl mezi vstupem do tv z S-Video a Cinch composite? V čem může být problém? Díky předem za každou ideu.
Sally (142)|30.7.2004 15:36
Nejlíp uděláš, když hodíš oko do manuálu k TV.
Mám zkušenost, že když na Scartu to S-Video není, tak obraz sice jde, ale nekvalitně.