Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD vypaluje pomalu a pak přehrává jakoby škubaně

Walker (69)|16.2.2006 16:45
Tak jsem se prokousal od grabovani přes rendering až po převod do DVD formátu a když jsem to vypálil, tak mě jedno DVD páli prý 4-rychlostně, ale CELOU HODINU! A když to chci přehrát, tak obraz jede cca normálně, ale zvuk je trhanej a s ozvěnou. Když jsem soubory přenesl do jiného PC a vypálil, tak je to OK. Jedná se o mechaniku v NTB HP nx6125 a Nero 6.3.1.17 Předtím jsem toho moc nevypálil, ale nebyly problémy. Setkal jste se s tím někdo?
ViKinG (793)|16.2.2006 19:07
Zkontroluj si jestli ti Nero skutečně hned vypaluje a nekontroluje před nebo po vypálení...
Další možností by mohlo být že vypalovačka "nezná" tebou nabízené medium a sníží rychlost na 1x (což by odpovídalo 60ti minutám)
Walker (69)|19.2.2006 21:10
Prošel jsem nastavení Nera a je to v pořádku. Média jsou Verbatim DVD-R. Teď jsem pro kontrolu nechal přehrát film z DVD a bylo to trhané. Potom jeden v DivX a taky. Že by odcházela? Jinak jsem se snažil nastavit DMA a nikde jsem to nenašel!!! Kde se to dá probůh v XPPro najíít, když už ne ve správci zařízení?!?!
Milosbb (889)|19.2.2006 21:22
Walker


Kde se to dá probůh v XPPro najíít, když už ne ve správci zařízení?!?!

Je to tam, ve správci zařízení - Řadiče IDE/ATAPI a tam primarní alebo sekundární kanál pod vlastnostmi

Média jsou Verbatim DVD-R

Ak sú to 16x, tak tie sú dosť problémové, čo sa týka kompatibility s mechanikami.

---------------
Walker (69)|19.2.2006 22:05
Jo, to DMA jsem našel, sorry už mám rudo před očima :-G Idkyž jsem zadal používat DMA(pokud je k dispozici), tak i po restartu hlásí aktuální typ přenosu PIO. A filmy se furt trhají. Média jsou 8x, moje dva roky stará mechanika TEAC v PC si s tím poradila naprosto bez problémů. Jo a zjistil jsem typ mechniky: LG GWA-4082N, nejde na ni sehnat nový firmware.
Libor (526)|19.2.2006 23:23
problém je to PIO, firmware zatím neřeš, na tvém místě bych to šel k prodejci reklamovat
jsou tam nainstalované ovladače pro čipset a IDE , je to myslím ATI čipset
https://support.ati.com/ics/support/KBAnswer.asp?questionID=1699
Walker (69)|21.2.2006 14:54
to: Libor

Ten odkaz nefunguje, ale zítra zavolám na HP support a když nic, tak to vemu do servisu. Taky jsem si tipnul na to PIO. Dám vědět, ať jsme chytřejší.
bundadj (93)|22.2.2006 14:35
Walker : pokud se nechce PIO zmenit na UltraDMA odeber ten radic a restartuj... znovu se nainstaluje a melo by to pomoci...
Walker (69)|22.2.2006 17:35
[quote=bundadj]Walker : pokud se nechce PIO zmenit na UltraDMA odeber ten radic a restartuj... znovu se nainstaluje a melo by to pomoci...[/quote]

No clovece, ono to snad ZABRALO!!! Jeste to poradne proklepnu pri vypalovani nez bych vyrazil do servisu, ale asi to tak bude! Opravdu se to nainstalovalo znova - je tam ted Multi Word DMA-2 ! Jo zkusenosti jsou kolikrat k nezaplaceni, diky! :-)
Ice (414)|23.2.2006 11:38
Ted jsem řešil známému na notasu stejný problém. I když jsem změnil v ovl. panelech aby používal DMA jeli k dispozici. Tak nezabralo ani po restartu. Pomohlo až odinstalovat jak řadič sekundárni ide a cd/dvd pálírnu. Restart a systém si to sám znova naistaloval a už to bylo vše ok. Otázka 5ti min i s restartama a testem.
john (149)|23.2.2006 20:05
[quote=Walker][quote=bundadj]Walker : pokud se nechce PIO zmenit na UltraDMA odeber ten radic a restartuj... znovu se nainstaluje a melo by to pomoci...[/quote]

No clovece, ono to snad ZABRALO!!! Jeste to poradne proklepnu pri vypalovani nez bych vyrazil do servisu, ale asi to tak bude! Opravdu se to nainstalovalo znova - je tam ted Multi Word DMA-2 ! Jo zkusenosti jsou kolikrat k nezaplaceni, diky! :-)[/quote]

ale toto je klasika, pro WXP staci par problemovych medii a vypne automaticky DMA....
Walker (69)|25.2.2006 10:45
[quote=john][quote=Walker][quote=bundadj]Walker : pokud se nechce PIO zmenit na UltraDMA odeber ten radic a restartuj... znovu se nainstaluje a melo by to pomoci...[/quote]

No clovece, ono to snad ZABRALO!!! Jeste to poradne proklepnu pri vypalovani nez bych vyrazil do servisu, ale asi to tak bude! Opravdu se to nainstalovalo znova - je tam ted Multi Word DMA-2 ! Jo zkusenosti jsou kolikrat k nezaplaceni, diky! :-)[/quote]

ale toto je klasika, pro WXP staci par problemovych medii a vypne automaticky DMA....[/quote]

Myslíš problémových médií při zapisování, nebo při čtení?