Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T a Postprocessing na PC

Piskotek (12)|15.2.2006 19:46
Nazdarek, nezkousel jste nekdo vysilani DVB-T prepocitat za pomoci postprocessingu (prepocitani na vyssi rozliseni za pomoci filtru) na PC? Ma to vyznam? A pokud se Vam podaril vykouzlit lepsi obraz muzete sem popsat jaky SW jste popripade pouzili popripade jeho nastaveni (napr. FFDShow nebo Dscaler aj.) Dik za pripadne info. http://www.dscaler.org/phpBB/viewtopic.php?t=3858
Atkins (447)|16.2.2006 08:23
Ja osobne bych rekl - kde nic neni ani cert nestopori, lec vazne prepocitani do vyssiho rozliseni nemuze prinest zlepseni - dle meho ma pouze smysl, pokud chceme palit DVD a zdrojove video ma ne zcela kompatibilni rozliseni - v pozemskem vysilani napr. OckoTV :-)
Piskotek (12)|16.2.2006 11:15
Jenom takovy priklad ze video prepocitat na vyssi rozliseni jde a ze vysledek stoji za to. U primeho vysilani z DVB-T jsem zanim nic podobneho nezkousel (teprve zvazuji nejaky ten USB DVB-T prijimac zakoupit), ale pokud by vysledek vypadal podobne dobre tak dejte vedet komu se podarilo takto vylepseny obraz ziskat.
Samuraj (36)|17.2.2006 01:00
Na ukázce je obraz fakt dost doostřenej, to předpokládá mít hodně kvalitní zdroj, jinak se obávám, že silně vyniknou artefakty. Takže na DVB-T v podání ČT a ČRa spíš nepoužitelný, řek bych.
Piskotek (12)|17.2.2006 13:07
Při sledování olympiady napriklad u hokeje pokud se hokejisti z dalky pohybuji tak jsou dost rozmazany, pokud jsou brany z blizka tak jsou dobre ostry. Mate take takovy pocit? Nebo se nestaci MPEG enkodovat? Pokud vysila CT1 sirokouhly 16:9 ANAMORPHIC obraz, tak si konecne mohu vychutnat skvely sirokouuhly obraz a ne ten na analogu s cernyma pruhama a obrazem 4:3 ten je nepouzitelny pro telky 16:9 rozmazany.
clee (6592)|17.2.2006 13:46
rozmazany je to kvuli softwarovy deinterlace, bud si zapni hardwarovou akceleraci nebo na hokej koukej na TV
teoren (39)|25.2.2006 10:43
Chvili jsem to zkousel (DC-DVB + NVIDIA Mpeg Decoder + ffdshow) ale s vysledkem jsem prilis spokojeny nebyl.