Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk 5+1 - čím editovat?

Jimi_Hendrix (3)|15.2.2006 16:50
Mám divx noční hlídky. Vytáhnul jsem z něj (snad) VirtualDubem audio a chtěl ho načíst do SoundForge 6.5. Nahlásil něco o 5.1 a ať ho nechám bejt.
jakym programem editovat 5.1 zvuk? (mám obyč stereo kartu, vadí to?) Jde mi jen o normalizaci, je to strašně potichu...
stayman (12393)|15.2.2006 17:34
To nechaj tak. Alebo by to mohol zvladnut SoftEncode alebo si to budes musiet rozlozit na WAVy (6x mono) a tie zosilit a ulozit do AC3 5.1 znova (Vegas)
Jimi_Hendrix (3)|16.2.2006 06:58
Teď mě napadlo že mám nějaký "velký" video editační balíky (Pinacle, Adobe,...) Uměl by to nějakej z nich? Musel bych ho nainstalovat a zkusit...
Fantas! (3016)|16.2.2006 08:09
Jimi_Hendrix
pokud rozhodis ten AC3 do wavu, tak Vegas. 8-)
Saxel (2279)|16.2.2006 08:27
Jimi_Hendrix
A taky nezapomeň na to, že rekompresí (cesta přes wavy) můžeš zhoršit kvalitu zvuku. Takže opatrně s tím.
dusko (44)|16.2.2006 08:37
adobe audition v poho 5+1... kasli na vegas :-I
Fantas! (3016)|16.2.2006 09:09
dusko
duvod? :-)
Modena (1706)|16.2.2006 09:47
[quote=Fantas!]dusko
duvod? :-)[/quote]
:-R :-R :-R
[quote]Teď mě napadlo že mám nějaký "velký" video editační balíky (Pinacle, Adobe,...) Uměl by to nějakej z nich? Musel bych ho nainstalovat a zkusit...[/quote]
:-R :-R :-R

Jimi_Hendrix
HypercubeTranscoder - tím to AC3 rozhodíš na 6 mono *.waw a pak je edituj v PremierePro nebo Auditionu, když ty softy máš ! Převod zpět na AC3 např. v PremierePro, nebo Sonic Soft Encode ! :-)
yozefb (684)|16.2.2006 10:48
Modena dusko


lenze to iste spravi aj vo Vegase !
Modena (1706)|16.2.2006 11:09
yozefb
Neumíš číst ? Tazatel má "někde" balík programů Pinnacle a Adobe ! :-R

[quote]Teď mě napadlo že mám nějaký "velký" video editační balíky (Pinacle, Adobe,...) Uměl by to nějakej z nich? Musel bych ho nainstalovat a zkusit... [/quote]

Proč by to měl tím pádem spravovat vo Vegase ? :-? :-)
dusko (44)|16.2.2006 14:30
ja vazne neviem, ci su vegasisti fakt taki fanatici, alebo len nepozorne citaju...
:-?
Fantas! (3016)|16.2.2006 14:32
Ale nekde psal, ze Vegas nema? :-)

Dokazete toto v Audition?
vegas - zvuk 5.1 - jak udelat prulet pomoci AUTOMATIZACE
yozefb (684)|16.2.2006 14:36
dusko

nainstaluj si Vegas a stanes sa aj ty fanatikom !!!!



:-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!!
dusko (44)|16.2.2006 15:58
mame v robote na jednej masine aj vegas. hraju sa s ninm len ti. co si doma strihaju videjka, aj to nie vsetci. vsetci ostatni fachcia na adobe suite. holt ak si zvyknes na profesionalne zariadenia, aj doma chces mat nieco s podobnou filozofiou :-)-

to ze vies v jednom produkte robit to, na co ma adobe viac aplikacii este neznamena, ze je to lepsie. navyse pri previazanosti adobe produktov tento argument pada...
Fantas! (3016)|16.2.2006 16:07
dusko
:-)
yozefb (684)|16.2.2006 16:17
dusko

este neznamena ze ADOBE vie robit cool veci pre grafiku, ze bude robit cool veci pre video.
Modena (1706)|16.2.2006 16:49
dusko
To je, jako když malýmu klukovi vysvětluješ, že jezdit s opravdickým autem je lepší, než hrát si s angličákem ! On to ví, láká ho to, ale protože to ještě nedokáže, dál si posílá autíčka po koberci v obýváku ! :-E
Filozofii Vegasu bych přirovnal k all in one produktu Pinnacle Studio - taky v něm uděláš všechno, ale "něco" tomu vždycky bude chybět, že . . . :-D :-D :-D
Chtěl bych vidět nějakýho profíka ve studiu, jak mu vysvětluješ, že se má vykašlat na spešl softy na animaci, střih, audiomastering, mastering a grafiku, když vše může přece snadno vyvegasit ? Takových žvástů se tu ještě dočteš - to chce kliddddd ! :BB:
dusko (44)|16.2.2006 16:53
jj, zvykam si... :BB:
dusko (44)|16.2.2006 16:58
[quote=Fantas!]Ale nekde psal, ze Vegas nema? :-)

Dokazete toto v Audition?
vegas - zvuk 5.1 - jak udelat prulet pomoci AUTOMATIZACE[/quote]

neviem teraz otvorit rar, som v robote... tiez by si mohol pouzivat zip, ten vie otvorit aj xp...
podla nazvu tipujem na nieco taketo:
http://www.softwaretrainingtutorials.com/audition.php

hladaj:
Multichannel Audio


alebo nieco taketo? :
http://www.pacific.adobe.com/tips/prepsurround/main.html
to je premiere
Fantas! (3016)|16.2.2006 17:02
dusko
zip bych mohl pouzivat, tedy jestli bys chtel stahovat soubr, ktery je 7x vetsi... :-)

Podle toho, co jsem prave nasel na tebou dane strance, tak to neumi... :-)-
dusko (44)|16.2.2006 17:05
mne je to jedno, ja mam v robote inu lajnu :-!!! aj doma sice... ale v robote to je ine kafe. ten rar som ani nevedel, ze taham. problem je, ze na technologicky pocitac rar nenaistalujem... :-)-

a... uhadol som?
Fantas! (3016)|16.2.2006 17:17
dusko
myslim, ze ne... :-)
Modena (1706)|16.2.2006 18:49
[quote=Fantas!]
Dokazete toto v Audition?
vegas - zvuk 5.1 - jak udelat prulet pomoci AUTOMATIZACE[/quote]

Ty máš instalovanej Adobe Audition 2 na C-éčku, takže netuším, proč se ptáš na takovou zjevnou píkovinu ! Samozřejmě, že to umí jak PremierePro, tak i Audition, např. s VST pluginou AURORA, STEINBERG aj.! Adobe jsou totiž otevřené softy ! Pohledej si sám - tapetovat kvůli Tvým blbým dotazům nehodlám a googlovat snad umíš sám ! :-R
http://www.ramsete.com/aurora/homeold.htm

Jindy při dotazech k PremierePro možná dokážu pochopit Tvůj "zájem" (asi sám váháš, zda se sonysoftem přeci jen neskončit \/ ), v tomto případě to je jasná provokace ! Proč ? Další mindrák ? :OO
Myslíš si, že zakládáním Tvých neustálých flejmů se tu ostatní bavíme, nebo si myslíš, že někdo z adobistů sedne ke kompu a bude zas pro změnu zkoušet, co sonysoft neumí ? :-(
Fantas! (3016)|16.2.2006 18:58
Modena
Vegas neni otevreny? Nema podporu plugin jak VST tak DX? Nekomunikuje s zadnymi Adobe softy? Potrebuje furt nejake pluginy na tak zakladni veci? \/ :-)
Fantas! (3016)|16.2.2006 19:10
A neptal jsem se na píkovinu, protoze ja dost casto pouzivam rozmisteni v panorame a bez automatizace bych se na to... :-k
yozefb (684)|17.2.2006 09:18
[quote=Modena]dusko
To je, jako když malýmu klukovi vysvětluješ, že jezdit s opravdickým autem je lepší, než hrát si s angličákem ! On to ví, láká ho to, ale protože to ještě nedokáže, dál si posílá autíčka po koberci v obýváku ! :-E
Filozofii Vegasu bych přirovnal k all in one produktu Pinnacle Studio - taky v něm uděláš všechno, ale "něco" tomu vždycky bude chybět, že . . . :-D :-D :-D
Chtěl bych vidět nějakýho profíka ve studiu, jak mu vysvětluješ, že se má vykašlat na spešl softy na animaci, střih, audiomastering, mastering a grafiku, když vše může přece snadno vyvegasit ? Takových žvástů se tu ještě dočteš - to chce kliddddd ! :BB:[/quote]

Nikdy som netvrdil, ze Vegas je profi - studiovy soft, ale ked nie Vegas, tak premiere uz vobec nie, skus sa pozriet na stranky, kde sa tomu venuju 10x viac co tu, a uvidis, v akom pomere sa pouzivaju softy na strih videa od Sony a od Adobe. Ked sa chces bavit o profi tak zacni aspon Avidom \/
ja sa radsej budem hrat s prepracovanou hrackou ako sa pohanat nohami v "skutocnom" aute ako Fred Flinstone z doby kamennej \/ :-I
Jimi_Hendrix (3)|17.2.2006 15:57
Tady se to teda slusně rozjelo...

Dík vsem za rady. Zkusim na to mrknout o víkendu. Testnu Vegas apod.

Hlavne se mi tu kuci nepoperte
dusko (44)|17.2.2006 16:11
[quote=yozefb] Ked sa chces bavit o profi tak zacni aspon Avidom[/quote]

preco Avidom? lebo si pocul, ze je profi? co tak zacat pinnaclom? :-I
Fantas! (3016)|17.2.2006 18:01
Jimi_Hendrix
pak dej vedet... :BB:

dusko
pro tebe tu mam neco jeste lepsiho... :-)
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/moviemaker/videos/create.mspx
dusko (44)|18.2.2006 01:11
[quote=Fantas!]
dusko
pro tebe tu mam neco jeste lepsiho... :-)
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/moviemaker/videos/create.mspx[/quote]

no, mozno to pre teba bude novinka, ale pinnacle dodava/l (pred akviziciou avidom) riesenia pre profi televizie. napr. toto:
http://www.mediacastsys.com/Avid_Deko3000.htm
je povodne pinnaclovsky vyrobok (my ho mame este pod znackou pinnacle ) 9-) a tych rieseni mali viac... to len tak na okraj... ale mozno bude ten moviemaker fakt lepsi :-)

a este jedna vec - nikdy som nepovedal \/ ze adobe premiere je profesionalne riesenie. povedal som, ze filozofia adobe balika je zhodna z filozofiou profi rieseni, na rozdiel od all-in-one vegasa. inac, myslim ze debata je totalne o nicom, takze koncim...
Fantas! (3016)|18.2.2006 09:39
dusko
[quote]na rozdiel od all-in-one vegasa[/quote]
"All-in-one" se k Vegasu BOHUDÍK :-!!! hodi a to malo, ktere drtiva vetsina z Vas ani nepotrebuje, muzes rovnez najit v pluginach a scriptech! Tedy Vegas podporu pluginu, scriptu a dalsiho! Dle toho co pises, jsem Ti to radej napsal. Clovek nikdy nevi, jestli si nedelas jen srandu, nebo fakt netusis, tak kdyztak sorry...
Reknu Ti jednu velkou vyhodu. Pokud nainstalujes samotny Vegas, tak s nim udelas pohodlne hodne siroke rozmezi svych potreb. A ted si uvedom, co se Ti povede udelat, kdyz nainstalujes samotnou Premieru. :-(((
To, ze ma Vegas lip zvladnuty engine (diky zacatkum koncepce Sonic Foundry) dokazuje to, jak stiha i na vyrazne slabsich masinach, nez Premiera. Samoze reknes, ze mas HW podporu, ale uprimne, kdo z Vas ji opravdu ma? Navic stejne nefunguje na specialnich pluginach. Napr Adorage a podobne. \/ Drtiva vetsina z Vas je odkazana stejne jen na vykon procesoru a v pripade Premiery i na vykonu graficke karty. Nebo myslis, ze kecam? :-R
Jinak je mi tu z toho na :-k a rovnez koncim.
Modena (1706)|18.2.2006 10:09
Fantas
Původně jsem se sem už nechtěl vracet, ale srážka s debilem mě vždycky dostane . . .:-((
Můžeš mi prosím odpovědět na to, co speciálního spatřuješ na levných stíračkách od ProDAD kromě toho, že jdou výjimečně i do Vegasu ? :-D :-D :-D
Mě je taky už vážně na :-k z těch Tvých nepodložených a neověřených žvástů a než tu začneš tlačit ty svý hustohlásky, pokus se občas si je i ověřit, OK ?
V životě jsi samotnou "holou" PremierePro neměl, tak co tu furt žvaníš za pikoviny ? Jak to zrovna Ty můžeš vědět, co dokáže, nebo nedokáže ?
Už jednou jsem Ti psal, aby ses vysral na Tvoje nepodložené slinty a chodil dělat chytrýho tam, kde tomu rozumíš ! :-R
Fantas - NESER ! ! ! :(( :(( :((
mirekv (7169)|18.2.2006 10:39
Tak tomu říkám kamarádství! :-E
Fantas! (3016)|18.2.2006 10:57
Modena
Tak to by me zajimalo, co je nepodlozene? :-? Premieru jsem nahozenou mel, ale bohuzel to co v zaklada Vegas v sobe ve svem zakladu nema ani omylem a vyssi narocnost na HW je taky FAKT! Nebo chces oponovat? Abych nepouzil funkce hledat v historii, kde si o velke narocnosti nekolikrat psal ... \/. ProDAD jsem napsal pouze jako priklad, na ktery si zrovna stezoval jeden z Vas Adobistu, tak ze opet nevidim nikde, ze bych ja si na nich nejak ulitaval...
Modeno NESER! Nevedel jsem, jestli to Dusko vi, protoze je tu defakto novacek a tedy proto jsem to napsal...
Co jsi me tim obrazkem vlastne chtel osvetlit? To ze Ty sam takove levne prolinacky od tak spatne firmy jako je ProDAD pouzivas sam? :-E

P.S. aspon kdyz si beres do huby Wericha, tak cituj presne! :-)-
Modena (1706)|18.2.2006 11:27
Fantas!
Máš pravdu - ten, kdo by chtěl používat na střih AMDéčko, pro toho je Vegas jasná volba ! :-)-
Obrázkem jsem nechtěl nic dokazovat, snad jen to, jak malej je svět, ve kterým Ty žiješ ! :-R :-E
dusko (44)|18.2.2006 11:38
konecne si to fantas povedal. vegas je robeny tak, aby bezal aj na slabsich strojoch. premiere je urcena pre vykonne pracovne stanice a preto sa aj rata s podporou hardware, previazanostou specializovanych software a hlavne s istym backgroundom pouzivatelov. 90% problemov s premiere, ktore som si tu precital pramenia z neskusenosti (neznalosti) a zvysok je problem slabeho hardware. a pre tychto je urceny vegas. nepochybne je to dobry soft, nepochybne v nom urobis vela, mozno aj viac ako v holej premiere 8-) ... o tomto sa nemienim hadat, je to otazka znalosti daneho softu. ale tvoja averzia k premiere je, prepac, patologicka...

takze tolko k tomu. zi si s vegasom a nechaj premieristov zit si s premierou. nekecaj do toho, co nepoznas a nevytrhavaj veci z kontextu. a pis moje meno spravne, ok?
dusko
Modena (1706)|18.2.2006 11:58
Fantas!
[code]Premieru jsem nahozenou mel . . . [/code]
Já jsem se až teďkonc všiml - a tos měl prosímpěkně PremierePro nahozenou na svým kompu ? :-? A jak jsi to dokázal ? 9-)
Ty teď zas malinko lžeš, viď . . . . ? :-R
http://www.adobe.com/products/premiere/systemreqs.html
To, co nežere Tvůj archivní Barton je logicky shit, že ? :-E
Fantas! (3016)|18.2.2006 12:16
dusko
[quote]mozno aj viac ako v holej premiere[/quote]
:-E

[quote]nekecaj do toho, co nepoznas[/quote]
Prohledej si historii a pak mluv o tom, jak mam podlozene to co rikam... :-G Psal jsem tu, ze jsem testoval pro a proti Vegas vs Premiera s jednim, ktery makal v premiere hezkou radku let. Myslim ze takovych vysledku, ktere s ni dokazal, opravdu klobouk dolu pred nim. (je tu zaregistrovany pod prezdivkou Kosmanek). To co ja jsem udelal jednoduchym zpusobem ve Vegasu, on v Premiere tak jednoduse neudela. Napr jsme zkouseli takove veci jako deformace obrazu vypouknutim a pohyb tohoto efektu v ose x,y., dale jsme provadeli jednoduche nakresleni masky na event, nebo Make Compositing Child a nasledna rotace, stinovani.... - na vetsinu by musel pouzit plugin! Videl, ze to co ja jsem zobrazil bez renderu na AMD, tak on musel vzdy predrenderovat.
Ja to srovnani delal a tedy rikam co jsem videl, protoze ho diky jeho vysledkum beru jako kapacitu v oboru. Po testech presedlal na Vegas, tak ze si o tom udelej obrazek jaky chces.

Nerikam, ze to co dokaze udelat clovek ve Vegasu nedokazete udelat vy, Premiera je mocny nastroj, ale...

P.S. Tve jmeno jsem opravil driv, nez jsem cetl Tvuj prispevek! \/
Fantas!
Fantas! (3016)|18.2.2006 12:31
[quote=Modena]Fantas!
[code]Premieru jsem nahozenou mel . . . [/code]
Já jsem se až teďkonc všiml - a tos měl prosímpěkně PremierePro nahozenou na svým kompu ? :-? A jak jsi to dokázal ? 9-)
Ty teď zas malinko lžeš, viď . . . . ? :-R
http://www.adobe.com/products/premiere/systemreqs.html
To, co nežere Tvůj archivní Barton je logicky s**t, že ? :-E[/quote]

Premiera nema tak dobre zvladnuty engine, proto mi to Barton neutahne... :-)-
Modena (1706)|18.2.2006 12:34
Fantas!
Tak proč tady lžeš ? :-?
yozefb (684)|18.2.2006 12:38
Modena

modena ja nechapem co tu riesis, ved Ty si tento flame na tomto threade spiskal.
Fantas! (3016)|18.2.2006 12:47
[quote=Modena]Fantas!
Tak proč tady lžeš ? :-?[/quote]
:-?
Modena (1706)|18.2.2006 13:33
[quote=yozefb]dusko

este neznamena ze ADOBE vie robit cool veci pre grafiku, ze bude robit cool veci pre video.[/quote]
Já bych držel raději . . . :-R :-R :-R
Modena (1706)|18.2.2006 13:41
Fantas!
[quote]Premieru jsem nahozenou mel, ale bohuzel to co v zaklada Vegas v sobe ve svem zakladu nema ani omylem . . . tramtaradadýdadáda . . . .[/quote]
Já si můžu Vegas kdykoliv vyzkoušet, Ty máš s PremierePro smůlu ! Takže - abys to i Ty pochopil - nahodit sis mohl akorát tak Starou Bellu i se Sebastiánem dohromady ! Čili - žvanííííš a nevííííš ! Už to chápeš ? :-D :-D :-D

Prostě lžeš, ale endžín máš jinak zvládnutej fakt dobře !
A popri to ! ! ! :-R :-R :-R :-D

P.S. Běž už si ho někam . . . (běž už se někam uklidnit :-E ), ať se tu víc a víc neztrapňuješ - seš jak ženská s tím svým pověstným posledním slovem . . . :-k 8-)
Fantas! (3016)|18.2.2006 14:04
Modena
zvanis tak akorat Ty! Ja jsem to porovnaval na dvou PC! Na mem byl Vegas a na komosovem byla PremieraPro, ve ktere, jak jsem psal, nebyl rozhodne novacek! :-R \/ Tak ze si ho bez nekam.... uklidnit... 9-) :-E