Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je to kodekama, nebo cim? pls help

FutureDog (1)|14.2.2006 21:59
Prosim o pomoc, uz dlouhou dobu hledam dobrou radu. Prehravace jako WMP a BSPlayer aj. mi otevrou a prehrajou kazde video. ProCoder mi pracuje tez skvele se vsemi formaty. Ale vetsina videi at uz Divx nebo Xvid mi nejdou otevrit v Premiere nebo DVD architektu, nekdy to nacte jen audio stopu nekdy ani tu ne. Nektere Divx to nacte. Vim ze neni moudre pouzivat AllIn1 a tak sem reinstaloval system a nainstaloval Divx i Xvid zvlast. Pry to ma pomoci, ale bylo to naprosto stejne. Nevim uz co zkouset, prosim o radu. Diky
csm_tvf (96)|15.2.2006 15:23
No neviem ako je to premierou no Vegas ti Xvid neotvori .
ODSakEda (2278)|15.2.2006 16:13
Premiera hlásím problémy s AVI/XviD a Vegas jen pokud mám nainstalovánu starou verzi kodeku XviD, problém vyřešila instalace novšího XviDu nebo také nainstalování dekoderu (kodeku jen pro přehrávání, i když je to víc než jen kodek!) ffdshow :-)
vlada (3470)|15.2.2006 20:07
FutureDog
Existujou dva druhy (de)koderů. VfW a DirectShow. Každý editor požaduje jiný. Přehrávače používají DirectShow. A například firma SONY blokuje XviD kodek, protože to je podle nich pirátský formát. Premiera takhle ještě nedávno blokovala MP3 a SONY ostatně taky.