Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s AV/DV priechodzím prevodníkom

peco (772)|13.2.2006 11:31
Mám kameru Canon MV750i a chcel som vyskúšať priechodzí AD prevodník. Analóg. video som ťahal z výstupu TV a kameru som nastavil do režimu AV -->DV. Výstup z kamery som cez FireWire sťahoval pomocou Vegas Capture, no obraz akoby chytal nejakú väzbu, pretože prechádzal z presvetleného cez normálny až do tmavého a naopak. Možno je to len TV výstupom, neviem. Nestretli ste sa niekto s niečím podobným?
mirekv (7169)|13.2.2006 12:32
peco
Dělám to úplně stejně, i se stejnou kamerou a občas se stane, že se obraz na chvilku - cca 1-2 sekundy přezáří do bílé. Jinak to je OK. Tobě to dělá pořád?
peco (772)|13.2.2006 12:53
mirekv

Čakám aj 10 minut a neustáli sa to. Keď použijem ako zdroj analógovú kameru al. video, tak sa to ustáli po pár sekundách. Z TV je to naprd. Myslím, že to bude tým výstupom z TV. :-((

Cez víkend idem reinštalovať nanovo widle a uvidím, či sa to potom upraví. Tú reinštaláciu idem ale robiť kvoli inemu, totiž mám systém už dosť zasvinený rôznymi install a uninstall, pretože som lama ako svet. Furt musím niečo skúšať a potom sa divím, čo za šrot som si to do PC dotiahol. :-E
Atkins (447)|17.2.2006 08:56
Muze to taky souviset s Macrovision, nepouzivej vystup z TV - mam zkusenost, ze byl horsi nez vystup z VCR. Pokud ma VCR 2x Scart, ak je to nejlepsi reseni. Taky proto, ze na TV muzes sledovat neco jineho, nez zrovna grabujes z VCR. :-)
mirekv (7169)|17.2.2006 11:12
Atkins
Kde by se z TV výstupu vzal Macrovision? Možná to spíš souvisí s úrovní signálu a přizpůsobením. Zmiňovaná kamera má impedanci 75 ohmů, což je OK, ale bůhví, co leze z TV.
peco (772)|17.2.2006 12:19
Tiež si myslím, že by som mal výstup z TV nejako obísť, no nemám VCR a teda ani výstup z neho.
Zatiaľ to riešim pomocou karty WF DV2000, no mám tam problém naladiť Markízu, aj keď na TV mi to ide. Na TV sa mi dajú naladiť všetky v pohode, no v PC ak nastavím krajinu SK, tak len niektoré slovenské (bez markízy) a ak CZ, tak zas len ČT1,2 a prima.

Mám podozrenie, že poskytovateľ tam mieša niečo z dig satelitu a niečo z analógového vysielania a potom to posiela do spoločného rozvodu. :-((