Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nero digital

Din0 (176)|13.2.2006 08:45
Někde jsem četl že formát Nero digital bude umožnivat menu jak u DVD je na tom něco pravdy??
vlada (3470)|13.2.2006 11:48
Jak už jsem psal, žádný formát Nero Digital neexistuje. Nero používá pro videa ISO MPEG-4. Tenhle standard definuje kompresi videa, kompresi zvuku a kontejner. Komprese obrazu se dělí na MPEG-4 SP, ASP (H263) a AVC (H264). U AVC jsou ještě definované 3 profily - low, main a high. Potom tu je komprese zvuku AAC, která se opět dělí na LC, HE (AAC+) a HE+PS (AAC+ v2). No a na závěr tu je MP4 kontejner, umožňuje použít i starší MPEG komprese, tedy například MPEG-1 a MPEG-2 video nebo MPEG-1 (MP2, MP3) zvuk.

A k Tvému dotazu - ano - MP4 kontejner umožňuje vytvážet menu a to mnohem líp než DVD. Bohužel nevím, jestli už existuje nějaký uživatelsky příjemný program, který umí takové menu vytvořit. Nero možná už nějaké jednoduché menu umí. Také bude asi problém s přehrávači, aby to uměly.
Devaster (477)|13.2.2006 14:38
nero recode to este nevie ...
vlada (3470)|13.2.2006 17:39
Devaster
Viděl jsem nějakou utilitu, která vyrábí menu pomocí XML skriptů. Ale neni to moc user-friendly. Na něčem s GUI pracuje bond z Doom9 fóra, držme mu palce.

Očekávam, že s nástupem Blu-ray se vyrojí i komerční programy pro tvorbu MP4 menu. I když vlastně Blu-ray je postavenej na Javě a je otázkou, jakej kontejner se tam vlastně použije. Třeba pro VC-1 (alias WMV9) to má být klasický Program Stream známý z MPEG-2. No očekávam, že to bude klasickej komerční paskvil, stejně jako DVD-Video.
clee (6592)|13.2.2006 17:42
s tim ze by na BR nacpali surovy program streamy moc nepocitam, moc by to ulehcilo kopirovani, spis bych sazel na nakou pseudostrukturu prospikovanou DRM 9-)