Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

set top box ANO, pc karta NE

poel (50)|12.2.2006 12:51
Na spuštění DVB-T v Ostravě jsem se vybavil dvěma strojky Technisatu - set top boxem (Digipal1) a PC kartou (Airstar2). Signál jsem chytal v Dolní Lutyni (18 km od vysílače). Na systém původních „analogových“ antén (asi 6 monster na střeše od dipólu až po kanálové ant., vše napojeno na zesilovač) zabral set top box okamžitě - obrázek jako víno. Vyjmul jsem koax a píchl ho na kartu a ejhle - Airstar hlásí „žádný signál“. Vysvětlí mi to někdo?

P.S. 1 karta je stopro instalována správně a funguje. Odvezl jsem totiž comp do Ostravy a zkusil ladit cca 3 km od vysílače. Na obyč malou aktivní prutovou anténu bez problému naladil Multiplex A

P.S.2 Doma jsem ještě experimentoval se spec „digitálními“ anténami: Viz zmíněný „prut“, sektorovka, metr a půl dlouhá kanálová prvková ant. - nezabralo nic
slo (227)|12.2.2006 13:03
Neříkej "obraz jak víno", spíše řekni kolik má tvůj set top box úroveň hrubého a jemného signálu. Možná, že to má taky těsně před kolapsem... Rozdíl bude v citlivosti přijímačů. Ta tvá monstra bych nejdříve nahradil obyč sítem se zesilovačem a novým koaxem s kvalitními konektory a pak bych se podíval na úroveň signálu. Antény jsou duchařina a neplatí, že čím víc, tím líp...
poel (50)|12.2.2006 13:09
slo
já na ta monstra digitál chytat nechtěl, paradoxně na ně zabral, zatímco na speciálně pořízená antény ne

možná je set top box před kolapsem, ale jede, tzn. že do něj signál jde. Karta mi ale nehlásí VŮBEC ŽÁDNÝ
slo (227)|12.2.2006 13:21
Proše pana :-), nemyslel jsem, že je před kolapsem jako takový, ale že úroveň signálu, který je ještě schopen zpracovat, je těsně nad prahovou úrovní, tzn. příjde déšť, mlha bo sněžení a máš tmu. Tvoje příjímače neznám, ale snad by měly mít v menu ladění indikaci vstupního signálu (graficky - dva pásky nebo v %). Hrubého bys měl mít přes půl, v jemném ke stovce. Díval jsi se na to?
mirekv (7169)|12.2.2006 13:30
poel
Není rozdíl mezi analogovými a digitálními anténami! Takže co chytáš blbě v analogu, tak i v digitálu. Doporučil bych koupit klasickou kanálovou anténu na 39. kanál a svod přímo do přijímače bez kombinování se zbytkem anténního systému. Tzv "digitální antény" jsou jen náhražky do míst se silným polem.

PS: Tak v Lutyni se zadařilo?
poel (50)|12.2.2006 13:31
slo
Já chápu, jaks to myslel s tím kolapsem. Ale i kdyby tam teklo jen pár malých procíntek signálu, tak by mi je měl najít i AirStar. Ale on ukazuje "nulu"
poel (50)|12.2.2006 13:34
mirekv
Jasně, že neexistují analogové a digitální antény - proto jsem to dal do uvozovek. A to, co navrhuješ, jsem už udělal. Kanálová anténa namířená na vysílač, čistý svod do PC a nic
ODSakEda (2278)|12.2.2006 13:40
poel na základě jediné zkušenosti s jediným typem PCI přijímače jsi zvolil až příliš radikální a kategoricky negativistický závěr dokonce již v názvu tématu!!!... To příště prosím nedělej! :((
slo (227)|12.2.2006 13:41
[quote=poel]slo
Já chápu, jaks to myslel s tím kolapsem. Ale i kdyby tam teklo jen pár malých procíntek signálu, tak by mi je měl najít i AirStar. Ale on ukazuje "nulu"[/quote]Má ten Digipal 1 nějakou indikaci signálu? Jestli ano, kolik ukazuje?
poel (50)|12.2.2006 13:44
slo
To včil nezjistím, bo nejsem doma, ale v práci :-(
poel (50)|12.2.2006 13:49
ODSakEda
1. názvem tématu jsem nehaněl PC karty(jsem jejich příznivcem), ale konstatoval stav, který panuje u mě doma

2. kdybys spíš zkoušel poradit a ne filozofovat
slo (227)|12.2.2006 14:10
[quote=poel]slo
To včil nezjistím, bo nejsem doma, ale v práci :-([/quote]Tož hodně úspěchů. Já mám brněnské Hády cca 5 až 6 km na dohled, anténu (krátkou prutovku od 900MHz GSM brány :-) ) v pokoji někde za monitorem (musel bych se tam podívat :-) ) a na DEC 2000T to jede v hrubém na 83% a jemném 100%, čili bardzo dobře
poel (50)|12.2.2006 14:28
slo
To se někdo má

mirekv
Je fakt, že jsem tu kanálovku zkoušel naprudko, tj. bez zesilovače. Ještě zkusím zesák, ale pak už vážně nevím
Nasty_tvf (568)|12.2.2006 15:45
poel
S Airstar 2 jsem měl taky takový problém - tj. ani ťuk, a vyřešilo se to až oddělovačem. Nevím, jestli to je způsobeno háklivostí na špatné země nebo nějakým napájecím napětím, který karta pouští do koaxu pro aktivní anténu, ale pomohlo to :-)
ODSakEda (2278)|12.2.2006 20:59
poel 2. -už ti odpověděl slo, tak proč bych se opakoval
radon (142)|13.2.2006 22:39
no už u analogu byla známá věc, že tunery do PC měly nižší citlivost, než ty ve spotřební elektronice. Ne že by byly nějaké podřadnější, ale holt v PC je pro citlivý tuner nehostinné prostředí, spousta obvodů kmitajících na vysokých frekvencích a aby se to neprojevilo negativně na kvalitě signálu, museli ty citlivé vstupní obvody zřejmě trochu zatlumit. Pozoruji to i na své ATI kartě s analogovým tunerem oproti TV/videu.
Takže já bych si tipl tenhle problém :-)