Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canopus ProCoder 2.0

dudator (19)|11.2.2006 12:52
Potřeboval bych poradit s nastavením Canopusu. Mám video nastříhané v Premieře a uložene v kodeku Microsoft DV.avi.
Chtěl bych co nejkvalitnější převod do mpeg2, jak mám nastavit Canopus?
Jaký bitrate (9000?) nebo jestli má význam VBR 2 pass (jaké pro to hodnoty?)
Snad někdo poradí, chtěl bych si to pouštět na 37" LCD JVC, tak aby se na to aspoň dalo koukat, ale iluze si asi moc nedělám. :-(
Díkec
Pitomec (10211)|12.2.2006 12:39
stratos_tvf (164)|12.2.2006 12:59
Zalezi na dlzke zdrojoveho videa !
Daj pozor na nastavenie interlacing a aspect ratio.
stayman (12393)|12.2.2006 13:02
[quote=stratos]Zalezi na dlzke zdrojoveho videa !
Daj pozor na nastavenie interlacing a aspect ratio.[/quote]

A to hlavne aj na vstupe !!! Je to inak hroza ten program, s vela nastaveniami si neporadi ani sam :-D
dudator (19)|12.2.2006 15:32
Jo tak dík za odpovědi, tohle jsem čekal, ale zaráží mne ten parametr "Interlacing" Ja si myslel, ze se má používat "lower field first"
Aspoň toho jsem se dočetli v knižce o Adobe Premiere - Michal Hrabí. Proto jsem při exportu z Premiery použil "lower field first" a tak jsem si myslel, že to samé bude i u procoderu.

Tak jak to tedy je? případně jestli mě odkážete na nějaké články

To StayMan jaký encodér používáš TY?
stayman (12393)|12.2.2006 15:37
MC (co je vo Vegase)
Jano (592)|12.2.2006 18:45
Robim bez Interlacingu aj capture z tv aj vystup do mp2.
Stano_tvf (504)|13.2.2006 09:21
Pre istotu si to skus na nečisto. Vystrihni si zo svojich *.avi krátky klip a komplet ho urob. Uvidií či máš správne nastavenia poradia poli a pod.
Ci Ti výsledný mpeg neposkakuje po obrazovke ako koza. :-D
stivik (28)|4.4.2006 09:20
Ahojte všetci,
velmi rad by som sa k tomu ProCoderu dostal, no nijako sa mi nedari najst nejaku stranku, kde by sa dal downloadovat. Doteraz pouzivam sice Mainconcept (v Premiere Pro) ale nie celkom som s nim spokojny. Oficialna stranka CANOPUSu sice ponuka verziu 1,5 free ale neviem, ci tam zase nie su zakomponovane nejake vodoznaky a pod...
Dakujem za odpovede.
stayman (12393)|4.4.2006 09:49
duck (200)|4.4.2006 13:28
dudator

Ty vole ted jsi mne dostal, po preceteni tvyho prispevku jsem se schvalne podival na moje nastaveni.

-v Premeire Pro mam nastaven SPODNI SNIMEK JAKO PRVNI
-a v Procoderu VRCHNI SNIMEK JAKO PRVNI
-a kdyz spocitam DVD, tak mi to na TV hraje OK

tak jsem z toho nejakej jalovej
9-)

-jak to teda ma bejt spravne???
duck (200)|4.4.2006 15:07
Tak jsem si jeste precetl tento clanek
[code]https://www.tvfreak.cz/video-a-prokladani/763[/code]

-a stejne jsem s toho jalovej, pisou ze bud mit vsechno na UPPER nebo BOTTOM, jak striznu tak kodek

-a ja mam striznu BOTTOM a Procodera na UPPER a vysledek je OK

PROC? PROC? PROC?
TomV (109)|4.4.2006 22:19
[quote=duck]-a ja mam striznu BOTTOM a Procodera na UPPER a vysledek je OK
PROC? PROC? PROC?[/quote]
Střelím od boku : není to tím, že LCD TV dělá u každých dvou půlsnímků deinterlaci a teoreticky je jí to jedno ? Na CRT by ovšem takové DVD bylo nepoužitelné.

Ale jen hádám, tak nekamenovat. :-)
ai (2993)|6.4.2006 14:15
dudator
necetl jsi to pro NTSC uzivatele ?, v NTSC mam vsude lower field first a to se mi jevi jako pouze zpravne
duck (200)|6.4.2006 23:39
Takze

1-premiera SPODNI PULSNIMEK PRVNI (pokud tahate z DV tak bude vzdy SPODNI PULSNIMEK PRVNI
2-procoder nastaven na HORNI PULSNIMEK PRVNI
3-vysledek hraje v pohode na CRT i na TV

-pokud se nepletu tak kdyz bych v procoderu dal SPODNI PULSNIMEK PRVNI tak na TV to bude ok a na CRT bude pri pohybu znatelne radkovani, je to tak??

-hlavne me furt mate ta vec ze mi to funguje, protoze jak jsem se docetl ve clanku na tomto foru tak nastaveni pulsnimku musi byt stejne jak ve strihovym softu tak dekodovacim softu jinak pri opacnem nastaveni je vysledek KO a muj je OK, proc????????

diky
ai (2993)|7.4.2006 02:40
ten clanek pise, ze to vetsinou zblbne, zadne pravidlo tam v tom clanku neni uvedene,
funguje to tak jak si to overis sam, nema cenu nad timto dumat, co my vime jak je Procoder osetreny atd