Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Opera DVB-S 1 po USB 2.0

lachyn (150)|10.2.2006 12:03
StD
a to DVB-S zarizeni k PC musis mit USB?

protoze tohle je daleko lepsi reseni s urcite vetsi SW podporou


SkyStar2
StD (8612)|10.2.2006 12:04
Jo USB (2.0), kabel dodávají v balení, a DO (velikosti kreditky) s baterkami také a nějaký ten software taktéž. :-R

Já se neptal na SkyStar, ten znám...
lachyn (150)|10.2.2006 12:19
Ja vim ze ses neptal na SkyStar2 ale pokud nepotrebujes aby ten DVB-S tuner byl externi na USB tak jsou levnejsi a lepsi zarizeni.
Foolproof (2713)|10.2.2006 15:47
Levnější a lepší ?

Žádné nemá USB 2.0 a tedy nestíhá, např. transport stream z celého transponderu nenahraješ, na stahování dat zapomeň, na HDTV taky.
lachyn (150)|10.2.2006 16:50
Foolproof
ja mluvil o interni SS2 :-R proto sem se ho ptal jestli trva na tom USB :-E
Libor (526)|10.2.2006 18:34
nejdůležitější asi bude podpora alternativního softu a té bych se u tohoto bál
ad USB verze SS2 - měla snad jedinou nevýhodu, že nestíhala na programy s vyšším datovým tokem, což u CZlinku beztak padlo a HDTV je taky mimo
StD (8612)|10.2.2006 20:47
Takže v případě, že bych to chtěl na zachytávání jednoho určitého PRG třeba z Astry (ne-CZE), tak by to "nestíhalo"?? To mi tím chcete říci??

Já se na to dnes ještě koukal zblízka a spíše mne zarazilo, že jsou dva konektory označeny NC. To je Not-Connected? V neděli si od toho ještě nechám vytáhnout návod a omrknu to. Navíc mi docela vadí to, že za tu hračku chtějí o 13 % více než "doma"...

BTW: První uživatel v diskusi na Sat+Kabel, který tu věc ruče vrátil, si stěžoval na špatnou funkci SW při zobrazování 16:9 (zploštělý obraz bez letterboxu), ale třeba to měl blbě nastavené...
Libor (526)|11.2.2006 11:03
SS2 USB verze má jen USB 1.1 a to u programů s vyšším datovým tokem nestíhalo, jenže to se týkalo jen CZlinku (v dobách se 7000kbps) a HDTV, CZlink už 2x datový tok "upravil" a HDTV většinou beztak vyžaduje DVB-S2, takže v současné době by mělo stíhat vše

tebou dotazované USB 2.0 DVB-S zařízení neznám a nevím jaká je jeho podpora v alternativních DVB přehrávačích, které jsou nutné pro dekódování, či jen spolupráci s pluginy (třeba pro CZ/SKlink a UPC)
na free programy to bude určitě stačit , ale na ty stačí i jen SS2 USB verze
blueant (820)|11.2.2006 11:14
No s vysokym tokom idu aj ine stanice - niektore z SKlink ...

BTW - ja aj tak nerozumiem aku vyhodu ma taketo zariadenie s USB.
(jedine pokial nemas volny PCI slot)

Moc prenosne to nieje, kedze potrebujes napojenie na parabolu.
Libor (526)|11.2.2006 11:38
snad leda když někdo má jen NB , jinak máš pravdu, narozdíl od TV tuneru je DVB-S těžko mobilní

EDIT: a ten SKlink jede nyní volně, takže majitelé USB verzi mohou otestovat, jak to stíhá
StD (8612)|11.2.2006 15:40
...mno, a právě o ono otestování mě "ide"... a také o to, zda je zapojený ten horní F-konektor na vstupu (viz obr.) na prošlajfnutí signálu z LNB do dalšího receiveru...
Výstup je tam mimo USB 2.0 ještě koax, ale opět NC označení.
StD (8612)|12.2.2006 16:31
Tak už mám manuál doma, ta druhá zdířka pro F-konektor je opravdu nezapojená, resp. bude asi jen pro servisní účely... Takže kdyby někoho zajímala data, mohu poskytnout.

Je tam uveden i nějaký záruční servisman tady u nás na Praha 10, tak se s ním zkusím spojit, co mi k tomu poví, případně jestli by nebyl jeden kousek "na recenzi pro TVFreak" :-D

P.S. Poznámka pro "čechofily" - obslužný SW na CD je pouze Deutsch nebo English.

Jo a pro Libora: Supports HDTV (USB 2.0)...
lachyn (150)|12.2.2006 19:45
Jak uz jsem rikal v predchozich prispevcich a nejen ja - rozhodoval bych se podle toho od jakyho vyrobce to ma v sobe cip a jestli ho podporujou alternativni DVB-playery, jinak budes koukat akorat na FTA programy coz si myslim ze by byla skoda.

Ale je videt ze ses tim zarizenim nejak ucarovanej neboco a nikdo z nas uz Ti ho uz asi nerozmluvi :-E
StD (8612)|13.2.2006 08:23
No, "rozmluvila" mi to mezitím peněženka... :-(( a právě o FTA mi jde. Na nic jiného nečučím. :BB:
blueant (820)|13.2.2006 08:50
[quote=StD]No, "rozmluvila" mi to mezitím peněženka... :-(( a právě o FTA mi jde. Na nic jiného nečučím. :BB:[/quote]

Na FTA si kup z LIDLA "satelitny receiver" :-E
StD (8612)|13.2.2006 09:08
Jak to tak vypadá, tak stejně asi pořídím SS2 second hand za 1000...

BTW: Výrobcem oné USB-krabičky je The SCO Group, Hong Kong a dodavatelem v EU Siemssen Electronics GmbH, Hamburg, ovšem v jejich web-shopu kupodivu není...
[code]
http://www.siemssen.de/working/layout_4/
[/code]
vlada.t (32)|23.2.2006 15:15
Tuhle hračičku z PLUSU jsem o víkendu kámošovi oživoval na notebooku. Zatím si ještě nenainstaloval parabolu, na střeše mrznou pracky. Tak jsme to pro vyzkoušení dělali u mne. Chodí to docela slušně. Ale originál SW je poněkud krkolomný. Z alternativních se to nějak snášelo jen s DVB Dreamem. Obraz OK, záznam kupodivu také, ale podle očekáváni se tomu vůbec nelíbily dekódovací pluginy. Ty jsou asi opravdu šité pro SS2. Víc jsem se s tím ale nezabýval. Osobně bych si to určitě nekoupil. Pokud to někdo za každou cenu nechce k notebooku, je to zbytečnost. DVB-S stejně není právě mobilní záležitost, jak už zde bylo napsáno.
blueant (820)|23.2.2006 15:24
Ak to islo v DVBDREAM tak nevidim dovod preco by nemali ist pluginy.

To je vec DVBPLAYERa nie DVB-S zariadenia (to v podstate len prijima signal).
Libor (526)|25.2.2006 18:38
no mě na SS1 v DVBDreamu pluginy (S2Emu a CWCamEmu) chodí taky "divně", musím je ručně zapnout, při startu programu jsou vždy vyplé , CWCamEmu při přepínání programů má několikasekundové výpadky, v ProgDVB to běhá v pohodě
Neznalkow (1)|30.3.2006 18:20
Zdravím, mám dotaz na ty kteří měli s tímto zařízením čest a nebo mají všeobecné znalosti o problematice.

1) Podporuje toto zařízení Teletext? (Popřípadě skryté titulky?)

2) Bude mi chodit i ČT, když budu mít jako koncesionář kartu?(Czechlink ?).

Moc děkuji za odpověďi.
StD (8612)|31.3.2006 08:47
Ad 1) ...je otázkou, zda to podporuje obslužný SW. V českém "manuálku" této hračky o tom není zmínky. TeleTXT samozřejmě v přijímaném signálu je, ale musí se nějak "vytáhnout ven". Já na to používám WebText od Pinnaclu (využívá rozhraní IE6).

Ad 2) NE, toto zařízení nemá při těch mini-rozměrech ani možnost někam kartu Czechlink připojit. Je to pouze pro FTA, které už asi moc dlouho (F)ree nebudou...
StD (8612)|18.4.2006 11:30
Tak jim to lidičky zřejmě "z rukou nervali" a od 20.04.2006 je to v "doprodejní akci" za pouhých 1399 Kč! :-(( :-E :-?