Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Premiere 1.5

duck (200)|9.2.2006 11:39
Nazdar lidi

-snazim se strihat s Premiere Pro 1.5 a asi jsem fakt trotl (asi si budu muset koupit nejakou bichli)

-jak napriklad oriznu video??? v P 6.5 jednoduse kliknu na klip pravim mysitkem dam MOZNOSTI VIDEA-->PRUHLEDNOST

-a toto v P PRO 1.5 nemuzu nikde najit, prosim poradte

-a kam zmizeli vsechny ty funkce v 1.5 ktery vyvolam tim pravym mysitkem v 6.5 ????

-a taky mi tam docela dost schazi takovy to okno s mapou timeline co je v 6.5

prosim poradte diky Duck
Modena (1706)|9.2.2006 12:54
duck
Oříznutí je jedna věc, průhlednost druhá - tomu fakt nerozumím, na co se vlastně ptáš . . . 9-)
Průhlednost = opacity :-R
oříznutí = razor :-R hledej v paletce nástrojů !
okno s mapou timeline - nevím co je 9-)
dusko (44)|9.2.2006 13:02
predbehol si ma :-)

tiez som v pomykove, co to vlastne chces...
ovladanie 6.5 je znacne odlisne od pro verzie. cez opacity (priehladnost) obraz neorezes. okrem spominaneho riesenia mozes pouzit este aj crop...
otazka je, ci si vies pridavat effecty na clipy a pod.
6.5 nepoznam, napis co nevies najst... alebo si sadni a popozeraj co kde je. mne to trvalo jedno poobede, a bol som schopny sa orientovat, takze to nemoze byt nezvladnutelne :-)
ai (2993)|9.2.2006 14:05
to okno s mapou nahrazuje takova cara v timeline nahore, kterou kdyz zkracujes tak se timeline zmensuje a naopak, funguje opravdu dobre, vyzkousej, musim rict, ze funguje i nejak lepe nez jak treba ve Vegasu, at za to tahas jak chces, neztratis kurzor v timeline
ty funkce co naskakovaly po "right click" mysi jsou ruzne jinde, hodne toho je v efektech a v nastavenich
keying je v efektech, kdybys to hledal
duck (200)|9.2.2006 21:13
ai

Diky aspon nekdo pochopil co jsem myslel.

-na druhou stranu mi to ale prijde trochu debilni ze to co jsi mnel pod right click v 6.5 je v PRO rozhazeny vsude mozne

-mysle jsem konkretne ze kdyz budu mit pres sebe dva obrazy tak ten vrchni chci oriznout (v 6.5 k tomu byli urceny pouze 4 body a prave mne zajima kde se toto dela v PRO a zda tam nejde si body pridat aby jich bylo vice a tim padem mozno obraz oriznout do libovolneho tvaru)
Modena (1706)|9.2.2006 21:36
Tady je odpověď na změnu rozměru !
Co se týká jiného tvaru, než čtverce, nebo obdélníku, použij titulkovač (případně Photoshop) a vytvoř si masku s výřezem, jaký potřebuješ ! :-)

P.S. Malá poznámka k výrazu debilní - uvědom si, že nabušená verze 1.5/2.0 Pro by se Ti funkcema na pravej myšák nevešla ani na dva monitory - tak asi tak . . . ! :-R :-)-
ai (2993)|10.2.2006 02:55
duck - zvyk je zelezna kosile :-)
vilik (127)|10.2.2006 07:39
Ovládání Premiery 1.5-2 je možná na první pohled debilní, ale po chíli snažení příjdeš na to, že vše má svoji logiku a je tam, kde by to měl člověk očekávat. Oproti 6.5 je to obrovský skok dopředu a jak píše Modena, pod pravé myšítko se vše nemůže vejít. To chce trénik, soboty, neděle ..... B-)
duck (200)|10.2.2006 13:26
Tak sorac za ten vyraz :-)

Mohli by jste mi doporucit nejakou dobrou bichli v cestine pro PRO 1.5 ???

Abych se nemusel jak LAMA na vsechno vyptavat.
lada (195)|10.2.2006 13:41
duck
Máš to v poště